Wróć   TheSims.PL - Forum > Nasza Twórczość > Twórczość pisana
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.01.2013, 20:59   #1
lazuryt00

Reputacja: 10
Domyślnie ‘Vous cherchez votre propre monde parfait ...’

Jeśli są jakieś błędy, to proszę mówić, bo ja to już znam na pamięć i czytając nie zwracam na to uwagi :0 Początkowa miało to być fotostory, ale zrezygnowałam, za dużo babrania się

A więc, zapraszam.

Nazywam się Alison Knoog. Po prostu Alison. Rudowłosa, wysoka 19 latka o długich, smukłych nogach z wiecznie śmiejącą i niezamykającą się buzią, głową pełną nowych pomysłów i marzeń. Alison. Mieszkam w Karolinie Północnej razem z siostrą, Spencer. Jest ona zupełnym przeciwieństwem mnie. Jest o głowę niższa ode mnie, a jej kruczoczarnych włosów pozazdrościłaby kobieta reklamująca najlepsze szampony i odżywki na rynku. Z pozoru cicha, jednak w głębi szalona studentka ekonomii. Jest jeszcze Garret, narzeczony Spenc. Nie lubię go. Próbuje sobie wszystkich podporządkować, włącznie ze mną. Nie jestem rzeczą… Mimo, że teraz jesteśmy ‘szczęśliwi’ nie zawsze tak było… nigdy nie było.

Mój ‘tata’ był piekielnym alkoholikiem. Wielu z was powie ‘I co z tego? Wiele rodzin ma taką sytuację’. Możliwe. Lecz dla 6 letniego dziecka widok ojca bijącego matkę, siostry, nie jest normalny. Zwłaszcza, gdy do rękoczynów wchodzi broń… widok zakrwawionych dwóch ciał, matki i siostry, w wannie też nie jest normalny… nic w moim dzieciństwie nie było normalne. Po matce i Jenifer ojciec chciał dobrać się do mnie i Spencer. Nie wystarczyły mu wieczne gwałty, chciał naszej śmierci. Idąc po nas do stajni zamordował 3 konie, psa, moich jedynych przyjaciół.

Był to potwór… nie był człowiekiem, był maszyną do wyrządzania krzywdy, najgorszej krzywdy. Błąkałyśmy się z siostrą przez parę lat po świecie, aż w końcu trafiłyśmy na Gareta. On i kruczowłosa zakochali się w sobie, ona dokończyła szkołę i poszła na studia, zaś ja wróciłam do liceum, by 2 lata później je ukończyć. Wszystko wróciło do normy, po raz pierwszy poczułam się odrobinę szczęśliwa. Odnalazłam zabite w głębi duszy od lat marzenia, radość, różnorakie pomysły. Jednak nic nie jest jednak idealne, choć niewiele brakuje.

Nie zaakceptowali mnie w szkole, zawsze byłam ‘tą, która była martwa’, ‘córką szatana’. Gdy przechodziłam koło grupki rozmawiających, zamilkali. Ludzie szeptali i wytykali mnie palcami. Cóż, dalej to robią, lecz dyskretniej. Wycieczki szkolne? Kto jechał? Każdy. Oprócz mnie. Wychowawczyni nie chciała się do mnie zbliżać, tak jak inni nauczyciele. Nigdy nie mogłam zaliczać sprawdzianów po lekcjach, zawsze na lekcji lub przy ludziach.
Musiałam się zamknąć by sobie z tym poradzić. Zamknęłam się w sobie i tworzyłam w sobie nowy świat. Lepszy świat.

Odcinałam się od rzeczywistości. Potrafiłam się godzinami wpatrywać w jeden punkt. Tak po prostu. Tym zachowaniem odstraszałam ludzi coraz bardziej i bardziej. Nie miałam nikogo oprócz siostry i Gareta. Dla nich moje zachowanie było zrozumiałe, wiedzieli przez co przechodzę, wiedzieli co się dzieje w szkole. Mówiłam im wszystko, dokładnie wszystko…

Ostatnio edytowane przez lazuryt00 : 08.01.2013 - 16:51 Powód: przecinek ! ;D
lazuryt00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.01.2013, 00:20   #2
Mile

Domyślnie Odp: ‘Vous cherchez votre propre monde parfait ...’

Powiem szczerze to jest drastyczne, nie wyobrażam sobie takiego życia ale wiem, że takie dramaty się niestety zdarzają. Szczególnie gdy jest nadużywany alkohol. Czemu akurat taki temat? Będzie dalsza część? Jeżeli tak to ja ciekawa jestem co będzie dalej.
stare 08.01.2013, 14:24   #3
lazuryt00

Oczywiście, kolejna część jest napisana, a kolejna w drodze
Czemu taki temat? Sama nie wiem. Było to pierwsze co nasunęło mi się na myśl
Ale nie będzie tak przez całą.. książkę W ogóle nie będzie już motywu zabójstw
Miło mi, że ktokolwiek to przeczytał
stare 08.01.2013, 16:01   #4
Carmelec

Świetne. Mam nadzieję, że to tylko opowiadanie, a nie historia z twojego życia.
Carmelec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2013, 16:58   #5
lazuryt00

Carmelec oczywiście, że nie! Dziękuje

Część 1.

-Dzień dobry. – powiedziałam do blondynki za ladą, podejrzewam że była nowa, nigdy jej tu nie wiedziałam. – Jest kierowniczka?
-Sprawdzę. – i szybkim krokiem ulotniła się na zaplecze. Przyzwyczaiłam się do takiego zachowania, strachliwe spojrzenie, a jeśli jest taka możliwość, ucieczka. Przykre, ale prawdziwe.
Po 30 minutach oczekiwania na kogokolwiek zrezygnowałam i wyszłam ze sklepu. Jednak wpadłam na pewien pomysł. Przyczaiłam się za skrzynkami z warzywami i patrzyłam w okno. Chwilę potem z zaplecza wyszła owa młoda, blond włosa kasjerka oraz niemłoda już kobieta. Kierowniczka, jak sądzę. Mogłam się tego spodziewać, nikt nigdzie mnie nie chcę przyjąć do dorywczej pracy, jeśli w ogóle ktokolwiek zechce ze mną zamienić parę słów.
Dusząc wszystkie emocje w środku poszłam na plażę. Posiedzieć, przemyśleć parę spraw. Ostatnimi czasy nic innego nie robię. Czy tak trudno zrozumieć, że aktualnie naprawdę nie mam nic wspólnego z ojcem, on siedzi w więzieniu za zabójstwo. Czy to moja wina, że byłam razem z siostrą brana za zaginione, później za martwe. To, ze na żadnym posterunku policji nie chciano nam pomóc, nikt nie chciał słuchać. Bo co mogą powiedzieć dzieci? To co, że dzieci przeszły setki kilometrów przez kilka lat, zatrzymując się przy bezdomnych aby spać, przy domach aby żebrać, przy restauracjach aby dostać resztki jedzenia. Byłyśmy tylko dziećmi. Niegdyś szczęśliwymi dziećmi. Bawiącymi się wspólnie w piaskownicy w parku.
Co było już nie wróci, niektórych rzeczy nie można zapomnieć, trzeba żyć chwilą, nie wracać w przeszłość ani nie marzyć, przecież nie wiadomo co będzie jutro.
W godzinach wieczornych wróciłam do domu.
Minęłam bramę i ruszyłam po kamienna ścieżce ku szklanym schodom. Nigdy mi się nie podobały, są bardzo niepraktyczne. Nie zliczę ile razy w ciągu dwóch lat musieliśmy je wymieniać. No ale, Spencer się uparła, ze mają być szklane, a Garret jej nie odmówi. Szkoda, że moje zdanie się już nie liczyło. Nacisnęłam mosiężną klamkę od ciemnych drzwi. Były zamknięte. Zaczęłam grzebać w mojej dużej, workowatej torbie w celu wydobycia z niej kluczyków od drzwi. Natknęłam się na telefon, portfel, kosmetyczkę, a nawet na kilka cukierków, które wypadły mi z woreczka i zepsuty długopis, ale po kluczach ani śladu.
-Cholera, nie mówicie mi, że je gdzieś zgubiłam. Spenc mnie zabije! – powiedziałam do siebie w myślach – MAM! Um… chyba mam też dziurę w podszyciu, teraz go nie wyciągnę.
Pozostawiłam zmagania się z kluczem na potem i sięgnęłam do wiszących obok drzwi kwiatów w doniczce. Wygrzebałam zapasowy klucz z ziemi, otrzepałam go i i wsadziłam do dziurki od klucza. Drzwi od razu ustąpiły. Moim oczom ukazał się niewielki przedpokoik wyłożony beżowymi kafelkami z szafą na kurtki po prawicy i ze stojakiem na buty z drugiej strony.
Zanim zamknęłam drzwi , wrzuciłam klucz z powrotem do doniczki. Zatrzasnęłam głośno drzwi i zasunęłam zasuwę. Zdjęłam buty i zostawiłam je w bezładzie na środku przedpokoju. Wchodząc do salonu włączyłam światło i automatycznie zajrzałam do lodówki. Wyciągnęłam kawałek pizzy z pieczarkami, położyłam ją na talerzu i włożyłam do mikrofali, którą włączyłam na 2 minuty. Przeszłam przez salon, który miał jasne podłogi, niebieskie ściany, a meble królowały w kolorach białych i ciemno brązowych. Totalne bezguście, ale tonący brzytwy się chwyta. Skierowałam się w stronę krętych schodów.
-Już wróciłaś?! – przywitała mnie takim oto sposobem moja siostra. Wychyliła się w bieliźnie ze swojej sypialni. Za nią wychylił się lekko speszony Garret.
-Ohhh, ja przepraszam, jaaa nie chciałam wam przeszkodzić, yyy, udawajcie, że mnie tu nie ma! Zrobię sobie coś do jedzenia, obejrzę sobie jakiś film NA DOLE. Nie będę tu wchodzić, obiecuję! – położyłam sobie rękę na sercu, zrobiłam obrót o 180 stopni i zaraz byłam na parterze przeskakując na schodach po dwa, trzy stopnie. Nie mogli sobie wybrać lepszego czasu na baraszkowanie? Albo wybrać się do hotelu? Nie rozumiem tych ludzi, a potem mają jeszcze pretensje. Przecież to jest też MÓJ dom, mam prawo do niego wrócić o każdej porze, prawda?
stare 09.01.2013, 00:40   #6
Mile

Niestety przez to co przeszła, jest trochę przewrażliwiona, na swoim punkcie, myśli, że po niej widać, że jest córką mordercy, to jest jak znamię ale na psychice, bardzo mi jej szkoda

Tam w domu nie powinna przesadzać, jej siostra ma prawo u siebie w domu baraszkować ze swoim chłopakiem, przecież nie mają jednej sypialni w domu.

Czekam na następny, co dalej będzie?
stare 09.01.2013, 13:24   #7
lazuryt00

Dziękuje ;D

W końcu poszła na dół, ale skąd mogła wiedzieć, że S. i G. będą się 'bawić' xd
stare 09.01.2013, 18:10   #8
Mile

Dawaj następny, ciekawi mnie co tam sie stanie i czy wreszcie znajdzie szczęście
stare 09.01.2013, 19:38   #9
lazuryt00

Dopieszczam go na razie, jutro go wstawię Milo mi, że mam czytelniczkę! : D
a akcja się będzie toczyć na razie powoli, moze się ODROBINĘ rozkręci w nast. części na końcu! : D Zdradzę Ci, że jakiegoś tam szczęścia zazna + odniesie się też do mojej pasji xD
stare 09.01.2013, 20:07   #10
Mile

O to fajnie, będę czekać Jasne, że masz, zaciekawiłaś mnie

Ostatnio edytowane przez Mile : 09.01.2013 - 20:11
Mile jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Zasady Postowania