Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.04.2016, 00:28   #1
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Heya! Mam problem. Po kilku latach odkurzyłam The Sims 2 Ultimate Collection. Mam tylko problem z oświetleniem, pamiętam, że miałam moda Radiance coś tam, tyle, że ja miałam to na przenośnym dysku, w wersji plików i programu. Plików się pozbyłam, a tymczasem się okazuje, że wersja z instalacją nie działa z UC... Musiałabym się jakoś dobrać do tej wersji moda, w której manualnie się wrzucało pliki. Oczywiście jednak, drzewko folderów znacznie różni się między tą z moda a tą faktyczną z UC. Jakieś pomysły, a najlepiej gotowiec? Ta gra i tak wygląda brzydko po tylu latach, ale z oświetleniem, antyliasingiem i wysoką rozdzielczością, może da się grać. Mam jednak duże zastrzeżenia do bryły Simów, jest kanciasta!
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.04.2016, 15:34   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Niestety, mod na UC można zainstalować tylko manualnie i zajmuje to trochę czasu. Metoda instalacji - patrz 5. post: http://modthesims.info/t/555324
A tu sam mod + oryginalne pliki (gdyby były potrzebne): http://www.modthesims.info/download.php?t=290746
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2016, 17:43   #3
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Te pliki które tam są do pobrania, to kopie zapasowe oryginalnego oświetlenia. Sam mod jest tam tylko w wersji jednego pliku exe. Ja osobiście nie widzę żadnej różnicy w oświetleniu, ale może jestem ślepa... Chyba sobie podaruję tego moda i tyle.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2016, 17:50   #4
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Ten drugi plik (nie BACKUP Maxis Lighting) podlinkowany przez Hebe zawiera już gotowe foldery, które musisz odpowiednio porozdzielać (zgodnie z instrukcją). Ja tam żadnego .exe nie widzę...

Owszem, oświetlenie ze Scritorium się instalowało w ten sposób, ale Ty - już w samej nazwie tematu - pytasz o GunModa.

Ostatnio edytowane przez Liv : 21.04.2016 - 17:54
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2016, 00:16   #5
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Ano tak, jasne, mój błąd. Te mody są tak podobne, że trudno wyczaić o co biega, zwłaszcza po latach. Mam już te pliki. Muszę tylko przysiąść i dojść z nimi do ładu, jako że foldery są zupełnie inne niż w Ultimate Collection. W UC nazwy dodatków są na zasadzie EP1, SP4 itp. a w plikac Radiance są pełne nazwy dodatków i akcesoriów. Ja już nawet nie pamiętam za dobrze, która nazwa to dodatek, a która to akcesoria, a co tu jeszcze mówić o przyporządkowaniu im numerków. Swoją drogą, chciałabym podobną kompilację z The Sims 3... Jedna instalacja i mam wszystko, a nie to mozolne zmienianie płyt... Nawet posiadając na dysku obrazy płyt, instalacja to Sajgon.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2016, 13:59   #6
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Nazwy itd. masz w linku, który ci podałam - wystarczy przeczytać

Cytat:
(...)
Family Fun Stuff - SP1 - located in Fun With Pets
(...)
H&M Fashion Stuff - (...) SP5 - located in Best of Business - Why?
Ikea - SP8 - located in University Life
Kitchen&Bath - SP7 - located in Best of Business
Mansion&Garden - (...) SP9 fits - located in Fun With Pets
Teen Style - SP6 - located in University Life
Double Deluxe, Apartment Life, Bon Voyage, Glamour Life Stuff, FreeTime i Seasons masz już uporządkowane. Open for Business masz w folderze Best of Business jako EP3, Pets w Fun with Pets jako EP4, a University w University Life jako EP1.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2016, 21:07   #7
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Ściągnęłam sobie te pliki i okazuje się, że o tyle nie jest tak źle, że we wszystkich dodatkach i akcesoriach jest plik z nazwą skrótową (ep i sp). W sumie to zacięłam się dwa razy. Pierwszy raz na Rezydencjach i Ogrodach, bo to się nazywa, że to są akcesoria, ale skrót ma ep9, a nie sp9. Drugi raz na H&M Fashion, bo to powinno być sp5, a nazwa w folderze akcesoriów to sp 4... Bardzo głupio, bo wyszło na to, że są dwa akcesoria sp4... Sam ogrom plików i folderów nieco przeraża, zwłaszcza na początku, ale jakoś poszło.

Tylko powiem szczerze, że albo jestem ślepa, albo coś nie działa, albo po prostu nie wiem czego się spodziewałam, ale jakoś tak nie widzę dużej różnicy pomiędzy światłem maxisa, a gunmoda... Jest na pewno nieco lepiej, ale czy ja wiem, czy aż tak by jak niektórzy pisać, ze to najlepszy mod itp... Jak zamontowałam mod na zmianę oświetlenia w Minecrafcie to było widać różnicę jak dzień do nocy, a tu tak nie bardzo.

Na mts miałam też o tym wątek, i wstawiłam tam te foldery tak jak powinno być w UC.

http://www.modthesims.info/showthrea...=1#post5010198
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2016, 21:56   #8
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

To ciekawe, bo w poście na MTS z instrukcją również opisane są te błędy z nazwami, a u mnie wygląda to jak powinno...

Jeśli chodzi o Gunmoda, to chyba największą różnicę widać jesienią - oświetlenie na zewnątrz wygląda naprawdę dobrze.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2016, 13:00   #9
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

Mam te shadery włączone, refleksy na wodzie to dno, tylko cienie od trampoliny itp, widoczne na ścianie basenu wyglądają dobrze.


A masz też tak, że jak ustawisz jakość cieni w ustawieniach graficznych na wysokie, to wewnątrz budynków pod simami jest taki czarny prostokąt/kwadrat? Musiałam ustawić cienie na średnie, żeby to zniknęło.

I w ogóle, to naprawdę mam zastrzeżenia do bryły Simów, jest taka kanciasta, nie pamiętam, żebym kiedyś na to narzekała... Jak pierwszy raz w życiu włączyłam TS2, i to bez żadnych upiększaczy, to było takie WoooW!. A teraz... Pewnie mnie TS3 rozpieściło
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2016, 14:58   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Mod na oświetlenie, Radiance Lighting 2,4 vs Ultimate Collection

http://www.modthesims.info/download.php?t=569585 - sposób na prostokąty.
Kanciaste bryły - Grapic Rules Maker/ trzeba samemu ustawić wygładzanie w ustawieniach karty graficznej.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023