Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.12.2011, 19:57   #11
mrofka
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

ja zauważyłam ze jak gram w mieście Bridgeport to mi się wyłącza
lecz jak gram w np. Appalosa Plains to już nie
a wiec radze nie grac w Bridgeport
czytałam plik przeczytaj i tam pisało tak :
12: Błąd zapisu pliku świata.
autentycznie skopiowane
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.12.2011, 04:00   #12
Soniamo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

ja nie mam błędu 12 ani 13 za to save'y mi się nie zapisują...nic..ani jedna rodzina,folder Saves jest kompletnie pusty
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.02.2012, 07:22   #13
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 19.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Jest jakiś mod który przeciwdziała pojawianiu się błędów zapisu?? Najnardziej doskwiera mi błąd 12, nie mogę grać na starym zapisie, absolutnie każda próba kończy się tym błędem. Zaczynam mieć dośc tej gry. Bez sensu jest tworzenie wielopokoleniowych rodzin w mieście skoro można tak grać tylko do pewnego momentu.
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.11.2012, 21:31   #14
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Ma ktoś może pomysł, jak zapobiec błędowi 12 w tej postaci: włączam grę, robię jeden zapis (wszystkie jest ok), robię drugi - wyskakuje błąd 12. I tak za każdym razem. Pierwszy zapis dobry, drugi do kitu. Zapisuję zawsze przez opcję "Zapisz jako...", na kilku save'ach. Nie mam pojęcia, dlaczego coś takiego zaczęło się dziać. Proszę o odpowiedź!!!
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.12.2012, 10:03   #15
Simsomaniac
 
Zarejestrowany: 15.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 34
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Tak naprawdę nie ma rozwiązania przynajmniej dla błędu 12. Złota rada to zapisywać grę co jakiś czas, a po dłuższym czasie wyłączyć ją całkowicie. Jedyne co udało mi się zauważyć w tej sprawie, i co sprawia, że mogę grać bardzo długo bez konieczności ciągłego zapisywania, to zapobieganie wykonywaniu danych, tzw. DEP

Mój Komputer->Właściwości->Zaawansowane->zakładka Wydajność->Ustawienia->Zapobieganie Wykonywaniu Danych
Tam zaznaczamy tę drugą opcję, czyli DLA WSZYSTKICH programów i usług i dodajemy plik wykonawczy naszych simsów, czyli ten który wciskamy by uruchomić grę. U większości znajduje się on na dysku C w The Sims3 /Game /Bin. Mnie pomogło i mam nadzieję, że Wam również, choć jak wspomniałam na początku ten błąd będzie się zawsze pojawiał do momentu wynalezienia jakiegos moda. Uważajcie też na przebieranie i wybieranie fryzur dla Simów, bo wtedy (przynajmniej u mnie) gra nie zapiszę się w ogóle po pewnym czasie grania.
Simsomaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2012, 21:21   #16
czarnapuma
 
Avatar czarnapuma
 
Zarejestrowany: 06.03.2010
Skąd: Wrocław
Płeć: Kobieta
Postów: 45
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Ja też mam ten błąd 12, a kompa mam ok. w ogóle mnie wywala co chwila z gry, a jak coś kupie to nie mogę zapisać gry. Robią te aktualizacje i co chwila jest jakiś głupi bład
czarnapuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2012, 22:06   #17
Mile
 
Avatar Mile
 
Zarejestrowany: 19.04.2012
Skąd: Papeete
Płeć: Kobieta
Postów: 618
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Tez dzisiaj po raz pierwszy miałam ten błąd 12, zaczęłam nowa grę ale domek wstawiłam ze starej, w której tez nie mogłam zapisać przez błąd, czy to możliwe, ze ten błąd jest w tym domku? i czy wiecie jak duże mogą być zapisy gry? np ostatnio miałam ponad 500 mb zapisanego savesa i dobrze chodziło a teraz ledwie zaczęłam i koniec
__________________
Mile jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2012, 22:14   #18
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Moje zapisy mają od ok. 40 do góra 100 MB, kiedy miałam WP i wyjeżdżałam za granicę simami, to zapisy też miały po ok. 500 MB i nieźle mi to zacinało grę. Ostatnio zauważyłam, że błąd 12 pojawiał mi się za każdym razem kiedy zapisywałam podczas opadów śniegu. Jak zapisuję podczas słońca do z reguły nie ma problemu
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.12.2012, 13:28   #19
czarnapuma
 
Avatar czarnapuma
 
Zarejestrowany: 06.03.2010
Skąd: Wrocław
Płeć: Kobieta
Postów: 45
Reputacja: 10
Domyślnie

poradziłam sobie z błędem 12. trzeba zrobić tak:
1. w start - dokumenty - Electronic Arts - skopiować plik The Sims 3 np na pulpit
2. odinstalować grę i wszystkie dodatki
3. zainstalować ponownie grę i wszystkie dodatki
4. później włączyłam grę i wybrałam sobie otoczenie, to w którym grałam poprzednio czyli Sunset Valley
5. wybrałam sobie jakąś rodzine , umieściłam w domu i zapisałam grę
6. wyszłam z gry
7. ponownie weszłam w start - dokumenty - Electronic Arts - plik The Sims 3
8. weszłam w plik Saves i usunełam plik Sunset Valley
9. następnie z plik The Sims 3 który był skopiowany na pulpit weszłam w plik Saves i skopiowałam plik Sunset Valley.sims3 ( WAŻNE !! skopiowałam tylko ten pierwszy plik Sunset Valley.sims3, nie należy kopiować pozostałych)
10. skopiowany plik wkleiłam w start - dokumenty - Electronic Arts - plik The Sims 3- w pliku Saves ( w miejsce tego usuniętego)
I Już nie mam błędu, i mam swoją rodzinkę i całe miasteczko

Ale gra nadal mi sie wyłącza i tego nie wiem jak się pozbyć

Kurcze znowu mam błąd, a już nie było

to jest wina aktualizacji, bo zanim nie zrobiłam aktualizacji problemu nie był

Ostatnio edytowane przez Charionette : 26.12.2012 - 22:19
czarnapuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2012, 12:06   #20
Divis
 
Zarejestrowany: 26.12.2012
Skąd: Karczew
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 12
Reputacja: 10
Domyślnie Dziwny problem...

A ja mam taki błąd. Gram sobie normalnie w Bridgeport(choćby mnie cieli to się nie poddam i będę grać tam ). Zapisuję co 10 min(z obawy, że mi się gra wyłączy. Teraz trochę naprawiłam i się nie wyłącza, ale i tak się boję). Zapisuję w 50 minucie gry(mam włączony stoper). Wszystko jest ok. Zapisuję w 52 też jest ok, a z kolei w 53 minucie gry pojawia mi się ten błąd. Nie ważne czy jestem w domu, czy u chłopaka, czy na imprezie. To nie ma znaczenia bo 53 minucie pojawia się ten błąd, trzeba wyłączyć grę bez zapisu i włączyć jeszcze raz co nie jest komfortowe, bo np u mnie gra się włącza 8-9 minut... Co zrobić, żeby to przestało doskwierać?
Divis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bjork, bład 12, bład zapisu, błąd 13


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023