Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.04.2005, 13:14   #1
sims_rules
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie karta graficzna i prcesor :/ do znajacych sie :P

tak, wiem, jest niby temat o komputerach, ale jego autor, uwazajac ze zrobil najlepszy spis na swiecie nie przyjmuje pytan, a napisal tylko o niekotorych waznych kartach grafiki (oczywiscie twierdzi, ze jest wszystko). ale ja nie o tym mialam rozprawiac...

no wiec montuje mi sie juz nowy komputer, i teraz nie wiem czy przypadkiem to nie jest blad, z tym kompem. moja mama nie zna sie na komputerach, a poszla tam sama bo ani ja, ani moj brat nie moglismy isc z nia.

wiec pan wytlumaczyl jej pare spraw. ja powiedzialam, zeby zmienila procesor na AMD Athlon 3200, ale pan powiedzial jej, ze tak naprawde ten procek ma 2 Ghz i zaproponowal jej Celerona 2,8.

a ja o celeronach raczej samych pochlebstw nie slyszalam.

druga sprawa, karte graficzna zaproponowal mojej mamie GF FX 5500. nie wiem co myslec o tej karcie oO.

teraz to juz za pozno na zmiany, ale chcialabym sie dowiedziec c o tym sadzici oO.

Ostatnio edytowane przez sims_rules : 22.04.2005 - 00:06
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.04.2005, 15:58   #2
T-m
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

jesli chodzi o procesor, to zamiana Athlona nowego modelu na celerona, to tak jakbys zamieniala nowa Skode Octavie na Deawoo Lanosa co do karty graficznej to jest dobrej jakosci karta, ale wiecej Ci pewnie pingwin bedzie w stanie odpowiedziec
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2005, 16:41   #3
stforek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie ....

Athlon lepszy
Wydaje mi sie , ze od GF FX 5500 lepszy jest Radeon 9550
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2005, 20:01   #4
Pingwin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Sims_rules:
Pisałem tam w tym teamcie że pisać na prywatne wiadomości ale żadnej nie otrzymałem
A co do tematu nie napisałem że zawarłem wszystko ale że zawarłem rzeczy podstawowe, jak chesz to znajdę czas i zrobię Ci wykład na temat kart graficznych

Co do pytania:
Jaki Celeron?? zwykły 2.8 ghz czy CeleronD 335 (2.8 ghz)
Co do celków: zwykłe Celerony są bardzo słabe i nie nadają się do gier, Celeron'yD są dobre ale do AthlonaXP nie dorastają wydajnością, różnią się choćby ilością cache L2(Celeron:128kb, CeleronD: 256kb a AthlonXp 512kb)
I niech "pan" nie patrzy tylko na liczbę mhz czy ghz. Athlony mają mniejsze taktowanie ale wydajnościowo są na poziomie wyżej taktowanych Inteli(widać co lepiej dopracowane, athlon nie musi "kręcić" wysoko procków żeby mieć wysoką wydajność)
Do Celeron'aD można porównać AMD Sempron'a.

Co do grafy:
Słaby wybór, karta to FX5200 tylko ciut wyższe taktowania, niby sprzętowe Dx9 (a i b) ale w nowych grach słaba wydajność. Cała seria Fx oprócz topowych 5900 lub 5950(ewentualnie 5700ultra) nie jestem mistrzem wydajności. Oczywiście niechce przez to napisać że ta grafa nie nadaję się do użytku, w swoich czasach FX były jednymi z lepszych modeli kart które nawet dziś w zupełności starczą do Sims2 a także wielu innych gier. (patrząc na wydajność biorę pod uwagę inne, bardziej wymagające gry, a nie tylko sims2)
Tak jak napisał Stforek, chociażby zwykły Radeon 9550 128mb 128bit (za ok 230zł) byłby lepszym wyborem. Cena ta sama a wydajność większa.


A co do tematu, jest tam napisane jakie grafy polecałbym do gier. Mam napisać o każdym modelu? Opracowanie zajęło by mi trochę czasu, nie mówiąc o objętości tekstu, przez którego przebrnąć by było mistrzostwem dal osób nie zaznajomych z tematem(same dobre/złe nie styka )
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2005, 15:39   #5
Scyzoryk_14
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Inter pentium lub Celeron.
Inter jest o tyle lepszy ze wyłączy się jak osiągnie tz. "krytyczna temperature" która ustawia sie wi biosie. Jesili się nie myle to Celeron też to ma.
AMD zrobi Ci sie dziura i się nie wyłączy. No wyłączy się ale to inna spawa.
Amd są chep. chociarz amd xp sa jużlepsze. ja mam amd duron 1,6 (kiedy ja kupowałem ten procesor {po znajomośc}i to maiłem najlepszy kąputer w okolicy I durzo dalem.

GF stary poczciwy GF no wię c tak. GF do gier Ci wystarczy. R bardziej kiedy chcesz pobawici sie w grafike obrupke zdieci i takie tam bzdety.

R ma więcej opcji o GF

Przybliżyci ceny

Siedze w tym od lata i się na tym znam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2005, 16:26   #6
Mesmerize
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scyzoryk_14
Inter pentium lub Celeron. ... Siedze w tym od lata i się na tym znam

buahahhahahahhaha.... no sorry... jakbys siedzial w tym dlugo to bys wiedzial ze to InteL a nie InteR buahahhaa....

Ostatnio edytowane przez Ameretat : 25.04.2005 - 18:34
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2005, 18:42   #7
T-m
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scyzoryk_14
Inter pentium lub Celeron.
Inter jest o tyle lepszy ze wyłączy się jak osiągnie tz. "krytyczna temperature" która ustawia sie wi biosie. Jesili się nie myle to Celeron też to ma.
Athlon tez to ma i posiada to kazdy procesor

Cytat:
Napisał Scyzoryk_14
AMD zrobi Ci sie dziura i się nie wyłączy. No wyłączy się ale to inna spawa.
To wylaczy sie, czy sie nie wylaczy Twoim zdaniem, bo sam sobie przeczysz ... Dam Ci od razu odpowiedz, zebys sie nie meczyl - wylaczy sie, w nowych Athlonach jest to poustawiane od razu.

Cytat:
Napisał Scyzoryk_14
Amd są chep. chociarz amd xp sa jużlepsze. ja mam amd duron 1,6 (kiedy ja kupowałem ten procesor {po znajomośc}i to maiłem najlepszy kąputer w okolicy I durzo dalem.
Wszyscy wiedza, ze pierwsza wersja duronow miala problemy z szybkim nagrzewaniem sie - przez to firma stracila kilkaset milionow dolarow, ale wadliwe procesory dosc szybko wycofano z rynku i zastapiono dobrymi wersjami.

Nastepnym razem zastanow sie, czy masz podstawy do wypowiadania sie na temat, po czym wklep tekst do edytora, zeby sprawdzil Twoje bledy ortograficzne, bo o merytorycznych Ci edytor nie powie - zrobia to za niego osoby bardziej kompetentne ...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2005, 08:33   #8
Pingwin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Teoretycznie jeżeli ma się czujnik temperatury procka to jeżeli Bios mobo ma taką opcję to można ustawić sobie przy jakiej temp. procka ma się wyłączyć

AMD Sempron 3000+ jest bardzo ciekawym pomysłem, bije na głowę każdego Celka/CelkaD bo ma jądroBarton i 512kb cache L2, czyli AMD AthlonXP 3000+ w nowej nazwie

W sumie AMD jest lepszym pod względem ekonomicznym, za o wiele mniejsze pieniądze ma się procek który jest na tym samym poziomie co drgoie Intel Pentium4, choć wszyscy zaraz widzą, że Intel ma 3.4ghz a AMD "tylko" 2ghz.
To jest właśnie najlepsza zaleta AMD-procki nie są wysoko taktowane żeby mieć wysoką wydajność
Sam za max rok przesiadam się z Intela na AMD, narazie miałem przesiadkę z Nvidii na ATI i nie żałuję
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
~>THE SIMS FOTOSTORY<~ Justa The Sims Fotostory 233 15.08.2004 02:32


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023