Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.04.2015, 16:55   #1
Mentosik57
 
Avatar Mentosik57
 
Zarejestrowany: 30.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 104
Reputacja: 10
Domyślnie The Sims 3 V.S The Sims 4

Jak dla mnie podstawkami wygrywa jednak 4.Bardziej jest "zdatna" do grania(wolniej się nudzi) .Z dodatkami nie ma co porównywać,bo trójka bije czwórke na głowę

A wy jaką część bardziej lubicie?Fajnie także napisać dlaczego

Dodam jeszcze,że ogólny klimat czwórki mało mnie kręci.Dwójka i trójka mają fajny klimat,są przyjazne dla gracza.W czwórce nie podoba mi się ogólny panel sima.Szczególnie wpieniają mnie nastrójniki,w trójce ich widoczność była fajna,zawsze na widoku i wszystko widać czarno na białym.W czwórce ten panel z nastrójnikami zlepia się z wszystkim innym i przez to według mnie jest nieintuicyjne.

Ostatnio edytowane przez Mentosik57 : 09.04.2015 - 19:02
Mentosik57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.04.2015, 19:34   #2
Effie
 
Zarejestrowany: 11.05.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 84
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Bardzo odczuwalny jest brak otwartego świata. Kiepskie zarządzanie simami, którzy są aktualnie na innej parceli doprowadziło do tego, że jeśli chcę gdzieś iść to zazwyczaj czekam na czas, w którym jak najwięcej członków rodziny jest w pracy/szkole.

Jest kilka elementów, których zabrakło, ale w trakcie gry raczej się już do tego przyzwyczaiło. Mam tu na myśli takie elementy jak małe dzieci, teleportacja do pracy, zawsze pościelone łóżka, nastolatki wyglądający prawie jak młodzi dorośli, przebieg ciąży również bardziej mi odpowiadał w 3...

Za to jest wiele elementów również na plus, które głównie widać było, kiedy po paru miesiącach grania w 4 ponownie włączyłam 3. Przede wszystkim wygląd simów, wielozadaniowość. Jest trochę nowych animacji (np. sprzątanie resztek jedzenia do kosza przed zmywaniem), podoba mi się, że simy myją ręce po skorzystaniu z ubikacji (w 3 musiał mieć do tego cechę "schludny") i tego typu drobiazgi.

Co jest lepsze... bardziej ochotę mam grać w 4
Effie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2015, 10:10   #3
arianna
 
Zarejestrowany: 03.12.2014
Skąd: Polskie Bridgeport.
Płeć: Kobieta
Postów: 30
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Mnie 3 dużo bardziej wciąga, wolę ją zdecydowanie.Otwarty świat to jednak jest coś
arianna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2015, 19:35   #4
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Miałam okazję pograć w czwórkę kilka razy i po swojej własnej reakcji na TS3 i na TS4 stwierdzam, że TS4 mnie osobiście nudzi... W ogóle mnie nie wciągnęła czwórka. Nie śledzę jej losów, nie czytam o dodatkach i aktualizacjach, nawet nie wiem czy coś nowego doszło. Trójka się wlecze i jest zbugowana, ale wciąga mnie mimo to, na długie godziny. No ale, co kto lubi. Ciężko jest też po tylu latach przypomnieć sobie, jak to było gdy trójka była czymś świeżym. Ja wiem, że też się czegoś czepiałam w trójce na początku, ale ogólnie byłam zadowolona. Nie ma Simsów idealnych, i dlatego każdy musi spróbować pograć, żeby stwierdzić która część najbardziej go wkręca. Mnie obecnie wkręca Minecraft, a Simsami w ogóle się teraz mało interesuję
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.04.2015, 15:35   #5
grazka_kt
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Hej.

Osobiście wolę trójkę, ale i czwórką nie pogardzę.
grazka_kt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.04.2015, 12:12   #6
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Nie potrafię wrócić do trójki, grałam w nią nałogowo przez tyle lat, że już nie mogę na nią patrzeć. Czwórka według mnie wydaje się nudna. Od 3 nie mogłam się oderwać i grałam cały dzień, a tutaj pogram godzinę i albo się zmuszę, żeby grać dłużej, albo wyłączam..
Ale jednak w tej odsłonie każda nowość jest plus (nie, nowość to według mnie nie brak Dodatek wiele wniósł i dalej mogę się cieszyć bardziej rozbudowanym światem. Simy są ładniejsze, tak samo jak grafika. W trójce grafika była nienaganna, ale jednak trawa wyglądała, jak płaska ściana farby, rośliny były jakieś minecraftowe, simy brzydkie, każdy taki sam, a świat ciemny i pozbawiony żywszych kolorów. I co najważniejsze, potrafię patrzeć na czwórkowe simy nawet bez CC.
__________________
.
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.04.2015, 17:39   #7
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Cytat:
Napisał CademZoe Zobacz post
Nie potrafię wrócić do trójki, grałam w nią nałogowo przez tyle lat, że już nie mogę na nią patrzeć. Czwórka według mnie wydaje się nudna.
Mam ostatnio to samo. Trójka nie wydaje mi się nudna, ale jest zbyt powolna i zbugowana, jak sobie pomyślę, że czeka mnie kwadrans ładowania zapisu i przycinki na każdym kroku, to mi się odechciewa.

Z kolei czwórka jest nudna, nic się tam nie dzieje, miasteczka maleńkie i dodatkowo podzielone na dzielnice, grafika jak z komiksu. Ja wręcz przeciwnie, uważam, że grafika trójki jest lepsza, jest realniejsza, a ja wolę taką grafikę od komiksu.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.04.2015, 09:34   #8
Nyu Nyu Nyuu
 
Avatar Nyu Nyu Nyuu
 
Zarejestrowany: 13.08.2014
Skąd: i tak mnie nie znajdziesz. :D
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

ja tam wole 4, trojka juz sie troche zanudzilam. ogolnie bardziej podoba mi sie grafika w 4, chyba jedyna czesc gry do ktorej nie mam zamiaru sciagac cc i uważam ze tworcy bardziej sie przylozyli wlasnie do czworki niz do trojki, bo nie ma w niej tyle bledow i co jakiś czas wychodza aktualizacje ktore wnosza cos większego. do braku malych dzieci juz sie przyzwyczailam, a sa rzeczy bardzo przydatne ktorych nie bylo w poprzednich czesciach, np. wielozadaniowosc, teraz nie umiem wyobrazic sobie gry bez niej. ogólnie wydaje tez mi sie ze jest wiecej interakcji ale nie wiem, nie liczyłam xD no i zapis trwa duzo krocej.
Nyu Nyu Nyuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2015, 16:04   #9
Miliko
 
Zarejestrowany: 02.05.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Trójka o wiele bardziej mnie urzekła. Najwyżej oceniam tę część, mimo bugów i niezbyt ładnych simów. W samą podstawkę grałam co najmniej 2 lata, średnio raz w tygodniu. Gdy zaczęłam pracować, kupiłam sobie wszystkie dodatki i w zasadzie czwórki do szczęścia nie potrzebowałam, ale dostałam ją w prezencie i nastawiłam się pozytywnie.

W czwórkę pograłam łącznie ok 80 godzin, byłam ciekawa, co wymyślili w tej części.
Mimo wielu fajnych zmian, grafika trochę mnie zawiodła, można zrobić ładniejsze postacie niż w trójce, ale za to świat wyglada bardziej jak z kreskówki. Wielozadaniowość jest super, ale te "nastroje" simów nie przekonały mnie, są przesadzone i czasem aż irytujące. Spodobały mi się osiągnięcia, szkoda tylko, że nie ma za ich zdobywanie żadnych korzyści.

Ekrany ładowania to najgorszy pomysł w czwórce - psują mi wszystkie scenariusze gry. Czuję się bardzo ograniczona w takim świecie, gdzie wszystkich simów muszę mieć na jednej parceli, by w pełni ich kontrolować, a każda podróż to teleportacja do innego wymiaru. W trójce bardzo lubię śledzić simów, jak poruszają się po całym mieście, tu mi tego bardzo brakuje. Nie wspominając już o braku małych dzieci, niemowlakach przywiązanych do kołysek i nastolatkach wyglądających jak dorośli. Dodatku "Witaj w pracy" nie zamierzam kupować, widziałam filmiki graczy na youtube i wiem, że jest kompletnie nie dla mnie.

Także, co kto lubi, trzeba przyznać, że sims4 wprowadza zupełnie nowy klimat gry, liczyłam jednak na coś innego.
Miliko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2015, 16:13   #10
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Czwórka jest zbyt uproszczona, naprawdę uproszczona do bólu. Trójka, a nawet dwójka przyzwyczaiły mnie do czegoś więcej, i dlatego nie znajduję w czwórce niczego ciekawego. Emocje są przerysowane i tak naprawdę niczego konkretnego do gry nie wnoszą, Wielozadaniowość... cóż mnie tak jakoś nie urzekła. Zresztą w trójce czy dwójce Simy mogą jednocześnie jeść i rozmawiać, ogląda TV i rozmawiać, rozmawiać w grupie. Najbardziej jednak odpychają mnie ekrany ładowania, okropna (moim zdaniem) grafika i malutkie miasteczka, podzielone na jeszcze mniejsze dzielnice.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
co lepsze, the sims 3, the sims 4, ts3, ts4


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023