Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.03.2010, 17:07   #1
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Nie jestem pewna, czy dobrze robię zakładając temat, ale w sumie nie znalazłam gotowego rozwiązania tych błędów zapisu gry.
I to rozwiązanie, które podam też jest połowiczne (bo i tak błąd zapisu występuje, ale łatwiej go obejść
Odkryłam, że przynajmniej u mnie (TS3, WP i NA z łatką do 3.1.7.004017) te 2 błędy występują w chwili zmiany wyglądu sima. Szczególnie, jeżeli zmieniam i zapisuję jakiś wzór ubrania czy włosów. Po takiej akcji gra nie chce się zapisać (ewentualnie bawienie się w zmienianie aktywnej rodziny, przez co traci się pragnienia ulubionych simów).
Więc zapisuję grę przed wejściem do opcji "zmień wygląd" i później zmieniam wygląd i zapisuję wybrane tekstury, którę chcę mieć. Oczywiście "Próbuję zapisać" później grę i pojawia się błąd 12 lub 13. Wychodzę bez zapisywania, ale po ponownym uruchomieniu mam zapisane tekstury, które wybieram i po kłopocie

Jeżeli problem i jego rozwiązanie dotyczy tylko mnie - to dajcie znać - skasuję posta, ale jeżeli obserwujecie takie samo zachowanie gry u siebie i ten sposób pomaga, to pozwolę go sobie tutaj przylepić.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.03.2010, 17:39   #2
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Ja z kolei nic takiego nie zauważyłam. Zapisuję grę co chwilę i zmiana wyglądu chyba mi nie szkodzi. U mnie są problemy z innej beczki. Jak mam niskie parametry grafiki to mogę grać i nic złego się nie dzieje. Wystarczy, że je podniosę a gra za chwilę traci stabilność i zaczynają się problemy. Ja przyznaję, że mam dużo dodatków z neta i bawię się dużymi rodzinami. Więc gra chodzi mi dobrze w zasadzie niemal płynnie. Minimalnie się tnie. Gdyby tak mi się cięła grafika w dwójce, gdy w nią grałam na starym kompie to bym była w siódmym niebie normalnie. Ale odchodzę od tematu...

Więc pytam, chociaż wiem, że odpowiedzi nie dostanę... Dlaczego gra mi się wiesza, chociaż komputer sobie świetnie radzi? Dlaczego nie mogę zapisać gry, skoro gra w zasadzie działa? Nic nie jest gorzej ani lepiej, tak samo szybko wszystko się dzieje i nagle ni z gruszki ni z pietruszki mam błąd zapisu lub wyjście z gry? Mi już ręce opadają. Nie mam już dwójki, wiem, że i tak bym do niej nie wróciła, bo trójka jest o niebo lepsza. Ale czasem jak mnie tak trójka solidnie wkurzy to bym najchętniej rzuciła płytą z trójką z całej siły w ścianę i patrzyła, jak się pięknie roztrzaskuje...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.03.2010, 17:44   #3
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Mnie kompletnie wywala czesto z gry po zmianie ubrań w "zaplanuj strój". Raz to nawet mi "pomalowało" całego sima na brązowo oprócz twarzy i oczywiście hop siup i po kilku simowych minutach pulpit.

Mam WP NA i prawie wszystkie store.
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2010, 13:39   #4
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

A ja mam jeszcze inaczej.
Raczej nie zaobserwowałam błędów zapisu po zmianie ubrań czy wyglądu.

Gra wywala błędy 12 i 13 gdy zbyt wiele razy przełączam rodziny w trakcie jednej sesji gry.
Mam taki save, na którym jest 5 rodzin i właśnie tam najczęściej są opisywane błędy + jeszcze czasem wywalanie do pulpitu.
Na innym save gdzie są tylko dwie rodziny błędy się nie pokazują jak na razie.
Wymagania sprzętowe mam spełnione, wszystkie łatki zainstalowane.
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2010, 09:58   #5
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Figa, ja miałam dokładnie to samo. Dla porównania, gra wymagała 1 GB RAM, ja mam 4GB (Win XP widzi 3,5 GB RAM).

Opisałam tutaj, co mi pomogło, ale trzeba mieć powyżej 2GB RAM, żeby zobaczyć jakąś różnicę.

http://forum.thesims.pl/showpost.php...3&postcount=22
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.08.2011, 15:58   #6
OKlimas
Guest
 
Postów: n/a
Mad Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

Ja mam tak samo zmieniłam plik zapisu z Ola.sims3.backup na Ola.sims3 i nadal mi wyskakuje ten głupi błąd zapisu 12
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.08.2011, 17:19   #7
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

no, mnie tez denerwuje ten blad ;/ nie idzie grac przez to...gdy tylko zmienie wyglad lub cos kupie w edycji kupowania lub budowania to nie chce sie gra zapisac i szlag mnie trafia...>.<
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.08.2011, 08:20   #8
suomii
 
Avatar suomii
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 579
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

ktoś mi podał sposób, żeby coś w jakimś pliku dopisać, ale kiedy włączyłam kompa, to wszystko się ładowało takimi 'żaluzjami' i się przestraszyłam i to skasowałam. mam te błędy tylko na bardzo zaawansowanym zapisie, więc przestałam grać w bridgeport
__________________
suomii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.08.2011, 16:01   #9
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

czy nie ma jakiegos sposobu, by ten blad nie wystepowal? co jest przyczyna? uzywanie kodow? za duzo obiektow na parceli? gra sama w sobie? dodatki z neta> <chociaz nie mam ich aaaaz tyle> bo znowu przez to rodzina Tanaka mi sie psuje i mam przez to serdecznie dosc grania, bo w kazdej rodzinie mam jakies bledy i koniec koncow nie gram nimi przez to >, co zrobic by ten blad nie wystepowal <przyznam sie mam slaby procek i komputer>
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.09.2011, 21:18   #10
suomii
 
Avatar suomii
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 579
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.

to chyba nie wina komputera, bo ja mam bardzo dobry, nowy. no już nie wiem co mam robić
__________________
suomii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bjork, bład 12, bład zapisu, błąd 13


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023