Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.11.2012, 13:26   #1251
Podkomisarz_Bunny
 
Avatar Podkomisarz_Bunny
 
Zarejestrowany: 09.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 37
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Kosia, a więc to jednak może być wina przegrzania... Tylko ciekawe czemu raz wyłącza mi się po 30 minutach, a raz po 3 godzinach?
Nie mam żadnej podkładki, ale zawsze trzymam laptopa na płaskim podłożu, od początku wpojono mi taki nawyk Z tym, że leży on normalnie na biurku, więc od dołu wiatraczki mają słaby dostęp powietrza. Przypuszczam, że to, że komputer nie był czyszczony od momentu zakupu (jakieś 4 lata) też ma wpływ na temperaturę.
Te temperatury na screenach były na najniższych ustawieniach grafiki w Simsach. Spróbuję zrobić jakieś podkładki tak, żeby wiatraczki były odsłonięte; jeśli to nie pomoże to może zainwestuję w tą podkładkę, majątku nie kosztuje a może pomoże.
Podkomisarz_Bunny jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.11.2012, 14:28   #1252
Kamil
 
Avatar Kamil
 
Zarejestrowany: 26.08.2011
Skąd: BP
Płeć: Mężczyzna
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Kosia
CPUID: http://img208.imageshack.us/img208/8563/80440656.png
HD Tune w zakładce health pokazuje napis "ok" ale dam screena: http://img9.imageshack.us/img9/527/49325127.png
Everest: http://img600.imageshack.us/img600/2276/89032349.png
Z dodatków mam tylko WP i PZ, a co do tego Ramu to co mogę zrobić? :/
Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2012, 14:33   #1253
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Podkomisarz_Bunny

Najpierw radze ustawic grafike na taka jaka zazwyczaj masz ustawiona podczas grania i na niej sprawdzic temperatury.
Ale przegrzewanie to tylko jedna mozliwa przyczyna, tak jak napisala Hallgerd gdyby byly temperatury wrecz krytyczne, to caly laptop by ci sie wylaczal, z drugiej strony warto wiedziec jaka temp ma komp, bo szkoda spalic sobie sprzet.
Pokombinuj tez z trybem zgodnosci, czytalam, ze w 2 na 3 przypadkow to dziala (na innych grach, simsy sa taka dziwna gra, ze tu wlasciwie psuje sie wszystko i to samo, ale nie zaszkodzi sprawdzic), po prostu klikasz na TS3W.exe, wlasciwosci, zgodnosc... poprobuj z wiekszoscia.
Inna przyczyna moga byc sterowniki, uszodzony dysk twardy, jakis wewnetrzny problem gry... duzo tego. Trzeba wykluczac wszystkie po kolei, a i tak nie wiadomo, czy rozwiaze sie ten problem.

@Kamil

Temperatury z CPUID sprawdzales chyba podczas zwyklej pracy komputera? Odpal simsy i pograj troche, a CPUID niech chodzi w tle i wtedy zrob screena.
Z ramem niestety mozna zrobic tylko jedno - dokupic wiecej.
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.

Ostatnio edytowane przez Kosia : 19.11.2012 - 14:37
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2012, 14:40   #1254
Podkomisarz_Bunny
 
Avatar Podkomisarz_Bunny
 
Zarejestrowany: 09.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 37
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Myślę, że najlepiej byłoby zacząć od podstawowych rzeczy takich jak sformatowanie komputera, zainstalowanie innego systemu - bo jak wiadomo Vista do najlepszych nie należy -, gruntownego przeczyszczenia laptopa, sprawdzenia, czy wszystkie części są sprawne. Jeśli to nie pomoże to będę wiedziała, żeby kombinować coś w kierunku ustawień gry lub ewentualnych jej błędów. Ach, a taką mam ochotę pograć w Cztery pory roku i będę musiała na razie obejść się smakiem...
Jeszcze raz dzięki za wszelkie wskazówki
Podkomisarz_Bunny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2012, 21:54   #1255
Kamil
 
Avatar Kamil
 
Zarejestrowany: 26.08.2011
Skąd: BP
Płeć: Mężczyzna
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Kosia
Gram już półtorej godziny, i nie wywaliło jak na razie... Zmniejszyłem ustawienia w grze do średnich i jakoś idzie Zrobiłem przed chwilą screena z CPUIDA: http://img208.imageshack.us/img208/1539/62453578.png
A ile mam dokupić tego Ramu i ile to może kosztować?
Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2012, 06:56   #1256
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Kamil
No to poki co dobra wiadomosc. Temperatury w kompie masz ok, troche cieplutka masz karte graficzna, ale jest w porzadku. Mozliwe, ze na wyzszych ustawieniach grzala sie bardziej.
A co do ramu, to nie powiem ci dokladnie ile masz dokupic, najlepiej jakbys spytal jakiegos znajomego sprzetowca, czy poszedl do serwisu komputerowego i poprosil, by ci dobrali do parametrow twojego komputera, bo to zalezy tez od twojej plyty glownej, twoja plyta obsluguje chyba max. 4GB RAM DDR2 (ty masz juz 2GB, musialbys dokupic max.2), ale moge sie mylic. Lepiej nie kupowac tego na wlasna reke, szczegolnie jesli jestes zielony w tych sprawach.
Pamiec ram jest dosc tania, ceny mozesz sprawdzic na allegro.
Nie wiem ilu bitowy masz system, ale w razie gdybys ta pamiec dokupil, to najlepiej gdybys zaczal uzywac XP 64bit.
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2012, 17:49   #1257
Ashley_Tisdale
 
Zarejestrowany: 17.11.2012
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Ja mam problem z zapisaną grą... a raczej jej brakiem o.O
Przed chwilą edytowałem miasto i chciałem zapisać zmiany ale pojawiło się, że błąd zapisu 12. No i wyszedłem normalnie bez zapisania gry... i chciałem znowu wejść ale jak załadowało się menu główne to nie było tam żadnych zapisanych gier do wyboru! Wszystko zniknęło ;/// Jestem wściekły bo tyle czasu spędziłem nad zmianami w mieście.. I grałem w nim od jakiś kilku tygodni. A co najlepsze to w folderze ,,Saves,, są nazwy moich zapisanych gier ; O Mam nadzieję, że ktoś wie co zrobić bo nie chciałbym stracić tego wszystkiego ;/
Ashley_Tisdale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2012, 17:59   #1258
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Ashley_Tisdale
Zapisy zniknely ci pewnie dlatego, ze probowales na nim zapisac gre ,kiedy wyskakiwal blad.
Wejdz w moje dokumenty -> electronic arts -> the sims 3 -> saves
Masz tam jeden zapis o tej samej nazwie, z trzema roznymi koncowkami, np.
mojzapis.sims3
mojzapis.sims3.backup
mojzapis.sims3.bad
Skasuj save nr 1, z save nr 2 usun koncowke backup i sprobuj wlaczyc gre.
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2012, 18:03   #1259
ajkus
 
Avatar ajkus
 
Zarejestrowany: 20.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 86
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Przepraszam, że przerywam rozmowę, ale czy jest możliwość oddania małego dziecka do jakiejś agencji czy, żeby opieka przyjechała. Eh losy tego dzieciaka nie są dobre. Simka dąży do upragnionych umiejętności. Ten romans zepsuł jej możliwość do spełnienia swoich pragnień życiowych!
ajkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2012, 18:12   #1260
Ashley_Tisdale
 
Zarejestrowany: 17.11.2012
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Kosia działa ^^ wielkie dziękiiiiii
Ashley_Tisdale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
problemy, pytania i odpowiedzie, sims gra grafika komputer


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023