Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.02.2011, 16:37   #1
Emallie
 
Avatar Emallie
 
Zarejestrowany: 07.09.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Grin Jak stworzyć blok mieszkalny...

Co prawda nie jest to blok mieszkalny w 100% al mniej więcej w 80%

Wpisujemy kod testingcheatsenabled true ; buydebug on ; restrictbuildbuyinbildings false .

1. Znajdujemy sobie gotowy blok z odpowiednim dla nas rozmiarem parceli.
2. Usuwamy wszystko co się w nim znajduje, oprócz skrzynki na listy, śmietnika, i drugiego śmietnika naściennego ( Wieżowca nie da się tak po prostu usunąc , trzeba wejść w rodzinę inacisnąc shiftem na blok i usuń obiekt, tak sam z podstawą)
3. Budujemy blok.
4. W miejsca gdzie ma być "ciemno" stawiamy kulkę z napisem " miejsce ukrytego pokoju " czy coś w tym stylu :p
5. Na korytarz stawiamy kulkę z napisem " miejsce przestrzeni wspólnej"
6. Naciskamy na drzwi "sąsiadów" shiftem i klikamy na " pokój dla NP" nie pamiętam co tam dokladnie pisalo tak samo nei pamiętam tych ostatnich znaków ale chyba wiecie o co cho
7. Chyba tyle Jak się uda to proszę pisać

* W 80% dlatego,że w nocy nie mozna wchodzić na klakę shchodową jak to zwykle. i nie pisze odwiedz apartamenty bla bla cos tam , tylko odwiedź rodzinę taką i taką Mam nadzieje że pomogłam
Emallie jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.03.2011, 19:38   #2
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

w katalogu buydebug sa szkielety wiezowcow,ktore mozna uzyc zamiast gotowych i wybudowac wiezowiec "jaki sie chce",ale szkielet musi pasowac do parceli,inaczej nie postawicie scian,zdarzaja sie szkielety kilku poziomowe,wiec jezeli ktorys z poziomow chcecie ominac wystarczy ustawic na nim kule omin poziom,wazne jest,aby ustawic winde tak,jak pokazuja zolte kratki,zsyp znajdziecie tez w buydebug,a skrzynke na listy mozna pobrac z mts
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.03.2011, 20:02   #3
Emallie
 
Avatar Emallie
 
Zarejestrowany: 07.09.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Cytat:
Napisał ilona Zobacz post
w katalogu buydebug sa szkielety wiezowcow,ktore mozna uzyc zamiast gotowych i wybudowac wiezowiec "jaki sie chce",ale szkielet musi pasowac do parceli,inaczej nie postawicie scian,zdarzaja sie szkielety kilku poziomowe,wiec jezeli ktorys z poziomow chcecie ominac wystarczy ustawic na nim kule omin poziom,wazne jest,aby ustawic winde tak,jak pokazuja zolte kratki,zsyp znajdziecie tez w buydebug,a skrzynke na listy mozna pobrac z mts
zapomniałam dodać o tych wieżowcach ;D Ale np. Jak ktos nie chce sćiągać nic z internetu tak jak np . Ja, to się komuś przyda......mam nadzieje
Emallie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.10.2011, 08:32   #4
beata18ns
 
Zarejestrowany: 28.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 268
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

a mozna zrobic dom blizniak ? jaka wtedy musi zostac uzyta parcela? i wogole ma ktos jakis pomysl? probowal ktos? chcialabym zrobic dom blizniak zeby sobie mieszkaly dwie rodziny obok siebie
beata18ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2011, 19:15   #5
HeR
 
Avatar HeR
 
Zarejestrowany: 06.07.2006
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Witam. Mam mały problem. Gdy chcę edytować blok, to nie mogę wpisać kodu restrictbuildbuyinbildings false. nawet go kopiowałam i wklejałam z tej strony. No i w związku z tym, nie mogę zmienić np. podłogi na korytarzu.
Moim drugim problemem jest budowa bloku, ze szkieletu. Ustawiam blok z katalogu buydebug i... to wszystko, bo nie mogę postawić żadnych ścian. Gdyby ktoś wiedział o co chodzi i umiał mi pomóc, to byłabym bardzo wdzięczna.
__________________
Więc plotkuj, opluj, zbesztaj kotku, ja i tak się będę śmiała...
HeR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.11.2011, 18:26   #6
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Poradnik ok, ale mógłby być bardziej dopasowany. Zapomniałaś dodać, że klikając na drzwiach do mieszkania NPC, trzeba wybrać oprócz "ustaw pokój dla BP" również opcję "Zablokuj". Poza tym nie trzeba robić tego w gotowym wieżowcu, można wybrać szkielety z kategorii obiektów, które wyświetlają się po wpisaniu kodu "buydebug on" lub zbudować własny blok od podstaw jak normalny dom simowy, dodać pokoje dla mieszkańców NPC, przestrzenie wspólne i ominięcia poziomu. Ale jak budujemy własny blok od podstaw wtedy na czas budowy bloku wpisujemy kod "RestrictBuildBuyInBuildings true", następnie budujemy wszystko, a dopiero na sam koniec dodajemy kulki przynależności pomieszczeni, jeśli zrobimy to za szybko to nie będziemy wtedy mogli edytować już nic poza mieszkaniem przeznaczonym dla gracza. A kiedy taki blok jest już gotowy należy wpisać znowu "RestrictBuildBuyInBuildings" ale z "false".
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 02.11.2011 - 18:28
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2011, 00:19   #7
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Cytat:
Napisał HeR Zobacz post
Witam. Mam mały problem. Gdy chcę edytować blok, to nie mogę wpisać kodu restrictbuildbuyinbildings false. nawet go kopiowałam i wklejałam z tej strony. No i w związku z tym, nie mogę zmienić np. podłogi na korytarzu.
Moim drugim problemem jest budowa bloku, ze szkieletu. Ustawiam blok z katalogu buydebug i... to wszystko, bo nie mogę postawić żadnych ścian. Gdyby ktoś wiedział o co chodzi i umiał mi pomóc, to byłabym bardzo wdzięczna.
Ten drugi problem wynika z pierwszego.
Ale są dwa kody - ten, który podałaś i rbbb on / off (ten z kolei u mnie nie działa, ale działa pierwszy za to) Spróbuj - może podziała u Ciebie
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.12.2011, 15:21   #8
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Prubowałem kiedyś zrobić plok od podstaw, ale po pierwsze, nie mogłem zrobić tylu pienter, a po drógie, jak wstawiałem ten szkielet, nic nie mogłem zrobić...
I czy mogę gdzieś kupiś skrzynkę taką, jaka jest w wierzowcach...
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2011, 21:53   #9
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

Cytat:
Napisał Lubie Zobacz post
Prubowałem kiedyś zrobić plok od podstaw, ale po pierwsze, nie mogłem zrobić tylu pienter, a po drógie, jak wstawiałem ten szkielet, nic nie mogłem zrobić...
I czy mogę gdzieś kupiś skrzynkę taką, jaka jest w wierzowcach...
Nigdy nie spotkałam osoby, która tak dobrze posługiwałaby się ortografią!
Ktoś na górze pisał, że na mts są, poszukaj.

Ostatnio edytowane przez Filleable : 03.01.2012 - 21:46
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2012, 20:29   #10
Paka
 
Avatar Paka
 
Zarejestrowany: 17.09.2008
Skąd: Piła
Płeć: Mężczyzna
Postów: 422
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć blok mieszkalny...

ale kiedy wciskam shiftem na te drzwi, kiedy już mam wprowadzonych simów, czy jeszcze w trybie budowania?
bo teraz jak mam, to jak klikam z shiftem to tylko drzwi mi sie mnożą
__________________
[IMG]http://i56.************/34pj76a.jpg[/IMG]
Paka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
apartament;, blok


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023