Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.09.2012, 18:01   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 15[17]



1. Który przedmiot szkolny lubisz najbardziej, a który najmniej? Dlaczego?

Najbardziej? Ciężko powiedzieć, ponieważ to wszystko zależało najbardziej od nauczyciela (w moim wypadku), bardzo lubiłam matematykę i nauczycielkę, więc można się domyślić, że oceny były w miarę dobre. Takim najbardziej lubianym był, jest i będzie język angielski. Najmniej lubiany? Fizyka!
LARANDIL

Najbardziej lubię uczyć się języków obcych - w moim przypadku jest to jedynie język hiszpański w wymiarze dwudziestu godzin tygodniowo. Niestety jakimś trafem w tym roku nie mam w ogóle lekcji ukochanego angielskiego, co jest totalną głupotą, bo rok przerwy spowoduje przepaść, ale cóż zrobić, trzeba będzie douczać się na własną rękę... Ale nieważne. Uważam, że znajomość języków jest jedną z przydatniejszych (jeśli nie w ogóle najbardziej przydatną) rzeczy w późniejszym życiu prywatnym (np. wyjazdy na wakacje), jak i zawodowym. Ponadto lubię chemię, nauka tego przedmiotu przychodzi mi z łatwością. Nienawidzę natomiast fizyki, przedmiot (przynajmniej dla mnie) niepotrzebny i jak dla mnie mógłby w ogóle nie być nauczany, istne zło.
NIGHTFALL

Hmm... Ciężko wybrać jeden ulubiony i jeden najmniej lubiany przedmiot. Każdy ma swój urok i każdy jest inny. Może zaskoczę niektórych odpowiedzią, ale mimo, że jestem chłopakiem nie lubię WF'u. Szczerze powiedziawszy nie jestem zbyt wysportowany, więc to pewnie dlatego. Zacząłem od najmniej lubianego przedmiotu, bo odpowiedź przyszła mi łatwo. Nad ulubionym muszę chwilę pomyśleć... Na pewno bardzo lubię język polski - pisanie przychodzi mi łatwo, nie robię rażących błędów, więc nie uprzedziłem się do niego. Na drugim miejscu postawię informatykę (z komputerami wiążę swoją przyszłość, chciałbym zostać informatykiem) i język angielski (jestem typowym humanistą, matematyka to dla mnie istna męczarnia).
PINK PANTHER


2. Chodzisz do szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, studiujesz, czy może nauka jest już za tobą?


Zaczynam gimnazjum, trzymajcie kciuki!
OMEGA

Zaczynam 4-letnią naukę w technikum hotelarskim.
TRYKUU.

Zaczynam naukę w gimnazjum, do czego jeszcze specjalnie psychicznie się nie przygotowałam. Nie mniej jednak nie mogę się doczekać, aby mieć to już za sobą
KETHAEL


3. Czy twoje szkolne wspomnienia były, bądź są dobre, czy raczej nauka była prawdziwą udręką?

Ogólnie podstawówkę wspominam bardzo źle. Zawsze byłam grubsza od innych, nieśmiała i cicha, czyli najlepszy materiał na klasową ofiarę. Ale bodajże w 8 klasie doszła do nas dziewczyna, która zaprzyjaźniła się ze mną i pomogła mi się wyrwać z tej nieciekawej sytuacji. Do liceum poszłam już trochę odważniejsza i bardziej otwarta na ludzi; te czasy wspominam miło, tym bardziej, że to taki fajny wiek był. Pierwsze fajki gdzieś tam za winklem, klasowe ogniska, wycieczki, połowa facetów w szkole "jedyną i największą miłością", itp., itd. No a studia to już w ogóle bajka, chyba nie muszę opisywać Oczywiście w tle ta nauka zawsze była, ale tak to już jest, że jeśli w klasie/szkole jest fajna atmosfera, to i nauka przychodzi jakoś łatwiej, chce się rano wstawać spotkać ze znajomymi, przepisywać zadania domowe gdzieś na kolanie, no i nawet pałę ze sprawdzianu jakoś łatwiej znieść, jeśli dzieli się ją z kolegą z ławki. Podsumowując - podstawówka - kompletna klapa, chcę zapomnieć, że tam chodziłam, a liceum - fajne wspomnienia z młodzieńczych lat.
MALIN

Nie mam i nigdy nie miałem większych problemów z nauką, więc jako takich złych wspomnień nie mam. Głównie szkołę (poza nauką) kojarzę dobrze. Nawet bardzo. Tam poznałem wielu znajomych. Poznałem też kochaną przyjaciółkę, z którą przyjaźnię się od 10 lat. Praktycznie spędzamy każdą chwilę.
Najlepiej wspominam te cudowne przerwy spędzone z ziomkami, a najgorzej momenty przed kartkówkami/sprawdzianami, na które nic nie umiałem.

LUBIE

Moje wspomnienia z poprzednich lat nauki są raczej dobre, chociaż, jak to w życiu bywa, zdarzały się lepsze i gorsze dni...
ASHELLY

Dziękuję serdecznie za udzielone odpowiedzi!
~Bluszczyk
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.09.2012, 18:02   #2
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]


Wygląda jak nieremontowane od lat osiedle, straszy pustkami, wszędzie tylko cisza...

Prypeć - „Miasto Widmo” w Północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią. Zostało założone z myślą o pracownikach elektrowni jądrowej. Dzień po katastrofie w Czarnobylu, czyli 27 kwietnia 1986 roku, miasto zostało ewakuowane. W czasie awarii reaktora w miejscowości mieszkało około 50 tysięcy ludzi. O godzinie 16.30 ewakuacja została zakończona. Mieszkańcy musieli opuścić swoje domy na stałe. Po dwóch godzinach milicja odnalazła dwadzieścia osób, które miały zamiar uniknąć wyjazdu. Miasto nigdy nie zostało ponownie zamieszkane. W latach 1986-88 powstał Sławutycz, specjalnie dla mieszkańców miast Czarnobyl i Prypeć.
Obecnie w opuszczonych budynkach znaleźć można przedmioty pozostawione przez byłych mieszkańców. Miasto porastają drzewa i krzaki, po budynkach i chodnikach rozrasta się mech, a opuszczone domy straszą wybitymi szybami. Aktualnie stanowi ono atrakcję dla turystów.
Rząd Ukrainy uważa, że niepotrzebnie przesiedlono na stałe mieszkańców Prypeci i okolicznych wsi. Pierwsza ewakuacja była uzasadniona, gdyż wybuch pary wodnej mógł skazić miasto. Władze nakazały wyjazd z terenów skażonych ilością ponad dziesięciokrotnie mniejszą niż średnia dawka pochodząca od naturalnych źródeł promieniowania. Aktualnie maksymalna moc w Prypeci jest mniejsza niż w niektórych miejscach w Hiszpanii, Finlandii i Szwecji.
Statystyki:
• Populacja około 50 tysięcy osób przed awarią (średnia wieku – 26 lat)
• Łącznie dwadzieścia jeden szkół
• Jeden nowoczesny szpital
• Jeden park, 35 placów zabaw
• 4 fabryki
• 25 sklepów, restauracje, kawiarenki, kafeterie
• Basen kryty, wesołe miasteczko (w tym diabelski młyn).



(zdewastowana klasa)
Główne budynki:
• Centrum Kultury i Energetyki
• Kinoteatr "Prometeusz"
• Basen Lazurowy
• Stadion
• Szpital
• Hotel "Polesie".

(szpital)
Dlaczego Prypeć warto odwiedzić? Zamiast oglądać filmy dotyczące mista duchów i widm - przyjedź do tego opuszczonego, tajemniczego miasta i poznaj jego historię, którą powinien znać każdy, kto chociaż raz słyszał o Czarnobylu. Ludzie mieli parę godzin na ewakuację, musieli pozostawić wszystko, na co pracowali przez wiele lat. Pięćdziesiąt tysięcy ludzi wyjechało w poszukiwaniu nowego miejsca zamieszkania.
Do Prypeci organizowane są wycieczki. Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić tego tajemniczego, pełnego mroku miejsca – przeczytaj artykuły i obejrzyj ciekawe filmy dokumentalne. O tym miejscu nie da się zapomnieć...







(miasto kiedyś i dzisiaj)

Zapraszam: KLIK - profil poświęcony Prypeci, mnóstwo pięknych zdjęć.
Fallen
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:05   #3
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]



Na początek podamy poprawne odpowiedzi z poprzedniego numeru:

Znajdź różnice:


Zgadnij co to?
Ciocia tym razem nabyła: filodendron

Łamigłówka:

1. Można się nim stać.
2. Mroczny… przychodzi po simów.
3. Możliwe nakrycie głowy.
4. Pragnienia i…
5. Nazwisko staruszki bijącej simy
6. Jedna z pór roku
7. Zatrzymujemy się w nim podczas podróży.

Zwycięzcą został hellraiser. I otrzymuje rangę: Łamigłówkowy Łamacz na okres 2 miesięcy. GRATULUJEMY!
________________________
A teraz czas na nowe zagadki. Na zgłoszenia czekam od piątku


Pomożesz Sherlockowi znaleźć 5 elementów różniących te obrazki?



[img]http://i54.************/vf8goz.png[/img]
Odgadnij co tym razem kupiła ciocia Stenia

[img]http://i48.************/27zdhg0.jpg[/img]

[img]http://i53.************/ae4rbb.png[/img]
Odgadnij hasło zaszyfrowane w logogryfie.



1. Tytuł teledysku Agnieszki Chylińskiej, który nawiązuje do The Sims Średniowiecze.
2. Czwarte z kolei akcesoria wydane do gry The Sims.
3. Nazwa dodatku mającego premierę 1 czerwca 2011 roku.
4. Umiejętność rozwijana dzięki szachom.
5. Połączenie wampira i simorośli.
6. Potrzeba, którą można zaspokoić poprzez siedzenie, leżenie lub masaż.
7. Fizyczna cecha będąca przeciwieństwem 'niespokojnego snu'.
8. Waluta w świecie simów.
9. Język, którym posługują się simowie.
10. Podstawowe otoczenie w The Sims 3.
11. Miejsce, gdzie sim może podjąć karierę polityka.

Charionette&Chewbacca
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:06   #4
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]





Baran 21.03-20.04
Będziesz się często upierać przy swoim zdaniu,
co może spowodować konflikty w szkole.
Zwłaszcza tego nie lubią nauczyciele…
Podchodź z większa rezerwą do tego,
co ludzie mówią i tobie obiecują.
Nie rób sobie zaległości w szkole,
ponieważ wkrótce przybędzie ci
jeszcze więcej obowiązków.

Byk 21.04-20.05
Nie uszczęśliwiaj innych swoimi dobrymi radami,
skoro widzisz, że nie są one dobre dla innych.
Czeka cię pracowity tydzień, jednak odniesiesz
sukces i będziesz mieć ogromną satysfakcję.
Pamiętaj, by nie mieć wątpliwości w tym co robisz,
a wszystko ułoży się po twojej myśli.

Bliźnięta 21.05-21.06
Ten rok może być dla ciebie pomyślny,
jednak musisz sumiennie wypełniać swoje obowiązki.
Możesz mieć dużo zajęć pozalekcyjnych.
Teraz będziesz mógł sprawdzić,
na ile realnie podchodzisz do życia.

Rak 22.06-22.07
Źródłem radości będzie dla ciebie satysfakcja
z uzyskanych ocen i dobrych relacji z nauczycielami i klasą.
Jeśli będziesz mieć w sobie więcej odwagi w działaniu,
spotka cię spora niespodzianka.
Szybko będzie upływał ci czas w szkole,
zwłaszcza podczas szkolnych przerw…

Lew 23.07-23.08
Znajdziesz wspólny język z wychowawcą i kolegami z klasy.
Będziesz mieć wiele powodów do radości, jednak…
Uważaj na matmie, możesz być niespodziewanie
wyrwany do odpowiedzi. Nic cię nie uratuje,
jeśli nie będziesz przygotowany!

Panna 24.08-23.09
Teraz droga Panno będziesz osobą konkretną,
twardo stojącą na ziemi i kiedy już się do czegoś zabierzesz,
zrobisz to porządnie i w planowanym terminie.
Pokochasz też szczególnie szkołę,
nie tylko z powodu lekcji.
W końcu spełni się twoje marzenie!

Waga 24.09-23.10
Choć na zewnątrz możesz tego nie okazywać,
będziesz bardzo zadowolony z siebie i wyników w nauce.
Mimo pewnych braków
wszystko zacznie się układać po twojej myśli.
Uskrzydlać cię będzie nadzieja na lepszą przyszłość,
jeśli włożysz w to swoją pracę i serce,
dokładnie to się zrealizuje!

Skorpion 24.10-22.11
Powiedzie ci się w szkole, zwłaszcza na sprawdzianie.
Chętnie będziesz spędzać czas na twórczych dyskusjach,
powstaną ciekawe plany,
które jeśli nawet nie będą realizowane od razu,
to otworzą przed tobą ciekawe perspektywy.
Możesz stworzyć sobie nowe możliwości.

Strzelec 23.11-21.12
Możesz przytłaczać innych swoją aktywnością,
zwłaszcza podczas lekcji.
Pozwól, by i oni wykazali się inicjatywą.
Czeka cię bardzo dużo niespodzianek podczas lekcji.
Jednak nie musisz się obawiać wpadki,
ostatnio jesteś dobrze przygotowany.

Koziorożec 22.12-20.01
Dopadnie cię panika wobec nowych obowiązków,
jednak zupełnie niepotrzebnie się przejmujesz.
Jeśli będziesz mieć problemy,
możesz liczyć na pomoc.
Ty sam powinieneś się zmobilizować do nauki,
by dobrze napisać sprawdzian.

Wodnik 21.01-19.02
Wiele z Wodników znajdzie się teraz
w nowych dla siebie sytuacjach.
Wykorzystaj swoją wiedzę
i buduj poczucie własnej wartości,
a wszystko dobrze się poukłada.
Powinieneś być bardzo aktywny,
zwłaszcza podczas klasowych dyskusji.
Bardzo to kogoś zainteresuje.

Ryby 20.02-20.03
Obracasz się wśród osób,
które ci ufają, cenią, a nawet podziwiają.
Bardzo sobie na to wcześniej zapracowałeś.
Twoje życie nabierze teraz tempa,
przybędzie ci pilnych zadań i nauki.
Ty jednak sobie ze wszystkim poradzisz,
wręcz wzorowo.
Pomogą ci wiara w siebie,
a czasami przyjaciele.

na podstawie horoskopy.szkola.net
Charionette
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:06   #5
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]



Zombie, wilkołaki, wróżki, wampiry - wybierz sam!

Już jest! Nowy dodatek The Sims 3: Nie z tego świata dotarł na półki zarówno sklepów jak i wielu zawziętych graczy serii The Sims. Miłośnicy fantastyki mogą teraz przelać swoje zamiłowania do życia simów w nowym mieście Moonlight Falls. Urocze, a zarazem przerażające miasteczko z pewnością ma swój własny, odosobniony od pozostałych okolic klimat i idealnie nadaje się na miejsce zamieszkania stworów, którymi możemy sterować dzięki siódmemu dodatkowi. Całość przesycona jest magią, tajemniczością i fantastyką, która pozwala odrzucić nudę prozy życia. Marzyliście kiedyś o locie na miotle? Nic prostszego! Stwórz siebie w grze, a potem wskakuj na nową miotłę i leć jak najdalej! Marzenia się spełniają, czyż nie? A może masz dość atrakcyjnych pokojówek, które tylko czekają, aby odbić męża twoim simom? Zaopatrz się w kościstą pokojówkę - Kościldę! Gwarancja odrazy ze strony męża. Od tej pory każdy gracz może zastanowić się, kim będą jego simowie - nocnymi krwiopijcami, przerażającymi stworami wyjącymi do księżyca, psotnymi wróżkami czy może kimś zupełnie innym? Co zrobisz z masą tak wspaniałych, nowych obiektów? Zdecyduj sam!





Wiosna, lato, jesień, zima…

Informacja o kolejnym dodatku do gry z pewnością ucieszyła znaczną większość fanów The Sims 3. Cztery Pory Roku wejdą w nasze posiadanie jeszcze w tym roku! Listopad to miesiąc, którego niecierpliwie wyczekuje nie jedna osoba. Doczekaliśmy się momentu, w którym będziemy mogli zbierać kwiatki na wiosnę (uwaga na alergię!), sparzyć się od słońca w lecie (i pływać w oceanie!), rozłożyć parasole w czasie jesiennej słoty (albo przygotować dynie na Halloween!) i oczywiście bawić się w puszystym, białym, zimnym śniegu (byle tylko się nie przeziębić!). A może zawsze uważałeś, że w The Sims 3 jest za mało sportu? W takim razie będziesz mógł nacieszyć się piłką nożną i tak wytrenować swoich simów, by byli lepsi niż Real i Barcelona razem wzięci! Pogoda to dla ciebie za mało? Co powiesz na nowych przyjaciół, tak odlotowych, jakby zjawili się z kosmosu? W zanadrzu mamy UFO! Zielone ludki z The Sims 2 powracają, ciekawe tylko, w jakiej formie... Ubierz sima odpowiednio do warunków atmosferycznych i ruszaj na podbój świata! Mnóstwo nowych interakcji, ubrania wierzchnie i przede wszystkim… POGODA! Listopadzie, nadejdź jak najszybciej!









Przenieśmy się do krainy mlekiem i miodem płynącej...

Masz dość wiejskiej atmosfery serwowanej przez AP? A może nie chcesz już dłużej znosić medialnego szumu BP? Twórcy gry wychodząc z tego założenia stworzyli nową okolicę - Słoneczne Wybrzeża, albo jak kto woli - Sunlit Tides. Jest to cudowna, wakacyjna okolica, która charakteryzuje się przede wszystkim krajobrazem nie z tej Ziemi. Poza podziwianiem pięknych widoków, nasi simowie mogą skorzystać także…. z SAUNY! Nowości nigdy za wiele! A wyobraźcie sobie Sunlit Tides latem w Czterech Porach Roku… Widzicie już te materace i simów pluskających się w jeziorze? Do zobaczenia w Słonecznych Wybrzeżach!


Meggie
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:07   #6
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]


[img]http://i43.************/257dbh1.jpg[/img]
”Jestę hipsterę”


Rozpoczyna się wrzesień, a co za tym idzie – rok szkolny, czyli dziesięciomiesięczne spotkanie wszystkich możliwych subkultur w jednym miejscu nazywanym potocznie szkołą (my jednak wolimy nazwę Piekło lub ZOO). Postanowiliśmy je wam nieco przybliżyć - od hipsterów, przez kujonów, do plastików. Co oczywiste, nie opiszemy ich wszystkich, bo to graniczy z cudem, dlatego przedstawimy te najpopularniejsze i najczęściej występujące.

1. Hipster
W wielkim skrócie:
„Nie jestę hipsterę!”
Cechy charakterystyczne: obowiązkowe okulary kujonki, częste występowanie aparatu fotograficznego dla dekoracji (ewentualnie robienie zdjęć najlepszą lustrzanką w trybie automatycznym). Ponadto, rasowy hipster charakteryzuje się ciekawym ubiorem, np. połączeniem kraty w formie arafatki z bluzką z motywem galaxy i butami w kwiaty. Narzucanie na siebie wszystkiego co się znajdzie w szafie. Dziadkowe swetry mile widziane! Drogie Conversy i Vansy. Wszyscy chcąc wyglądać oryginalnie wyglądają tak samo. Cóż za mainstream! Ekstrawagancja mile widziana.
Unika jak ognia: wszystkiego, co nie jest hipsterskie i old-schoolowe. Czyli niczego, bo aktualnie hipsterstwo jest w modzie.

2. Metalowiec
W wielkim skrócie:
\m/
Cechy charakterystyczne: skóra, lateks, łańcuchy, wszystko obowiązkowo czarne. Często występują również czarne (a jakże by inaczej) glany. Rzadziej spotykana wersja ulepszona, z dodatkowym makijażem w stylu zespołu KISS (dla zielonych - polecamy Google). Typowy, długodystansowy metalowiec ma czarne (farbowane), dłuuuuuuugie włosy (dla lepszego efektu przy headbang’owaniu). Słucha wszystkiego, co metalowe i mroczne.
Unika jak ognia: babci chodzącej na kółko różańcowe i plastików.

3. Plastik
W wielkim skrócie:
„!3$t3M t/\Ka $ł!t4$$Na!”
Cechy charakterystyczne: solara, tona tapety i mnóstwo różu. Każdy plastik musi mieć konto na fejbuku, gdzie na zdjęciu profilowym obowiązkowo musi pojawić się zdjęcie robione w lustrze (telefonem stacjonarnym), z piersiami (sztucznymi, oczywiście) na wierzchu i znakiem rozpoznawczym każdego plastika… dzióbkiem! Jeśli występuje w grupie (co zdarza się rzadko, ale jednak), piszczy na widok… wszystkiego. Dla każdej posiadającej „misiaka” plus 50 do atrakcyjności.
Unika jak ognia: wody, zmywacza do paznokci, mleczka do demakijażu.

4. Jaracz
W wielkim skrócie:
„Masz szluga?"
Cechy charakterystyczne: typowy palacz, pali wszystko. Ma bladą, zaniedbaną cerę. Ubiera się jak bezdomny, bo jest zbyt zjarany, żeby dobrze widzieć własne ubrania. Co przerwę znika za szkołą, by zapalić. Dzięki niewydolności płuc z łatwością zdobywa zwolnienia z wf-u. Jeśli nie pali, słucha hip-hopu i głosi „prawdę życiową” wyciągniętą z piosenek o tym, jak to fajnie jest jarać.
Unika jak ognia: lekarza, plastrów antynikotynowych.

5. Kujon
W wielkim skrócie:
„Muszę się uczyć.”
Cechy charakterystyczne: okulary z grubymi szkłami, nieco krzywa postura (od siedzenia w ławce i zawziętego pisania notatek), szóstki w dzienniku oraz plecak wypchany książkami. Nie ma czasu na rozmowę, bo wiecznie się uczy. Podlizuje się nauczycielom jak tylko może, dzięki czemu jest faworyzowanym pupilkiem z najwyższą średnią w klasie. Wakacje? Dla niego to pojęcie nie istnieje, bo te dwa miesiące spędza na obozach naukowych, o których jak zwykle nie ma czasu opowiadać. Często wykręca się „siedzeniem w książkach”. Zazwyczaj nie ma przyjaciół (jeśli nie liczyć kolegów z kółek zainteresowań).
Unika jak ognia: imprez, luzu, wakacji, złego zachowania.

6. Paker
W wielkim skrócie:
„Idę na siłownię.”
Cechy charakterystyczne: dresik, wiecznie chodzi z torbą sportową, na facebook’u dodaje posty o tym ile ostatnio wziął na klatę, dobrze zbudowany, wzbudza podniecenie u plasticzków, nie lubi kujonów i osób, które nie ćwiczą. Zawsze ma włączoną muzykę "idealną do ćwiczeń". Dżinsy? "Zbyt opinające moje mięśnie, bejbe".
Unika jak ognia: chudych osób, niezdrowego jedzenia.

7. Emo
W wielkim skrócie:
„Życie nie ma sensu.”
Cechy charakterystyczne: czarne ubranie, pomalowane oczy, smutek, spuszczona głowa, często emo łączy się z metalem tworząc mieszankę subkultur, słucha dołujących piosenek, myśli o śmierci i samobójstwie, ubóstwia czarny kolor, często doprowadza do samookaleczenia się, zazwyczaj ma bladą skórę, bo ciągle siedzi w ciemnym pokoju, unika pokazywania się w stroju kąpielowym, po szkole snuje się powoli i mówi jak na zwolnionej kasecie, wspomina o tym, że życie nie ma sensu i po co się wysilać, od czasu do czasu rzuci jakimś filozoficznym tekstem, którego połowa społeczeństwa nie rozumie, nie ma przyjaciół.
Unika jak ognia: światła słonecznego, radości, społeczeństwa.

savage & kalafjor
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:08   #7
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]




Wybory simowego Miss/Mistera OJSG, które zostały w całości przygotowane przez Kicaj i Meggie, to całkowita nowość, gdyż do tej pory organizacją konkursów zajmowała się administracja. Spośród bohaterów opowiadań użytkowników z działu Opowiadamy, jak sobie gramy wybrano najpiękniejszych w kilku kategoriach wiekowych. Całość podzielona była na dwie części. W pierwszej, Vivat Najpiękniejsi!, w której głosowali wszyscy użytkownicy, zwyciężyli: Horsez, Trykuu., Kicaj, myrtek, omega i Charionette. W drugiej, Miss/Mister laureatów wyłoniło pięcioosobowe jury w składzie: Kicaj, Meggie, Lubie, Stephenowa, malamysz91. Jurorzy brali pod uwagę urodę Sima [lub Simki], styl oraz prezentację. A oto zwycięzcy w tej kategorii: Horsez, Fallen, Trykuu., myrtek, Charionette. Najwięcej głosów we wszystkich sondach zdobyła Horsez, dlatego jej temat został przyklejony na górze działu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a w przyszłości mamy nadzieję na zorganizowanie kolejnej edycji konkursu!


W sierpniu nasi użytkownicy rozpoczęli prowadzenie nowego RPG. Jeśli macie ochotę na świetną zabawę w dobrym towarzystwie, przyłączcie się do gry!


Letnia edycja konkursu dla architektów Pokaż mi swoje wnętrze cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ zorganizowano jednocześnie edycje dla posiadaczy drugiej i trzeciej części gry. Najlepsze prace należały do Malin [TS2] oraz Einarra [TS3]. Gratulujemy!

Kolejny letni konkurs to Make Them Up!, który polega na charakteryzacji sima z gry The Sims 2 lub The Sims 3. Stylistkami Uroków Lata zostały Liv [TS2] i Kicaj [TS3]. Dobra robota!


Ostatnie miesiące to także duże zmiany w naszej redakcji. Do składu dołączyli: Meggie, Einarr, Fallen i Chewbacca. Ich pierwsze artykuły przeczytacie w dalszej części numeru.
Do naszego grona powrócił również Nightfall, którego artykuł będziecie mogli przeczytać w kolejnym numerze gazetki.


chrupek
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:09   #8
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]


Przez ostatnie dwa miesiące sporo wydarzyło się w dziale „Zdjęcia z gry“. Większość z nas niecierpliwie wyczekiwała (i, niestety, nadal wyczekuje) zakończenia słynnego „Belle Rose“, a niektórzy twórcy postanowili wyemigrować do nowopowstałego działu „Opowiadamy, jak sobie gramy“.

Wakacje 2012 nie były dobrym okresem dla forumowych FotoStory. Autorzy popularnych historii nie spieszą się z pisaniem kolejnych rozdziałów swoich opowieści, a nowych FS nie było praktycznie wcale. Mając w pamięci niedawny upadek „Twórczości pisanej“, zastanawiałem się, czy forumowe pisarstwo umarło śmiercią naturalną?

Nic z tych rzeczy! Fotostorytellerzy wprawdzie ograniczyli znacznie swoją działalność, ale część z nich po prostu przeniosła się do działu „Opowiadamy, jak sobie gramy“. Nowe zasady działu dają dużą swobodę autorom, którzy teraz mogą tworzyć opowiadania przypominające FS, ale bardziej zintegrowane z grą i niewymagające świetnego stylu pisania.
OJSG TS3 niewątpliwie należy do Horsez, laureatki zorganizowanego przez userów konkursu „Wielka Gala OJSG“. Jej temat został na trzy miesiące przyklejony na górze działu, dzięki czemu łatwo go znaleźć. Warto przekonać się, jak Horsez kieruje życiem swoich Simów!
Organizatorka „Wielkiej Gali“, Kicaj, także prezentuje nam w tym dziale ciekawe historie. Przekonajcie się sami!
Nie myślcie, że w OJSG bawią się tylko posiadacze trzeciej części gry. Na szczególną uwagę zasługuje dzieło kalafjora. Warto poznać dzieje rodzin Mazurek i Hoffman.
Jeśli chodzi o OJSG TS2, numerem jeden pozostaje niedościgniona Liv, która prezentuje w nim losy mieszkańców miasteczka o sympatycznej nazwie Nieznanowo. Warto zwrócić uwagę na rozbudowane drzewa genealogiczne poszczególnych rodzin oraz, rzecz jasna, na ich niezwykłe losy.
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:09   #9
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]

[img]http://i52.************/316rvh0.png[/img]
czyli wszystko i nic od chrupka i... tym razem tylko od chrupka


Co zrobić, by żyło się lepiej?

Czytając tytuł, zapewne część z Was zastanawia się, czy koledze Mrocznemu nie pomyliły się gazety. Nie, nie pomyliły się. Polityka to nie tylko to, o czym słuchamy do znudzenia w telewizji. Nie są to tylko wzajemne przepychanki, obarczanie się winą za zło całego wszechświata, powoływanie dziesięciu komisji śledczych w sprawie permanentnego braku papieru w męskiej, obiecywanie, że będzie lepiej, ale jeszcze nie teraz. Polityka jest przede wszystkim trudną próbą sprostania potrzebom jak największej liczby obywateli... Ale chwila... Przecież sami obywatele też próbują coś robić. Nikt nie wie lepiej, czego nam trzeba, niż my sami. Dlatego myślimy, co zrobić, aby żyło się lepiej.

Wyobraźmy sobie, że Forum The Sims Polska jest państwem. Mamy zatem ustawę zasadniczą, która określa podstawowe prawa i obowiązki mieszkańców, władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, wolne [czasem wręcz zbyt wolne] media. Były w naszym państwie skandale i skandaliki, były protesty i petycje, przestępcy mniej, lub bardziej zorganizowani, ujemny przyrost naturalny, a nawet pomysł całkowitej emigracji do innego państwa.

I są w naszym pięknym kraju Obywatele. Mają oni prawo do życia, wolności słowa, nietykalności. Mogą otwarcie wyrażać swoje poglądy, pamiętając, aby szanować poglądy wyrażane przez innych. Powinni troszczyć się o potrzeby państwa i przestrzegać jego praw. Życie toczy się swoim naturalnym porządkiem. Starzy odchodzą, przybywają nowi. Jedni starannie ukrywają fakt swojej egzystencji, inni nie dają o sobie zapomnieć. Są też tacy, którzy chcą coś wprowadzić, zmienić, ulepszyć.

I słusznie, bo nikt nie wie lepiej, czego nam trzeba, niż my sami.

Zaczęło się od pomysłu jednej osoby. Chciała ona, jak wiele innych osób, aby wszystkim żyło się lepiej. Brak rozrywek doskwierał mieszkańcom kraju Forum The Sims od dawna, a kolejne pomysły młodego Obywatela nie spotykały się ze zrozumieniem ze strony innych. Osoba ta na początku podzieliła się swoim pomysłem z inną użytkowniczką, a następnie obie zwróciły się do władz z prośbą o pozwolenie na jego realizację. Uzyskały ją i ogłosiły... konkurs piękności! Wielka Gala, mimo, iż jej wygranie nie zostało uhonorowane rangą, zdobyła uznanie Obywateli, a organizatorki, Kicaj i Meggie, dobrze wypełniły obywatelski obowiązek, dając przykład innym użytkownikom, że "chcieć to móc".

Nieco wcześniej inni Obywatele stworzyli RPG. Żadna to wprawdzie nowość, ale dobrze, że ktoś znajduje na to czas. Bo Obywatele wiedzą, czego im potrzeba.

Jaki wypływa morał z tego, marnej jakości i pełnego zawiłości, tekstu? Starajmy się, aby nasi Obywatele byli szczęśliwi i aby chętnie brali udział w życiu kraju. Nie bójmy się sami realizować dobrych pomysłów, które czynią nasze Forum bardziej atrakcyjnym i dzięki którym po prostu wszystkim żyje się lepiej.
Charionette jest offline  
stare 27.09.2012, 18:10   #10
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 15[17]


simowataaaaa_xd – Laselight - – zmiana na lepsze, jednak z pewnością może być jeszcze fajniej!
miska6128 – Suzzy – imię ładne, ale czy nadające się na nick?
agnet8 – Ney – zgrabny i przyjemny nick, zdecydowanie lepszy od poprzedniego!
ie. – mucha – prosty i zabawny, łatwy do zapamiętania i przede wszystkim – ładny!
szalola – Megan – od poprzedniego lepszy? Na pewno! Ale jeszcze czegoś tutaj brakuje - patrząc na ten nick, czuję niedosyt.
xaga16xlove – Doncellita – wygląda ładnie, ale czy nie jest za bardzo przekombinowany?
Katerina – Rosemarie – nick sympatyczny, na pewno jest to jedna z najlepszych zmian w ostatnim okresie!
Nesye – Kethael – – niby wszystko jest ok, oba nicki ładne, jednak trudne do zapamiętania.
bijulicous – Chewbacca bardzo dobra zmiana. Nick jest fajny, nowy, świeży. Poprzedni był bardzo trudny do wymówienia.
kicaj0303 – Kicaj – pozbycie się cyferek z nicka to metoda stara jak świat na dodanie sobie punktów respektu. Zmiana jak najbardziej trafiona i potrzebna.
tusia53 – Breath mądre posunięcie. Poprzedni nick byłby w porządku, gdyby nie cyfry. Nowy nick dodaje ci tajemniczości.
Caeseum - Casino Boogie – nie ma to jak stare dobre Caeseum. Nowy nick kojarzy mi się z filmem o disko robaczkach, chociaż w sumie to pozytywne skojarzenie. Ale wolę stary nick.
OmEgA_xD – Tapas nowy nick jest lepszy, taki poważniejszy. Dobrze się prezentuje, jest inny niż wszystkie na forum.
Mirells - Kab Hun egzotyczny nick, bardzo fajny aczkolwiek do mnie nie przemawia. Poprzedni był nieco lepszy.
SH3Pain - Martha Allen Poprzedni nick był swego rodzaju zagadką i innowacją. Nowy nick jest oklepany, ale nie jest źle.
Klusek - Pink Panther do twarzy ci było z Kluskiem. Nowy nick w połączeniu z avatarem i sygnaturą sprawia, że widzę jednorożce i chce na nich "patatajać".
kiniusia1 – Meona znacznie lepszy nick niż poprzedni. Ładnie się prezentuje. Dobra robota!
Charionette&ddo bwayo
Charionette jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023