Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.09.2015, 13:52   #11
kicia135
 
Zarejestrowany: 08.07.2010
Skąd: Nibylandia
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tiamaranta (+18)

Dawno mnie tu nie było i miałam bardzo długą przerwę od the sims. Ale wróciłam i zaintrygowana Twoim tytułem przeczytałam wszystko jednym tchem Czekam na kolejne losy
kicia135 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.10.2015, 18:57   #12
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tiamaranta (+18)

Czytałaś kiedyś "Miasto Kości"? Ja miałam ją w posiadaniu jakieś parę lat temu i bardzo mi przypomina Twoje fotostory :3 Podobny klimat, anioły, demony, jakieś dziwne krainy, bary na początku powieści... No fajnie, fajnie. Co prawda takie tematy były na topie 2/3 lata temu i trochę się już przejadły.

A teraz do rzeczy. Masz potencjał. Piszesz całkiem dobrze, choć mogłabym się przyczepić do wielu kwestii technicznych, ale dość dużo błędów zostało już wymienionych, więc skupię się tylko na ogólnych uwagach, żeby się bez sensu nie powtarzać.

Dialogi. Każdy zapisany jest tak samo:
- Wypowiedź postaci. - Coś tam, co ta postać zrobiła, pomyślała.
A co być powiedziała na coś takiego:
- Wypowiedź postaci - sposób w jaki to powiedziała. - Dalsza część wypowiedzi. - To, co potem postać zrobiła, pomyślała.
Nie ma tylko jednego sposobu zapisu dialogów. Dobrze, że starasz się urozmaicić tekst, ale można to zrobić lepiej. Spróbuj pokombinować Albo jeszcze lepiej, czytaj książki. To jest najlepsza nauka.

Reakcje postaci. Nie wiem jak Ty, ale ja bym pozamykała wszystkie drzwi i okna i zadzwoniłabym na policję, gdyby po moim gródku pałętał się goły mężczyzna. Brakuje w tym tekście emocji; bohaterka dostaje się do magicznej krainy, a zachowuje się tak, jakby robiła to codziennie. Ja bym stwierdziła, że otaczają mnie sami wariaci, gdyby w klubie ktoś zaczął gadać tak jak Bastian. No i tak jak Tiamat. Postaraj się bardziej uatrakcyjnić tekst o reakcje postaci, za pomocą, na przykład, opisu mimiki, ruchu ciała, myśli. Zwykłe "zmarszczyła brwi", "westchnęła głęboko" czy "poczuła niemiły ścisk w żołądku" znacząco wpływają na odbieranie emocji bohaterów. Nie mówiąc już o ich myślach

A teraz koniec z przynudzaniem o moich uwagach. Mimo tej technicznej strony, której zawsze się czepiam, to jestem zaintrygowana całą hisorią. Mimo tego, że często zachowania postaci wydają się nieracjonalne, to całość wciąga. Chyba zostało we mnie trochę miłości do fantastyki, chociaż takowej już raczej nie czytuję . pisz dalej, bo z chęcią dowiem się czy moje przypuszczenia się sprawdzą! <3
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023