Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.08.2013, 21:47   #11
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Morfina

Cytat:
Napisał Nostradamus
Pogrubiony fragment brzmi jakbyś nie wiedział co piszesz. I wtedy skojarzyłem to sobie z "bezmyślnym przepisywaniem*" tekstu kogoś innego. Ale potem uznałem, że to tworzy taką fajną, delikatną nutkę tajemnicy w tekście i nie chciałeś tego spuć.

*bezmyśyślne przepisywanie - przepisywanie czegoś nie myśląc o tym co się przepisuje. Przez to nie wiemy dokładnie co przepisujemy, bo zamiast wgryzać się w tekst skupiamy się tylko i wyłącznie na przepisywaniu.
Widać, żeś pan nowy w tym dziale.
Cytat:
Napisał Caesum
Myślałem nad przedłużeniem tekstu, ale w końcu zrezygnowałem. Główną bohaterką jest staruszka, jednakże opisywanie jej przeszłości, gdy jest w łóżku za bardzo kojarzy mi się z "Piękna i Bestia" Liv, a nie chcę powielać cudzych pomysłów.
Po pierwsze, Lily to nie staruszka ;D Po drugie, moje opowiadanie jest już powieleniem przynajmniej dwóch innych FS opublikowanych na tym forum. Po trzecie, dziękuję za darmową reklamę :>

Pewnie chciałbyś też ode mnie oficjalny komentarz?

W tekście nie doszukałam się błędów, ale to już wiesz. Zdjęć jest w sam raz jak na jednoczęściówkę, w dodatku są ładne i takie Twoje :> (może być, że doktorek to przerobiony ojciec Alice?)
Myślałam, że za tym tekstem kryje się jakieś głębsze przesłanie - no ale to już mi wyjaśniłeś i widzę nie tylko mi... Również uważam, że to doktor ją zabił - słowa i jego dalsze czynności nie pozwalają myśleć, że mogło być inaczej. Wszystko jest takie przemyślane, bez uczuć... Morderstwo z zimną krwią po prostu ;]
Ze swojej strony muszę też powiedzieć, ze sama często biorę inspirację ze słuchanych w danym momencie piosenek - dlatego też seria FS z Lily Muchomorek w roli głównej ma taką a nie inną nazwę Ale nie no, serio, odpowiedni nastrój i tok myślenia podczas pisania to podstawa. Ty "podzieliłeś się" swoją inspiracją/pomysłem, w dodatku zawarłeś cytat z piosenki w tekście i to mi się podoba Sama nie odważyłabym się na takie coś, bo słucham naprawdę różnych utworów i ktoś mógłby zupełnie inaczej zinterpretować daną piosenkę - na tym ucierpiałby, niestety, tekst. No i pewne rzeczy po prostu wolę zostawić dla siebie
Tematyka Twojego opowiadania nie należy do najprostszych, w dodatku brakuje mi tu w pewnym miejscu takiej "głębi" (tzn. Ty i być może inni ją dostrzegacie, ale ja, niestety, już nie), aczkolwiek jedna rzecz mnie zaskoczyła. Czytając swoje teksty nieraz czuję się jakby zahipnotyzowana. Podczas lektury Twojego dzieła przyłapałam się na dokładnie tym samym "stanie". Brawo!
Bardzo ciężko mi się ocenia Twoje FS w skali liczbowej. Wybacz, ale tym razem znowu zostawię Cię bez niej
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.09.2013, 13:41   #12
Volturia
 
Avatar Volturia
 
Zarejestrowany: 29.10.2008
Skąd: Trójmiasto
Płeć: Kobieta
Postów: 876
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Morfina

Onm nom.
Powiem szczerze ze bardzo podoba mi sie pomysł utozsamiania opowieści z muzyka. Sama nie raz dopowiadam sobie krótkie historie do utworów których słucham. Kurcze, kusi mnie by przedstawić choćby jedna z nich na forum ^^
Poza tym akcja nie dzieje sie w czasach współczesnych co rownież mi sie podoba.
Wspomnienia staruszki płynnie przedstawione - generalnie spodobał mi sie ten opis.
I co ważne rownież w FS ofc - dobre zdjęcia, scenografia. Mam nadzieje ze jeszcze coś sie pojawi, na +.
__________________
Well well well...
Volturia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023