Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09.03.2010, 14:28   #21
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Figa moj brat gra na w7 64bit i z tego co wiem,to on dostosowuje kazda gre pod ten system i karte graficzna,tez ma 1gb,ale jak on to dokladnie robi,to nie mam pojecia i moge dopiero wieczorem napisac
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.03.2010, 18:01   #22
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

No właśnie sęk w tym, że ja znam się tylko na XP 32 bitowym. Ten temat od linka opisuje opisuje tylko Vistę, a 7 już nie bardzo jak widzę. Nie wystarczy z resztą kazać Windowsowi pozwalać na dawanie programom korzystać z więcej niż 2GB RAM. Trzeba też edytować plik exe gry. Ale ten sposób działa tylko dla ludzi, którzy mają więcej niż 2GB RAM'u. Inni nie zobaczą różnicy.

1. Pobieramy TO
2. Robimy kopie zapasowe plików exe gry ( ja edytowałam wszystkie 3)
a) Podstawka: TS3.exe
b) WP: TS3EP01.exe
c) NA:TS3SP01.exe
Oczywiście każdy z tych plików znajduje się w głównym katalogu gry w podkatalogach Game\Bin.
3. Włączamy ten programik z pkt 1.
4. Ładujemy nasz plik exe, (jego kopia ma być bezpieczna!).
5. Po lewo mamy okienko z różnymi jakby katalogami, szukamy NT Header/File Header i kikamy na File Header na tym "drzewku katalogów".
6. Po prawo mamy małą tabelkę, a na samym jej dole po prawo jest okienko z napisem Click Here, klikamy to.
7. W okienku zaznaczamy: App can handle >2GB addressest
8. Zapisujemy zmiany.To samo warto zrobić na wszystkich trzech plikach uruchamiających Podstawkę, WP i NA.

Teraz mówimy Windowsom że mają pozwalać programom na taką "samowolkę" RAM'ową

Małe info, systemy Vista 64 i XP 64 nie wymagają poprawek. One same na Dzień Dobry pozwalają programom na korzystanie z całego RAM'u, więc wystarczy edytować pliki uruchamiające grę, a ten krok pomijamy. Podejrzewam, że Win7 od razu jest 64-bitowy więc chyba nie trzeba mu nic zmieniać.

Win XP (opisałam wyżej, ale powtórzę,żeby była w jednym miejscu)

Idźcie do dysku C, tam gdzie jest XP. Poszukajcie pliku boot.ini. Skopiujcie go gdzieś i dobrze pilnujcie, w razie czego, będzie ko można oddać. Teraz zmieniamy ten plik. Najpierw trzeba zdjąć mu atrybut tylko do odczytu, bo nie będzie chciał zachować zmian. Trzeba na niego kliknąć prawym i wybrać właściwości, a potem odznaczyć opcję "tylko do odczytu". Teraz na niego 2x lewym i mamy dziwny tekst....


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /3GB

Ważny jest koniec całego dokumentu. To on nas interesuje i tylko ten koniec zmieniamy. Wytłuszczyłam go. Nie zmieniamy niczego poza tym końcem, bo każdy ma inną wersję systemu może namieszać. Zaraz za fastdetect ma być to /3GB

Vista 32-bit (Nie wiem, czy prawidłowo to przetłumaczę, ale chyba tak)

1. Otwieramy wiersz poleceń z prawami admina: Programy\Akcesoria\Wiersz poleceń (Klikamy prawym i wybieramy: "uruchom jako admin", czy jakoś tak)
2. Wpisujemy polecenie:

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072


Co się będzie działo potem, nie mam pojęcia, na Viście się kompletne nie znam, więc po prostu przetłumaczyłam.

EDIT:

A oto sposób, który wymyślili ludzie z EA, to dla tych, którzy nie mają więcej niż 2GB RAM:

"Witam serdecznie,
Proszę uruchomić grę w trybie czystego botowania.
Aby uruchomić komputer w trybie czystego bootowania należy:
1. Na klawiaturze wybierz kombinację "Logo Windows" + R
2. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
3. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne"
1. Przetwarzaj plik system.ini
2. Przetwarzaj plik win.ini
3. Załaduj elementy startowe
4. Przejdź do zakładki "Usługi"
5, W zakładce "Usługi" zaznacz opcję "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a następnie kliknij "Wyłącz wszystkie"
(operacja ta wyłączy wszystkie pozostałe usługi, poza ukrytymi wcześniej usługami firmy Microsoft)
6. Zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj", a następnie "OK"
7. Uruchom komputer ponownie. Komputer uruchomi się w trybie czystego bootowania
8. Uruchom grę.
Aby powrócić do trybu normalnego po uruchomieniu narzędzia konfiguracji systemu "msconfig" wybierz pozycję "Uruchamianie normalne", a następnie zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj" oraz "OK", po czym uruchom ponownie komputer.
Pozdrawiam."

To ich odpowiedź. Jest minimalnie lepiej na tym sposobie, więc warto spróbować. Ale jeśli macie więcej niż 2GB RAM'u, to sposób pierwszy jest znacznie lepszy.

EDIT 2:

Podobno lepiej jest uruchamiać grę bezpośrednio przez jej plik exe, a nie launcher'a.

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 09.03.2010 - 18:12
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2010, 22:36   #23
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja mam zainstalowaną W7 64-bit ale istnieją też wersje 32-bit.

Dzięki za poradę, pozmieniałam exe gry, zabieram się do testowania
Jakby co mam obraz całego dysku C, w razie gdyby system się posypał to go przywrócę.
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.03.2010, 10:37   #24
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Obrazy dysków są dobre... Nawet bardzo dobre. Ja sobie nie wyobrażam, żebym miała spędzać kilka godzin na stawianiu Windowsa. Wolę to zrobić, w ciągu paru minut... A wracając do tematu... U mnie gra teraz działa. Nie miałam tak trochę czasu żeby naprawdę długo posiedzieć, tak trochę pstrykałam na raty. Jak gram krótko to nic się złego nie zdąży wydarzyć. Normalnie to nie wiem po jakim dokładnie czasie gra mi się sypała, bo nie patrzę na zegarek, ale zwykle po półtora do dwóch simodni. Teraz grałam normalnie przez 3 simodni i nie było problemów, a jeździłam do miasta dosyć często. Gra ma ewidentnie problemy z pamięcią, nie umie nią gospodarować. Cały jej proces zapisywania powinien zostać wyrzucony do kosza i napisany od nowa. Gdy zapisuje się grę, zawartość RAM'u powinna być przesłana do plików z save'em. I wtedy Ram jest odciążony i można grać dalej. Tutaj jest tak, że grę zapisujesz, ale RAM nadal jest zapchany.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2010, 05:35   #25
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja tylko dodam, że:
1. Użytkownicy systemów 64 bitowych nie muszą robić nic. Te systemy widzą i obsługują całą pamięć RAM - tak, jak napisała anie 1981
2. Te rozwiązania są skuteczne, ale niosą ze sobą ryzyko całkowitego zablokowania pamięci RAM. Przeznaczone są głównie dla tych, którzy mają 4GB RAM i nie mogą jej wykorzystać. Zezwolenie programom na wykorzystywanie 3GB pamięci w sytuacji gdy mamy jej 2,5 - 3 GB grozi tym, że dany program zajmie całą pamięć nie zostawiając miejsca dla systemu co spowoduje piękny niebieski ekran z "jakimiś napisami"
Najlepiej jest uzupełnić pamięć do 4GB i potem stosować tę metodę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2010, 15:03   #26
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania... Ale mi tam gra teraz śmiga aż miło... A mam nadal te same mody/hacki i dodatki Store i nieoficjalne (głównie z modthesims). A mimo to gra jest szybka i się nie psuje. Czyli jednak to nie wina modów i dodatków nieoficjalnych, jak to nam próbuje wmówić EA...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2010, 16:25   #27
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania... Ale mi tam gra teraz śmiga aż miło... A mam nadal te same mody/hacki i dodatki Store i nieoficjalne (głównie z modthesims). A mimo to gra jest szybka i się nie psuje. Czyli jednak to nie wina modów i dodatków nieoficjalnych, jak to nam próbuje wmówić EA...
Anie nie omieszkaj im tego wypomnieć, chociaż nie wiem, czy cokolwiek z tego zrozumieją...
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2010, 19:24   #28
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Oni wiedzą dobrze, że źle napisali grę. Ale przecież się nie przyznają... Lepiej jest wciskać kity, że to nasza wina. Bo mamy złe komputery, złe oprogramowanie, czy za stare sterowniki. Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2010, 20:19   #29
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Cytat:
Napisał anie_1981
Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania...(...)
Tutaj są dwie kwestie: Jak zmusić Windows do rozpoznawania całej pamięci i druga - Jak zmniejszyć zarezerwowaną przez system pamięć, żeby programy mogły wykorzystywać jej więcej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zmuszenie Windowsa do obsługiwania całej dozwolonej pamięci - czyli w Twoim przypadku 4GB. Jest opcja "PAE" (skrót od "Physical Address Extension") która umożliwia, czy lepiej - zmusza Winddows do wykorzystywania całej pamięci 4GB, a nawet większej - jeżeli taką mamy ale nie wszystkie procesory ją obsługują. Spróbuję pogrzebać w swoich archiwach - może znajdzie się uniwersalne i bezpieczne rozwiązanie.
Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Oni wiedzą dobrze, że źle napisali grę. Ale przecież się nie przyznają... Lepiej jest wciskać kity, że to nasza wina. Bo mamy złe komputery, złe oprogramowanie, czy za stare sterowniki. Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką.
Nie sądzę, żeby można było aż do tego stopnia odsądzać EA Games od czci i wiary chociaż serce i ręce aż rwą się żeby Ci przyklasnąć. Weź pod uwagę, że mimo wszystko dużo błędów powodowane było właśnie przez sprzęt lub sterowniki.
"Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką" - o tym, że będą kłopoty z dodatkami wiadomo było od momentu pierwszych zapowiedzi TS3. Dla mnie nieporozumieniem jest ilość poprawek, które trzeba zainstalować żeby mieć aktualną grę. Większość "normalnych" programów/gier wymaga instalacji ostatniej łatki żeby mieć najbardziej aktualną wersję.
W dużym stopniu jest to pewnie wynikiem polityki antypirackiej ale przed wydaniem TS4 nie wydaje mi się, żeby coś się zmieniło
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.03.2010, 13:31   #30
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Byłabym zainteresowana zmuszeniem Windowsa XP HE SP2 do widzenia i korzystania z więcej niż 3,5 Giga RAM'u. Chodzi o to, że ja jestem bardzo zadowolona z mojego systemu operacyjnego. Nie chcę na razie innego. Jednak może przyjść czas, gdy będę chciała dokupić RAM i będę musiała kupić inny system. Wolałabym zostać przy XP, ale skoro on nie umie czytać dużej ilości RAM, to mogę nie mieć wyjścia. Ja mam teraz dosyć silny komputer. Kupiłam jakieś pół roku temu i jestem bardzo zadowolona. Mam Tomb Raider'a Underworld, który jest dosyć wymagającą grą, a gram na najwyższych ustawieniach i absolutnie nic się nie tnie. Gra chodzi w 100% płynnie i mogę się cieszyć naprawdę piękną graficzką tej gry. Pożyczyłam Wiedźmina od kolegi, żeby przetestować kompa, to było to samo, najwyższe obroty i zero zacinek... A takie Simsy 3 się u mnie zachowują, jakbym miała ostatniego szrota... Przykre, naprawdę przykre. Teraz jest dobrze, po tych przeróbkach pamięciowych, ale ile mi do tej pory gra krwi napsuła... Ach szkoda gadać...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023