Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.05.2005, 19:38   #1
Kash
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Most

Jak robić MOSTY???

Robienie mostów wydaje się być bardzo skomplikowane, wymaga wpisywania kodów i mnóstwa czasu. Tymczasem jest odwrotnie. Mamy nawet dwa sposoby na jego zrobienie!
Sposób 1
Jest nieco trudniejszy i na jego wybudowanie potrzeba więcej czasu, za to ładniej wygląda i sprawdza się zarówno w przypadku długich, jak i krótkich mostów.
1. Po wybraniu parceli i załadowaniu jej wybieramy tryb budowania (1),a następnie fundamenty (2). W nowym widoku wybieramy zwyczajne fundamenty, czyli te w lewym górnym rogu (przepraszam za brak zdjęcia).

2. Budujemy na parceli prostokąt dowolnej długości, ale dwa boki muszą być długości 4 kratek. Na zdjęciu jest pokazany jeden z tych boków. Drugim bokiem długości 4 kratek jest bok naprzeciw tego pokazanego na zdjęciu. Oczywiście, jeśli chcesz zrobić np. most szerokości 4 kratek, musisz po każdej stronie dodać fundament na jedną kratkę. Czyli: Most na 2 kratki= 4 kratki fundamentów
Most na 3 kratki= 5 kratek fundamentów itd.

3.Teraz powstał nam długi prostokąt. Musimy wcisnąć klawisz CTRL (lewy dolny róg klawiatury) i zaznaczyć taki fragment fundamentów w środku naszego prostokąta, aby po wszystkich stronach pozostała jedna kratka do końca fundamentów. Czyli: Most szerokości 2 kratek i długości 8 kratek - usuwamy fragment szerokości 2 kratek
i długości 6 kratek itd.

4. Powstał nam prostokąt z taką dziurą:

5.Teraz w miejsce tych kratek, które widzimy w środku i pod nimi jest trawa dajemy taką podłoge, jaki później chcemy miec most, np. taką:

6. Po ułożeniu podłogi usuwamy z jej obu boków fundamenty nieprzykryte podłogą. Przy moście szerokości dwóch kratek musimy więc usunąc po jednej kratce z każdej strony. Możemy usunąć wszystko, co jest pasem niezamalowanym lub zostawić po jednej kratce na rogach, jak na zdjęciu.

7. Teraz powinno nam wyjść coś takiego. Jak widać, ja zostawiłam po jednej kratce w każdym rogu, ale nie jest to konieczne.

8. Przyszedł czas na wykonanie tego, co ma być pod mostem, czyli rzeki, stawu, jeziora albo czegokolwiek innego. Koniecznie pokryjcie podłogą resztę fundamentów! U mnie wygląda to tak:

9. Nastała pora na schodki. Wracamy do menu trybu budowania i wybieramy ikonkę schodów, zaznaczoną na zdjęciu.

10. Teraz wybieramy schody łaczące fundamenty z podłogą (1), a następnie dokonujemy wyboru schodków (2). Kładziemy je przy końcu fundamentów (3).

11.Zejście ładnie będzie wyglądało z barierkami. Wybieramy więc opcję balustrad (1) i przenosimy myszkę na schody. Decydujemy, gdzie znajdą się barierki i klikamy. Teraz wygląda to tak, jak pokazuje strzałka "Efekt".

12.Most ładnie będzie wyglądał, jeśli otoczymy go płotkiem. W tym celu wracamy do menu trybu budowania i wybieramy RÓŻNE. Ikonkę pokazuje rysunek.

13. Teraz wybieramy Płotki (1), a następnie dokonujemy wyboru, który płotek pojawi się na moście (2).

14.U mnie wygląda to tak:

15. Teraz możemy dowolnie ozdobić most: dodać lampki, a dookoła np. nenufary, kwiaty, drzewa albo coś innego, co podpowie nam wyobraźnia.

Sposób 2
Jest łatwiejszy, krótszy w wykonaniu i brzydziej wygląda, a ponadto sprawdza się tylko jako krótki most. Jak go zrobić?

1.W trybie budowania wybieramy fundamenty.


2.Wybieramy trzeci rodzaj fundamentów.

3.Budujemy fundamenty o szerokości takiej, jaki ma być nasz most i dowolnej (byle krótkiej) długości. Reszta budowy jest taka sama, jak w sposobie pierwszym od punktu 8 do 15.

OJEJ! Coś mi wyskakuje, kiedy chcę zrobić wode pod mostem!
Najprawopodobniej twój most jest zbyt długi (jeśli komunikat pokazuje się w cgwili, gdy chcesz pokryć wodą teren na środku mostu), albo pojechałeś wodą za daleko (jeśli pokazuje się po bokach). Możesz trochę obrócić widok i spróbowac ponownie. Jesli komunikat znowu się pojawia, skróć most.

Mam nadzieję, że poradnik jest zrozumiały Trochę go pokićkałam, ale chyba wiecie, o co chodzi? Jakby co - możecie pisać!

Pomysł został zaczerpnięty z MikeInside

Ostatnio edytowane przez Caesum : 13.08.2023 - 11:44
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.12.2005, 18:15   #2
patrykszela
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Robienie mostów

Hahahaha!!! :P Znam lepszy sposób na budowanie mostów!!! ;P

1. Najpierw zrób "jeziorko".
2. Następnie wybierz rodzaj fundamentów (najlepiej nie kamiennych tylko metalowa "podstawka").
3. Zrób na tyle kratek szerokości, tyle ile chcesz, a wzdłuż, od początku jeziora aż do końca.
4. Następnie jeżeli chcesz, wybierz rodzaj płytek lub paneli.
5. Zrób schody, bramkę i gotowe!!!

Sorry za brak zdięć!!! :D
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2006, 22:18   #3
Margierytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał patrykszela
2. Następnie wybierz rodzaj fundamentów (najlepiej nie kamiennych tylko metalowa "podstawka").
3. Zrób na tyle kratek szerokości, tyle ile chcesz, a wzdłuż, od początku jeziora aż do końca.
4. Następnie jeżeli chcesz, wybierz rodzaj płytek lub paneli.
5. Zrób schody, bramkę i gotowe!!!
Jakiś pomysł to jest. Tyle, że to przepis nie na most, a pomost bo ma co pół metra chudziutkie podpórki.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.04.2007, 12:26   #4
vivien
Administrator emerytka
 
Avatar vivien
 
Zarejestrowany: 16.06.2003
Płeć: Kobieta
Postów: 2,279
Reputacja: 10
Domyślnie Jak budować mosty?

Więc ja zrobiłam poradnik o budowaniu mostów.. ;] Przepraszam także za jakiekolwiek błędy ortograficzne ;]

1. Wpierw budujemy fundamenty. Ja zawsze robie 4 kratki szerokości, a długosci to już według tego, jak długi ma być most ;].



2. Jak już mamy fundamenty gotowe, trzeba usunąć „środek”. Pozostawiając jedną kratkę po każdej stronie.



3. Przykrywamy tą „dziurę” wybranym modelem podłogi. Ja wybrałam drewno ;].



4. Usuwamy te fundamenty po bokach.



5. Należy też zrobić schodki c(;. Przecież jakoś te nasze simy muszą wchodzić na ten most ;]



6. Jeśli chcemy, możemy dorobić poręcz. Zależy w jakim celu nam potrzebny jest most x>



7. Można dorobi także poręcz NA moście a nie tylko na schodach. Jak już mówiłam te rzeczy akurat zależą od zamierzeń budowniczego ;]



8. Potem już tylko ozdabiamy według własnego uznania.



9. Jeśli chcemy, możemy stworzyć w nocy bardzo romantyczny nastrój. Wszystko zależy od gustu ;>

vivien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.04.2007, 13:06   #5
The FerG
 
Zarejestrowany: 19.12.2005
Płeć: Mężczyzna
Postów: 562
Reputacja: 10
Domyślnie

Bardzo przydatny poradnik podoba mi się
The FerG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.04.2007, 14:15   #6
Darlene
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Świetny poradnik, bardzo mi się przyda
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.04.2007, 15:06   #7
Alatáriël
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Bardzo fajny poranik Dzięki ci : *
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.04.2007, 13:40   #8
klaudiasim
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Świetny poradnik. Niedługo wstawię zdjęcia mostów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.02.2008, 16:40   #9
FeTa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak budować mosty?

prosty, przydatny, właśnie tego szukałam, dziękuję ^^
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.02.2008, 19:29   #10
Tusiek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak budować mosty?

Bardzo przydatny pradnik. Na pewno skorzystam .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023