Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 1: Zdjęcia z gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.12.2014, 20:24   #1
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 216
Reputacja: 56
Domyślnie W Abrakadabrowie

Pustkami tu wieje. Podzielę się z wami chałupą i rodzinką, którą gram od dłuższego czasu. Bez kodów i hacków i ogólnie nie rozczulałam się nigdy nad estetyką przedstawionego poniżej domostwa (bo i moja należy do mocno... specyficznych), a otoczenie wokół domu nigdy nie było moją mocną stroną.

W skrócie: była sobie jedna Simka, kariera informatyka na 10 poziomie, potem kariera w Showbiznesie, potem stwierdziłam, że wyniosę ją do Abrakadabrowa. Tam kupiła sobie kota, kot po osiągnięciu maksymalnych umiejętności został zaczarowany w Sima. Doczekali się jeszcze córki i gnoma pływającego w winnicy. Takie rzeczy tylko w The Sims Abrakadabra.

Kolejność zdjęć mocno przypadkowa.

Bo na pierwszy ogień poszła łazienka. Na piętrze. No co, w Abrakadabrowie mogą taką mieć. Widać, że jest magiczna!


Ale dziecko nawet magiczną potrafi popsuć i zalać.


Jak już przy dzieciach jesteśmy - ubolewam nad brakiem sensownych i klimatycznych mebli dla dzieci, które pasowałyby do Abrakadabrowa. Więc mamy niepasujący atak płaskiego fioletu.


Fiolety. Fiolety wszędzie.


O, rodzicom to się dopiero sypialnię dostało. A ile było kombinowania z przebudowaniem, żeby nie zrujnować rodzinki finansowo...


I zalążek czegoś gabinetopodobnego. Przydałoby się trochę półek na książki.
To jest po prostu inny rzut.


Korytarzyk na piętrze? Czy jak inaczej to nazwać? Zwał jak zwał, najważniejsze są nagrody na półce (które Sim otrzymał podczas kociego żywota - pamiątka taka) i wróżka zamknięta w klatce. Miota nią jak szatan.


Tak. Fasola "przebiła" podłogę i rośnie w mieszkaniu. Wspominałam już, że chałupa mieści się w Abrakadabrowie?


AAaa! Wosku brakło na kryształy! Trzeba dorobić. W tym "ogródku" rosły też kiedyś marchewki. Ale ile można robić ciasto marchewkowe?


Jakimś sposobem trafiliśmy na parter. Od razu na pokój ukryty za półką na książki (pełnią funkcję drzwi, nie półki). Pani domu dorobiła kryształ, bo poprzedni się zużył. I ten się zużywa najczęściej, bo po powrocie męża (z pracy) i dziecka (ze szkoły) ich samopoczucie nie jest najlepsze.


Dokładnie na zewnątrz od ukrytego pokoju znajduje się zewnętrzny wychodek. Wyjątkowo przydatna rzecz, kiedy robisz wielką imprezę, a prywatna łazienka w domu jest tylko jedna. Nawet ręce można obok umyć.


Jesteśmy na zewnątrz? To gdzieś obok tego dziwnego ogródka przewinęło się mikrojeziorko, ukryte za drzewami (16.08.2023 - odrobinę je powiększyłam, ale naprawdę odrobinę).


No ale trzeba wrócić do chałupy, bo to jeszcze nie wszystko. Kawałek kuchni! I ta fasola po lewej to właśnie ta, która przebija podłogę na piętrze.


W miarę możliwości staram się korzystać jednak z Maxisowych mebli, podłóg, ścian, itp.


Właściwie to jest przedpokój, a po lewej widać "ukryte" drzwi.




Kościdla niechaj zna swoje miejsce! Ale jednocześnie niech jest blisko domu. Bo ma duuuużo pracy z taką rodzinką.


A piętro wyżej mamy balkon. Przędzenie o północy w świetle księżyca, takie romantyczne!


Ależ owszem czemu nie, dziecku też należy się! Bo nie chciało mi się robić kolejnego ukrytego pomieszczenia.


Większe zdjęcia:
Piętro:
https://i.imgur.com/xFIyclj.jpg

Parter: https://i.imgur.com/AIiop5G.jpg


Cała parcela:
https://i.imgur.com/MUBNObJ.jpg
https://i.imgur.com/aK5mXrC.jpg
https://i.imgur.com/upYbqj7.jpg
https://i.imgur.com/JWjMsPl.jpg

Nocą:
https://i.imgur.com/wXQefnF.jpg

Uffff, nareszcie koniec. Gratuluję tym, co dobrnęli do końca i nie zamknęli przeglądarki w połowie oglądania zdjęć

Ostatnio edytowane przez Paździoch Menda Złośliwa : 16.08.2023 - 15:58 Powód: nowe zdjęcia
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.12.2014, 20:32   #2
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Ten. Dom. Jest. Po. Prostu. Super!

Nie wiem skąd Ty masz te wszystkie mebelki, ale też chcę!
Fioletowe wszystko mnie rozwaliło, ale powiedzmy sobie szczerze, udane meble dla dzieci w każdej z serii są rzadkością.
Podoba mi się łazienka Nawet to zalanie do niej pasuje, taki stawik wśród zieleni xD
Sypialnia rodziców jest mega, bardzo klimatyczna.
Moje domy wyglądają przy Twoim jak kupa zbitych byle jak desek
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2014, 20:37   #3
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Jestem... Oczarowana Chyba nigdy żaden dom nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Twój!
Nie sposób go ocenić pod względem estetyki (w jedynce w ogóle ciężko było zbudować coś ładnego i dopasowanego pod względem stylów), ale jego klimatowi nie dorówna żadna inna praca. TS1 na obecne czasy wydaje się być taką ubogą w możliwości grą - Twoje dzieło jest tego zaprzeczeniem i chyba to mnie najbardziej urzekło. Twoje simy mają tam tyyyyyyyyyyle do roboty!
Podziw, szacun i pokłony za wierność pierwszej części serii I chętnie zobaczę więcej!

No i muszę jeszcze pochwalić dodatki z neta - często przyłapywałam się na tym, że nie wiedziałam, co jest z gry, a co "nabyte". Z całości kojarzę chyba tylko roślinki z parsimonious, może drewka (i fontanny!) z persimmongrove i jeszcze roślinki, które pewnie pochodzą z takiej jednej znanej mi stronki poświęconej tylko zieleni (nazwa totalnie wyleciała mi z głowy).

Ostatnio edytowane przez Liv : 28.12.2014 - 20:41
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2014, 20:52   #4
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Do tej pory zazdroszczę działki. Wszystko jest takie piękne. Na początku w łazience myślałem, że to niebieskie to dywan XD
Zrób temat w dziale OJSG. Będę najwierniejszym czytelnikiem
Z niecierpliwością czekam na następny dom

Ostatnio edytowane przez LepkiePaluszki23 : 28.12.2014 - 20:54
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2014, 21:09   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Wspaniała działka, bardzo w stylu Addamsów. Fiolet oczo***ny, ale przynajmniej klimatem pasuje do całości. W ogóle pamiętam czasy, jak było pełno domów z TS1 i pamiętam, że nawet dwójka z CC nie dorównywała im pod względem detali. Miło jest znów zobaczyć coś w tym dziale i mam nadzieję, że zobaczymy więcej twojej jedynki.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2014, 21:10   #6
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 216
Reputacja: 56
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Takiego odzewu to się nie spodziewałam z podziękowaniami!
Nie wiem czy zrobię temat w OJSG bo dość rzadko jednak gram.

Dodatki:
Parsimonious - Łazienka, Sypialnia rodziców, ławka/kanapa/sofa(łotever) na korytarzu, doniczka w pokoju dziewczynki, sztaluga u rodziców, suszarka i płyn do naczyń w kuchni, doniczka w przedpokoju, lustro w przedpokoju i wieszak też, wiszące półki w ukrytym pomieszczeniu (nad magicznym sprzętem) i jeszcze wisząca lampa w kuchni.

Persimmongroove - drzewa, leżące liście, kamienie na jeziorku

Oph3lia - na pewno stolik herbaciany, czerwony stolik obok kuchni, alarm na drzwiach zewnętrznych, możliwe, że kominek też (pewności nie mam)

Killersims(?) - Krzesła, recolor półki na trofea, wisząca roślina "podwiędnięta" (w sypialni i na zewnątrz) i chyba kryte drzwi też

Sim Interior Designs - fontanna obok zewnętrznego wychodka i chyba też ta minipółka obok ławy na piętrze

Nie pamiętam: skąd mam ten fioletowy zestaw, skąd jest ta niewielka roślina na balkonie (może i parsimonious) i skąd są rośliny przed domem (czyżby też parsimonious?)

Podłogi na piętrze u rodziców i na korytarzyku, ściany korytarzyka i w ukrytym pokoju na parterze są z nieistniejącej już strony nighttimesims.no

reszta to sam Maxis
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2014, 12:37   #7
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Dom jest cudowny!
Rzeczywiście, może estetycznie mógłby być lepszy, ale nie to się liczy. Panuje tutaj taka jedynkowa atmosfera, i jest naprawdę magicznie Nigdy nie grywam simami - czarodziejami, ale chyba zaraz odpalam jedynkę i robię nową rodzinkę :3
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2014, 13:28   #8
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,954
Reputacja: 36
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Dom jest, dosłownie, magiczny Podoba mi się klimat, jaki w nim panuje - może to przez sentyment do jedynki, ale mimo wszystko, baaardzo mi się tam podoba :3 Świetny domek!
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2014, 20:13   #9
Lion
 
Zarejestrowany: 10.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 51
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Ten dom jest tak świetny, że po prostu muszę go skomentować! Jest bardzo klimatyczny, tworzy znakomitą spójną całość, gdzie twoi simowie naprawdę nie mogą narzekać na nudę! Poczułem się zainspirowany, żeby odpalić starą, poczciwą jedynkę, w którą już bardzo dawno nie grałem... Mam jednak do niej duży sentyment i bardzo się cieszę, że ktoś odświeżył zdjęcia jedynkowych domów

Dom jako całość uważam za cudowny, jednak szczególnie podoba mi się łazienka pełna natury, tym bardziej, że mamy tu też fasolę przedzierającą się przez piętro - według mnie świetnie to do siebie nawiązuje Poza tym urzekła mnie też sypialnia małżeńska - magiczna w mroczny sposób, czyli dokładnie taka jaką powinny mieć simy, które był tu przedstawione!

Wiem, że strasznie słodzę, ale ten jedynkowy czar po prostu szczerze mnie oczarował
Chapeau bas!
Lion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.12.2014, 16:59   #10
LostInTheAir
 
Avatar LostInTheAir
 
Zarejestrowany: 20.08.2014
Skąd: Dziki wschód
Płeć: Mężczyzna
Postów: 11
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: W Abrakadabrowie

Świetny dom, aż mam ochotę łączyć jedynkę, bo to moja ulubiona część. Takiego klimatu nie spotka się w żadnej innej odsłonie, jedynka ma w sobie to coś. Zanim włączę, muszę przejrzeć cc

Szalenie podoba mi się sypialnia rodziców, kuchnia i ogólnie parter Super atmosfera
LostInTheAir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023