Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Pozostałe gry z serii The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.11.2008, 23:30   #1
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

No cóż - nie jestem doskonała i przez pomysłkę usunęłam bardzo ważny post, który jednak cudem udało się odzyskać.

Problemy były następujące:

"Mam kłopot z instalowaniem tej gry.
Gdy dochodzę do umowy licencyjnej, zaznaczam tak i wyskakuje komunikat:

Cytat:
Instalacja nie może być kontynuowana, ponieważ gra wymaga nowszej wersji DirectX niż wersja wykryta na Twoim komputerze.

Mam zainstalowaną wersję DirectX 9.0c, a taka jest wymagana.
Pomocy."

oraz:

"Jakiś czas temu, kupiłam sobie ten dodatek. Cała szczęśliwa, odrazu wzięłam się za instalację, aż tu BACH! Po zaakceptowaniu regulaminu [którego treśc mi się w ogóle nie pokazała, w nawiasie mówiąc] wyskoczyło mi okienko z informacją, że gra potrzebuje nowszej wersji programu Directx, od tej, która znajduje się na komputerze. Poszukałam jej więc w necie, i zainstalowałam. niby wszystko świetnie, tararara i znowu okienko wyskoczyło!
Po jakimś czasie przerwy w próbowaniu zainstalowania tego dodatku, przyjechał wreszcie mój wujek, który zajmuje się komputerami itd. Zainstalował nową wersję, ale okienko i tak mi się pokazuje!!
Najdziwniejsze jest to, że na opakowaniu jest napisane, że Directx 9.0c jest załączony z grą. Mój wujek nawet grzebał w folderach z płyty TS2 HzBW, znalazł odpowiednią wersję, zainstalował ją i nadal nic.
Pomóżcie, błagam!"

Rozwiązanie podał Pan Haughton

"Wypróbuj poniższą wskazówkę.

Cytat:
Napisał CENTRUM POMOCY EA GAMES
Pytanie
Instalator żąda zainstalowania DirectX 9.0c pomimo iż jest on juz zainstalowany w systemie.

Odpowiedź
W celu usunięcia tego błędu proszę uruchomić instalację gry w trybie zgodności z Windows 2000. Aby to zrobić, należy kliknąć prawym klawiszem myszy na napędzie w ktorym znajduje się płyta z grą i wybrać opcję "otwórz". Następnie proszę odszukać aplikację o nazwie "autorun", kliknać na niej prawym klawiszem myszy, wybrać opcję "właściwości" i wejść do zakładki "zgodność". Po ustawieniu trybu zgodności z Windows 2000 i zatwierdzeniu zmian przy pomocy przycisku "zastosuj" prosze dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na aplikacji "autorun" w celu uruchomienia instalatora gry.

Korzystał przy tym z tego źródła


Jeszcze raz przepraszam za usunięcie - ale czasami takie głupie rzeczy się zdarzają
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.12.2008, 18:40   #2
kociopucik
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

ja tak zrobiłam bo miałam ten sam problem ale teraz gdy chcę włączyć grę to mi się pokazuje "niezgodność z programem emulującym"
  Odpowiedź z Cytatem
stare 13.12.2008, 19:48   #3
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Bo tak są skontruowane płyty gier z serii sims. Na czas uruchamiania gry musisz wyłączyć program emulujący dodatkowe napędy. Wiesz, jak to zrobić? Deamona wyłączasz poprzez polecenie close klikając na jego ikonkę przy zegarku na pulpicie.
Reszta pewnie podobnie
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2009, 20:10   #4
pawelek414
Guest
 
Postów: n/a
Post Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

pomozcie mi please!!! moj problem polega na tym ze kiedy chce zainstalowac gre klikam autorun i wybieram jezyk i potem pojawia mi sie komunikat "wloz plytke dvd do napedu" i co ja mam zrobic?! dodam ze nie mam oryginalnej plyty na pocxzatku myslalem ze to jest jakis blad w tym caluym pliku ktory sciagmnalem ale sciagnalem sobie drugi raz z innej strony inhny plik i dzieje sie to samo!!! co robic?! blagam pomozcie!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2009, 09:37   #5
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Cytat:
Napisał pawelek414 Zobacz post
pomozcie mi please!!! moj problem polega na tym ze kiedy chce zainstalowac gre klikam autorun i wybieram jezyk i potem pojawia mi sie komunikat "wloz plytke dvd do napedu" i co ja mam zrobic?! dodam ze nie mam oryginalnej plyty na pocxzatku myslalem ze to jest jakis blad w tym caluym pliku ktory sciagmnalem ale sciagnalem sobie drugi raz z innej strony inhny plik i dzieje sie to samo!!! co robic?! blagam pomozcie!
Bardzo mi przykro, ale nie możemy Ci na tym forum pomóc.
Przeczytaj proszę regulamin.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.03.2009, 21:29   #6
livv
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Więc ja mam problem z instalacją. Zainstalowałam "Historie..." kiedy miałam jeszcze Windowsa XP i działały ok., po czym ojciec zrobił mi format. Obecnie mam Viste i gdy próbuje zainstalować grę, wyskakuje mi autoodtwarzanie, klikam 'Uruchom' i nic. nie wyskakuje mi kompletnie nic. Nie mam pojęcia co stało się z płytą. Jestem wściekła bo zagrałam w te Simsy może dwa razy odkąd je mam, czyli od półtora roku. Błagam, jeśli ktoś wie co się mogło stać, to napiszcie. Będę wdzięczna.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.03.2009, 16:46   #7
aluminium.
 
Avatar aluminium.
 
Zarejestrowany: 22.02.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 836
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Kliknęłaś "uruchom".
Może najpierw zainstaluj.?
__________________
hello.
aluminium. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.03.2009, 21:39   #8
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Livv, nie wiem czy to zadziała, bo nie mam pojęcia czy TSZBW działają na tej samej zasadzie, co TS2. A więc tak: spróbuj wejść w: Moje Dokumenty->Electronic Arts->The Sims Historie z Bezludnej Wyspy. Wyszukaj plików pod nazwą "Accessory" i "Cache". Usuń je stamtąd albo przenieś na pulpit, jeśli nie chcesz się ich pozbywać na stałe. Teraz spróbuj odpalić grę. Dodam, że miałam identyczną sytuację z The Sims 2 (tj. po kliknięciu na przycisk "GRAJ", nic się nie działo) i wykasowanie tych dwóch plików pomogło. Mam nadzieję, że tak będzie i w Twoim przypadku
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2009, 18:48   #9
Color
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Rany dzięki z tym DitrectX 9.0c(czy jakoś tak) bo chcę sobie kupić Historie z Bezludnej Wyspy
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.02.2010, 21:27   #10
Necklice
Guest
 
Postów: n/a
Sad Odp: Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

Proszę o pomoc!
Kiedy klikam na ikonkę gry ekran robi się czarny a strzałka zmienia (normalka), ale zaraz wyskakuje okienko z informacją, że praca programu zastała zakłócona i aplikacja musi być zamknięta. Co mam robić?

Ostatnio edytowane przez Necklice : 04.02.2010 - 22:06
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023