Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.07.2013, 15:55   #21
Nasya
 
Avatar Nasya
 
Zarejestrowany: 30.04.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Mi dodatek bardzo się spodobał, ale: często w kurortach nie ma nikogo na recepcji, moja simka straciła swój łabędzi powóz, gdy stała się syreną ( a tak go lubiłam, pływał tak wdzięcznie) i jeśli gram rodziną z co najmniej trzema simami na barce, to grami się b. zacina. Oprócz tego,barki są dość małych rozmiarów, więc raczej jeśli chce się pomieścić dużą rodzinę, to trzeba budować wysoki dom, zamiast szerokiego. I to chyba największe minusy mojej gry.
Największym plusem jest dla mnie nurkowanie - ten strach przed rekinami! Na razie żaden mnie nie zaatakował, ale raz nad moją simką pływały cztery,co wyjaśniało, dlaczego się zsiusiała. Kurorty... delikatnie mnie zawiodły. Ogólnie pokoje są dla mnie okropne, liczyłam na ładniejsze Za to atrakcje o wiele bardziej mnie przyciągają, jednak nie na tyle by zabawa z hotelami trwała dłużej niż dwa dni (simowe!).
N.
Nasya jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.07.2013, 21:49   #22
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Moim zdaniem Rajska Wyspa jest naprawdę świetnym dodatkiem!
Niecierpliwie czekałam na premierę tego rozszerzenia bo wiele się po nim spodziewałam i... nie zawiodłam się

Ubrania i fryzury są całkiem ładne, niektóre z nich wręcz uwielbiam a niektóre są podobne do tych które już mam (doszły np. z innymi dodatkami czy akcesoriami) jednak zawsze coś jest zmienione więc tak, cieszą mnie nowe fryzurki i ciuszki.
Zabawa na plaży, opalanie, nurkowanie, łodzie, surfing, bar przy basenie, nowe drinki, napoje a nawet spray na komary... to wszystko strasznie mi się podoba
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.07.2013, 12:01   #23
xMalwina
 
Avatar xMalwina
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Skąd: Wrocław
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 114
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Jak na razie, wg mnie - najciekawszy dodatek
Co prawda mało ubrań, fryzur, mebli, ale mimo to dodatek na tym jakoś specjalnie nie traci. Prowadzenie kurortu - REWELACJA. Nurkowanie - super, ale jakoś mało się wyróżniają muszelki, zwierzątka itp. przez co bez pomocnika kolekcjonera z nagród szczęścia życiowego nie raz ciężko mi je znaleźć. System odkrywania wysp też jest bardzo fajny, ale jest to czasochłonne. Po odkryciu wszystkich chyba będę musiała przywrócić mojego Sima do początku grupy wiekowej młodego dorosłego, bo pół życia mu zejdzie na odkryciu wszystkich

To teraz o rzeczach mniej przyjemnych.
System ratowania - komiczny. Facet się topi, ratownik jeszcze chwilę się rozgląda, nagle biegnie, jak ma wody po kolana to się zatrzymuje i kroczy powoli, ociężale, po czym skacze, podpływa, gapi się na gościa, daje mu tzw. "makaron" i odpływa oO' Czeka na brzegu, tonący sam dopływa i wychodzi, staje obok ratownika i mdleje.
Bardziej nierealistycznie nie mogli tego opracować
Po drugie, czasem podczas nurkowania Sima "wywala" na brzeg - znajdują się tam wtedy również pozostali nurkowie, jedni na drugich niemalże.
Po trzecie, przy którejś lokacji nurkowania, gdy Sim ma odpłynąć na ląd, wchodzi do taksówki wodnej, przejeżdża kawałeczek, pojawia się w wodzie, znowu do taksówki i tak w kółko. Muszę go teleportować na brzeg

Pomijając powyższe wady, dodatkiem jestem zachwycona
xMalwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.08.2013, 14:47   #24
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Gram już w ten dodatek od jakiegoś czasu i stwierdzam, że ma kilka denerwujących rozwiązań. Mnie denerwuje pływanie łodziami. Podoba mi się kilka łodzi, więc moi Simowie mają 4 skutery, dwie motorówki i jeszcze żaglówkę. Problem w tym, że nawet jak wybieram preferowane łodzie, to Simy i tak najczęściej biorą motorówkę (tą droższą, bez daszka) lub żaglówkę. Zaczęłam chować łodzie do wyposażenia rodziny (muszę sprawdzić, czy można używać do tego kuferków z WP). Inna sprawa, jak chcę by płynęli razem gdzieś motorówką, to naprawdę można się wściec. Ciężko jest posadzić wszystkich do jednej łodzi, bo oczywiście nie poczekają aż wszyscy się znajdą na łodzi tylko wskakują do wody, lub kierowca sobie decyduje gdzieś popłynąć i porzuca rodzinę nieraz na środku oceanu. Zaczęłam im wyłączać wolną wolę na czas wspólnego pływania, bo to jedyny sposób, by nad tą hałastrą zapanować. Kolejna rzecz, nie wiem czy to u mnie jest coś nie tak, wszyscy tak mają, ale jak każę Simom nurkować z rurką, to tej czynności nie da się przerwać. Simy ją kończą nieraz cały dzień, jedyne wyjście to resetowanie ich kodem.


Z rzeczy które pokochałam wręcz w tym dodatku, to pływanie na nartach wodnych, windsurfing, pływające domy, nurkowanie w lokacjach do nurkowania, opalenizna. Dodatek ma bardzo uroczy, pozytywny klimacik. Nie wiem czy to jakieś moje wrażenie tylko, ale nagle na innych zapisach z innych miast, zaczęło być tak strasznie ciemno, powyłączałam wszędzie jesień i zimę ale i tak jest jakoś tak ponuro, wiecznie szarówka. Gram teraz tylko w Isla Paradiso praktycznie.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.08.2013, 11:51   #25
Trykuu.
 
Avatar Trykuu.
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Skąd: somewhere in the world
Płeć: Mężczyzna
Postów: 982
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

gre mam od wczoraj, zaraz lece ją odkrywać bo wczoraj zdążyłem zagrać może z 5 minut.
Śmieszy mnie jedna sprawa mianowicie, wziąłem jakąś rodzinke co ma ten pływający dom, odpłynąłem nimi, a gazeciarz po prostu ni stąd ni zowąd się 'zmaterializował'
Trykuu. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2013, 17:37   #26
Pinezka
 
Avatar Pinezka
 
Zarejestrowany: 20.01.2010
Skąd: Świętokrzyskie
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Nie mam tego dodatku zbyt długo, ale nie sądzę, żebym go pokochała. Po trzech dniach gry w Isla Paradiso wróciłam do starego zapisu Moonlight Falls. Najbardziej zirytowało mnie "mrożenie" simów przy meldunku do kurortu, czego za nic nie mogę się pozbyć. W sumie sam fakt, że mieszkam w kurorcie w tym samym otoczeniu, co mam dom wydaje mi się kiepskim rozwiązaniem. Tak, wiem, że jest traveller, ale raczej nie lubię używać skomplikowanych modów. Stworzyłam simkę, która miała być nurkiem, na początku było dość ciekawie, ale na dłuższą metę ciągłe zbieranie muszli się nudzi. Miejsc do nurkowania nie jest zbyt dużo i kiedy pozna się je wszystkie, co dalej ? Do tego zaobserwowałam, że simowie zaczęli się "mrozić" również w zwykłych codziennych sytuacjach na co pomaga tylko wymuszone zamknięcie gry. Domki na wodzie, początkowo wydawały się genialnym pomysłem, jednak w sumie mogłabym bez nich żyć. Przemieszczanie domku trwa okropnie długo. Bardzo podoba mi się jednak opcja plażowania na ręczniku z parasolką i muzyczką. Doszło parę fajnych ubrań, których na pewno będę używać i jedna fryzurka, która mi się spodobała. Syreny.. Poznałam parę syren podczas nurkowania, ale z tego, co czytałam na forum, syreny poza tym, że dużo pływają nie mają wiele ciekawych opcji. Ogólnie nowe miasto, Isla Paradiso wygląda jak typowe miasto wakacyjne, gdzie najlepszą pogodą jest ciągłe lato. Na dłuższą metę nie dla mnie.
Pinezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.08.2013, 14:58   #27
Adam Kowalski
 
Avatar Adam Kowalski
 
Zarejestrowany: 20.08.2013
Płeć: Mężczyzna
Postów: 7
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

A mnie się podobają z tego najbardziej syreny. Samo Isla Paradiso jest w gruncie rzeczy nudne, a domy na łódkach są za małe. Nurkowaie jest do niczego, a prowadzenie kurortu szybko robi się tak nudne że nie jestem w stanie wytrzymać. Dla mnie najgorszy dodatek jak do tej pory, czekam na Skok w Przyszłość, może będzie lepsze.
Adam Kowalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.09.2013, 11:37   #28
Nelia
 
Avatar Nelia
 
Zarejestrowany: 15.11.2009
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 159
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Gram od niecałych dwóch tygodni i to praktycznie cały czas więc się wypowiem.
Ogólnie rzecz biorąc dodatek jest po prostu świetny, bardzo mi się podobają nowe rzeczy, ale też bardzo mało jest ubranek, znowu trzeba się ''męczyć'' jak sima odpowiednio ubrać, ewentualnie ściągnąć dodatki z internetu, sama wyspa Isla Paradiso jest śliczna i bardzo elegancka no i dość duża co mnie bardzo cieszy. Ucieszyło mnie to, że wreszcie mamy szansę stać się syreną, polubiłam bardzo tę rasę, ale trudno nawiązuje się kontakt z jakąkolwiek inną syreną - one prawie w ogóle się nie pojawiają! Co mnie niestety bardzo denerwuje :/ Tak samo dotyczy się odkrywanie wysp - trzeba się jednak nieźle namęczyć, ale ogólnie dodatek jest bardzo fajny, a przynajmniej ja jestem zadowolona
Nelia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.09.2013, 19:08   #29
Bella555
 
Avatar Bella555
 
Zarejestrowany: 20.03.2013
Skąd: Starlight Shores <3
Płeć: Kobieta
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Dodatek Rajska Wyspa kupiłam w dzień premiery. Jest świetny! Kurorty, plaże, łódki, motorówki, windsurfing, a przede wszystkim syreny i podwodny świat! Wszystko jest po prostu świetne, z jednym małym wyjątkiem... Kiedy gram w mieście Isla Paradiso, co jakieś 5-7 Simowych minut gra przycina się lekko na jakieś 1-2 sekundy... Nie przeszkadza to grze jeśli się na to nie zwraca uwagi Ale czasami potrafi to przeszkadzać Np. płynąc motorówką i przyśpieszając licznik czasu ewidentnie widać, jakby motorówka się zatrzymywała, a po chwili płynęła dalej U kogoś też się tak dzieje? Wydaje mi się że tak, bo oglądając na Yt jakieś poradniki itp. widać, że u każdego też się tak zacina... To pewnie bug, ale może ktoś wie czy da się to naprawić?
Bella555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.09.2013, 23:51   #30
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry

Ja mam tak non stop we wszystkich miastach, przyzwyczaiłam się
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023