Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.12.2012, 23:18   #1
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Ozdabiamy dom na cztery pory roku

To mój debiut poradnikowy. Mam nadzieję, że się komuś przyda. Tyle tytułem wstępu.

Cztery Pory Roku przyniosły nam świetne, choć niedoskonałe (Ale cóż w EA jest doskonałe???) narzędzie, które zabiera mi ostatnio duuuużo czasu. Po wielu kombinacjach i doczytywaniu na anglojęzycznych forach, chcę się z wami podzielić wiedzą, jak przyozdobić domek swoich Simów na święta. Przyozdobić raz, a potem cieszyć się ze zmieniającego się wystroju.
Więc do dzieła!

1 Otwieramy konsolę kodów klawiszami ctrl+shift+c i wpisujemy testingcheatsenabled true


2 Następnie znowu otwieramy okno kodów i wpisujemy buydebug


3 Klikamy po kolei jak na obrazku poniżej:
1 Tryb kupowania
2 Sortuj według przeznaczenia
3 Debug (ten znak zapytania)
4 Różne obiekty
5 Szukamy szarej kulki. Jest tam ich sporo. Nasza nazywa się Sezonowy znacznik parceli.


4 Umieszczamy kulkę na parceli. Wszystko zrobi się dziwnie zamglone, ale się nie denerwujemy. Tak ma być.


5 Teraz przystępujemy do urządzania domu. Najpierw ustawimy sobie meble i przedmioty, które mają być na parceli przez cały rok. W tym celu klikamy na kulkę przytrzymując jednocześnie klawisze ctrl+shift (cały czas klikając na kulkę, używamy tych klawiszy, więc zapamiętajmy je, żeby nie trzeba było ciągle tego pisać OK?) I wybieramy ustaw porę roku.


6 Dalej w podmenu wybieramy publiczne.


7 No nareszcie uspokajamy skołatane nerwy. Meble odzyskały swoją solidność i już się nam nie wydaje, że dopadła nas dziwna choroba oczu. Teraz urządzamy mieszkanko tak jak lubimy. To co postawimy w trybie publiczne będzie widoczne na parceli przez cały rok. Np. tak (Nie krytykujemy za bardzo, to tylko domek testowy dla demonstracji, stąd wszystko wybierane na chybił trafił).


8 Teraz znowu klikamy na kulkę (pamiętamy o przytrzymaniu klawiszy ctrl+shift prawda?) i wybieramy zablokuj w miejscu obiekty pospolite. No pierwsza część gotowa, domek umeblowany możemy się zabrać za przystrajanie.


9 Powtarzamy punkt 5 To znaczy klikamy na kulkę i wybieramy ustaw porę roku. Tym razem w podmenu wybieramy wiosnę.


10 Ups znowu się wszystko zamgliło. Ale my już wiemy, że tak ma być i zachowujemy stoicki spokój. Ustawiamy sobie meble i ozdoby, jakie chcemy mieć w domku wiosną. Moje Simy ustawiły na stole bukiecik różowych kwiatków, a na tarasie z tyłu domu grill, stolik i krzesełka. (zapamiętajmy położenie mebli na tarasie. Po co, o tym za chwilę) Zauważyliśmy zapewne, że te przedmioty nie są przezroczyste. Musimy bardzo uważać, żeby przypadkiem nie chwycić jakiegoś przezroczystego mebla, który ma być cały rok, bo go przeniesiemy i będzie się nam pokazywał tylko wiosną.


11 Powtarzamy punkt 8 tzn. klikamy zablokuj w miejscu przedmioty pospolite.

12 Teraz znowu klikamy na kulkę (klawisze!!!) i wybieramy ustal porę roku, a następnie lato.


13 OMG, OMG, wszystko co tak pracowicie ustawialiśmy przez ostatnią godzinę zniknęło!!! Nie panikujmy jednak, bo... oczywiście. Tak ma być. Teraz urządzamy Simom domek na lato. Moje postawiły sobie teraz na stole zamiast różowych kwiatków słoneczniki i paterę z letnimi owocami. na blacie w kuchni lemoniadę. Latem chce się pić. Na tarasie trzeba drugi raz ustawić grill, stolik i krzesełka. (mam nadzieję, że pamiętamy, gdzie one stały) Niestety nie da się ustawić czegoś na dwie lub trzy pory roku. Latem słonko przygrzewa, więc dobrze byłoby rozłożyć parasol. No i oczywiście ustawić leżaki do opalania.


14 Teraz znowu powtarzamy punkt 8, czyli blokujemy obiekty. Następnie operacja wyboru pory roku. Pamiętamy? Kulka, ustal porę roku i tym razem jesień.


15 Znowu wszystko znika, a my luzik. Bo wiemy, że ostatnie godziny nie poszły na marne. Tak ma być (żeby rzeczywiście nie poszły, warto co jakiś czas wyjść do trybu życia i zapisać grę, ale o tym pamięta chyba każdy simomaniak). Teraz przygotowujemy mieszkanko na Halloween i inne szaleństwa. Rodzinka schowała grill i meble z tarasu (po co maja niszczeć w deszczu i śniegu) Na ganku za to pojawiły się ozdoby - duszek, dynia i czarny kot. W domu koszyczek z plonami w przedpokoju, suche, jesienne badyle na stole, jakieś dynie w kącie, cukierki na blacie w kuchni i wieniec z plonami.


16 Chyba nie trzeba pisać co teraz? Więc już bez podpowiedzi blokujemy obiekty (punkt 8) i wybieramy następną porę roku.


17 I ozdabiamy dom na święta. U moich Simów na ganku wielka kula śnieżna z bałwankiem, koło drzwi jemioła, w pokoju obowiązkowo choinka i girlanda na ścianie. Na stole jakaś ozdóbka i szampan (zima to tez Sywester i karnawał, niech tam Simy maja uciechę) w kuchni świąteczne pierniczki i wieniec na ścianie.


18 Nie zapominamy o zablokowaniu obiektów, wpisaniu kodów buydebug off i testingcheatsenabled false i możemy już podziwiać swoje dzieło w grze. Na koniec kilka uwag ogólnych
- wątek na oficjalnym forum http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/604761.page
- w ten sposób można ustawiać rzeczy z trybu kupowania, na tryb budowania to nie działa.
- możemy ozdabiać sobie zarówno parcele prywatne (jak powyżej) jak i publiczne. na przykład restauracje czy sklepy.
- niestety lampki dodajemy tylko w trybie życia i nie da się ich zablokować na stałe
- pisałam już, żeby uważać i nie klikać w trybie jakiejś pory roku na obiekty, które przypisaliśmy do trybu publicznego (na cały rok), bo przeniesiemy je do pory roku i tego nie da się już cofnąć. Jedynym wyjściem jest skasowanie obiektu, zmiana trybu na publiczny i ponowne ustawienie. Dobrze jest przed skasowaniem zapisać styl.
- pisałam też, że nie da się ustawić obiektu na wybrane pory roku. Można tylko na jedną lub na cały rok. (Jak skasujemy obiekt całoroczny np. zimą to skasujemy go nie tylko zimą, ale z całego roku niestety) Dlatego zapamiętywaliśmy położenie grilla i stolika, bo moje simy chcą mieć je na tarasie wiosną i latem i musiałam je ustawiać dwa razy. Dobrze jest zapisać styl, żeby nie odtwarzać tekstur z pamięci.
- znalazłam jedną niedoróbkę ze slotami. Jeśli postawię coś na blacie czy stoliku na przykład wiosną, to gra uważa to miejsce za zajęte przez cały rok i nie che ustawić w tym samym miejscu niczego np. zimą. Durne to. Na podłodze to tak nie działa, można stawiać różne rzeczy w różnych porach roku. Na razie ratuję się przezroczystymi półeczkami.
- parcela zmienia wystrój nocą, u mnie ok 4 nad ranem, ale ja co chwilę zmieniałam porę roku dla zdjęć, więc może to być następnego dnia.
- to blokowanie obiektów nie jest konieczne, ale na forum wyczytałam, że czasem lubią się same przestawiać i to pomaga temu zapobiec.
- jeśli za jakiś czas będziemy chcieli coś zmienić w parceli pamiętajmy, żeby wpisać kody przed wejściem w tryb kupowania. W przeciwnym razie nie zobaczymy kulki. Jednak wystarczy przełączyć się miedzy trybami budowania i kupowania i kulka się pojawi. Jeśli robimy gruntowne przemeblowanie sprawdźmy wszystkie pory roku, czy ozdoby pasują do nowego ustawienia.

I na koniec kilka zdjęć z trybu życia z parceli, którą wyżej urządzaliśmy.

WIOSNA



LATO



JESIEŃ




ZIMA


__________________

Ostatnio edytowane przez Hallgerd : 01.01.2013 - 10:17
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.01.2013, 04:26   #2
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Po prostu świetny poradnik. Bardzo mi się podoba Twój styl pisania i tak fajnie wplecione dowcipy
No i bardzo starannie krok po kroku pokazane, co należy zrobić i dodatkowo te zdjęcia. Widać, że włożyłaś w to dużo pracy.
Gratuluję i chyba... skorzystam
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2013, 22:44   #3
Laselight
 
Zarejestrowany: 17.09.2011
Skąd: Naddniestrze
Płeć: Kobieta
Postów: 2,307
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Nawet nie wiedziałam, że można coś takiego zrobić.
Napewno się przyda, zaraz będę testować.

Zgadzam się z @up

Mogłabyś też dodać link do tych "przezroczystych poleczek". Nie każdy wie, co to jest i skąd to pobrać.
__________________
Laselight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2013, 23:35   #4
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Te półeczki nazywają się OMSP, ja mam w grze takie z GardenBreeze, ale autor/ka wycofał/a je ze swojej strony, bo po pokoleniach niektórzy zgłaszali mu/jej błędy. Póki co u mnie działają dobrze. Znalazłam podobne o tych samych właściwościach na TSR - bezpłatne http://www.thesimsresource.com/downl...sp/id/1071453/ ta jest chyba łatwiejsza w obsłudze, bo w pionie przesuwa się go jak obraz (mój jest ta tej samej zasadzie). i na MTS http://www.modthesims.info/download.php?t=428179 ta wymaga jak widzę obsługi z menu, ale jest ciekawsza, bo ma rozszerzenie pozwalające "przewracać" przedmioty. http://www.modthesims.info/download.php?t=470232 (muszę się temu przyjrzeć). Te półeczki się kupuje, są one w katalogu powierzchnie/różne. Stawia się na nich co się chce, potem przesuwa na wybrane miejsce, przesuwa w pionie na żądaną wysokość. Następnie wchodzimy w modyfikowanie stylu, nie zmieniamy tekstury, ale z dostępnych opcji wybieramy przezroczystość. Półeczka znika, a my mamy przedmiot tam gdzie chcemy. na lodówce, na biblioteczce, na schodach itp.

Doczytałam, że ten z MTS działa na trochę innych zasadach. Tam się nie zmienia stylu, on sam znika w trybie życia. Poza tym nie można go stawiać na lodówkach.

EDIT
Znalazłam te moje na japońskim blogu autora/ki. http://simseisaku.blog137.fc2.com/blog-entry-36.html Ja mam te zielone. Jak doczytałam niektórzy zgłaszali błąd, że nie mogą ich zmienić w przezroczyste. Autor/ka zaleca w tym wypadku wyczyszczenie cashy gry. U nie jak już pisałam spisują się świetnie i nie przeszkadzają Simom. (sprawdzę z ciekawości, czy nie dałoby się ich wykorzystać do umieszczania na komodach tych nowych zdjęć z CPR, bo nie mogę ich nigdzie używać. Simy mi się denerwują)
__________________

Ostatnio edytowane przez Hallgerd : 02.01.2013 - 00:05
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2013, 17:55   #5
Meggie
 
Avatar Meggie
 
Zarejestrowany: 29.11.2005
Skąd: Chełm
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 1,082
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Genialny poradnik! Na pewno skorzystam
A mogłabyś ewentualnie na priv podesłać mi parę linków do stron z meblami, ozdobami, których używasz?

Ogromny plus za poradnik, wszystko genialne- zdjęcia, tekst, cudo
__________________
Looks like a girl, but she's a flame.
So bright, she can burn your eyes...
Better look the other way.
Meggie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2013, 18:47   #6
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Akurat na tych zdjęciach to prawie czyste EA (mam dużo rzeczy ze Store) tylko chyba ta czerwona choineczka na stole jest z TSR. Na blogu zresztą też, chociaż tam jest troszeczkę więcej nieoficjalnych dodatków na zdjęciach. Te ulubione to ATS, TSR, Luna i MTS. To bardzo znane strony. Linki są na bocznej szpalcie na blogu.
__________________
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.01.2013, 19:04   #7
RaspberryXD
 
Avatar RaspberryXD
 
Zarejestrowany: 29.11.2012
Skąd: Z mieszkania nr. 5
Płeć: Kobieta
Postów: 92
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

A czy to coś, jak jest zaznaczone na "publiczne", działa również w trybie budowania?
__________________
Jestem jaka jestem, i tego nie zmienisz.
Zmieniaj co chcesz, tylko nie zmieniaj mnie.
Jestem wredna dla osób, których nie lubię.
RaspberryXD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.01.2013, 19:23   #8
Carmelec
 
Avatar Carmelec
 
Zarejestrowany: 28.12.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 16
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Dziękuję, zastanawiałam się jak właśnie przystroić domek na święta, a z buydebug korzystam zawsze i tego nie wiem ;D
Carmelec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.01.2013, 19:59   #9
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

To coś działa tylko na tryb kupowania. Pisałam to już w pierwszym poście, gdzieś w uwagach na końcu. Nie można zbudować jakiegoś budynku, który pokazywałby się tylko np. wiosną. Dokładny spis obiektów, których można użyć razem z tym znacznikiem znajduje się na oficjalnym forum. Link podałam również w pierwszym poście.
Jak zaczniesz budować, to i tak wszystko się będzie zapisywało jako publiczne, niezależnie od tego, która pora roku będzie ustawiona.
__________________

Ostatnio edytowane przez Hallgerd : 12.01.2013 - 20:01
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.01.2013, 20:35   #10
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ozdabiamy dom na cztery pory roku

Bardzo bardzo przydatny poradnik. I jak na debiut to wogóle nie widać, że to pierwszy . Czytelnie i zrozumiale napisany. Ogromnego plusa masz ode mnie
__________________



Nie spełniam zamówień.

Ostatnio edytowane przez Anulaa89 : 20.02.2013 - 16:15
Anulaa89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023