Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.06.2011, 17:47   #11
Pinezka
 
Avatar Pinezka
 
Zarejestrowany: 20.01.2010
Skąd: Świętokrzyskie
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

W przypadku problemów dobrze jest przenieść czasowo mody z gry i sprawdzić, czy to pomoże. W moim przypadku często winne były złe wersje modów.
Pinezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.06.2011, 19:18   #12
Trykuu.
 
Avatar Trykuu.
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Skąd: somewhere in the world
Płeć: Mężczyzna
Postów: 982
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

nie nie mam. Mam kilka dodatków z internetu ale je wywaliłem żeby sprawdzić i nadal to samo.
Trykuu. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2011, 19:24   #13
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Zrobiłam tłumacza google... Niemiecki jest straszny, ale tłumacz google jeszcze straszniejszy. Z tego co poczytałam wynika, że lekarstwem na wiele problemów jest mod NRaas Overwatch, którego od dawna posiadam i na bieżąco aktualizuję, może dlatego mi już Simy nie znikają. Przydatny jest też podobno mod NRaas ErrorTrap, którego nie posiadam Z artykułu wynika, że problemy mogą też wynikać z niezgodności modów lub nieprawidłowego dodatku, typu np. krzesło, bluzka, fryzura. No przynajmniej tak to zrozumiałam. Nieraz problem jest na tyle poważny, że trzeba zacząć nową grę, przenieść ludzi do innego miasta, do czego polecany jest (ja też go polecam) mod NRaas Porter.

Podsumowując powyższe, przyznaję rację autorowi artykułu. Przynajmniej w moim wypadku, problemem był niezgodny z PZ mod, GenderBender z mts, który to mod dawał owocom moc sterowania płcią nienarodzonych dzieci. Stale miałam go w grze i wnikał na tyle głęboko, że psuł mi cały zapis, dlatego pozbywanie się, na próbę, wszystkich modów i dodatków nie poprawiało sytuacji. Odkryłam przypadkiem winowajcę i pozbyłam się go, przeniosłam ludzi do nowego zapisu i problem zniknął.

Koniec referatu
w komentarzach ktoś napisał,ze poradził sobie używając tych modów Overwatch, Porter i Error Trap od Twallan oraz używając kodu "resetsim",a jeżeli te mody nie dadzą rady,to dodatkowo należy użyć Sims Deleter
link do modów http://www.the-isz.com/nraas/index.php?board=4.0
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2011, 20:06   #14
Pinezka
 
Avatar Pinezka
 
Zarejestrowany: 20.01.2010
Skąd: Świętokrzyskie
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Moja simka dostała szlaban, wymykała się następnie w domu i używała odpowiedniego do tego kroku. Jednak, gdy wróciła wciąż chodzi w ten sam sposób. I nie chce przestać. Nie ma nawet już żadnego nastrójnika związanego ze szlabanem. Próbowałam ją resetować (resetsim), ale bezowocnie. Nie mogę już na to patrzeć!
Pinezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2011, 21:10   #15
Mrufka
 
Avatar Mrufka
 
Zarejestrowany: 25.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 162
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Ja za to nie mam i nigdy nie miałam modów, nie używam kodów i nie ściągam dodatków z internetu, czysta gra. Wyłącza mi się wolna wola. Zauważyłam, że powraca czasami gdy jadę rodziną na wakacje. Potem i tak znika któryś z simów, albo ktoś z miasta, wyłączają się wszystkie interakcje do tego sima (choć jego zdjęcie nadal jest). Przeniosłam wszystkich do nowego miasta i po 2 dniach gry to samo. Odechciało mi się grać.

Cytat:
Napisał Pinezka Zobacz post
Moja simka dostała szlaban, wymykała się następnie w domu i używała odpowiedniego do tego kroku. Jednak, gdy wróciła wciąż chodzi w ten sam sposób. I nie chce przestać. Nie ma nawet już żadnego nastrójnika związanego ze szlabanem. Próbowałam ją resetować (resetsim), ale bezowocnie. Nie mogę już na to patrzeć!
U mnie jest to samo. Przestałam psocić simami na wszelki wypadek. Z resztą już nie gram przez te wszystkie błędy, nie mam siły.

Ostatnio edytowane przez Mrufka : 22.06.2011 - 04:15
Mrufka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2011, 22:13   #16
Miyoki
 
Avatar Miyoki
 
Zarejestrowany: 26.07.2006
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 787
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Mody masz? Bo gry się nie psują z dnia na dzień tak po prostu.
No nie powiedziałabym - z Simsami to wszystko jest możliwe.
Mi się psują a nigdy żadnych modów nie miałam D;

Póki co zainstalowałam od nowa, nie wprowadzam ich do pokoleniowych domów i działa.
Miyoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2011, 05:11   #17
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Cytat:
Napisał Trykuu. Zobacz post
nie nie mam. Mam kilka dodatków z internetu ale je wywaliłem żeby sprawdzić i nadal to samo.
Jak nie masz, skoro napisaleś:
Cytat:
Napisał Trykuu. Zobacz post
Help me.
Dziś włączam i najpierw pojawia mi się komunikat o jakiś nieoficjalnych zainstalowanych modach

Musiałeś zapomnieć, ze kiedyś coś ściągałeś albo zainstalowało ci się cos jak ściągnąłeś np. domek z internetu.
Popatrz na to niebieskie okienko i tam powinna być nazwa pliku. Po prostu poszukaj go (np. poprzez wyszukaj i wpisz nazwę) i usuń.
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2011, 15:07   #18
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 19.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

I ja mam problemy ze znikającym panelem sterowania, znikającymi simami i innymi atrakcjami mimo że modów nie mam i nigdy nie miałam.
Najnowszy problem polega na zniknięciu dzieci po zapisaniu jednego z nich do szkoły z internatem, mimo to wciąż pojawiają się komunikaty o autobusie przyjeżdzajacym po dzieciaka do szkoły za godzinę, nie można ich też zaprosić (zdjęcia znikły z listy znajomych, jest tylko puste okienko), a rozmawiać przez tel da się tylko z dzieckiem zapisanym do internatu, jednak obydwoje znikli nim zdążył przyjechać autobus. Rodziny po edycji miasta nie da się w ogóle wczytać bo znika panel, z mapy miasta znika dom rodzinny, mimo że ikonka jest. Udało mi się wejść w rodzinę tylko dlatego, że wyszłam bez zapisu.
Simka po zagadkowej utracie dzieci postanowiła się sklonować, jednak po spożytkowaniu kuponu nadal widnieje on w wyposażeniu, można się tak klonować w nieskończoność, z tym że dziecko-klon wcale nie dołącza do rodziny, nie ma z nim nawet żadnej interakcji jakby była martwym przedmiotem.


Wykonałam akcję klonowania dwa razy, klon pierwszy nie zniknął i jeszcze drugi nałożył się na pierwszego w tym samym miejscu i pozycji (w ramce 2 osobne klony).

Nie dziala tez drzewo genealogiczne żony, wchodze na nią przez męża, a tam pustka, nie ma nawet jej zdjęcia.

Niechcę stracić tej rodziny bo jest moją ulubioną.
Ktoś wie co można zrobić z tym fantem?

Ostatnio edytowane przez Chloé : 22.06.2011 - 15:11
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2011, 15:19   #19
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

Cytat:
Napisał ilona Zobacz post
w komentarzach ktoś napisał,ze poradził sobie używając tych modów Overwatch, Porter i Error Trap od Twallan oraz używając kodu "resetsim",a jeżeli te mody nie dadzą rady,to dodatkowo należy użyć Sims Deleter
link do modów http://www.the-isz.com/nraas/index.php?board=4.0
Bindi już o tym pisałam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2011, 15:22   #20
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 19.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Simowie się resetują, znika panel sterowania itp problemy

A może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak pobrać ten mod i go użyć? Nigdy nic takiego nie pobierałam...
Wszystkich trzeba użyć?
Z angielskim u mnie niezbyt dobrze więc byłabym wdzięczna.

Ostatnio edytowane przez Chloé : 22.06.2011 - 15:25
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023