Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.12.2012, 14:56   #11
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Gra chodzi wolno

Normalnie mam ochotę usiąść i się rozbeczeć
Mój sprzęt
Athlon 64 3200+ 2 GHz, 3 GB RAM, Radeon HD 5670
The Sims 2 zacina mi się tzn muli się na parcelach publicznych i nie chodzi płynnie na najszybszej prędkości. Nie mogę pojechać na wakacje, nie mogę mieszkać w akademiku ani bloku bo gra wolno chodzi, a w nocy to już w ogóle
Tak samo The Sims 3, chodzi bardzo wolno na tej szybkiej prędkości. Noc trwa baaardzo długo bo czas leci wolno
Nie mam CC, mam najnowsze sterowniki grafiki

Dodam że kiedyś miałam 1GB RAM I Radeon X1600, i The Sims 2 ze wszystkimi dodatkami chodziło mi wspaniale

Nie mam pojęcia co mam robić. Wie ktoś może w tym problem?
__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.12.2012, 18:31   #12
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra chodzi bardzooo wolno ;/

Moze masz po prostu za bardzo zasmiecony komputer, moze masz za duzo rzeczy dzialajacych w tle, moze za wysokie ustawienia grafiki?
Moze posciagalas i dodalas do gry zbyt duzo dodatkow z internetu?
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.01.2013, 12:13   #13
kaarlla
 
Avatar kaarlla
 
Zarejestrowany: 31.07.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 26
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra chodzi bardzooo wolno ;/

A czy przed zainstalowaniem tych dodatków z internetu w sensie frytkownicy itp. gra chodziła Ci normalnie? Ja mając zawsze mało dodatków, praktycznie jeden zainstalowany max 2 nie mogłam po prostu grać tak mi muliły Simsy. Jednak po pewnym czasie zorientowałam się że to od systemu miałam Windows Vista, po odinstalowaniu i zainstalowaniu Windows 7 gra chodzi jak na nowym laptopie nigdy nie chodziła mi szybciej.Nic się nie zacina, jest płynnie.
kaarlla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.02.2013, 01:53   #14
FTR
 
Zarejestrowany: 23.06.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 24
Reputacja: 10
Domyślnie Gra bardzo spowalnia + parę bugów

Witam,

Najnowszy dodatek na jakim gram to Seasons + najnowszy dostępny patch.

Niestety gra ma strasznie dużo bugów i w dodatku okropnie spowalnia.. Nie sądzę, żeby spowalnianie miało miejsce przed dodatkiem Pory roku, raczej bym to zauważył.

Spowalnianie polega na tym, że przesuwanie kamery nie jest płynne, a szybkość >>> jest identyczna co >> (upływ czasu). Co ciekawe nie ma problemu z fpsami. Wnioskuje więc, że to procesor nie wyrabia.

Zainstalowałem mod nraas overwatch który likwiduje pomniejsze błędy, resetuje zaklinowane simy i porzucone samochody. No i niestety, likwiduje on od 6000 do 10000 porzuconych samochodów dziennie! Zaraz po likwidacji gra chodzi płynnie, nie ma problemów z kamerą itp. ale to szybko się zmienia.. Nie mam pojęcia co może powodować ten problem. Zmieniłem rodzinę na inną, żeby sprawdzić czy jest to powiązane z moją parcelą, no i okazuje się, że chyba tak. Likwidowana ilość porzuconych pojazdów zmniejsza się do ok. 250 dziennie. W związku z powyższym, nie mam pojęcia co robić. Nie używałem ŻADNEJ zawartości dodatkowej oprócz sąsiedztwa Riverview. Usunąłem go, nie spodziewając się niczego złego, bo gram na Sunset Valley. Coś niepokojącego się jednak zdarzyło, a mianowicie mój sim był niewidzialny, a portretu twarzy nie było. Naprawiło się to jednak po zmodyfikowaniu stroju i nigdy więcej nie był niewidzialny, tylko zaraz po załadowaniu gry po tym jak usunąłem Riverview.

Inne bugi które mnie niepokoją:

- Sim zakłada nie ten uniform co trzeba. Zakłada uniform jakiegoś robotnika podczas gdy osiągnął już poziom 10 w karierze Biznes. Wszystkie uniformy są dostępne w szafie jednak nie można zmienić domyślnego uniformu do pracy, jakiś pomysł?

- Obiekty wciąż niszczą się, pomimo iż mój sim naprawia je mając zdolność która teoretycznie powinno zatrzymać psucie się rzeczy po naprawieniu jej przez mojego sima (wyzwanie technika).

- Wszystkie spotkane osoby to automatycznie przyjaciele, mój sim my cechy wygadany i charyzmatyczny, oraz 4 poziom celebryty i jakieś pokończone wyzwania dot. charyzmy i zdolność kupioną za punkty życiowego szczęścia. Ale czy to wystarcza, żeby każdy napotkany sim był od razu przyjacielem?

Pozdrawiam i proszę o wszystkie, nawet najbardziej banalne rady.

Ostatnio edytowane przez FTR : 04.02.2013 - 12:43
FTR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2013, 10:43   #15
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Gra bardzo spowalnia + parę bugów

Może spróbuj zrobić reset miasta Master Controlerem, u mnie też kiedyś gra chodziła wolno, a po resecie znacząco przyspieszyła.
Co do bugów
1. A może Twój sim ma cechę szalony albo nieokrzesany? Wtedy simowie mogą wkładać złe ubrania
3. Wydaje mi się że jak sim ma któryś tam poziom charyzmy i przedstawi się czarująco to wtedy po samym powitaniu jest się z kimś przyjaciółmi, moja simka ma takim sposobem około 30 przyjaciół

Oczywiście mogłbyś podać jeszcze swój sprzęt. Może masz za dużo dodatków, albo za słaby komputer. Spróbuj zmniejszyć niektóre ustawienia grafiki.
Niestety ale dodatek CPR bardzo spowalnia grę
__________________

Ostatnio edytowane przez Shattered : 05.02.2013 - 10:45
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2013, 17:07   #16
FTR
 
Zarejestrowany: 23.06.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 24
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra bardzo spowalnia + parę bugów

Jestem na 100% pewny, że spowolnienie gry jest spowodowane porzuconymi autami. Dzisiaj rekordowo Overwatch nraas zlikwidował 33000 porzuconych samochodów i 33 zaklinowanych simów.. Zaraz po takiej likwidacji gra chodzi jak marzenie, po lekkimi przycinkami czasami spowanymi najprawdopodbniej tymi zaklinowanymi simami. Problem w tym, że nie wiem co powoduje ten problem. W dodatku mam zainstalowny AWESOMEMOD który w ogóle likwiduje parkowanie samochodów, zamiast tego simowie, teoretycznie, trzymają je w swoich ekwipunkach. I to faktycznie pomogło, niestety tylko na ok. 4h gry, potem problem powrócił, sam z siebie.. Zastanawiam się nad skopiowaniem sima do biblioteki i zaczęcie nowej gry na Sunset Valley, jednak mam duże wątpliwości czy to pomoże albo czy problem nie wróci za jakiś czas.. Swoją drogą, co stracę robiąc to? Oprócz znajomości oczywiście, co nie jest problemem. Oraz, czy jeśli np. poślubię jakiegoś sima (dostawce pizzy) i przeprowadzę się z nim z sunset valley do sunset valley, to czy będzie tam jest "kopia"? Bardzo bym chciał uniknąć takich głupich sytuacji. Inne sąsiedztwo nie wchodzi w grę. :D

Co do ubrań, sim nie jest szalony ani nieokrzesany. Problem ten naprawiłem porzucając pracę i zaczynając od nowa od 5 szczebla.. Teraz na 10 poziomie biznesu dostał już prawidłowe ubranie.

Ostatnio edytowane przez FTR : 05.02.2013 - 17:14
FTR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.02.2013, 22:25   #17
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gra bardzo spowalnia + parę bugów

problem z autami naprawi tylko Overwatch i niestety,to jest błąd twórców gry,z którym musimy radzić sobie sami
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2013, 12:58   #18
Arvena
 
Zarejestrowany: 27.02.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra chodzi bardzooo wolno ;/

Ja kiedyś też miałam ten problem
ale to dlatego, że komp był strasznie zapchany
żeby simsy normalnie chodziły musiałam kupić sobie nowy komputer.
Arvena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2013, 07:16   #19
Amhyr666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gra chodzi bardzooo wolno ;/

To ja się podłącze pod temat.

Czy to prawda że dodatki (takie jak zwierzaki, 4 pory roku itd) zamulają gre? Miałem samo the sims 3, chodziło jak marzenie, spełniam wszystkie wymagania. Ostatnio zainstalowałem 5 dodatków i od tego czasu gra strasznie muli. Da się coś na to zaradzić? Mam dużo wolnego miejsca na obu dyskach, mam 2 gb ramu i w teorii wszystkie wymagania spełniam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2013, 15:01   #20
Klamra
 
Zarejestrowany: 19.05.2013
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć: Kobieta
Postów: 34
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra chodzi bardzooo wolno ;/

Cytat:
Napisał jaja Zobacz post
dodam jeszcze, że jeśli masz większą ilość modów z neta typu package, możesz je skompresować; dzięki temu ogólne gra przyśpiesza, w sensie że ładuje i zapisuje się szybciej.
Tu więcej info:
http://thesims3maniacs.blogspot.com/...ow-w-grze.html
było już o tym pisane na forum gdzieś.
Zrobiłam tak, spakowałam pliki packages ale nie ma ich w grze teraz. Ktoś wie jak je z powrotem rozpakować?
Klamra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023