Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.07.2013, 13:24   #1
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Ostre cięcie.

Witam. Postanowiłem założyć swoje, własne Fotosotry. Pisałem już OJSG, nawet kilka. Postanowiłem przenieść się tutaj, ponieważ stwierdziłem, że wyjdzie mi to na lepsze. FS bardziej przypadło mi do gustu, niż OJSG. Zapraszam do dzisiejszego prologu

Prolog


Tego wieczoru wyszłam z domu, kierując się na miasto. Miałam ochotę trochę się rozerwać. Moje chłodne wargi otulał przyjemny, letni wiatr. Szłam z zadowoleniem, kiedy nagle coś mignęło mi przed oczami. Spojrzałam wzrokiem w tamtym kierunku i zauważyłam je. Wyglądało na normalne dziecko. Zaczęłam kierować się za nim, tak jakby coś mnie tam ciągnęło. Może po prostu byłam ciekawa? Ciemne otoczenie, stare, drewniane ściany, i śmierdząca woń gnijących szczurów to nie były moje klimaty. Patrzyłam na malca z niedowierzaniem.
Nagle podbiegł jakiś mężczyzna, złapał go za szyję, i odwrócił się w moją stronę. Dziecko miało skamieniały wyraz twarzy. Jego buzia pokryta była białym podkładem, a oczy oprawione były czarnym tuszem do rzęs. Wyglądało jakby ktoś domalował mu sztuczny uśmiech, lecz kiedy się przyglądnęłam, okazało się, że ma rozcięte policzki. Tak jakby ktoś na siłę otwierał mu usta. Rana miała co najmniej cztery centymetry, i była cała pokryta ropą i opuchlizną. I to spojrzenie. Wydłubane jak przez kruka, ciekła z nich krew, która spływała jak ciepła łza, po spuchłym policzku dziecka. Pomyślicie „Co w tym takiego strasznego? Psychiczna blondyna!”. Nie, ten gościu trzymał w ręce nóż. Pomału, jakby delektując się chwilą, odcinał głowę dziecka, a krew tryskała z każdej strony. Chciałam uciekać. Pociłam się, odczuwałam ból, ktoś właśnie umierał, a ja patrzyłam na to i nic nie robiłam. Może to dziecko już wcześniej zeszło z tego świata? Ten facet mimo wszystko miał bardzo dziwny uśmieszek, tak jakby cieszył się czyimś cierpieniem. Chciałam podejść, jednak coś wciągnęło mnie w ciemną uliczkę.
-Coś ty chciała zrobić?! Oszalałaś?! Nie czytałaś gazet? Po mieście grasuje morderca, jeszcze byś go spotkała - powiedział. Wiem, że był to mężczyzna, rozpoznałam po głosie.
-Ale to by… - Nie skończyłam, bo jego klatkę piersiową przeszyło ostrze. Morderca pewnie celował w serce, jednak trafił w płuca, co wywołało u nieznajomego ogromny ból, odwzajemniony przeraźliwymi jękami i krwawym kaszlem, który wylądował na moją twarz.



Popatrzyłam w lewo i zauważyłam tego gościa, z tym samym uśmieszkiem. Wiedziałam, że mam kłopoty, a praktycznie jest już po mnie. Stałam bez ruchu, mięsnie mi skamieniały, a ja myślałam o najgorszym. Mężczyzna obrócił się do tyłu, wziął głowę dziecka, położył mi na rękach, i powiedział „Ona nie jest pierwsza… Nie jest również ostatnia.”

Dziękuję za uwagę, i zapraszam do przyszłego odcinka, którego dodam już niebawem.

Ostatnio edytowane przez Alcioo :33 : 31.07.2013 - 15:18
Alcioo :33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.07.2013, 16:09   #2
Aoime.
 
Avatar Aoime.
 
Zarejestrowany: 07.11.2012
Skąd: woj. Łódzkie
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Jestem zadowolona.
Jest mrocznie i klimatycznie, moje klimaty.
Czekam na kolejną część, masz talent!
__________________
Aoime. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2013, 16:36   #3
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Czy to dziecko nie miało aby przypadkiem zielonych włosów?

http://images5.fanpop.com/image/phot...-1920-1080.jpg

Cytat:
Pomyślicie „Co w tym takiego strasznego? Psychiczna blondyna!”. Nie, ten gościu trzymał w ręce nóż.
No fakt, facet z nożem w ręce jest O WIELE mniej straszny niż dziecko z rozwaloną twarzą Akurat tym razem ta blondynka nie jest psychiczna, jak widać zdarzają się wyjątki Aczkolwiek mądrością też nie świeci.

Cytat:
powiedział. Wiem, że był to mężczyzna, rozpoznałam po głosie.
No i w sumie go też zobaczyła, co nie?

Cytat:
Morderca pewnie celował w serce, jednak trafił w płuca
Żeby trafić w serce, trzeba również trafić w płuco. Lewe dokładnie. Raczej trudno trafić nożem w oba płuca naraz.

Generalnie jest fajnie, ale wszystko dzieje się zbyt szybko Brakuje mi jakiś konkretniejszy opisów, miejsca no i bohaterów. Mamy jakąś blondi, z kolczykiem w nosie, nieznajomy mężczyzna pozostaje... nieznajomym dla wszystkich, a tajemniczy morderca nie ma nic oprócz dziwnego wyrazu twarzy, a zwłaszcza jego uśmieszku, który sugerowałby zadowolenie z tego co robi. No cóż... skoro morduje nawet zmarłych
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2013, 17:15   #4
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Cieszę się, że pojawiło się nowe fotostory. Zapowiada się całkiem nieźle

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Czy to dziecko nie miało aby przypadkiem zielonych włosów?
To samo pomyślałam

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Generalnie jest fajnie, ale wszystko dzieje się zbyt szybko
Zgadzam się. Akcja toczy się błyskawicznie - nawet nie wiem kiedy do fabuły dołączył ten nieznajomy mężczyzna.

Fajne opisy.
Zdjęcie mi się podoba.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2013, 17:29   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Ejej, ładnie to tak edytować, gdy akurat ktoś zaczyna pisać komentarz?! I to nie są poprawione literówki, tylko dopisane zdania.
Cytat:
Moje chłodne wargi otulał przyjemny, letni wiatr.
Dziewczyna ma poważne problemy z krążeniem, skoro jej wargi są zimne
Cytat:
Spojrzałam wzrokiem
To tak się w ogóle da?
Dla niekumatych - można tylko "spojrzeć" albo "skierować czyjś wzrok na coś".
Cytat:
Ciemne otoczenie, stare, drewniane ściany, i śmierdząca woń gnijących szczurów
OD KIEDY?!
Co do kursywy - nie podoba mi się to wyrażenie. "Woń" kojarzy się z czymś przyjemnym, ewent. neutralnym.
Cytat:
Patrzyłam na malca z niedowierzaniem.
No i widzisz, ja sobie wyobraziłam to dziecko jako takiego 8,9-latka. Masz pierwsze efekty braku opisów.
Cytat:
Nagle podbiegł jakiś mężczyzna
Można podbiec do kogoś.
Cytat:
złapał go za szyję, i odwrócił się w moją stronę.
Będę tępić.
Poza tym, obrócił. Nie wiem, jak reszta, ale ja widzę różnicę i wręcz mnie to razi.
Cytat:
Jego buzia pokryta była białym podkładem
1. Twarz. Tylko i wyłącznie w takim przypadku.
2. Nie kłóci Ci się to? Podkład i dziecko?!
Cytat:
Wyglądało, jakby ktoś domalował mu sztuczny uśmiech
Cytat:
Tak, jakby ktoś na siłę otwierał mu usta.
Cytat:
Rana miała co najmniej cztery centymetry
Musiał przeciąć więc mięśnie temu dziecku, ale to by oznaczało, że przy najmniejszym ruchu twarzą leciałaby mu krew. Chyba, że rana nie była świeża.
Cytat:
I to spojrzenie. Wydłubane jak przez kruka
Jak spojrzenie może być wydłubane...?
Cytat:
ciekła z nich krew
Z nich, to znaczy z czego?
Cytat:
która spływała jak ciepła łza, po spuchłym policzku dziecka.
Nie myślisz przy stawianiu przecinków.
Cytat:
Pomyślicie „Co w tym takiego strasznego? Psychiczna blondyna!”.
O kurde, jestem więc "psychiczną szatynką"! Jeszcze zarzucicie mi brak inteligencji
Cytat:
Nie, ten gościu
Nawet nie wiem, jak to skomentować... Ale chyba każdy wie, o co chodzi. Mniej więcej o to samo, co przy "buzi".
Cytat:
Pomału, jakby delektując się chwilą, odcinał głowę dziecka, a krew tryskała z każdej strony. Chciałam uciekać
W takiej sytuacji człowiek przede wszystkim zaczyna KRZYCZEĆ.
A co do zachowania laski to mam wrażenie, że jej to nie rusza. No chyba, że w młodości oglądała za dużo horrorów i dopadła ją znieczulica.
Ale nie, pod względem psychologii opowiadanie leży.
Cytat:
Może to dziecko już wcześniej zeszło z tego świata?
Logiczne myślenie i powiązanie wydarzeń w ciąg przyczynowo-skutkowy woła o pomstę do nieba. Bo niby jak dziecko, które chwile wcześniej szło, mogło umrzeć?
Cytat:
Ten facet mimo wszystko miał bardzo dziwny uśmieszek, tak jakby cieszył się czyimś cierpieniem.
Jej, psychologiczny fail 2. Dziewczyna nie słyszała nigdy o psychopatach albo nie widziała wżyciu ani jednego horroru? (tak, tym samym swoim zachowaniem bohaterka przeczy sama sobie, a to ewidentnie wskazuje Twój brak doświadczenia. Nie pisze się o czymś, o czym nie ma się pojęcia.)
O matko, czemu przez chwilę miałam obraz dziewczyny siedzącej na krześle uwiązanej przez mordercę?
Cytat:
Chciałam podejść, jednak coś wciągnęło mnie w ciemną uliczkę.
Normalny człowiek ucieka, ile sił w nogach widząc coś takiego, a ta jeszcze chce podejść!?
Cytat:
Popatrzyłam w lewo i zauważyłam tego gościa, z tym samym uśmieszkiem. Wiedziałam, że mam kłopoty, a praktycznie jest już po mnie.
Eeee? Jakim cudem morderca się tam znalazł?
Cytat:
Stałam bez ruchu, mięśnie mi skamieniały
Jeśli chodzi o to, że stały się twarde i sztywne, to znaczy, że się napięły, a nie skamieniały.
Cytat:
Mężczyzna obrócił się do tyłu,
... czyli po prostu odwrócił się
Cytat:
wziął głowę dziecka, położył mi na rękach, i powiedział „Ona nie jest pierwsza… Nie jest również ostatnia.”
I pod sam koniec okazuje się, że dziecko było dziewczynką Normalny człowiek od razu widząc dziecko zastanowiłby się, jaka jest jego płeć. Bo tak to działa.
Cytat:
zapraszam do przyszłego odcinka, którego dodam
Raczej który dodasz. A może i nie?

Rażące błędy. Wszędzie. Przy okazji uświadomiłeś mnie, że pisanie horroru/kryminału/whatever jest trudniejsze niż pisanie romansideł.
No i ja się nieraz gubiłam w tym jakże krótki tekście! Nie wiadomo, kto, gdzie, kiedy, jak i dlaczego. Jeszcze jeden dowód na to, że bez opisów się nie da.
Plusy to zdjęcie, opóźniona akcja w porównaniu do momentu sprzed edytowania i tajemniczość.
Jak będzie zbyt drastycznie - nie mówię tu tylko o fabule - to przestanę czytać. Błędy i kryminały to nie moje klimaty mimo wszystko.
Rozwiń dalej ten wątek i zobaczymy.
4/10

EDIT:
Cytat:
Napisał Dżon
Żeby trafić w serce, trzeba również trafić w płuco.
Zawstydziłeś mnie tym komentarzem xDD Czemu ja tego nie wyłapałam?!

Ostatnio edytowane przez Liv : 31.07.2013 - 17:53
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2013, 17:49   #6
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Cytat:
Moje chłodne wargi otulał przyjemny, letni wiatr.
To ona składa się z samych warg czy może wiatr jakoś szczególnie się z nimi obchodził?
Cytat:
śmierdząca woń gnijących szczurów
Moim zdaniem niepotrzebnie dodane "śmierdząca". To raczej oczywiste, że gnijący szczur śmierdzi.
Cytat:
lecz kiedy się przyglądnęłam
Przyjrzałam. Można przeglądnąć się, ale jest to raczej regionalizm i w dodatku używany w zdaniach typu "przeglądnęła się w lustrze".
Cytat:
Rana miała co najmniej cztery centymetry, i była cała pokryta ropą i opuchlizną
Niepotrzebny przecinek.
Cytat:
Ten facet mimo wszystko miał bardzo dziwny uśmieszek, tak jakby cieszył się czyimś cierpieniem.
Widzi mężczyznę, który powoli zabija dziecko i dziwi się, że sprawia mu to przyjemność?
Cytat:
Nie, ten gościu trzymał w ręce nóż.
Rozumiem, że bohaterka jest zarazem narratorem, jednakże nie polecam używania języka potocznego w opisach.
Cytat:
-Coś ty chciała zrobić?! Oszalałaś?! Nie czytałaś gazet? Po mieście grasuje morderca, jeszcze byś go spotkała - powiedział.
Kto? Bo wychodzi, że morderca.
Cytat:
położył mi na rękach, i powiedział
Znowu niepotrzebny przecinek przy i.

Tekst sam w sobie nawet zainteresował - uliczka, dziecko, morderca, mam wrażenie, jakby był to tylko sen - jednakże cały efekt psuje imponująca ilość błędów w tak krótkim fragmencie. Zastanawia mnie czy przejrzałeś tekst przed wysłaniem na forum? Zrób coś z błędami, wydłuż opisy. W ogóle łatwo się pogubić właśnie z powodu krótkich opisów. Na chwilę obecną wstrzymam się z oceną, bo byłaby po prostu niska. Zdjęcie(tylko jedno?) za to bardzo dobre jak na TS3.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 31.07.2013 - 17:53
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.08.2013, 19:45   #7
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Wybacz, obiecałam Ci, że skomentuje wczoraj, ale potem wciągnęła mnie fabuła w FM i zupełnie zapomniałam Ale jestem teraz! Błędów wytykać nie będę, bo wszystko, o czym chciałam napisać, zostało wspomniane przez poprzedników. Co do samego opowiadania... Dziewczyna zachowuje się, jakby mózg zostawiła w domu. Kto normalny chce podejść w takiej sytuacji? o.O Pisanie tego typu tekstów oznacza, że musisz się trochę obeznać, np. obejrzeć parę filmów lub przeczytać książki o podobnej tematyce do tego, co chcesz stworzyć. Jak na pierwszy raz nie jest źle (pomijając błędy językowe i logiczne), lubię takie klimaty i z chęcią wpadnę ponownie
__________________
Fallen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 01:58   #8
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

No Alcio, tera ja!
Więc może zacznę od początku, a konkretnie od tytułu, który mi się bardzo podoba. Nie wiem skąd go wytrzasnąłeś ale idealnie pasuje do klimatu.
Faktycznie, jak ktoś już wyżej wspomniał, akcja leci trochę za szybko. No i dziewka nie powinna podchodzić do tego przyjemniaczka, a już przynajmniej schować się za murem. Fakt, że takie sytuacje potrafią zszokować i wprawić człowieka w stan znieruchomienia, ale ona trochę przesadziła
No nic, nie będę się powtarzać, wszystko już zostało napisane powyżej.
Pamiętaj, że trzymam za Ciebie kciuki! :*
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2013, 20:01   #9
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Tytuł jest rzeczywiście fajny. W tekście znalazło się kilka błędów, ale to mi nie przeszkadza
Póki co niewiele do oceniania. Nawet do końca nie wiem, co to będzie. Postaram się czytać i komentować
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.08.2013, 00:26   #10
Gejowniczek
 
Avatar Gejowniczek
 
Zarejestrowany: 09.07.2010
Skąd: SiLeNt hiLL
Wiek: 34
Płeć: Mężczyzna
Postów: 68
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostre cięcie.

Stylistyczna kiszka. I to z podłej masarni. Masz taką dziwną przypadłość, że średnio co dwa zdania rzucasz takim stylistycznym babolem albo wyjątkowo osobliwym sformułowaniem, że sprawia to wrażenie parodii. Na przykład ta "śmierdząca woń gnijących szczurów" out of nowhere.

Cytat:
lecz kiedy się przyglądnęłam
Przyglądnęłam? Przyglądnęłam?!!!!

Cytat:
Rana miała co najmniej cztery centymetry
Horyzontalnie, wertykalnie czy wgłąb?

Cytat:
spuchłym policzku dziecka
Jakim?

Cytat:
Nie, ten gościu trzymał w ręce nóż
Ten ziomeczek? Nóż? A na dzielni taka prawilna mordeczka!

Cytat:
Morderca pewnie celował w serce, jednak trafił w płuca,
Takiś pewien doktorze House?

Cytat:
ogromny ból, odwzajemniony przeraźliwymi jękami i krwawym kaszlem, który wylądował na moją twarz
No tutaj mamy apogeum stylistycznej pokraczności.

Poza tym epatowanie tanim turpizmem i nie lepszej jakości gore, tak znamienne dla młodych aspirujących literatów, w twoim wypadku jest wyjątkowo nieporadne. Koszmarek. Z ulicy Sezamkowej.
__________________
Gejowniczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023