Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.11.2004, 19:42   #1
Aleksandria
Guest
 
Postów: n/a
Sad Karta Graficzna

Chciałabym się dowiedzieć jaka karta graficzna byłaby odpowiednia dla gry the sims?
Proszę o szybką odp. ;(
Ola
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.11.2004, 23:09   #2
mariq
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

taka najlepsza

a tak z powagą to ja mim geforce 2 32 MB i mi jakos łazi ale w przyszłym roku planuje rekultywację mojego kompa
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2004, 07:24   #3
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja mam TNT2 czy jakoś tak i gra mi nie chodzi, ale to również wynik, że właśnie do windows 2000 potrzeba więcej RAMU - zamiast 256, 384.. ale tata kupił jakąś tam kartę, ponoć dobra jest Geforce, więc chyba będzie działało :]

A sims2 spoczywają w szufladzie oczekując na przyszłe użytkowanie :]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2004, 20:42   #4
bandito
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja mam radeona 9200 super edition series i jakoś gram na max detalach a co do Rivy się nie dziwie jest nieobsługiwana ram mam 256 i się nie zacina xP ale na laptopie zaczęsto grać nie moge :1smutny: bo mój ojciec do pracy zabiera a ma na dodatek 8razy lepszego laptopa niż mój komp
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2004, 21:15   #5
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bandito
ja mam radeona 9200 super edition series i jakoś gram na max detalach [....]
Jesteś mi winien 0,25 PLN za czyszczenie monitora. Dawno się tak nie uśmiałem!
Radeon 9200SE (niektórzy tłumaczą ten skrót "Slow Editoin" - poszukaj w słowniku)


Faktycznie jest to "Special Edition", z tym że jej "specjalność" polega na tym że ... ma mniejszą wydajność!!! Zazwyczaj szyna danych "obcięta" do 64bit (normalnie 128bit) i zmniejszone taktowania core/memory - co w sumie daje kartę nadającą się głównie do takich wymagających gier jak pasjans czy saper. Może trochę przesadziłem, ale naprawdę niewiele.
Nie wiem co to dla ciebie "max detale", ale zapewniam cię że sprawdzałem jak zachowuje się karta R9200SE w grze "The Sims 2" i wyniki były ... nieciekawe. Grać się da, w 1024x768 można ustawić "średni" poziom detali (ale nie oświetlenia i odbicia - to powoduje że gra chodzi w tempie 2-3FPS).
Podobnie (a nawet trochę gorzej, albo mi się zdawało...) zachowują się karty GF FX5200 , GF4MX (wszystkie), Radeon7000/9000, ....
Do grania na "full detalach" i z włączonymi wszystkimi opcjami grafiki trzeba mieć naprawdę mocnego kompa (coś w stylu P4 3GHz / GF FX5900 (pełny!!) / 512 MB ), a i tak gra będzie się "doczytywać" wieki przy starcie (dysk też musi być szybki, a poza tym w grze jest kilka błędów).

Do normalnego grania (bez "zacięć" i wyłączania obić/świateł) potrzebny jest przynajmniej R9550 / 256 MB RAM / 2GHz procesor. Jeśli wystarczy nam rozdzielczośc 800x600, to da się grać na kartach GF4MX/R9200SE/FX5200 i procesorze poniżej 1,5GHz (pod warunkiem zmniejszenia szczegułów grafiki i wyłączenia odbić).
---
AT

PS. Jak chcesz sprawdzić wydajność systemu w grze Sims2 naciśnij jednocześnie ALT+Shift+S (w czasie gry). Pokaże się konsola z podanymi FPS i paroma innymi parametrami. Zamykanie tą samą kombinacją klawiszy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2004, 21:20   #6
Shavonda
Guest
 
Postów: n/a
Blush

No ja to mam GeForce 4 Mx440 .Ram mam 256 aha i mam Windows Xp a GHz 1.60.I gra tez mi sie nie zacina, ale planuje wiecej ram kupić. Ha wtedy to będzie fajnie mi kąp chodził :shifty:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2004, 21:25   #7
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bajeczka
Ha wtedy to będzie fajnie mi kąp chodził :shifty:
Komputer - tak, gra - nie.
GF4MX nie ma sprzętowej akceleracji DX9, i dlatego nie będzie można włączyć nic więcej niż teraz masz włączone. Trochę szybciej będzie chodziło przewijanie (kamera itp.), trochę mniej czasu będzie zajmowało przechodzenie z domu do otoczenia (wyjazd na zakupy) - ale to wszystko.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 07:34   #8
Shavonda
Guest
 
Postów: n/a
Blush

Cytat:
Napisał Sims0maniak
Komputer - tak, gra - nie.
GF4MX nie ma sprzętowej akceleracji DX9, i dlatego nie będzie można włączyć nic więcej niż teraz masz włączone. Trochę szybciej będzie chodziło przewijanie (kamera itp.), trochę mniej czasu będzie zajmowało przechodzenie z domu do otoczenia (wyjazd na zakupy) - ale to wszystko.
Hahahahaha mam akcelarator wirtualny wszystko ma spox A DX9 mi samo instalowałao gdy innstalowałam simsy 2 , i nic sie nie dzieje.No ale masz racje jak np: przechodze z osiedla na mój dom to troszek sie zacina, ale potem to wszystko gładko chodzi!!! .Dlatego planuje wiecej ram kupić
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 08:40   #9
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bajeczka
Hahahahaha mam akcelarator wirtualny wszystko ma spox A DX9 mi samo instalowałao gdy innstalowałam simsy 2 , i nic sie nie dzieje.
Nie pisz takich głupot, dzieci czytają i potem chcą to kupować w sklepie.
"Akcelerator wirtualny"
... pewnie nawet nie wiesz co to znaczy, dlatego nie będę się "znęcał" i tłumaczył jaka to bzdura.
Nie włączysz wszystkich opcji graficznych na "full" (z kartą GF4MX) , bo zamiast gry będziesz miała pokaz slajdów.
Ale ogólnie da się grać z taką kartą graficzną w kompie, przy detalach ustawionych na minimum i wyłączonych odbiciach nawet w miarę płynnie (rozdzielczość 800x600).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 14:00   #10
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Przesadzacie z tymi kartami graficznymi, przynajmniej jeżeli chodzi o TS2. Z tego co zdołałem się zorientować to jestem szczęśliwym posiadaczem najsłabszej karty GeForce 2MX400 z 64MB RAM. Gra ustawiła mi wszystkie parametry na średni. Powłączałem wszystkie detale na full z wyjątkiem tekstur otoczenia, które zostawiłem na "średni", bo faktycznie obrót kamery nie był zbyt płynny, a różnica na ekranie (1024x768) różnice nie były zbyt widoczne. Na takich ustawieniach gra chodzi na dwóch komputerach: 1GHz i 2,8GHz. Różnica między nimi jest, owszem, ale przy przechodzeniu z menu do widoku okolicy, z widoku okolicy do rodzinki, przy ładowaniu dodatków przy tworzeniu rodzinki lub przy zakupach ciuchów - czyli tam, gdzie komp musi załadować dodatkowe elementy. W samej grze, przy kierowaniu Simami różnic w płynności gry praktycznie nie widać. Słabszy komputer ma 256MB RAM, mocniejszy 512MB. Stosując na słabszym dodatkowe zarządzanie RAMem dwa razy doszło do totalnego zawieszenia kompa (tylko reset "na twardo"), po wywaleniu menedżera RAMu gra elegancko działa.
Jeszcze raz podkreślam, że TS2 nie stawia jakiś specjalnych ekstra wymagań karcie graficznej. Problemy z kartą wynikają z nowego silnika gry i trybu obsługi grafiki (karty Riva) i konieczności aktualizacji sterowników. Chociaż ja na superstarych sterownikach też nie miałem żadnych problemów. Musiałem je zaktualizować przez Bajeczkę i jej problem z szarą i przeźroczystą wodą (badania trwają! ) i nie widzę żadnej różnicy między jednymi a drugimi. Na słabszym kompie ciągle są stare.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023