Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.05.2016, 21:37   #2081
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Po pierwsze - jeśli po dwukrotnym kliknięciu na plik z końcówką sims2pack nie otworzy się installer, to musisz wybrać opcję "Otwieraj za pomocą" i szukasz w folderze Program files The Sims 2 > Nazwa najnowszego dodatku > Sp9 > CSBin i tam będzie plik z instalatorem.
Po drugie - meshe są to, że tak powiem szkielety obiektów (bazy), na które potem nakładane są tekstury, czyli recolory. Aby zainstalować dany obiekt, najpierw ściągasz mesh do niego, a potem recolor. Może być tak, że nie jest on potrzebny, bo pochodzi z podstawowej gry, albo z dodatku. Bez niego obiekt nie będzie działał.
Po trzecie - Myślę, że na dysku E zainstalowała się cała gra, a w dokumentach na dysku C folder z rożnymi obiektami, simami, opcjami gry itp. Można go chyba przenieść na dysk E, ale nie wiem jak to zrobić, żeby działało.
Co do tych króliczych głów to dziwna sprawa Nigdy tak nie miałam.
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.05.2016, 21:51   #2082
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Jak i gdzie umieszczać dodatatki z internetu

Cytat:
A teraz znalazłam fajne przedmioty na internecie i też chciałabym je pododawać - ale tam zdarza się, że piszą, że trzeba mieć jakiś program, jakiś mesh - a ja nawet nie wiem co to jest.
1. Jakie programy? Wymień chociaż jedną nazwę.
2. Raczej nie unikniesz ściągania CC bez meshów - mesh to inaczej, hmmm, taki model 3D danego dodatku. Do tego modelu są recolory, czyli wzory nałożone na dany mesh. Bez mesha recolory nie będą działać, więc musisz koniecznie je pobierać, ale meshe zazwyczaj są dołączone do recolorów, a jak nie to zazwyczaj są zalinkowane.

Cytat:
Tak samo co niektóre Sims2Pack nie działają prawidłowo. Rozumiem, że w folderze EA w dokumentach w simsach tworzymy folder Downloads i tam wsadzamy pliki.
Tak się robi w przypadku plików o rozszerzeniu package. Pliki s2pack najbezpieczniej instalować programem Clean Installer, ale można też robić za pomocą eaxisowego instalatora.

Cytat:
Jeszcze jest ta sprawa, że koleżanka u której gram w Simsy zainstalowała je na dysku e, tymczasem pliki zapisu gier są na systemowy - c. Rozumie, że nie ma się na to wpływu gdzie umieszcza się, samoistnie, folder z simami?
Możesz instalować grę na jakimkolwiek dysku, to nie powinno sprawiać problemu
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2016, 14:19   #2083
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Witam, znowu mam problem ;-;
Otóż kiedy robię ślub na parceli publicznej (kapliczka) to zwołuję całą rodzinkę inSimenatorem (przywoływaczem sąsiadów), przebieram i każę usiąść. Nie mam wprawdzie łuku weselnego, bo przez niego kościół nie jest symetryczny. Simowie biorą ślub, a reszta sobie siedzi i niby ogląda. W tym czasie połowa tych simów sobie idzie do domu i kiedy znowu ich przywołuję, druga połowa robi out. Normalnie też mam taki problem z simami. Przywołuję ich na parcelę, po czym pogadam z nimi kilka razy i sobie idą. Mogę nawet ich chwilowo dodać do rodziny opcją "Make selectable", ale to nic nie daje. Pojawia im się interakcja "leave", której nie da się skreślić. Jest jakiś mod na to, albo da się to jakoś zmienić?
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2016, 19:23   #2084
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

A nie łatwiej odpalić kod "boolprop snapobjectstogrid false" i postawić łuk weselny poza siatką tak, aby stał na środku kościoła? (Poza tym jest jeszcze metoda na stawianie obiektów "w połowie" eaxisowego podziału, ale nie mogę jej znaleźć.)

A tu możesz pobrać niewidzialny łuk weselny: http://modthesims.info/d/169393
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 23.05.2016 - 19:25
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2016, 20:20   #2085
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Cytat:
Napisał Hebe Zobacz post
(Poza tym jest jeszcze metoda na stawianie obiektów "w połowie" eaxisowego podziału, ale nie mogę jej znaleźć.)
Kod setQuarterTilePlacement on, a potem żeby go uaktywnić trzeba wcisnąć Ctrl + F. Dzieli kratkę na cztery mniejsze (nie widać tego co prawda, nie pojawiają się nowe linie siatki, ale można ustawiać obiekty tak jakby tam były).
Nie jestem pewien, ale możliwe, że ten kod działa dopiero od któregoś dodatku wzwyż.
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2016, 17:30   #2086
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Czy jest możliwość zmiany u sima, a konkretniej małego dziecka skina? Chodzi o to, że mam dodatkowe skiny np. z piegami, a chciałam zmienić na inny.
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2016, 18:31   #2087
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Za pomocą SimPe: http://www.lothere.com/verso/page/16
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2016, 20:38   #2088
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Dziękuję jak nie wiem co
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.06.2016, 18:57   #2089
TheSimsManiak
 
Zarejestrowany: 24.05.2014
Skąd: W świecie Alfheim Online SAO
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Bardziej pytanie niż problem. Ciekawa jestem co znaczą dymky mówiące ''to był taki sobie tydzień. Mam nadzieję że następny będzie lepszy'' lub ''to był dobry tydzień! mam nadzieję że nic się nie zmieni!'' i co je poprawia. Niby jak mam wiedzieć czy tydzień sima mu się spodoba? Nie przejmuję się tym za bardzo, ale chcę wiedzieć jak to działa. Btw nie widziałam nic o tych ''dymkach'' na necie dlatego się pytam.
TheSimsManiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.06.2016, 19:09   #2090
Say
 
Avatar Say
 
Zarejestrowany: 26.09.2014
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 59
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

To zalezy chyba w głównej mierze od nastrójnika, jeśli jest ciągle platynowy bo wypełniamy im wysoko punktowe pragnienia lub tez dostajemy awans czy rodzimy to dymek będzie wskazywał że tydzień był super a jeśli mamy skakankę ze smutnego po dobry i tak w koło to pojawi się informacja że tydzień nie był dobry, przy najmniej ja to tak zauważyłam u siebie Ale czy tak naprawdę jest to nie mam pojęcia.
Say jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 7 (0 użytkownik(ów) i 7 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023