Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.07.2009, 20:37   #1
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsDown Mroczne strony EA Store

Właśnie mija miesiąc od premiery szeroko reklamowanej gry The Sims 3.Duża niespodzianka dla graczy jest Giełda Wymiany...ogólnie fajny pomysł, ale jak to się mówi „są dwie strony medalu”.Możliwość komunikowania się na forum i przy okazji poznawanie nowych osób,które można dołączyć do grona naszych znajomych jest naprawdę ciekawe. Również warte zainteresowania jest dzielenie się z graczami nasza twórczością. Czy wiecie, że wysyłając przedmioty na giełdę, sprzedajecie swoje prawa autorskie?W tym momencie dany produkt nie jest już wasza własnością, jest własnością EA,a co za tym idzie nie możecie np. swojego domku reklamować na innym forum,w tym momencie łamiecie przepis o prawach autorskich,krótko mówiąc,to tak,jak byście udostępniali płatne dodatki za darmo. Ciekawe prawda, ale to jeszcze nie wszystko,teraz zajmiemy się sklepem Store. Fajny sposób kupowania,klik i ma się w grze nowe meble czy ubrania. Taak,ale za jaka cenę. Do gry dostaliśmy 1000 punktów wartości 12euro,a w Szwecji dla przykładu gracze dostali ta sama ilość punktów,ale za niecałe 6euro....czyżby mieli względy za mini pack „Ikea”?Te 1000 punktów niby jest dużo,ale na wszystko nie starczy,gdyż jeden cały set kosztuje 1900 punktów,a to koszt 24euro.
Podam na własnym przykładzie, a więc porównajmy.
Za grę, w której mam ok.1200 przedmiotów zapłaciłam ok 55euro.
A w sklepie Store chcą za 50 przedmiotów 24 euro???
No więc jakbym chciała kupić wszystkie meble, w grze jest ich tyle, co kot napłakał, musiałabym kupić jakieś 20000 punktów, gdzie 2000 kosztuje 24euro, to się równa 240 euro. Szok prawda to są dopiero meble, a ja chce jeszcze fryzury i ubrania, wiec dodatkowo potrzebuje jakieś 10000 punktów na wszystkie fryzury i drugie tyle na ubrania. Mini packi w poprzedniej edycji gry kosztowały między 15 a 20 euro,ale przedmiotów było 60 plus jakieś tapety i inne duperele. Na niemieckim forum,na stronie gry,jest ostra dyskusja na ten temat,bojkotują EA Storę i chcą zmusić w swoim proteście do obniżki cen.EA Games chyba osiadła na laurach po sukcesie,jakim cieszy się gra. Może doszli do wniosku, ze obojętnie co zrobią, to gracze to i tak kupią. W tym momencie mocno się pomylili. Już jest bunt o to, ze nie udostępnili meshy kreatorom i nie chcą, aby powstawały dodatki tworzone przez graczy, to teraz jeszcze zdzierają kasę za przedmioty w sklepie Store. Ale jak to w życiu bywa, wejść na szczyt jest trudno, ale spaść z niego można bardzo szybko. Co im da 1,4mln, sprzedanych egzemplarzy gry,gdy 1/3 z tego wraca do The Sim s 2 albo odsprzedaje grę. Chcą doprowadzić do tego,aby pozamykano fora dotyczące gry?Miejmy nadzieje,że do tego nie dojdzie. Przesunęli termin premiery,a i tak wypuścili niedopracowana grę. Jedyne co dopieścili,to jest program startu. Ładnie się prezentuje i jest bezpośrednie połączenie z internetem,lecz nie tylko po to,aby wysyłać czy pobierać coś z giełdy,to również wspaniały sposób kontrolowania graczy,a przede wszystkim ich danych. Chodzą pogłoski, ze EA odsprzedaje dane graczy firmom marketingowym, wiec nie zdziwcie się, jak nie długo znajdziecie reklamy firm, o których istnieniu w ogóle nie wiedzieliście. Mnie osobiście gra się podoba,mogę sobie w końcu sobie pograć, nie ma okna ładowania gry i mam nadzieje,że znajdzie się sposób na tworzenie dodatków do tej edycji gry.


Pozdrawiam Ilona

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i udostepnianie mojego artykułu na innych forach!

Ostatnio edytowane przez Ilona : 07.07.2009 - 14:03
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.07.2009, 20:51   #2
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Z tym blokowaniem dodatków nieoficjalnych uważam, że strzelają sobie w stopę.
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 20:55   #3
bouffe
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Po prostu woda sodowa im strzeliła do głowy przez sławę i dobrą sprzedaż gier, dlatego są chciwi na pieniądze.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 20:59   #4
blakistoni
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

W 100% sie zgadzam.
Jak dla mnie EA Store jest kompletnie bez sensu,nie opłaca się tam kupować.
Najwidoczniej byli po prostu za bardzo chciwi.
Ich strata,na pewno wiele osob nie będzie marnować pieniędzy na przedmioty ze Store. ;p
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 21:01   #5
Wampirencja
 
Avatar Wampirencja
 
Zarejestrowany: 09.01.2004
Skąd: Pudełko po chińszczyźnie
Wiek: 34
Postów: 437
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

No to co robimy? Podpisujemy jakąś petycję {ledwie 10tys graczy musiałoby ją podpisać sądzę że to nie będzie problem}? Bojkotujemy store i nikt nie kupuje dodatków nawet za punkty otrzymane z grą?

Bardzo ładnie to rozpisane jest I powinno jednak jakiś skutek odniesć!
__________________
nie wiem kiedy będzie koniec świata, ale na pewno go przegapię.

All hail the hypnotoad!
Wampirencja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 21:05   #6
jekyll
 
Avatar jekyll
 
Zarejestrowany: 05.12.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 756
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Wypłynęła nielegalna wersja gry, co pewnie ich trochę kosztuje, bo przecież ci co ściągnęli w większości nie mają zamiaru jej kupić, więc dużo osób ma pirata, a gra kosztuje jakieś 130zł, więc są stratni na tym biznesie. Dlatego teraz są wysokie ceny w EA Store, aby to sobie zrekompensować xD. <?> (nie wiem, czy to słowo pasuje do tego, o co mi chodzi).
jekyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 21:08   #7
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Raczej gówno zdziałacie, ale próbujcie. ;D EA to taka firma, że ze wszystkiego się wyliże.
mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 21:20   #8
Wampirencja
 
Avatar Wampirencja
 
Zarejestrowany: 09.01.2004
Skąd: Pudełko po chińszczyźnie
Wiek: 34
Postów: 437
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

@Unun: KAŻDA gra wypływa wcześniej i KAŻDA piracka gra ma albo osobę która już oryginału nie kupi albo kupi, a jakoś nie widzę by jakoś specjalnie męczyli inne gry inni producenci


Des: z takim myśleniem byśmy wciąż w stanie wojennym tkwili ;>
__________________
nie wiem kiedy będzie koniec świata, ale na pewno go przegapię.

All hail the hypnotoad!
Wampirencja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2009, 23:21   #9
agnieszka130187
 
Avatar agnieszka130187
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: Góra Czarownic :)
Płeć: Kobieta
Postów: 512
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Jeżeli możemy coś zdziałać to zróbmy to. Jestem za.
__________________
Nie oceniaj mnie ani dobrze ani źle.
agnieszka130187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.07.2009, 02:25   #10
rocktechnika
 
Avatar rocktechnika
 
Zarejestrowany: 01.12.2008
Skąd: Poznań
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mroczne strony EA Store

Ilona ma gadane jakby cechę "wygadana" miała
A tak bardziej na serio: Jeszcze wczoraj czytałam o tym, że EA nie chce (nie chciało?) wydawać do TS3 płyt z dodatkami (Expasion Pack, czy jakoś tak), tylko wszystko ma (miało?) iść przez Store. Dlaczego? Bo tak się da wyciągnąć więcej kasy... Jedna mała rzecz kosztuje troszkę, druga też troszkę, trzecia, czwarta, ... , dziesiąta i nagle się okazuje, że wydaliśmy masę pieniędzy na drobiazgi. Niestety Simy stały się zbyt dochodowe i taka jest prawda - będą wychodzić nowe części i nowe dodatki dopóty, dopóki ludzie będą kupować... Tylko dla kasy.
__________________
Nauka latania w trakcie spadania...
rocktechnika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023