Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.01.2010, 16:04   #1
tomek.966
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Kalendarium Simów

Ostatnio piszę historię Simów, lecz niestety stanąłem w pewnym punkcie. Otóż jestem w momencie, kiedy umiera Gwidon, Mortimer żeni się z Bellą i wraz z matką wyprowadza do założonego wcześniej Miłowa, gdzie Kornelia umiera, rodzi się Kasandra, Aleksander, Bella zostaje porwana itd.

Problem polega na ułożeniu chronologicznie tych wydarzeń. Na podstawie [http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952&page=41 tego wywiadu] dowiedziałem się, że Bella została porwana latem 2004 r. Wiadomo też, że siostry Kaliente przybyły do Miłowa w dzień przez porwaniem pani Ćwir. No więc przejdę do kalendarium. W

1. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli;

Wiadomo też, że między The Sims a The Sims 2 minęło 25 lat., a pierwszej części gry Kasandra miała ok. 10 lat. Tak więc Kasandra miałaby się urodzić około roku 1969. Aleksander zaś mający w The Sims 2 ok. 10 lat powinien urodzić się ok. roku 1994.

Można więc uzupełnić kalendarium

3. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
2. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
1. ok. 1969 - narodziny Kasandry


Lecz nasuwa się pewien problem. Kiedy pożar strawił posiadłość Ćwirów w Sunseet Valley, a Gwidon zginął w płomieniach Mortimer i Bella pobrali się i wraz z jego matką - Kornelią założyli Miłowo, gdzie zamieszkali, a Bella wkrótce urodziła Kasandrę. Tak więc założenie Miłowa nastąpiło ok. roku 1968, podobnie jak śmierć Gwidona i strawienie przez ogień rezydencji Ćwirów w Sunseet Valley. Możemy uzupełnić kalendarium

4. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
3. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
2. ok. 1969 - narodziny Kasandry
1. ok. 1968 - śmierć Gwidona w pożarze, strawienie przez ogień domu Ćwirów w Sunseet Valley, założenie Miłowa, przeprowadzka do Miłowa Kornelii, Belli i Mortimera

Powróćmy do problemu wspomnianego wyżej. Otóż co z innymi rodzinami: Marzycielami, Przyjemniaczkami, Biedakami...
Czyżby ich członkowie sprowadzili się do Miłowa 35 lat temu lub jeszcze wcześniej?

Jest to sprawa trudna do rozwikłania. Co więcej w The Sims, którego akcja dzieje się ok. 10 lat, po założeniu Miłowa, a w dodatku od jedynki: "Zwierzaki" Kornelia i Gwidon nadal żyją.

Tak więc sprawa się komplikuje. W The Sims Gwidon i Kornelia żyją nadal w Miłowie, 10 lat po spaleniu się ich domu w Sunseet Valley, a w The Sims 2 wiadomo, że Gwidon zginął w pożarze (świadczy o tym kolor jego ducha), a wkrótce potem Ćwirowie się przeprowadzili (do znalezienia we wspomnieniach).

Z The Sims 3 wynika, że Mortimer ma około 10 lat, a jego rodzice są dorosłymi. Wiadomo także, że kiedy Gwidon spłonął był staruszkiem, Kornelia podobnie, a Mortimer i Bella dorosłymi. Więc można się domyślić, że akcja The Sims 3 dzieje się na ok. 30 lat przed założeniem Miłowa, tj. ok. r. 1938 r., a Mortimer urodził się ok. 1928 r.

Kontynuujmy kalendarium

7. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli; akcja The Sims 2
6. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
5. ok. 1980 - akcja The Sims (Według The Sims Kornelia i Gwidon żyją w starej części Miłowa i są staruszkami)
4. ok. 1969 - narodziny Kasandry
3. ok. 1968 - pożar domostwa Ćwirów; śmierć Gwidona (według The Sims 2); założenie Miłowa i przeprowadzenie się tam Kornelii, Belli i Mortimera (według The Sims także Gwidona)
2. ok. 1938 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erika Darlinga; śmierć Erika; akcja The Sims 3 (zastanawiające jest to, iż Agnieszka ma fryzurę, jaką noszono w czasach II wojny światowej i typowy dla tamtego okresu strój)
1. ok. 1928 - narodziny Mortimera

Nie wiadomo dalej, kiedy zmarli Gwidon i Kornelia.

Jak myślicie czy możliwe jest, żeby Miłowo było tak młode. Trzeba też uporządkować te kalendarium. Postaram się posprawdzać wspomnienia Mortimera, Gwidona, Kornelii (wcześniej ich ożywię, bo Mortimer już dawno u mnie zmarł). A i byłbym zapomniał. Może ktoś wie, kiedy zmarła Agnieszka Zadek (sprawa jest dość podejrzana z tą Zadecką) i ta Kunegunda, która jest siostrą Gwidona. Nie jestem pewien, czy da się ich ożywić (tj. Agnieszkę i Kunegundę) wskrzeszeniomatem. Bardzo bym prosił, jeżeli ktoś ma inSIMenator albo SimPe niech przywróci ich do życia i spisze ich wspomnienia chronologicznie.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.01.2010, 17:39   #2
Starlight
 
Avatar Starlight
 
Zarejestrowany: 08.10.2009
Skąd: nvm :D
Płeć: Mężczyzna
Postów: 795
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Czyli twórcy dali nam zagadkę Rozwiązujemy!! zaraz też zobacze co z wspomnieniami.
__________________
Starlight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 20:01   #3
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

O kurczę, ciekawych rzeczy się tu dowiaduję... Czyżby na świecie byli więksi simsomaniacy niż ja?
Poza tym, mam pewne zastrzeżenia co do całego tego pomysłu.
Czy twórcy pierwszej części Simsów zdawali sobie sprawę z tego, że powstanie 2 i 3 część tej gry?
Wątpliwe. Więc zakładam, że nawet jeśli wymyślili jakąś historię to na poczekaniu, prawdopodobnie przed wydaniem TS2 albo później. Więc w tym wypadku tropy nabyte w TS1 by odpadały.
Czy to nie brzmi dziwnie- jeśli Aleksander urodził się w 1994 roku, Bella w chwili jego urodzenia (zakładając, ze jest w wieku Mortimera, co widać w TS3) musiała mieć 66 lat. Możliwe?
I jeszcze jedna sprawa jest ciekawa...
W TS2 było powiedziane, że Balbina jest córką Nowaków z TS1. Załóżmy, że w TS2 ma ok. te 35 lat. musiała się urodzić ok. 1970 roku. Jeżeli akcja TS1 toczy się w latach 80. powinna być nastolatką i mieszkać z rodzicami. A tymczasem pp. Nowak mieszkali sobie sami w biedzie w tym małym domku ;] Zdjęcia z TS2 pokazują, że Balbina była wychowywana przez rodziców.
Ale z drugiej strony kiedyś przyrównując wygląd Balbiny do jej rodziców stwierdziłam, że ma po nich tylko kolor skóry (adopcja? muszę odkopać wspomnienia Nowaków z TS2)
Jest w tej historii tyle nieścisłości- czy więc opłaca się tworzyć dalej to kalendarium?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 21:35   #4
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Cytat:
Czy to nie brzmi dziwnie- jeśli Aleksander urodził się w 1994 roku, Bella w chwili jego urodzenia (zakładając, ze jest w wieku Mortimera, co widać w TS3) musiała mieć 66 lat. Możliwe?
A Kasandra miałaby wtedy 25, a wiemy przecież, że Aleksander urodził się, gdy była jeszcze nastolatką.

Co do samego kalendarium - myślę, że wiele osób dołączy do tworzenia go, nawet jeśli pomysł miałby być bez sensu W końcu nie brakuje nam na forum simsomaniaków
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 21:40   #5
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

kurcze, cała historia simów jest niezrozumiała. to, że jestem tępa i nie wiem gdzie są państwo Nowak, bo jestem głupia i nigdy nimi nie grałam to może jakoś spróbuje sprawdzić Gwidona i Kornelie.
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 22:17   #6
tomek.966
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Ożywiłem Agnieszkę Zadecką, Szymona Zadeckiego, Kornelię Ćwir i Mortimera Ćwira (jak już wspomniałem u mnie on zmarł) i obejrzałem ich wspomnienia. Niestety wszystko było poplątane. Np. Kornelia miała wspomnienia ze swojego życia pomieszane ze wspomnieniami... które wydarzyły się po jej śmierci. Np. przed wspomnieniem Szymon umarł znajdowało się Aleksander (syn Mortimera) dostał się na studia. No ale kilku zaskakujących rzeczy się dowiedziałem. Spiszę niżej najważniejsze z nich.

Szymon Zadecki:
1. Kornelia umarła (miał tylko jedno, oprócz tych z przyszłości)

Agnieszka Zadecka:
2. Szymon umarł (czyżby przeżył córkę)
1. Kornelia umarła

Kornelia Ćwir zd. Zadecka:
1. Szymon umarł (przeczy wspomnieniu Szymon)

Mortimer Ćwir
18. Przechodzę na emeryturę
17. Kornelia umiera
16. Bella zostaje porwana przez kosmitów
15. Kasandra jest nastolatkiem
14. Gwidon umiera
13. Uczę Aleksandra chodzić, mówić, korzystać z toalety
12. Narodziny Aleksandra
11. Pożar
10. Kasandra jest dzieckiem
9. Narodziny Kasandry
8. Ślub z Bellą
7. Rozpoczynam karierę naukowca
6. Jestem dorosły
5. Zaręczam się z Bellą
4. Jestem nastolatkiem
3. Pierwsze spotkanie z Bellą
2. Jestem dzieckiem
1. Kornelia nauczyła mnie chodzić, mówić i korzystać z toalety

Tak więc najpierw, tj. po ślubie z Bellą narodziła się Kasandra, następnie gdy była dzieckiem wybuchł pożar, po którym urodził się Aleksander, a gdy ten nauczył się mówić, chodzić i korzystać z toalety Gwidon zmarł/zginął. Gdy zaś po jego śmierci Kasandra stała się nastolatkiem kosmici porwali Kasandrę, Kornelia umarła, a Mortimer przeszedł na emeryturę.

Co do wspomnień Agnieszki, Kornelii i Szymona to są one niewiarygodne. Może moja gra się zepsuła (kilka razy użyłem BoolPropu). Może niech ktoś je sprawdzi. Postaram się przewertować wspomnienia Genowefy i Wiktora (dziadków Mortimera), lecz na wszelki wypadek trzeba je sprawdzić. No i jeszcze pozostaje sprawa Kunegundy. Należy otworzyć wspomnienia jej i jej brata - Gwidona. Może jeszcze ktoś doda do rodziny Panią Zadecką. Przecież to ona jest Agnieszką (pogmatwane z tymi Zadeckimi). Może będzie miała jakieś wspomnienia.

Pozdrawiam

PS:
Cytat:
Napisał caalam Zobacz post
kurcze, cała historia simów jest niezrozumiała. to, że jestem tępa i nie wiem gdzie są państwo Nowak, bo jestem głupia i nigdy nimi nie grałam to może jakoś spróbuje sprawdzić Gwidona i Kornelie.
Nowakami nie można grać w The Sims 2. Są oni zmarłymi rodzicami Balbiny Biedak. Można nimi zagrać w pierwszej części.

Ostatnio edytowane przez tomek.966 : 01.01.2010 - 23:47
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 23:04   #7
Dastina
 
Avatar Dastina
 
Zarejestrowany: 30.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 640
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Niezłe!
A ciekawe jak wygląda historia DONA .
Dastina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 23:48   #8
tomek.966
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Wystarczy sprawdzić.

Lecz historia Dona nic nie wniesie do sprawy. Rozmawiamy przecież o Ćwirach i Zadeckich. Don zwikązany jest z tajemnicą porwania Belli
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 23:55   #9
Dastina
 
Avatar Dastina
 
Zarejestrowany: 30.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 640
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

No właśnie jest związany.A poza tym to kiedy on się pojawił?
Dastina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 00:19   #10
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Mam jeszcze jedną poszlakę...
Przecież Bella miała brata Michała i jego urna spoczywa w domu sióstr Kaliente, które pojawiły się dzień przed zniknięciem Belli Ćwir, a zaczynamy grę zaraz po jej porwaniu, czyż nie jest tak? Nie chce mi się wierzyć, że Dina byłaby w stanie w jeden dzień lub dwa rozkochać w sobie Michała i to tak wszystko zgrane i Michał umiera po ślubie ze starości pozostawiając jej spadek... może należy również i jego pamięć przeszukać?
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023