Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.01.2009, 23:46   #1
megwitch
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie gra się wyłącza

Skończyłam wczoraj instalować Sims 1 ze wszystkimi dodatkami. Pograłam niemal dokładnie godzinę i gra, od tak, sama z siebie (czyt. nie było to wynikiem jakiejkolwiek aktywności z mojej strony), wyłączyła się. Nie wiem, czy sytuacja się powtórzy, bo osoby, które znają mój ból, rozumieją chyba, ze po czymś takim nie ma się ochoty zaczynać od nowa i zapisywać co parę minut w strachu, że znów wszystko się straci.

Wszyściusie płytki oryginalne, choć nie uważam, żeby to miało większy związek. Komputer mam trochę lepszy niż za czasów, gdy grałam w pierwszą część, ale z tego, co widziałam na forum, ludziom chodzi nawet na Viście, więc to również nie powinno mieć związku. Uprzedzając jednak pytania:

XP
Celeron 1,7MHz
1GB RAM
Radeon 9200 256MB

Na słabszym kompie również miałam zainstalowane wszystkie dodatki, więc to też nie może być powodem.

Czy ktoś z Was wie co może być przyczyną?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 14.01.2009, 09:16   #2
Teo
 
Avatar Teo
 
Zarejestrowany: 04.09.2007
Skąd: Holandia
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 137
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

hmmm... jak dla mnie jedynie błąd pliku przy instalacji.
Jeśli wcześniej nie miałaś problemów z grą i teraz nie powinno ich być.
Spróbuj przeinstalować
Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 10:31   #3
robcio646
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Z góry przepraszam że w tym temacie ale nie moge założyć nowego.
Mam problem z dodatkami z internetu a konkretnie z lampami.
Nie moge ich kupic ani nigdzie ustawić. A kiedy próbowałem z kodem na przesuwanie obiektów wtedy pisze że albo NIE MOŻNA SADZIĆ NA ZIEMI lub NIE MOŻNA SADZIĆ NA PODŁODZE troche to dziwne ale może ktoś wie o co chodzi.

Z góry dziękuje.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 12:37   #4
megwitch
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Gra jest świeżo zainstalowana, 8 dodatków w odpowiedniej kolejności, trzy dni roboty, godzina gry (w tym oczekiwanie aż przy pierwszym uruchomieniu załadują się zwierzaki, okolica showbiznesu itp.), naprawdę zaczynałabyś od "a może reinstalka pomoże"?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 12:58   #5
Raven
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

jak już prosisz o pomoc to nie wybrzydzaj z łaski swojej.

Są dodatki z internetu?
Najczęściej przyczyną wyłączania się jest błąd w konkretnym folderze UserData przy czym może to być błąd pojedynczego sima lub domku. Nie trzeba zaraz przeinstalowywać wszystkiego. Jeśli domek to wystarczy wiedzieć który. Jeśli się nie wie jaki to domek albo jest to sim to skopiowanie innego folderu UserData powinna załatwić sprawę. Przy czym kopiując inny folder trzeba pamiętać, żeby zmienić jego cyfrę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że kopiując cały folder - straci się wtedy to co było w starej okolicy (wszystkie nowe domki, wszystkie nowe rodziny). No ale chyba lepsza strata jednej okolicy (a raczej jej odświeżenie) niż całej gry.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 14:17   #6
megwitch
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Ale przecież nie napisałam nic obraźliwego. Poza tym po moim poście chyba widać, że nie jestem początkująca w kwestiach komputerowo-growo-simowych, więc rada "może spróbuj przeinstalować" jest tylko o jeden szczebel wyżej od pisania odpowiedzi tylko po to, żeby napisać "nie wiem". Sama mówisz, że nie trzeba od razu reinstalować, a niestety dla wielu to jest "odpowiedź na wszystko" i mam już na nią alergię...

Dziękuję za rozbudowaną odpowiedź, ale nie, nie mam dodatków z netu...

Ostatnio edytowane przez megwitch : 14.01.2009 - 14:19
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 15:05   #7
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Ja bym jednak próbował przeinstalować i nie wciskaj kitów, że robiłaś to trzy dni, bo ja reinstalowałem dwójkę z 11 dodatkami w pół dnia
Więc tak: nie jest wykluczone, że był jakiś błąd przy istalacji. Mógł on być sam z siebie, lub Ty sama zrobiłaś coś źle. Skoro instalowałaś je 3 dni, na pewno byłaś już bardzo zdesperowana, więc jakiś błąd mógł Ci się wkraść
Może reinstalka to nie jest metoda na wszystko, ale w 70% pomaga Jak zrobisz reinstalkę to pogadamy
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 17:57   #8
megwitch
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Dobra, teraz się wkurzyłam, będę obrażać i możecie mnie za to zbanować, ale kto dał Ci prawo ZAKŁADAĆ, że "wciskam kit"? Po co miałabym to robić, no po co? Nie powiedziałam, że nie da się w pół dnia. Zajęło mi to 3 dni, bo nie siedzę non stop przy komputerze, a gdy siedzę, to robię coś, co wyklucza instalacje w tle. I cóż to za idiotyczne wychodzenie z założenia, że skoro trzy dni, to na pewno byłam zdesperowana i spatoliłam instalacje? Nie było ŻADNYCH problemów w trakcie, a 3 dni to w sam raz tyle czasu, żeby zrobić to na spokojnie. Nie lubię oceniać ludzi po wieku, ale samo aż się pcha na język pytanie "czy ja też byłam taka głupia w wieku 14 lat?"
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 18:16   #9
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

Ale skoro nikt nie ma żadnego pomysłu to chociaż reinstalka pomoże.
Mogłabym poświęcić te swoje pół dnia, no i spróbować

Ps. I jakoś moglem bez stu wykrzykników i obraźliwych słów...
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.01.2009, 20:45   #10
Teo
 
Avatar Teo
 
Zarejestrowany: 04.09.2007
Skąd: Holandia
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 137
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: gra się wyłącza

megwitch, wybacz jeśli poczułaś się urażona xD
Ale jak sama twierdzisz... nie jestem początkująca w kwestiach komputerowo-growo-simowych nie rozumiem zatem dlaczego sama nie doszłaś do wniosku, że przydała by się reinstalka, skoro nie popełniłaś żadnego błędu, ani nie wgrywałaś nic z neta. A tymczasem daruj sobie teksty w stylu "mam dosyć odpowiedzi w stylu przeinstaluj". Skoro sama wiesz najlepiej co zrobić, to po co zakładałaś ten temat??
Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023