Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.08.2012, 13:01   #1
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie PBF na TheSims.pl

Cześć
Tytuł mówi sam za siebie, jeśli ktoś wie, co to znaczy PBF. Dla niewtajemniczonych - PBF = Play By Forum, czy dosłownie gra przez forum. Niżej wytłumaczę na czym to polega, ale żeby było wiadomo, proponuję wprowadzić coś takiego u nas.

Okej, więc tak (gdybym coś napisał niezbyt jasno, poprawcie mnie )
Gra PBF to gra, w którą gra się przez forum. Każdy gracz ma swój własny dział, w którym toczą się losy jego postaci. Ma do niego dostęp TYLKO ten gracz i opiekun gry (Game Master, w skrócie GM). Rozgrywka wygląda mniej więcej tak:
Game Master w dziale danego gracza pisze coś, np.: "Otrzymałeś telefon od ojca, że popsuł mu się telewizor i chciałby, żebyś go naprawił" czy coś w ten deseń. Następnie gracz odpisuje, co robi w tym wypadku. Później GM znów informuje o przebiegu gry i tak ciągle. Z biegiem czasu wszystko staje się ciekawsze, a każdy gracz całkowicie inaczej prowadzi losy swojej postaci. Kiedy gracz A spokojnie ogląda telewizję, gracz B może pracować dla lokalnej organizacji przestępczej, a gracz C może brać ślub z pracownicą kina. Wszystko zależy właśnie od graczy.
Czy mogą się oni spotykać? Tak, jest to nawet wskazane. Wtedy gracze "oddziałują" wzajemnie na siebie i losy swoich postaci. Np. gracz B (ten z organizacji przestępczej) może okraść gracza C, który złoży zeznania na policji do komisarza gracza D. Oczywiście później gracze mogą brać ślub, rozwód, mieć dzieci. W ten sposób gra staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.
Do spotkań służy specjalny dział, dostępny od początku lub po jakimś czasie od rozpoczęcia gry (takie rzeczy ustala się w zasadach PBF).
W świecie tej gry przez forum każdy ma swój zawód i obowiązki z nim związane - polityk, ksiądz, sędzia, a nawet burmistrz czy prezydent. Można zakładać własne firmy, budować domy... Jak w prawdziwym życiu! Takie Simsy przez forum.
I o takiej tematyce właśnie chciałem zrobić grę - The Sims PBF.
Ważne jest jeszcze, że rodziny mają jeden dział (np. gracz A bierze ślub z graczem B - wtedy mają jeden, wspólny dział, a nie dwa osobne. Dzieci "kontroluje" GM, ale są one posłuszne rodzicom [chyba, że mają inny charakterek - to zależy od Game Mastera ])

Aby dostać się do gry należy stworzyć postać - jak w Simsach. Musi mieć ona zarówno dobre, jak i złe cechy.

Jeśli czujecie niedosyt - http://pl.wikipedia.org/wiki/Play_by_forum.

Co do Operatorów Gry - myślę, że nominacją zajęliby się już Administratorzy. Ja sam z PBF miałem styczność tylko raz w życiu, ale dałbym sobie radę, bo kiedyś chciałem coś podobnego założyći teraz z wieką chęcią podjąłbym się wyzwania. A czy ktoś z Was był już kiedyś członkiem jakiegoś PBF?

No i proszę o dodanie ankiety

Pink Panther

e: Właśnie, zapomniałbym. Proponuję jeszcze wyróżnić GM'ów osobną rangą lub kolorem nicka. Ale nie do tego zmierzam - gdyby Administratorzy zgodzili się na PBF, Operatorzy Gry muszą mieć swój osobny dział, do którego użytkownicy nie mają dostępu. Trzeba omówić sporo rzeczy przed rozpoczęciem 1 edycji gry

Gdyby ktoś miał pytania - piszcie! Odpowiem na wszystkie.

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 04.08.2012 - 13:23
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.08.2012, 13:08   #2
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Jak dla mnie jest to niezłe, popieram
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline  
stare 04.08.2012, 13:24   #3
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Dzięki za poparcie, Ashelly

A reszta śpi?

Zedytowałem 1 post, gdyby ktoś wcześniej czytał i edycji nie zauważył
 
stare 04.08.2012, 13:47   #4
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

No ja tam jestem zachwycony
Fajnie by było, jakby coś takiego tu powstało
Tylko kto by był opienkunem działu? Moderator?
__________________
Kenny McCormick jest offline  
stare 04.08.2012, 13:50   #5
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Świetny pomysł, nigdy nie miałam z tym styczności, a wydaje się być naprawdę fajne! Popieram
__________________
Fallen jest offline  
stare 04.08.2012, 13:51   #6
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,588
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

a nie było wcześniej już takiego pomysłu?
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline  
stare 04.08.2012, 14:16   #7
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Cytat:
Napisał motyka Zobacz post
a nie było wcześniej już takiego pomysłu?
Był. Jest już coś takiego, gdzie userzy z naszego forum bawią się w to, tylko że pod innym adresem, którego nie jestem w stanie wskazać Nie zmienia to faktu, że takie coś już istnieje i moim zdaniem tworzenie drugiego takiego miejsca jest bez sensu.
 
stare 04.08.2012, 14:20   #8
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Cytat:
Napisał Nightfall Zobacz post
Był. Jest już coś takiego, gdzie userzy z naszego forum bawią się w to, tylko że pod innym adresem, którego nie jestem w stanie wskazać Nie zmienia to faktu, że takie coś już istnieje i moim zdaniem tworzenie drugiego takiego miejsca jest bez sensu.
Nightfall, chyba lepiej stworzyć takie miejsce bezpośrednio na forum i dać możliwość gry każdeej zainteresowanej osobie, niż tworzyć to pod jakimś innym adresem, którego nikt nie zna. Spójrz, ile osób mnie poparło. To chyba świadczy o tym, jak mało popularne jest tamto PBF

ie., według mojego pomysłu użytkownicy owszem, spotykaliby się, ale ciągle prowadząc własne życie z GM. Nie zmienia to jednak faktu, że Twój pomysł mi się wyjątkowo podoba. Nie pasuje mi jedynie ta kolejka :/

e: ie. dobrze gada - PBF w tym samym miejscu, co forum przyciągnąłby więcej graczy.
 
stare 04.08.2012, 20:11   #9
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

A ja niestety uważam, że nawet jak to powstanie, to jeszcze szybciej umrze śmiercią naturalną. Teraz jest entuzjazm kilku osób, paru chętnych itp., ale to takie pierwsze emocje, które po około tygodniu opadną i nikomu nie będzie chciało się w to bawić. GM ma masakryczne zadanie, na które nawet ja, przyzwyczajona siedzieć od rana do nocy przed kompem, bym się nie zgodziła. Nie wierzę, że ktoś wytrwa w podtrzymywaniu takiej gry, kilkanaście (?) razy dziennie wymyślając historie i pisząc je na forum. A bez GM jest zastój... i po grze. Inna sprawa, że dobre rpg ma klimat, jakąś tematykę, a tu? Zwykłe życie? Jak długo można grać pisząc o przyziemnych sprawach? Zwykłe życie jakoś mnie nie kręci, a jak już, to włączam zwykłe Simsy i tyle. Nie obraź się Klusku, jesteś naprawdę szalenie kreatywnym facetem i Twoje pomysły w większości są bardzo dobre, ale akurat ten zupełnie nie przypadł mi do gustu.
Do tej pory pamiętam te emocje związane z działem OJSG - każdy grał na potęgę i wstawiał opowiadania na siłę, byle tylko coś wstawić, nieważne, czy ciekawe, czy nie. A teraz? O ile dział z TS3 jeszcze funkcjonuje, tak do TS2 tuż mało kto coś wstawia. A też było tylu chętnych.
W ogóle to jest też kwestia tego, że mało osób się ostatnio tu na forum udziela, więc zbyt wielu graczy to raczej nie będzie, a 2-3 osoby to mogą sobie pograć na privie, a nie zakładać osobny dział (tudzież forum) i w dodatku raczyć się bez powodu rangami, które do tej pory w zasadzie bardzo trudno jest zdobyć...

Podsumowując, ja nie potrafię wykrzesać z siebie entuzjazmu i przyklasnąć temu pomysłowi, ale mimo wszystko życzę wam powodzenia.
Malin jest offline  
stare 04.08.2012, 20:19   #10
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: PBF na TheSims.pl

Dziękuję za miłe słowo, Malin

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
GM ma masakryczne zadanie, na które nawet ja, przyzwyczajona siedzieć od rana do nocy przed kompem, bym się nie zgodziła. Nie wierzę, że ktoś wytrwa w podtrzymywaniu takiej gry, kilkanaście (?) razy dziennie wymyślając historie i pisząc je na forum. A bez GM jest zastój... i po grze. Inna sprawa, że dobre rpg ma klimat, jakąś tematykę, a tu? Zwykłe życie? Jak długo można grać pisząc o przyziemnych sprawach? Zwykłe życie jakoś mnie nie kręci, a jak już, to włączam zwykłe Simsy i tyle.
Cóż, fakt, GM ma ciężkie zadanie, ale na tym forum jest tyle osób, że na pewno znajdzie się ktoś odpowiedni na to stanowisko.
I nie mogę się zgodzić z tym, że PBF musi mieć tematykę. Jest wiele taki mikronacji, które cieszą się ogromną popularnością. A my - gdyby PBF powstało - po prostu stalibyśmy się takim e-krajem.

"Mały" spis dla niedowiarków:
Mikronacje - http://www.mikronacje.pl/
PBF'y - http://www.pbfy.pl/

Oczywiście sporo z tych forów już nie funkcjonuje, ale jest też wiele, którym jakoś udaje się przetrwać.
 
 

Tagi
gra przez forum, online, pbf, play by forum, the sims online


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023