Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.07.2005, 14:35   #1
Szpindek
Guest
 
Postów: n/a
Post Problem z instalacją, nie moze skopiować pliku...

Mam orginalne TS2 i dodatek Na Studiach (również orginalny) Gre zainstalowałem jakieś 2 miesiące temu i troszkę w nią grałem, poźniej pożyczyłem ją koleżance. Podczas pobytu gry u znajomej sformatowałem dysk i kupiłem jeszcze TS2 na studiach. Gdy udało mi się wymusić oddanie płyty okazało się, że podczas instalacji "wystapił błąd przy kopiowaniu pliku (....)" Ten plik wchodzi w skład skompresowanego archiwum commpressed.zip. Dzieję się to na 17% instalacji, próbowałem już wszystkiego. Nawet ponownie formatowałem dysk, ale nic tym nie zdziałałem. Na 100% jest uszkodzony, bo na oficjalnej, angielskiej stronie thesims 2, przeczytałem, że w razie problemów należy skopiować zawartość płyty na dysk twardy, a u mnie właśnie ten plik nie chce się przekopiować. Archiwum to zawiera 570mb, dlatego nie jest łatwo go przesłać. Czy ma informacje gdzie znajdę ten plik w internecie? Na emule i kazaa szukałem, ale trzebą ściągnąć całą grę, co mi się nie uśmiecha. Może jest jakiś inny, łatwiejszy sposób na naprawieniu tego błędu, narazie nie pozostaje mi nic innego jak grać w the sims 1 abrakadabra, które mnie już nudzą... Z góry dzięki, za jakąkolwiek pomoc ;(
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.07.2005, 16:33   #2
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szpindek
(...) podczas instalacji "wystapił błąd przy kopiowaniu pliku (....)" Ten plik wchodzi w skład skompresowanego archiwum commpressed.zip. Dzieję się to na 17% instalacji, próbowałem już wszystkiego. Nawet ponownie formatowałem dysk, ale nic tym nie zdziałałem. Na 100% jest uszkodzony, bo na oficjalnej, angielskiej stronie thesims 2, przeczytałem, że w razie problemów należy skopiować zawartość płyty na dysk twardy, a u mnie właśnie ten plik nie chce się przekopiować.
(...) Czy ma informacje gdzie znajdę ten plik w internecie? Na emule i kazaa szukałem, ale trzebą ściągnąć całą grę, co mi się nie uśmiecha (...)
Powiem szczerze, że nie umiem sobie wyobrazić uszkodzenia pliku znajdującego się na płycie. CD ROM to nie jest dyskietka albo nawet twardy dysk, gdzie zdarza się uszkodzenie pojedyńczych plików. Masz problem z płytką, albo z napędem CD (to, że czyta inne płyty o niczym nie świadczy).
W pierwszej kolejności sprawdź, czy z napędem jest wszystko OK - to, że czyta inne płyty o niczym nie świadczy. Obejrzyj płytkę, czy nie ma wyraźnych rys, lub czy nie przykleiło się do niej jakieś świństwo. Przetrzyj płytkę jakąś miękką szmatką lub nawet watą. Czyść ruchem od środka płyty do jej krawędzi (albo odwrotnie) - nigdy nie rób "kółek".
Spróbuj zainstalować grę, lub przekopiować ten plik na innym komputerze. Jeżeli będzie to możliwe to znaczy, że Twój napęd nie jest w pełni sprawny.
Znalezienie pojedynczych plików z płytki w internecie jest praktycznie niemożliwe.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.07.2005, 17:52   #3
Szpindek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Płytka nie ma zbyt widocznych rysek, tylko kilka bardzo delikatnych. Już sczytywałem o wile bardzej zrysowane cedeki. Myśle, że napędowi nic nie jest, ale spróbuje włożyć do niego napęd z komputera mojej mamy, ale nie sądze, żeby to jakieś efekty przyniosło. Dla dociekliwych: Płyty nie sprawdze na komputerze mamy, bo nie ma ona wystarczającej ilości miejsca (15 gb, z czego ok. 13.5 gb zajęte xP ), po drugie ma linuxa... Jerśli sposób z zaminą odtwarzacza cd nie zadziała sprawdze jutro płytkę u koleżanki, wtedy będe miał 100% pewności, że wina stoi po stronie płyty/komputera. Podobny problem jak ja ma kilka osób na forum, wpisz w wyszukiwarce forumowej "instalacja"... Już sam nie wiem co myśleć... i robić... ;(

Dobra, widze,że są małe szanse na zadziałanie moich simów, ale mam inną prośbę, czy mógłby mi ktoś przesłać plik o adresie TsData\Res\Sound\Voice5.package na maila [email protected]. Byłbym bardzo wdzięczny, bo jeśli znajdzie plik na dysku to nie będzie go ponownie instalował... Mylę się? Oświećcie mnie...

Ostatnio edytowane przez Szpindek : 26.07.2005 - 19:50
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.07.2005, 21:08   #4
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szpindek
Dobra, widze,że są małe szanse na zadziałanie moich simów, ale mam inną prośbę, czy mógłby mi ktoś przesłać plik o adresie TsData\Res\Sound\Voice5.package (...) bo jeśli znajdzie plik na dysku to nie będzie go ponownie instalował... Mylę się? Oświećcie mnie...
Chyba jednak się mylisz. Program instalacyjny wykonuje polecenia zapisane w nim i jednym z nich jest: "rozpakuj archiwum *.zip. Jeżeli taki plik już istnieje, to po prostu zostanie nadpisany (czyli zapisany ponownie). Poza tym poszukiwany przez ciebie plik jest fragmentem archiwum *.zip i jeżeli program nie ma możliwości rozpakowania całego archiwum to po prostu przerwie działanie.
Tak sobie teraz pomyślałem: ponieważ masz twardy dysk po formacie więc logicznie rozumując Windowsa masz również "świeżego". Może zwiększ mu pamięć wirtualną do powiedzmy 1000MB i wtedy spróbuj?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.07.2005, 07:04   #5
Szpindek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekS
Może zwiększ mu pamięć wirtualną do powiedzmy 1000MB i wtedy spróbuj?
Przepraszam, jeśli moje pytanie zabrzmi lamersko, ale co to jest pamięć wirtualna? Bo z tego co się orientuje to jest pamięć RAM? Tak? Bo powiedziałeś to tak jakby się to gdzieś w ustawieniach zmieniało Sposób z podmianą cd-romu nie działa, więc jest to albo wina systemu, albo wina płyty. Mam Win 98, procesor pentium4 3,06ghz, 512 ramu, 80 gb dysku twardego, kartę grafiki Radeon 9250, na takich parametrach nie ma prawa nie działać, dziś, jak już wspomniałem ide do znajomej przetestować u niej ta płytę na win xp, jeśli u niej zadziała to wgram xp jako drugi system, może coś tym zdziałam...
Więc wracaąc do żeczy, czym jest pamieć wirtualna?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.07.2005, 16:43   #6
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Przy parametrach Twojego komputera zdecydowanie polecałbym Windows XP z systemem plików NTSF. W przypadku w pełni zaktualizowanego WinXP drugi system jest na ogół niepotrzebny chyba, że odczuwasz potrzebę pracy w DOS lub grasz w jakieś naprawdę archiwalne gry.
Wracając do pamięci wirtualnej. Jest to rozszerzenie pamięci RAM w postaci zarezerwowanej przestrzeni na twardym dysku. Domyślnie (czyli tak, jak instaluje go Windows) jego wielkość kontrolowana jest przez system i w przypadku nagłej konieczności jego zwiększenia mogą wystąpić problemy ze stabilnością pracy określonych programów lub nawet całego systemu. Przy dzisiejszych programach (szczególnie grach) optymalna jego wielkość jest dwu- a nawet czasami trzykrotnością RAM. W Twoim przypadku byłoby to 1024 lub 1536 MB.
Jak to zmienić?
Prawym przyciskiem myszy klikasz na ikonie "Mój Komputer" i wybierasz "Właściwości". Potem wybierasz zakładkę "Wydajność" i klikasz na przycisku "Pamięć wirtualna". Tam zaznaczasz opcję umożliwiającą Tobie określenie wielkości pamięci wirtualnej, wybierasz dysk, na którym będzie się ona znajdowała i w okienkach "minimum" i "maksimum" wpisujesz 1024 lub 1536. W obu okienkach wpisz tę samą wartość. Zatwierdzasz zmiany i restartujesz komputer.
I to by było na tyle.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2005, 12:59   #7
Szpindek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Nic nie działa...

Zmieniłem wartość pamięci wirtualnej = 0 efektu,
Wgrałem Windowsa XP = dalej nie działa,
Spowrotem wgrałem 98 = nie instaluje się,
Próbowałem reklamować gre telefonicznie, mailowo, w media markt (gdzie kupiłem gre) = USZKODZENIE CD [powtarzam jeszcze raz uszkodzenie] spowodowane przez użytkownika...
Próbowałem wgrać u koleżanki = jej również nie działają...
Teraz załatwie sobie nowe sims 2, bo bardzo tą grę lubię, niestety nie mam na tylę pieniędzy, żeby kupić nowe orginałki i będę ich używał jak kopii zapasowej...
Dzięki za pomoc, może (choć w to wątpie) będę miał możliwość odwdzięczenia się

Już mam 1szą płytę od koleżanki, więc koniec problemu
Dzięki Wam wszystkim :*

Ostatnio edytowane przez Szpindek : 02.08.2005 - 13:16
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023