Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.11.2015, 15:54   #21
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Czwórka szybko się ładuje, w przeciwieństwie do trójki, gdzie nie zawsze chce mi się czekać, by gra się wczytała. Poza tym Simy w czwórce zachowują się bardziej dynamicznie, ale pewne ich zachowania są przejaskrawione. Ogólnie cały styl czwórki opiera się na przejaskrawieniu i komiksowości. Czwórka jest minimalnie trudniejsza niż trójka jeśli chodzi o awansowanie w pracy, zaspokajanie potrzeb Simów, co uważam akurat za plus czwórki. Podoba mi się tryb budowania w czwórce, ładne obiekty, duży wybór ubrań. Obyłoby się bez stanów emocjonalnych, ale całkiem fajne jest to, że Sim ma inne możliwości będąc zainspirowany, a inne będąc np. skupiony. Jednak znowu: zbyt wiele rzeczy podawanych jest wprost, a ja bym wolała mieć radochę z domyślania się, co też Simy myślą. Statystyki Sima są beznadziejne: co mnie obchodzi ile razy Sim wykonał interakcję "podejdź tu", no bez jaj. Ogólnie gra jest nieco przesłodzona w stylu i sposobie rozgrywki, ale w trójce trójki różne uproszczenia też mnie irytują. Moją ulubioną częścią cyklu pozostaje dwójka, a roztrzyganie czy lepsza jest czwórka czy trójka raczej mija się z celem. Do trójki i tak nie mam niektórych dodatków, a jeśli chodzi o czwórkę - gram samą podstawą, więc nie mam kompletnego obrazu.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.11.2015, 19:28   #22
Laselight
 
Zarejestrowany: 17.09.2011
Skąd: Naddniestrze
Płeć: Kobieta
Postów: 2,307
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Przez to, że 3 jest zbyt powolne, żeby grać, jak dla mnie 4 jest lepsze. W 4 nie przeszkadza mi brak otwartego świata czy brak małych dzieci. Świetne jest tworzenie własnych NPC i podróżowanie między miastami. Ale ogromnym minusem jest ten limit mieszkańców, gdy ten się przekroczy to usuwa najpierw zmarłych i drzeww genealogiczne oraz malutkie miasta. No i oczywiście grafika jak z kreskówki. Jeszcze mi przeszkadza, że przymusza do aktualizacji, inaczej grać nie możesz.
Trójka może ma dużo opcji, rozbudowane kolekcjonerstwo i otwarte otoczenie, ale jest okropnie zoptymalizowana i grać się w nią praktycznie nie da. Dlatego wolę z tych dwóch czwórkę.
__________________
Laselight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2015, 20:34   #23
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Oczywiście, że czwórka..
Grając teraz w trójkę z dodatkami, pomimo ogromu możliwości nie potrafię cieszyć się grą, ponieważ simowie są totalnie puści, tępi, bez wyrazu... Jakieś miny strzelają jak psychicznie chorzy...
Postęp histori prowadzi do tego, że po jakimś czasie simowie z miasta wyglądają niemalże identycznie, te same rysy twarzy..

Poza tym, brak simów którzy wykonują nam usługi..
Za mieszkanie na parceli wakacyjnej nic się nie płaci.. W czwórce nawet za pole biwakowe się płaci.
Czwórkowe życie jest droższe.. W trójce po jakimś czasie nie ma co robić z pieniędzmi..

Posiłki.. W dwójce uwielbiałam robić przyjęcia gdzie simowie siedzieli przy stole i rozmawiali.. W trójce zanim wszyscy usiądą, reszta pozżera...
W czwórce natomiast, wygląda to uroczo..




________

Ta wielozadaniowość w czwórce jest świetna. Uwielbiam jak rodzeństwo może sobie podczas odrabiania pracy domowej poopowiadać dowcipy albo poplotkować



______

Jak dla mnie jedyne czym trójka przebija czwórkę, to otwarty świat.. W czwórce niestety nawet idąc do sąsiada mamy ekran ładowania..
__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.11.2015, 16:47   #24
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Oczywiście wolę czwórkę! W przeciwieństwie do trójki, świat w TS4 jest żywy, dynamiczny i kolorowy. Simowie nie wyglądają jak zamyślone zombie, a interakcje między nimi są ciekawsze. No i oczywiście gra jest płynniejsza.

Z trójki brakuje mi tylko otwartego świata. Nie brakuje mi nawet małych dzieci tych trójkowych - były na tyle brzydkie i denerwujące, że ich nie lubiłem. Oczywiście nadal marzą mi się małe dzieci w TS4, ale zrobione w dużo fajniejszy sposób!
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2016, 15:17   #25
CristVicNol
 
Zarejestrowany: 02.07.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Gram w Simsy odkąd pamiętam. Najpierw jedynka, potem dwójka. Długo grałam w dwójkę, a trójkę olałam (po kilkurazowym graniu), bo nie podobały mi się simy, dużo się zacinało, było wiele błędów itp.
W końcu wyszła 4 część i nigdy nie zmieniłabym ją na poprzednią (może przez to, że nie grałam tak dużo w 3).
CristVicNol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.09.2016, 20:29   #26
crayon
 
Zarejestrowany: 09.09.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

mimo ze mam 4ke, wole 3ke przez dodatki. Gram w obie ale 4ka zawodzi.
crayon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.09.2016, 20:41   #27
Nightingale
 
Avatar Nightingale
 
Zarejestrowany: 06.08.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Arrow Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

A ja akurat lepiej bawiłam się z podstawką trójki. Pamiętam, że byłam nią oczarowana i naprawdę długo nie przeszkadzał mi brak dodatków. Może to kwestia tego, że wtedy byłam młodsza? A może tego, że trójka chodzi mi szybciej niż czwórka? Tak, dobrze usłyszeliście! Moja trójka chodzi szybciej nić czwórka, która normalnie chodzi płynnie, ale zacina się na domkach, w których jest dużo dekoracji, a ja lubię dekoracje i mi to przeszkadza :/ W każdym razie boję się, że jak już wgram więcej dodatków do czwórki, to gra stanie się katorgą. Dodatkowo jakoś nie przyzwyczajam się do czwórkowych simów. Ich życie jakoś tak szybko biegnie, że zanim przyzwyczają się do jednej rodzinki, to już gram następnym pokoleniem. Dużym plusem trójki było otwarte miasto. W czwórce jakoś nie chce mi się opuszczać parceli, bo ekrany ładowania :/ Wybieram "trójkę"

Ps. @Shattered Masz ślicznych simów. Są oryginalni i cudowni <3
Nightingale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.09.2016, 14:07   #28
Mentosik57
 
Avatar Mentosik57
 
Zarejestrowany: 30.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 104
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Już dawno w simsy nie gram ,ale muszę powiedzieć,że ostatnio włączyłem sobie z ciekawości trójkę ,trochę pograłem by sobie powspominać,potem czwórkę ,w nią grałem może z 5 minut,bo po prostu ta gra jest nudna.
Logika wydawania wydatków przez EA jest zabawna ,dali 2 dodatki na 2 lata ,a wymyślili 8 akcesoriów i 3 pakiety rozrywki,które nudzą się po kilku minutach gry.
Największy mankament tej gry to brak otwartego świata i przez to nawet dodatki tu nie pomogą.W TS3 to było świetne ,że pojechałem sobie autem gdzieś na plażę,a potem do parku by na wieczór wrócić do domu,a tutaj?Jak gram to nie chce mi się w ogóle nigdzie wychodzić,bo co to za przyjemność ,jak sim magicznie znika w otchłań i wyskakuje ładowanie ,to właśnie jest najbardziej żenujące,że gra została okrojona z takiej rzeczy ,a mimo to,ma większe wymagania niż TS3 ,gdzie jest cały świat, a tu jedna parcela ,zamiast udoskonalić otwarty świat, to oni cofają się do czasów TS2.
Panel sima też mnie wnerwia,nastrójniki zniszczone ,zrobione w tym samym kolorze i w tak niewidocznym miejscu,że nie zwracam na nie uwagę ,w TS3 były kolorowe ,duże ,czytelne.
Kolejny mankament to postacie paranormalne w TS4 .Zapowiada się,że to 1 część bez tych postaci ,bo w ostatnim dodatku nie dodali żadnej ,a w jeszcze poprzednim kosmitę,który potrafi jedno wielkie nic i w ogóle nie czułem jakiejkolwiek magi tej postaci,o taki sim z możliwością wskoczenia w strój kosmity.Lenistwo EA jest ogromne,w trójce dali nam dopracowane postacie,wampiry nawet te podstawowe z po zmroku były już super ,a tutaj poszli na całkowitą łatwizne.
Jestem zażenowany lenistwem tej firmy w skrócie ,bo zamiast stworzyć dobrą kontynuację i udoskonalenie trójki,to oni w wielu aspektach cofneli się o 10 lat.
Mentosik57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.09.2016, 23:51   #29
Nightingale
 
Avatar Nightingale
 
Zarejestrowany: 06.08.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Kolejną rzeczą, która jest lepsza w trójce są miasta. Te, które dostaliśmy do tej pory kompletnie mi się nie podobają i są jakieś takie bez duszy. Wielkim minusem jest też brak kreatora świata, który w trójce wręcz ubóstwiam. W internecie można znaleźć wiele różnorodnych miast dzięki, którym gra staje się bardziej urozmaicona. Sama pamiętam, że ściągnęłam kiedyś jakąś afrykańską mapkę z plemionami i Hogsmeade. Gram sobie właśnie w świecie, który stylizowany jest na lata 50'. Może nie jest idealny, ale dość klimatyczny. W czwartej części serii niestety nie mamy aż tak dużych opcji modyfikacji miasta, które po pewnym czasie się nudzi. Notabene, te miasta są strasznie małe i po pewnym czasie trzeba usuwać niektóre parcele, żeby wstawić nowe domy. Plusem jest to, że można z łatwością podróżować między miastami.
Nightingale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2016, 17:29   #30
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Ja akurat na brak kreatora w 4 nie narzekam i tak jakoś udaje mi się tworzyć fajne wnętrza domów. A, że posiadam dwa dodatki i dwa akcesoria oraz pakiet rozgrywki do 4 to przynajmniej mam nowe możliwości tworzenia ciekawych historii. Co prawda ilość obiektów, które dostajemy jest trochę mała, ale jakoś mi to nie przeszkadza. W sumie 4 jest fajna i nawet cieszę się, że są na razie tylko kosmici w 4, bo w 3 było tego za dużo a tak, może zrobią dodatek podobny do tego ostatniego z 1 a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. 4 jest fajna jak nie gra się na kodach i pomału dąży się do rozbudowy domu.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
co lepsze, the sims 3, the sims 4, ts3, ts4


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023