Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.06.2012, 21:54   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 14[16]



Odchodzi Centa, odchodzi Szatan

Ostatnimi czasy skład ekipy administracyjnej ulegał znaczącym zmianom. Na początku roku, po dwóch latach pracy z moderacji odeszła Liv, ze swoją funkcją rozstała się też Raven. Do grona moderatorów dołączył między innymi motyka, a Irreplaceable został nowym adminem. Jednak te dwie decyzje były ogromnym zaskoczeniem: z administracją pożegnały się aż dwie osoby. Henry Morgan, określana mianem forumowego „Szatana”, nie udzielała się już od dłuższego czasu, natomiast lithium przez długi okres starała się pogodzić mnóstwo obowiązków, jednak ostatecznie zrezygnowała zarówno z posady Redaktora FTSN, jak i z najważniejszego forumowego urzędu.
Z redakcją żegnają się też Nightfall, motyka i Irreplaceable.
Wszystkim życzymy mnóstwo szczęścia i samych życiowych sukcesów. Będziemy tęsknić!


Konkursy

Na przełomie marca i kwietnia odbyła się kolejna edycja konkursu Pokaż Mi Swoje Wnętrze. Najlepszą Panią architekt okazała się Liv. Natomiast w połowie kwietnia rozpoczął się kolejny konkurs, Make Them Up!, polegający na charakteryzacji Simów. Tym razem po raz pierwszy odbyły się dwie rywalizacje jednocześnie: jedna do gry The Sims 2, druga – do The Sims 3. Nie obyło się bez emocji, a najwięcej kontrowersji wzbudzał... regulamin konkursu. Zwycięzcy tej edycji to Master Of Disaster [TS2] i Wikki [TS3]. Gratulacje!
A dla tych, którzy mają choć trochę talentu do pisania piosenek, wystartował konkurs Liryka Histeryka. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i udziale w zabawie!


Oceny administracji i moderacji!

W połowie maja po raz drugi została zorganizowana ankieta po tytułem: „Oceń moderatora/administratora”. Użytkownicy zupełnie anonimowo mogli wyrazić swoje zdanie na temat wszystkich osób z ekipy oraz wypowiedzieć się ogólnie o całym składzie. Ponieważ sonda została zrobiona przed zmianami w ekipie, mogliśmy także ocenić adminowanie lithium. Waszym zdaniem najlepiej swoją funkcję spełnia motyka, natomiast najwięcej osób miało zastrzeżenia do pracy Ilony. Oto ogólne wyniki ankiety:

Björk
TAK: 22
NIE: 2
Irreplaceable
TAK: 18
NIE: 6
lithium
TAK: 20
NIE: 6
Ilona
TAK: 16
NIE: 9
motyka
TAK: 24
NIE: 3
ultraviolence
TAK: 22
NIE: 2
Watchman
TAK: 14
NIE: 2

A tu znajdziecie poszczególne wypowiedzi użytkowników.


User Avard 4.

Plebiscyt organizowany przez naszą redakcję polega na wybraniu najbardziej popularnego użytkownika ostatnich miesięcy. Zachęcamy do głosowania!


O tym się mówi(ło).

Przez ostatnie miesiące nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Były między innymi spory o regulamin MTU!, wątpliwości dotyczące charakteru ankiety oceniającej ekipę, a nawet rozmowy na temat Buki []. Były dyskusje na (zbyt) poważnie o odmiennej orientacji seksualnej, czy o przeboju Euro 2012. Jeśli i Wy chcecie podyskutować o różnych sprawach, jak zawsze zapraszamy do tematów z działu Offtopic.


Nabór redaktorów!

Wszyscy to znamy - szkoła, praca, życie osobiste... i nie mamy już czasu na forum. Na początku Wiadomości wyczytaliście zapewne o odejściu aż czterech redaktorów. Kilka dni temu rozpoczął się kolejny nabór, w którym możecie wziąć udział. Wystarczy, że wyślecie Prywatną Wiadomość do redaktora naczelnego, w której znajdzie się Wasze zgłoszenie:

Nick

Dział(y), który(e) chciał(a)byś poprowadzić
(aktualnie wolne są działy: Wywiad, Polecane dodatki TS3, Nowości ze świata Simów, Świat w pigułce, Pomoc w Strefie luzu)

Artykuł próbny


chrupek
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.06.2012, 21:54   #2
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]

[img]http://i43.************/257dbh1.jpg[/img]
„Wakacje, znów będą wakacje, na pewno mam rację!”

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Całe dwa miesiące bez szkoły, wrednych nauczycieli i spania na lekcjach. Zdaje się jednak, że coraz częściej wakacje kojarzą nam się z całodobowym siedzeniem w domu przed komputerem bądź telewizorem, a rodzinne wyjazdy w spokojne miejsca odchodzą w niepamięć, co powoduje ogromne zaniedbanie więzów rodzinnych.
Większość z nas nawet nie zauważa tego, jak bardzo dzieci oddalają się od swoich rodziców, nawet od swojego rodzeństwa. Każdy przesiaduje przy swoim komputerze, w oddzielnych pomieszczeniach, zapomina o całym świecie. Przytoczę tu sytuację z własnego życia, gdy mieliśmy z bratem wspólny komputer. Oczywiście, jak zapewne wielu z was się domyśla, często się kłóciliśmy. Ale muszę przyznać, że wolałam nasze kłótnie niż całkowite nieodzywanie się do siebie. Każde z nas siedzi u siebie w pokoju, mijamy się tylko w drodze do kuchni czy toalety, praktycznie zero kontaktu. Przykre. Staram się jak mogę, by to naprawić, np. codziennie na czas obiadu wyłączamy wszystkie sprzęty i jadamy przy wspólnym stole, czy wyjeżdżamy razem na wycieczkę rowerową, jednak zaczynam myśleć, że nie odzyskam czasu straconego przed komputerem. To brzmi paradoksalnie biorąc pod uwagę to, że w tej chwili sama piszę artykuł do forumowej gazetki zamiast przykładowo rozmawiać ze swoja rodziną na jakikolwiek temat, ale chcę was ostrzec przed tym błędem, który popełniam ja. Nie pozwólcie swojej rodzinie się rozdzielić, bo nigdy tego nie odzyskacie.
Kończąc to trochę dramatyczne przesłanie wróćmy do wakacji! Każdy się cieszy na samą myśl o odpoczynku, ale koniec końców każdego dopada wakacyjna nuda. Nie da się nie zauważyć, że pod koniec sierpnia coraz większa część młodzieży wychodzi z domów, zmęczona brakiem rozrywki. A mimo to ci sami ludzie narzekają na to, ze wakacje są za krótkie, czyż to nie absurd? By temu zapobiec, przytoczymy kilka pomysłów na wykorzystanie wolnego czasu. I nie grymaście, że nie macie czasu, jest za gorąco, albo musicie się uczyć, bo sami odbieracie sobie możliwość przeżycia czegoś wspaniałego i niezapomnianego!
1. Wyjdź na dwór! Tak, jest to niesamowicie oklepana rada, ale od czegoś trzeba zacząć! Świeże powietrze zawsze jest lepsze od kiszenia się na kanapie.
2. Idź na basen! Na pewno w każdej okolicy jest pływalnia, albo przynajmniej jezioro lub staw, w którym można popływać. Przy okazji złapiecie opaleniznę!
3. Wybierz się na festyn! Nie ma to jak wesołe miasteczko (które skrzypi niemiłosiernie i z roku na rok się rozlatuje) i wata cukrowa! Może nawet występ kogoś sławnego!
4. Co dziś grają? Kino to doskonały pomysł dla kogoś, kto nie lubi upałów. Mnóstwo powtórek, ale możemy nadrobić repertuar z roku szkolnego za pół ceny!

Mamy nadzieję, że kilka naszych pomysłów przypadnie Wam do gustu. Dla każdego coś dobrego. I pamiętajcie, żeby siedzieć w domu jak najrzadziej. W simsy pogracie jak zastanie was rano burza i nie będzie możliwości wyjścia na dwór. Podczas wakacji możecie poznać wiele nowych osób i zawrzeć wspaniałe przyjaźnie.
Miłych nadchodzących wakacji!

savage % kalafjor
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 21:55   #3
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]



Wreszcie wakacje! Ponad dwa miesiące obijania się i siedzenia przed kompem od rana do nocy! Ale... Zastanówmy się, czy naprawdę aż tak bardzo nienawidzimy chodzenia do szkoły?

1. Ile, Twoim zdaniem, powinny trwać wakacje?
a] ich długość jest odpowiednia,
b] krócej, pod koniec zaczyna mi się nudzić,
c] dłużej, nigdy nie mogę dostatecznie odpocząć.

2. Czy uważasz, że wszystkie przedmioty szkolne przydadzą Ci się w życiu?
a] wszystkie są zbędne,
b] najlepiej, gdyby każdy uczył się tylko tego, czym się interesuje,
c] człowiek powinien mieć podstawową wiedzę z każdego przedmiotu.


3. Co robisz, gdy zaczyna brakować Ci czasu na naukę?
a] uczę się tylko z tych przedmiotów, na których mi bardzo zależy,
b] nie uczę się,
c] rezygnuję z czasu wolnego.

4. Czy nauczyciel jest dla Ciebie autorytetem?
a] oczywiście,
b] nie,
c] nie każdy - to zależy, jak uczy i ile wymaga.



Punkty:
0-5
Chyba faktycznie nie lubisz szkoły... Cóż, pozostaje pocieszenie, że obowiązkowa edukacja nie trwa wiecznie. No i są wakacje. Tylko nie zmarnuj ich całych na komputer i telewizję!
6-9
Wiesz, że szkoła jest ważna dla Twojej przyszłości. Umiesz znaleźć czas na naukę, ale i wygospodarować chwilę na drobne przyjemności. Zapewne wykorzystasz te wakacje jak najlepiej.
10-12
Szkoła jest dla Ciebie czymś więcej, niż tylko przykrym obowiązkiem. I słusznie, bo przecież nauka może być pasjonująca. Ale pamiętaj: nawet z uczeniem się można przesadzić, dlatego wymyślono wakacje!


chrupek
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 21:56   #4
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]


TSP On Top powraca w odmienionej formie! Bądźcie na topie, dowiedzcie się, co jest w modzie!

Jakiś czas temu w wyniku mini afery znikła z działu FotoStory. Jednak po paru miesiącach nieobecności pojawiła się ponownie i to w wielkim stylu. Mowa o Viperze, która wróciła na Forum i zaserwowała nam powrót do przeszłości. Od niedawna znów możemy podziwiać jej najsłynniejsze twory: Dziedziczkę Ognia oraz Melodię Strachu. Pierwszy tytuł to historia sprzed kilku lat, napisana zupełnie od nowa. Drugi zaś pozostał (prawie) niezmieniony. Bohaterką Melodii... jest nastoletnia Sanae. Dziewczyna mieszka w Tokyo, ma zaufanych przyjaciół i nieco wkurzającego młodszego brata, wiedzie więc stosunkowo normalne życie. Do czasu. Nieoczekiwanie wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kluczem do rozwikłania zagadki może być tajemnica jej matki, Alice. Jak potoczą się losy Sanae? Przekonajcie się.
Cytat:
Pamiętam jak jeszcze pisałam do ciebie Vipero z zapytaniem o "Melodię Strachu", ale rozczarowałam się kiedy odpisałaś, że już niestety nie ma jej na forum. I oto znów mogę cieszyć się tym cudownym fotostory. Nawet nie wiedziałam, że kiedyś nadejdzie ten dzień ^__^ Czekam na następny odcinek*
Lexi

Cytat:
Ajajaj! Nie miałam okazji czytać Melodii w swej pierwszej odsłonie, jednak tytuł wydaje się być dziwnie znajomy. W każdym razie będę się zaczytywać, a na razie powiem, że wciągnęło mnie! Swoją drogą śliczne imiona wybrałaś bohaterom.
Yuki

Nie tylko Vipera robi sporą karierę w dziale FS. Niedawno tytuł Fotostorytellera obroniła rudzielec. Jeszcze nie zdążyliśmy pożegnać się z bohaterami Belle Rose, a już pojawiło się kolejne dzieło autorki pt. Miracle. Jednak wkrótce potem przyszłość FS stanęła pod znakiem zapytania – pojawił się pomysł stworzenia prequela BR. Póki co, autorka zapewnia, że Miracle nie zniknie równie szybko, jak się pojawiło.
Cytat:
Jestem strasznie ciekawa, o czym to będzie - prolog jest po prostu świetny.
Fallen

Cytat:
Pochłonęło mnie to w całości. Zaciekawiony jestem kim ten KTOŚ jest.
Lubie

Cofnijmy się teraz o kilkadziesiąt lat. Po tragicznej śmierci państwa Watersów ich majątek przejmuje córka, Alice. Gdy jej firma samochodowa upada, młoda kobieta uwodzi jedynego spadkobiercę wielkiego majątku, Isadora Williamsa. Tak wygląda początek fabuły wspaniałego FS Alice Waters. Autorem tego dzieła jest Caesum. Naprawdę warto przeczytać!
Cytat:
No cóż, cud i miód. Widać, że masz wprawę i pomysł na fabułę. Bardzo mi się spodobało, jesteś naprawdę świetnym pisarzem >D
No nic, życzę aby twój następny odcinek był równie dobry jak ten, chociaż w twoim wypadku to z pewnością się sprawdzi ^^.
Aleksander

Cytat:
Bardzo przyjemnie się czyta, przede wszystkim lekko i zrozumiale, a to jest najważniejsze. [...]Czekam na kolejny odcinek, mam nadzieję, że będzie równie dobry jak poprzednie
rudzielec

Nie tylko w FS można czytać fajnie opowiadania. Coraz ciekawiej prezentuje się dział „Opowiadamy, jak sobie gramy”. Póki co opowiadań jest niewiele, jednak tematów prawie z każdym dniem przybywa.
Warte polecenia są historie serwowane przez Liv. W kolejnych częściach poznajemy różnych mieszkańców Nieznanowa. Ich życie jest pełne zaskakujących niespodzianek, czasem miłych, a czasem nie. Godna uwagi lektura, zwłaszcza dla fanów serii AND ;-).
Cytat:
iv, masz fantastycznie rozbudowaną grę. Strasznie mi się spodobały drzewa genealogiczne - świetnie to przedstawiłaś. Poza tym, świetne historyjki i śliczne zdjęcia.
aniołek

Cytat:
Historia rodziny przestępców ucięta w najlepszym momencie! Czuję niedosyt.;p
bijulicous

Skoro już wiemy, co czytać, może przejdźmy do Simów, od których aż roi się w dziale „Zdjęcia z gry”. Mało kto tworzy jeszcze w The Sims 2, nie mówiąc już o tworzeniu na wysokim poziomie. Bardzo ładne Simy serwuje nam Avis w swoim temacie. Znajdziemy tam zarówno naturalnie wyglądające postacie, jak i trochę fantastyki. Warto zajrzeć!
Cytat:
Łaaał, ta Karolina to urocza jest. Ja nie mam zastrzeżeń, również prezentacja dobra*
Master of Disaster

Cytat:
Mi sie podoba ta pierwsza <3 Skąd masz sukienke?
Kenny McCormick

Użytkownicy prezentujący swoje Simy się zmieniają, a Trykuu. pozostaje wciąż na swoim miejscu. I bardzo dobrze, bo mało kto tworzy tak świetne postacie z gry The Sims 3, jak on. Temat z jego tworami ma już prawie 400 postów!
Cytat:
jeju, znowu świetna. oczy mi się bardzo podobają i usta. + za piegi, uwielbiam piegi.
ma genialne buty i koszulkę <3
czy kolczyki to cupcakes? ;d
smajl

Cytat:
Klaudia bardzo mi się podoba, jest niezwykle realistyczna. Podobają mi się oczy, nos, usta, i w ogóle wszystko
chrupek

Ostatnio edytowane przez Charionette : 23.06.2012 - 22:07
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 21:56   #5
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]


1. Co sądzisz o wakacjach? Czy Twoim zdaniem powinny trwać dłużej?

Co sądzę o wakacjach? To czas, w którym nasze ciała i umysły, mogą odpocząć od pracy, szkoły, obowiązków... chociaż na chwilkę. Myślę, że wakacje powinny trwać nie wiecej niż 3 miesiące.

DON SHEOGORATH

Wakacje to najcudowniejszy moment w życiu. Osobiście uważam, że wakacje powinny trwać tyle, co rok szkolny

CAESUM

Wakakcje są potrzebne każdemu z nas. Nie wyobrażam sobie, by wakacji nie było. Nie sądzę, że powinny trwać dłużej. Dwa miesiące wystarczają.

WOJTEK

2.Masz już jakieś plany na wyjazd, czy zostajesz może w domu?

Moje wakacje spędzę tak jak co roku u rodziny, w mieście większym niż moje. Co prawda szkoda mi zostawiać na całe 1,5 miesiąca przyjaciół, ale widuję się z nimi cały rok, więc potrzebuję od tych świrów trochę odpoczynku. Co do samego spędzania czasu, to mam zamiar wykorzystać je na maxa, bawić się, spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Mam nadzieję że pogoda nam dopisze i będę miała taką możliwość. Ewentualnie gdy trafią się deszczowe dni, czy jakieś wolne od imprez czy wyjść wieczory, planuję nadrobić zaległości w lekturach, bo to moje ostatnie wakacje przed maturą i trzeba to jakoś nadgonić, może wyskoczy mi jakiś dodatkowy wyjazd i będę mogła odwiedzić i pozwiedzać jakieś ciekawe miejsce, nie wiem. W sumie planowałam pracować w te wakacje, ale jak na razie wszystkie możliwe opcje nie wypaliły, ale może uda się coś jeszcze znaleźć. Ogólnie, mam w głowie mnóstwo pomysłów na te wakacje, ale ale o których nie zapomnę przez ten miesiąc, i które tak naprawdę mi się uda zrealizować, to się dopiero okaże. Mam nadzieję, że wszystkie.

SMAJL

Nigdy nie planuję co będę robić w wakacje, czysty spontan, dzięki temu mam urozmaicony czas.

RUDZIELEC

Plany? Zależy. Nie chcę zapeszać, ale być może udam się do cioci, która mieszka w Niemczech. Dawno jej nie widziałam a to świetna okazja by znów ją spotkać. Poza tym, nic więcej szczególnego. Myślę, że tak jak w zeszłym roku, wszystko będzie „na spontana“ ^^.

ALEKSANDER

3.Jaki jest twój sposób "zabijania nudy" która w ciągu letniej przerwy przejawia się u wszystkich?

Dj'owanie - Uwielbiam robić klubowe sety,a jednocześnie ćwiczę do stażu prezentera radiowego w pewnym radiu internetowym. Surfowanie po sieci - lubię czytać o rzeczach ważnych i niepoważnych. Amatorskie Fotografowanie - W te wakacje zamierzam jedzić po całym Krakowie i fotografować różne dzielnice, miejsca, zabytki, itd.

MODESTE

Oglądanie seriali! Taki trochę popularny sposób, jednak u mnie całkowicie zabija nudę. Lubię zaczynać ogladąc nowe seriale lub powracać do pierwszych odcinków seriali, ktore skończyłam ogladąć. Jesli zdecyduję się na tą pierwszą opcję, zazwyczaj kończy się na tym, że mam do nadganiana kilkanaście seriali!
POŁÓWKA

Zależy, do czego mam dostęp. Są pod ręką ciekawe książki, to można je przeczytać, można pobazgrać po zeszycie albo zapisać jakieś pomysły (na fabułę filmu choćby), powłóczyć się po okolicy jeśli pogoda (i okolica) sprzyja. No i można pograć na kompie, rzecz jasna. Nie tylko w Simsy... O, pouczyć się jakiegoś języka można, japońskiego na przykład.

MASTER OF DISASTER


Dziękuję serdecznie wszystkim za udzielone odpowiedzi!
Bluszczyk
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 21:57   #6
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]



Nie da się ukryć, że prędzej czy później każdego dopadnie wakacyjna nuda. Co robić, kiedy nasi znajomi powyjeżdżali, a my zmagamy się z brakiem zajęć? Oczywiście można użalać się nad sobą (niewskazane) lub obejrzeć jakiś film. Kto wie, może akurat nam się spodoba i obejrzymy go później z naszymi przyjaciółmi? Zapraszam do obejrzenia top 10 filmów na wakacje o różnych tematykach, mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.




10.
Angus, stringi i Przytulanki



Niech was tytuł nie odstraszy. Film raczej dla mało wymagających widzów, dokładniej skierowany do nastolatków (ale nie tylko!). Wprost idealny na wieczorny seans.


9.
Pamiętnik



Nie ma chyba żadnej dziewczyny, która nie słyszałaby o tym filmie. A jeśli tak… to trzeba jak najszybciej nadrobić zaległości. Piękny i wzruszający film o prawdziwej miłości.


8.
Iron Man



Dla fanów komiksów Marvela. A jeśli nie… to cóż, warto chociażby obejrzeć “Iron Mana” dla samego Roberta Downeya Jr.


7.
Przerwana lekcja muzyki



Historia o wrażliwej nastolatce, która nie potrafi dopasować się do otaczającego ją świata. Mistrzowska rola Winony Ryder i Angeliny Jolie.


6.
Czarny łabędź



Film, za który Natalie Portman dostała Oscara. Krótko mówiąc - warty uwagi, jednak, aby go zrozumieć, trzeba być w pełni skupionym.


5.
Szkoła uczuć



Piękna, wzruszająca historia o miłości i poświęceniu. Ekranizacja książki Nicholasa Sparksa.


4.
Kupiliśmy zoo



Świetny film do obejrzenia wieczorem z rodziną. Zdecydowanie warty polecenia.


3.
Avengers



Wiadomo, jednym się spodoba, drugim już pewnie nie. Film świetnie zrealizowany i pełen zabawnych dialogów (nie tylko pomiędzy Iron Manem i Hulkiem).


2.
Królewna Śnieżka i łowca



Film od początku przewidywany na wielki hit. Przystojny Chris Hemsworth w roli Łowcy, Kristen Stewart w roli Królewny Śnieżki oraz piękna Charlize Theron w roli Złej Królowej. Bo, wbrew pozorom, każdy z nas lubi obejrzeć coś baśniowego.


1.
Igrzyska śmierci



Choć niewątpliwie zdania na temat tego filmu są podzielone, nie można mu się odmówić jednego - świetnie zrobionego szumu wokół niego, którego efekty widzimy do teraz. Chyba każdy słyszał o tym filmie. Może chociażby dlatego warto by go obejrzeć?





Okres maja i czerwca najczęściej przypada na finały sezonów, oczywiście są wyjątki. Finał serialu "Pretty Little Liars" miał miejsce w marcu, o czym pisałam w poprzednim numerze. Dla niektórych seriali jest to "być albo nie być". Stacja The Cw zamówiła 4 sezon Pamiętników Wampirów, wbrew pozorom serial Nie z tego świata również doczeka się kontynuacji, pomimo że wiele mówiło się o "wypaleniu" braci. Dobrze został również przyjęty nowy serial Hart of Dixie, którego powstanie 2 sezon. Nikita również doczeka się 3 sezonu. Plotkara mimo słabych wyników oglądalności 5 sezonu dostała zamówienie na 6 sezon. 90210 również powróci z 5 sezonem, natomiast The secret circle i Ringer nie doczekają się kolejnych sezonów. Powróci również Jak poznałem waszą matkę z 8 sezonem. Stacja ABC zamówiła już 3 sezon Pretty Little Liars i 2 sezon The Lying Game.






5.
Arrow



Serial skupia się na byłym milionerze, który po spędzeniu 5 lat na niebezpiecznej wyspie powraca jako zupełnie inny człowiek - mistrz łuku, który chce zmienić świat.


4.
The Carrie Diaries



Serial oparty na książce Candace Bushnell. Jest to serial o dorastaniu Bradshaw w latach '80 na Manhattanie.


3.
The Beauty and the Beast



Remake serialu z lat 80. Akcja skupia się na losach Catherine, która jest świadkiem morderstwa swojej matki. Pamięta jak widziała Bestię zabijającą napastników… mija 9 lat, a ona wciąż bada tę sprawę.


2.
Cult



Serial będzie skupiać się na dociekliwej Skye - młodej asystentce z popularnego serialu. Pod wpływem kilku niewyjaśnionych zagadek postanawia rozpocząć własne śledztwo…


1.
First cut



Serial będzie skupiać się na Emily, która niedawno skończyła naukę w szkole medycznej, a przed nią rozpoczęcie pracy jako lekarz.



Pojawił się pomysł przekształcenia działu “Co w kinie piszczy?”. Na czym to miałoby polegać? Zamiast pisania tylko o rzeczach związanych z kinem pisałabym jeszcze o książkach. Bardzo proszę o wypowiadanie się w komentarzach, co sądzicie o tym pomyśle i o propozycjach ewentualnej nazwy.
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 21:58   #7
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]





1. Shino&KRC's Baby - Recamiere 2. Roan's Morphee Living Room Sofa Pillows Part3 3. Pilar's BedroomVintageTableEnd
4. Riccinumbers' Ikea Inspired Livingroom 5 LargePicture 5. SIMcredibles! Concept fruits 6. Camillecc's Hobbies conversions
7. Shadow66's Lilac Bubble Flower Paintings Set 8. Riccinumers' Ikea Inspired Pax Bergsbo Bedroom
9. Roan's Lokki lamp


Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą, jest to ostatnie wydanie forumowej gazetki, do którego napisałem (jeśli mogę tak to nazwać) mój artykuł. Po trzech latach żegnam się z Wami. Dziękuję wszystkim, którzy chociaż chwilę poświęcili by przeczytać moje artykuły - najpierw wywiad, później Polecane TS3. Dziękuję także wszystkim redaktorom, z którymi miałem okazję współpracować - byliście wspaniali. Jeszcze raz Wam dziękuję

Irreplaceable
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 22:08   #8
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]



Matki, córki...



Stella:
włosy - http://xgoat.livejournal.com/27851.html
Sweter i top - http://witheredlilies.livejournal.com/24026.html [folder "ObehaveCardigan"]
Spodnie - http://bunheadsbuns.livejournal.com/30956.html#cutid1
Cienie - http://jessi-dot.dreamwidth.org/14199.html#cutid1
Szminka - http://www.digitalperversion.net/gar...p?topic=4990.0
Brwi - http://modthesims.info/d/283968




Sabrina:
Włosy - http://nabila-ici.livejournal.com/22653.html
Sukienka - http://venussims.blogspot.com/2012/0...hout-kate.html
Szminka - http://www.digitalperversion.net/gar...p?topic=4990.0
Cienie - http://www.modthesims.info/d/283977
Brwi - http://www.digitalperversion.net/gar...2470#msg532470



Bliźnięta



Radek:
Ubranko - http://www.modthesims.info/d/435359
Włosy - http://fantasyrogue.livejournal.com/41175.html

Aniela:
Ubranko - http://www.modthesims.info/d/317710
Włosy - http://trappingit.livejournal.com/62254.html [folder BhPigBraids 3t2]

Stolik, przy którym się bawią - http://lmhwjs.wordpress.com/2010/03/...ever-suits-me/ [wymagany dodatek Czas Wolny]


Nasz tata!





Rudolf, tata Anieli i Radka:
Koszula - http://www.modthesims.info/d/306043
Jeansy - http://www.modthesims.info/d/205953
Włosy - http://hat-plays-sims.dreamwidth.org/21396.html
Brwi - http://trappingit.livejournal.com/6938.html
Zarost - http://www.digitalperversion.net/gar...4828#msg614828
Bródka - http://wgroome.livejournal.com/59637.html#cutid1
Cienie pod oczami i inne efekty specjalne - http://simplelife.chagasi.com/ [sims2-> face kit]



Drugie pokolenie



Paweł:
T-shirt - http://modthesims.info/d/293133
Jeansy - http://modthesims.info/d/255638
Włosy - http://thebigtradeoff.livejournal.co...235247#t235247
Brwi - http://www.digitalperversion.net/gar...2470#msg532470
Maski na nos - http://rensim.dreamwidth.org/tag/makeup:+facekits



Gdzie kucharek sześć...


Meble - http://www.modthesims.info/d/342880
Recolor - http://www.all4sims.de/board/filebas...id=6412&lim=90
Zlew - dodatek Nocne Życie
Kinkiety - podstawa
Roślinka - http://lmhwjs.wordpress.com/2011/05/...ers-day-part2/
Lodówka, kuchenka, okap i słoiczki - akcesoria Kuchnia i Łazienka
Recolor lodówki - piggi's sims
Kolor ściany - http://www.sailfinsims.com/forums/in...paint-colours/



Szafki/zlew - http://www.modthesims.info/d/278085 Recolor- http://skywookiee.dreamwidth.org/2621.html
Lodwówka - http://www.modthesims.info/download.php?t=96010 + mod odblokowujący resztę opcji dostepnych przy dużych lodówkach - http://www.modthesims.info/download.php?t=252826
Kuchenka - podstawa
Ścierki/ręczniki - dodatek Własny Biznes
Stojak na noże - http://www.modthesims.info/d/261201
Deska z serami - http://www.modthesims.info/d/275520
Półeczki (?) z przyprawami - dodatek Cztery Pory Roku
Suszarka do naczyń - http://aroundthesims2.com/objects/si...tchen_001.html
Roślinka - http://www.digitalperversion.net/gar...2408#msg612408
Kalendarz - http://modthesims.info/d/466482
Koszyk na ścianie - http://wildchild111.livejournal.com/8030.html
Kafelki na ścianie - http://modthesims.info/download.php?t=277246
Kafelki na podłodze - http://thebigtradeoff.livejournal.co...196130#t196130
Ściany - http://crabofdoom.dreamwidth.org/9127.html



Jeśli w którymś z linków pojawią się rzeczy płatne, to nie specjalnie - nieraz są one w jednym poście z tymi darmowymi, a ja TYLKO takie polecam.
Nie, nie zachęcam do ściągania płatnych dodatków za darmo.
Liv

Ostatnio edytowane przez Vanitas : 24.06.2012 - 09:30
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 22:09   #9
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]






5. - Uno
Kolekcjonuj karty, łącz z kolorowymi wartościami lub z liczbami. Blokuj ruchy przeciwników, zmieniaj kierunki gry. Graj z przyjaciółmi poprzez połączenia Wi-Fi... To wszystko oferuje Uno - prosta gra, która zawładnie naszymi komórkami.
cena: 3,16zł.
link do pobrania

4. - WeatherPro
Ta aplikacja zawiera dokładne prognozy pogodny na cały tydzień dla przeszło 2 milionów miast świata. Dzięki animowanym tapetom, możesz w każdej chwili obejrzeć pogodę panującą w twojej aktualnej lokalizacji. Niby to takie proste, lecz żeby cieszyć się tą aplikacją, trzeba wydać niezłą sumkę.
cena: 11,99zł.
link do pobrania

3. - Mini Motor Racing
Małe samochody, wielka zabawa! Jednym z powodów zachęcających do zagrania w tę grę jest świetna grafika. Mamy do dyspozycji wiele trybów wyścigów na wielu torach. Warto też wspomnieć o wersji Multiplayer, z której można korzystać wraz ze swoimi znajomymi. Polecam, warto zainwestować w niewielką sumę niecałych siedmiu złotych.
cena: 6,50zł
link do pobrania

2. - Battery Monitor Widget Pro
Ten nowoczesny wskaźnik baterii pokazuje stan naładowania twojego telefonu. Ciekawy, miły dla oka wygląd to jedna z zalet tego produktu. Wersja PRO jest pozbawiona wszelkiego rodzaju reklam i innego spamu.
cena: 8,99zł
link do pobrania

1. - Angry Birds Space Premium
Sądzę, że nie muszę wiele pisać o tej grze. Niemal wszyscy wiedzą, co należy w niej robić. Teraz jej akcja przenosi się do kosmosu! Całkiem nowe poziomy, nowe umiejętności i wiele, wiele więcej!
cena: 3,14zł
link do pobrania


5. - Paper Toss
W tej prostej grze chodzi o to, by celować papierkami do kosza na śmieci. Nada się podczas przerwy w pracy lub gdy po prostu nam się nudzi. Z każdym poziomem jest coraz trudniej, choć i tak, grę przejdzie nawet małe dziecko.
link do pobrania

4. - Ipla
Telewizja internetowa dla użytkowników Android. Za darmo możesz oglądać swoje ulubione, polskie programy telewizyjne, takie jak np. "Hotel 52", czy "Świat Według Kiepskich". Każdy znajdzie coś dla siebie!
link do pobrania

3. - muzo
Muzo to serwis muzyczny, który oferuje gigantyczną liczbę utworów, które możesz wysłuchać w legalny sposób. W podstawowej wersji programu mamy nałożony limit 20h słuchania piosenek miesięcznie. Dla mnie to całkiem sporo, choć niektórzy melomani wykorzystają to w oka mgnieniu!
link do pobrania

2. - Picasso - Draw, Paint, Doodle!
Aplikacja "Picasso" pozwala na rysowanie obrazków na ekranie naszego telefonu. Mamy do wyboru mnóstwo efektów, dzięki którym każdy rysunek stanie się dziełem sztuki!
link do pobrania

1. - Facebook
Ten portal społecznościowy jest chyba wszystkim znany. Teraz możemy używać go w naszych smartfonach! Jest całkowicie darmowy, nie wchłania naszej gotówki, tylko... czas!
link do pobrania
Bluszczyk
Charionette jest offline  
stare 23.06.2012, 22:09   #10
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 14[16]


Witajcie z powrotem po długiej przerwie w najnowszym wydaniu waszego kochanego M jak Mieszkanie. W dzisiejszym numerze dowiecie się między innymi, jak zagospodarować wolną przestrzeń mając do dyspozycji tylko sprzęt tzw. MAXIS. Poza tym – jak przy każdym numerze – zaprezentuję wam najnowsze trendy kolorystyczne i nie tylko. Na wstępie jednak chcę wam życzyć, by to lato było dla was udane i byście wrócili w jednym kawałku we wrześniu/październiku do szkoły lub po urlopach – do pracy. Miłej lektury.

Wnętrzarska Moda
Lato 2012 mogę podzielić na kilka kategorii kolorystycznych, które będą dominować w danym miesiącu tj.:
a) Bukiet Kwiatów

melanż ciepłych i przyjemnych dla oka odcieni seledynu, pomarańczy, łososia, fioletu i turkusu
Łososiowy i jego intensywniejsze odcienie będą stanowić podstawę, wokół której dopasujemy całą resztę aranżacji. Będzie to idealny akcent zbliżającej się fali ciepła. By podkreślić, że jednak czerwiec jest deszczowym miesiącem, wykorzystamy szmaragdy i granaty, które także dodadzą nutę elegancji. Abstrahując od tego, iż pora letnia jest lekkim i frywolnym okresem. Jeśli to jednak wam nie wystarczy, zasięgnijcie po fioletowe akcenty ożywiające wnętrza.
Miesiąc: czerwiec
b) Lekka Alternatywa

powrót do przeszłości, czyli pastele i inne „duperele”
Kilka sezonów temu mieliśmy do czynienia z delikatnymi i pełnymi szyku barwami, inaczej zwanymi pastelowymi. Jako fundament naszych wnętrzarskich poczynań użyjemy amerykańską musztardę, która w połączeniu z subtelnym granatem, morskim, rudym i lawendą nada szykowny i wspomniany lekki efekt całokształtu. Proponuję także użycie kropkowanych wzorów, oczywiście w umiarze i bez przesady.
Miesiąc: lipiec
c) Miejska Dżungla

oliwkowy raj
Połączenie metalicznych i drewnianych akcentów wraz z naturalnymi odcieniami zieleni to najlepsze rozwiązanie na następny miesiąc. Metafora miejskiej dżungli wzięła się z tego, że wielu z nas w sierpniu musi już do pracy, choć wciąż myślami jesteśmy gdzieś daleko w dzikich lasach, na łąkach. Gdzieś, gdzie jest nam przyjemnie i czujemy, że jesteśmy w zgodzie z naturą.
Miesiąc: końcówka lipca, sierpień

Wakacyjne Wnętrza
1.



2.




Temat Miesiąca: MAXIS tu i tam

Dzisiejsze wydanie poświęcone będzie zagospodarowywaniu przestrzeni za pomocą obiektów znanych nam z gry, czyli tzw. Maxis [lub maxis-match]. Po swoich własnych obserwacjach doszedłem do wniosku, że wielu użytkowników ma problem z odpowiednim dopasowaniem do siebie mebli i innych dodatków, które nie zawsze prezentują się najlepiej, ale o tym właśnie piszę.

1.1. Nie mieszaj na siłę stylów z różnych epok
To jedna z najgorszych rzeczy, o jaką można się posunąć. Oferta meblowa gry jest jednocześnie urozmaicona i wciąż jednak uboga. Wielokrotnie napotkałem się na pomieszanie np. wyraźnych futurystycznych akcentów z Nowoczesnego Apartamentu z klasykiem np. z dodatku Kariera. Nie byłoby w tym nic złego i niewłaściwego, gdyby nie fakt, iż wielu z was wpycha wszędzie, gdzie się da przedmioty, które nijak do siebie pasują pod względem pochodzenia. Jeśli już mieszasz różne style, pamiętaj, by robić to z umiarem.

1.2. Jaka bryła, takie wnętrze
Jeśli wasza bryła została wybudowana w stylu nowoczesnym, wnętrze również powinno być utrzymane w tymże stylu. Jednakże, jeśli waszą bryłę wybudowaliście w stylu po części klasycznym lub nawet wiejskim, to w połączeniu z drobnymi akcentami współczesnego świata, stworzycie dobrą mieszankę, jednak pamiętajcie wciąż o umiarze.

2. Pamiętaj o odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni
Rada ta może się tyczyć nie tylko maxisowego budowania, ale także nawet tego z Internetu. Nie możecie zapominać, że Sim to pewnego rodzaju człowiek i podobnie jak my, potrzebuje miejsca, by przejść i wykonać wiele czynności. Stwierdzenie „dobry przepych nie jest zły” jest błędne i nieadekwatne w stosunku do tego, czym operuje gra The Sims. Podczas meblowania zwracajcie uwagę na to, czy gdy postawicie dany obiekt w danym miejscu, to czy wasz bohater będzie mógł się swobodnie poruszać. Jednak nigdy nie przesadzajcie z niezagospodarowaniem. „Dobra dekoracja nie jest zła”.

3. Umiejętnie planuj całokształt
Projekt wnętrza powinien być odpowiednio przemyślany, by spełniał swoją rolę i wyglądał tak, jak sobie życzycie. Odpowiednie dopasowanie Maxisa z innym Maxisem będzie miało szansę prezentować się nawet lepiej, niż mieszanka dodatków internetowych. Postarajcie się wydobyć ukryty potencjał mebli z gry.

4. Nie powtarzaj ciągle tego samego elementu
Pamiętacie jeszcze poradę nr 1, gdzie wspomniałem:

Podpunkt nr 4 jest najgorszą ze wszystkich błędów, które popełniacie. Nagannym jest wręcz używanie w każdym pomieszczeniu (lub nawet w tym samym) kilku kopii danego przedmiotu. Jeśli kiedykolwiek uważaliście, że wykorzystując na przykład jakiś obraz lub roślinę dziesięć razy w całym domu i uzyskacie w ten sposób ciekawy i oryginalny efekt – myliliście się. Byłby to idealny schodek w dół przepaści między pięknem a brzydotą. Kiedy nie możecie się już powstrzymać od tego, ograniczajcie się stopniowo, aż w końcu dojdziecie do zera powtórzeń. W pewnym stopniu tyczy się to też pokryć ścian i podłóg, ale nieznacznie.

5. Nie przesadzaj z różnorodnością tekstur
Podczas oglądania domku i po stwierdzeniu, że jest on świetny, przesuwam paskiem bardziej w dół i co widzę? Ależ oczywiście – jakieś pomieszczenie, w którym mieszanina pasków, kropek, kratek, łat i zebr to nic nienaturalnego i złego. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Nie róbcie sobie i mi czegoś takiego. Ustalcie sobie pewną granicę w ilości patternów, której będziecie się przestrzegać (mowa tu o dwóch, góra trzech).

Jeśli nie zrobiliście tego już wcześniej, polecam wam obejrzenie i przeanalizowanie projektów wykonania naszej formowej żylety.

Majstersztyk w…

a) wakacyjnym klimacie:

W tej kategorii bezapelacyjnie zwycięża Hallgerd za projekt ”Bryza”. Niezwykle spodobała mi się przyjemna dla oka kolorystyka pełna świeżości oraz naprawdę udana bryła.

b) klimacie całokształtu:

W tym miesiącu nagrodę otrzymuje Yuki za niesamowitość i niebanalność projektu ”rifuĝo por la animo”. Udowodniła, że nawet z brzydoty i strachu można wyłonić piękno.

c) całokształcie pracy:

Naszym dzisiejszym zwycięzcą jest ikspee za genialną, trudną do wykonania pracę pt. ”Classic Mansion”. Widać, jak wiele ciężkiej pracy zostało włożonej w ów projekt, który z każdego kąta wygląda perfekcyjnie. Nie mam żadnych zarzutów.

d) aranżacji sypialni:


Wygrywa nasza pani Super Moderator za pokój sypialny w domu pod nazwą ”Pod Wzgórzem”. To bajeczne łóżko nadaje nieziemski klimat wnętrza. Drugą zwyciężczynią jest marandile za projekt "Calypso apartaments part I". Świetnie dobrane dodatki i idealna kolorystyka, aż sam zażyczyłbym sobie takiej sypialni.

e) aranżacji łazienki:


I ponownie spotykamy się z marandile za projekt ”Calypso apartaments part I.
Wielki plus za użycie niecodziennej tekstury i wspaniałej kolorystyki. Pragnę tutaj nagrodzić także Einarra za pełną szyku i elegancji łazienkę w domu nazwanym ”Winter House”.

f) projektach brył:

Tym razem po raz kolejny zwycięża znany wam już z kategorii kilka rubryk wcześniej - Hallgerd, który w ostatnim okresie wykazał się dużą aktywnością i ciekawymi pomysłami na aranżacje swoich brył, które pomimo że wydają się być zwyczajne, zawierają coś w sobie przykuwającego uwagę.


Lubicie projektować? Macie wyczucie stylu? A wasze Simy mieszkają w supergenialnych domach? M jak Mieszkanie pod patronatem Jina ma zaszczyt ogłosić pierwszą edycję magazynowego konkursu pt. „Poczuj Design”. Jest to pierwsze architektoniczne wydarzenie organizowane przez naszą kochaną forumową gazetkę FTS Newsletter.

Regulamin
1. Prawo do udziału w konkursie ma każdy użytkownik ze społeczności forum.thesims.pl, włącznie z administracją.
2. Edycja tyczy się The Sims 3.
3. Idea konkursu polega na zaprojektowaniu części ogrodu lub małego saloniku, gdzie Sim może odpoczywać w słoneczne, wakacyjne dni. Jakie powinno wyglądać pomieszczenie? To już zależy od was. Dozwolone jest korzystanie z dodatków z Internetu.
4. Przestrzeń, która zostanie przez was zagospodarowana musi być całkowicie waszego projektu. Zabronione jest korzystanie z gotowych pomieszczeń (w domach) w grze.
5. Prezentacja powinna zawierać od 3 do 8 zdjęć projektu w rozmiarze do 800x600 i zostać wysłana w terminie do 31 lipca 2012r. godz. 23.59 na prywatną wiadomość użytkownika Jin.. Temat wiadomości powinien brzmieć: Poczuj Design - nazwa użytkownika (tutaj wpisujecie swój nick).
6. Użytkownik ma prawo do poprawy swojej wysłanej wiadomości z prezentacją poprzez wysłanie kolejnej o tym samym tytule, lecz z dopisaniem słów Wersja Poprawiona w czasie 30 minut od wysłania poprzedniej.
7. Wygrany otrzyma rangę Wzorowy Designer na okres dwóch miesięcy od daty ogłoszenia wyników.
8. Wyniki zostaną ogłoszone w terminie do tygodnia od zakończenia konkursu. W skład komisji oceniającej wchodzi redakcja FTS Newsletter.
9. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu jest jednoznaczne z dyskwalifikacją.

By konkurs się odbył, musimy dostać co najmniej 2 lub 3 zgłoszenia.
Charionette jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023