Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.12.2004, 11:28   #1
kasiaw4
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie po formacie...

Przeczytajcie uważnie...

Mam dwa dyski podzielone na partycje od C do H... Na dysku C, gdzie miałam windowsa 98 miałam wirusa jakiegoś złośliwego (jak go usuwałam to pojawiał sie od nowa ;( )więc zrobiłam formatowanie partycji C. No i teraz najważniejsze... Na partycji F miałam zainstalowane THE SIMS 2, BODYSHOPA i HOMECRAFTERA PLUS. No i teraz nie mogę uruchomić HOMECRAFTERA ani BODYSHOPA ani ich odinstalować bo nie wie windows w jakim programie otworzyć te pliki... A gdy próbuję zainstalować jeszcze raz w innym katalogu HOMECRAFTERA to pokazuje że na tym komputerze nie ma jeszcze THE SIMS 2 i nie można zainstalować... Co mogę zrobić - tylko żeby nie odinstalowywać simsów? Zobacze jeszcze czy da sie simsy otworzyć...



SIMSÓW 2 teżn nie mogę uruchomić... ;(

Ostatnio edytowane przez kasiaw4 : 23.12.2004 - 11:35
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.12.2004, 13:33   #2
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasiaw4
Co mogę zrobić - tylko żeby nie odinstalowywać simsów?
Takie pytanie należało zadać przed formatowaniem dysku. W tej chwili jest tak jakbyś odinstalowała grę, windows jej "nie widzi" i "nie wie" co zrobić z plikami
Wszystkie zapisane stany gry (... Simy /,domki ) były w folderze"C:/ Moje Dokumenty / EA GAmes / The Sims 2/ ....."
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.12.2004, 20:13   #3
kasiaw4
Guest
 
Postów: n/a
Arrow

Cytat:
Napisał Sims0maniak
Takie pytanie należało zadać przed formatowaniem dysku. W tej chwili jest tak jakbyś odinstalowała grę, windows jej "nie widzi" i "nie wie" co zrobić z plikami
Wszystkie zapisane stany gry (... Simy /,domki ) były w folderze"C:/ Moje Dokumenty / EA GAmes / The Sims 2/ ....."
Ten folder skopiowałam sobie na inny dysk, a później spowrotem przeniosłam do moich dokumentów... a pytania nie mogłam wcześniej zadać boo miałam tego wirusa i sie nie spodziewałam formatowania... tylko skopiowałam sobie ten folder i nic wiecej nie zdążyłam zrobić...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2004, 14:37   #4
Mesmerize
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ehhh. wiec tak. jak sformatujesz dysk C to duzo programow i gier nie bedzie dzialac bo wrzucaja pliki do katalogow systemowych, i formatujac dysk usuwasz je. skopiuj sobie jeszcze raz katalog z Moich Dokumentow. wywal simsy, bodyshopa i homecraftera normalnie poprzez 'delete' (bo po formacie nie ma prawa ich byc w 'dodaj/usun'. i zainstaluj od nowa. pozniej sobie dograsz ten katalog do Moich Dokumentow. koniec, inaczej sie nie da.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 10:15   #5
kasiaw4
Guest
 
Postów: n/a
Arrow

Cytat:
Napisał Fizzly
Tzn. Simy Ci nie działają? A wcześniej działały? Może za sąłby komputer?
Działały wcześniej mimo ze spełniam tylko wymagania procka i miejsca na dysku... ale działały bez zarzutu... nie ma ich po prostu w rejestrze(system uważa ze nie są zainstalowane...)

No i nie moge ich usunąć
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 10:20   #6
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasiaw4
No i nie moge ich usunąć
Już nie wiem jak wytłumaczyć ci że w tej chwili (po "Format C:") gra NIE JEST zainstalowana na twoim kompie. Oczywiście że da się usunąć, po prostu trzeba skasować pliki gry (tam gdzie są: na dysku D;E;F;G;H czy gdzie je umieściłaś).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 10:41   #7
Guralka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dziewczyno zainstaluj simsy!!! To że save'y wrzuciłaś do Moich Dokunmentów, nie znaczy, że masz już grę! Czy ty wogóle próbowałaś ją odpalić? Nie działa? Bo jej nie ma!!!! Nie am simsów w systemie. Save'y nic ci nie dadzą jak nie masz zainstalowanej gry!!!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 16:21   #8
patenka
Guest
 
Postów: n/a
Smile

Ja też kilka razy miałam wirusa i kilka razy musiałam robić formata dysku C, ale przd tym zawsze odinstalowałam simy (tylko tak że pliki moich rodzin zostały) a folder EA Games (jes on w moje dokumenty) dawałam na dysk C. Po formacie spowrotem dałam folder Ea Games na swoje miejsce instalowałam simy i mi działał. A ty zrób tak że normalnie usuń simy z dysku D i zainstaluj je ponownie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 19:23   #9
kasiaw4
Guest
 
Postów: n/a
Arrow

Cytat:
Napisał Guralka
Dziewczyno zainstaluj simsy!!! To że save'y wrzuciłaś do Moich Dokunmentów, nie znaczy, że masz już grę! Czy ty wogóle próbowałaś ją odpalić? Nie działa? Bo jej nie ma!!!! Nie am simsów w systemie. Save'y nic ci nie dadzą jak nie masz zainstalowanej gry!!!
Nie powiedziałam wcale ze jak skopiowałam sobie ten i ten folder to że gra mi powinna działać, po prostu odpowiedziałam simsomaniakowi ze jakbyco to wszystkie savy mam...


Cytat:
Napisał patenka
Ja też kilka razy miałam wirusa i kilka razy musiałam robić formata dysku C, ale przd tym zawsze odinstalowałam simy (tylko tak że pliki moich rodzin zostały) a folder EA Games (jes on w moje dokumenty) dawałam na dysk C. Po formacie spowrotem dałam folder Ea Games na swoje miejsce instalowałam simy i mi działał. A ty zrób tak że normalnie usuń simy z dysku D i zainstaluj je ponownie.
No chyba zaryzykuję i zrobię tak jak mówisz, czyli usunę simsy 'ręcznie', chociaż mam przykre doświadczenia związane z 'ręcznym' usuwaniem gier... Bo jak simsy1 tak odinstalowywałam, bo nie dało się inaczej, i chciałam reinstalke zrobić, to mi sie jakieś głupoty pokazywały i musiałam formatowanie dysku robić...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2005, 19:36   #10
Pingwin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mając grę na innej partycji niż system, foramtując partycje systwemową kasujesz wsie dane systemu o grze(łącznie z wpisami w rejestrze systemowym).
Jeżeli wykasujesz resztki (foldery itd.) to nic nie będzie się działo bo system jest "świeży" i nie wie że ta gra jest na dysku po prostu shift+del i po sprawie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023