Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.01.2015, 18:38   #1
Hatori
 
Zarejestrowany: 01.01.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Niewłaściwe dane w Storytelling

Witam.
Dostałem niedawno The Sims 2 Double Deluxe. Zainstalowałem, włączyłem i gra działa dobrze. Jednak dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć, i teraz sobie to wszystko sprawdzam. Jednak... nie rozumiem jednak to jest nie tak. Kilka dni temu zrobiłem próbne zdjęcia, jednej z parceli. Wszystko jest dobrze, obraz jest JPEG. Jednak... jednak gdy dzisiaj, po zrobieniu zdjęć, nie wiem czemu są dwa, i to dwa ostatnie... Problem polega na tym, iż:

- zdjęcie jest "obrazem - mapą bitową" *drapu*
- zdjęcie jest jedno, poza tym rozdwojone (tzn. są dwa takie same zdjęcia: te, które zrobiłem ostatnie) i nazywają się "screenshot" oraz "snapschot".

Wiem, że to pewnie łatwa sprawa, jednak dla mnie to problem... Nie mogę tych zdjęć zmniejszyć, bo obraz - mapa bitowa jest nieodpowiednim plikiem... A chciałem zrobić tutaj OJSG :< Od godziny się głowie w czym problem. W każdym bądź razie: w kodzie nic nie mieszałem. Z tego co zauważyłem jeszcze, to zdjęcia te pierwsze, które robiłem kilka dni temu, gdy sprawdziłem ich właściwości podane są następujące dane:
http://scr.hu/3nwq/uhgfv
A zdjęcie było robione 26 grudnia...
Do tego te zdjęcia również są sklonowane:
1. http://scr.hu/3nwq/fyue8
2. http://scr.hu/3nwq/pql2e

O co z tym wszystkim chodzi? Nie rozumiem tego... Z góry dziękuje 8)
Hatori jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.01.2015, 19:36   #2
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Niewłaściwe dane w Storytelling

A więc tak. Zdjęcia z twojego otoczenia znajdują się w folderze Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods i otoczenia w którym grasz np. Miłowo to N001 Dziwnowo N002 Werona to N003 i tak dalej. Następnie wchodzisz w w folder z oznaczeniem twojego otoczenia i później w folder Storytelling. A zdjęcia się duplikują, ponieważ tak musi być . Zdjęcia nazwane Snapshot to zdjęcia duże, a zdjęcia thumbnail to są mniejsze, jednak chyba nie wolo ich kasować

EDIT: Daj znać czy działa

Ostatnio edytowane przez LepkiePaluszki23 : 03.01.2015 - 19:46
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2015, 20:30   #3
Quixley
 
Avatar Quixley
 
Zarejestrowany: 01.07.2011
Skąd: Kraków
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 124
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Niewłaściwe dane w Storytelling

Polecam program Fraps do robienia zdjęć z gry ; p
włączam go sobie, on sobie w tle pracuje, można ustawić dowolny klawisz do robienia screenów i się zapisują w Mój komputer -> Dysk C -> Fraps -> Screenshots . Przynajmniej dobra jakość i duże zdjęcia
__________________
[img]http://i62.************/2vw9oit.jpg[/img]



www.quixley.fbl.pl
Mój fotoblog z handmade
Quixley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.01.2015, 09:29   #4
Hatori
 
Zarejestrowany: 01.01.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Niewłaściwe dane w Storytelling

Cytat:
Napisał LepkiePaluszki23 Zobacz post
A więc tak. Zdjęcia z twojego otoczenia znajdują się w folderze Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods i otoczenia w którym grasz np. Miłowo to N001 Dziwnowo N002 Werona to N003 i tak dalej. Następnie wchodzisz w w folder z oznaczeniem twojego otoczenia i później w folder Storytelling. A zdjęcia się duplikują, ponieważ tak musi być . Zdjęcia nazwane Snapshot to zdjęcia duże, a zdjęcia thumbnail to są mniejsze, jednak chyba nie wolo ich kasować
EDIT: Daj znać czy działa
Tak, wszystkie zdjęcia! Dziękuje ci serdecznie. Właśnie mi uświadomiłeś, że mój problem jest wyssany z palca - banalny xD - Nie no, dziękuje bardzo z całego serca

Cytat:
Napisał Quixley Zobacz post
Polecam program Fraps do robienia zdjęć z gry ; p
włączam go sobie, on sobie w tle pracuje, można ustawić dowolny klawisz do robienia screenów i się zapisują w Mój komputer -> Dysk C -> Fraps -> Screenshots . Przynajmniej dobra jakość i duże zdjęcia
Skorzystałbym, jednak wystarczy mi to co mam. Jednak może kiedyś... mimo wszystko dziękuje za radę!
__________________

Problem rozwiązany, wątek można zamknąć w razie czego 8)
Hatori jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023