Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.10.2009, 11:18   #1
dziew993
Guest
 
Postów: n/a
Mad Brak możliwość zalogowania się na głownym panelu

No więc nie mogę się zalogować na głównym panelu wkładam płytkę(oryginalną) i naciskam "logowanie" wyskakuje okienko i tam pisze adres e-mail i hasło i jak klikam by napisać to nie mogę napisać bo ikonka nie mruga by napisać i nic się nie pojawia na stronie the sims 3 mogę normalnie sie zalogować..;/
Jest na to jakiś sposób..??
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.10.2009, 14:33   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Brak możliwość zalogowania się na głownym panelu

A da się to okienko tak zaznaczyć, jak tekst w wordzie? Jeżeli nie, to najprawdopodobniej najzwyczajniej coś się zepsuło- być może jest to problem z rejestrem. Jeżeli bardzo Ci na tym zależy ściągnij program CCleaner który być może będzie potrafił to naprawić
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2009, 17:54   #3
Alicja1957
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak możliwość zalogowania się na głownym panelu

Ja miałam taki problem, że grę zainstalowałam prawidłowo, ale przy próbie zarejestrowania jej wyskakiwało mi, że gra jest już zarejestrowana. Wcześniej założyłam sobie konto na oficjalnej stronie gry i tam mi podziękowano za założenie konta. Kurcze - czyżby gra zdalnie połączyła się z kontem i sama się zarejestrowała? Jeśli tak by było, to powinnam była dostać darmowe obiecane simpoints oraz samochód i miasto, a tu nic z tego. Znalazłam w książeczce dołączonej do gry telefon pomocy do warszawy i zadzwoniłam - powiedziano mi, abym zgłosiła ten problem w emailu w dziale pomocy w społeczności TheSims3. Zgłosiłam, odczekałam obiecane 24 godziny na odpowiedź i nic. Odczekałam przeszło 120 i nic - zadzwoniłam ponownie - miły chłopak poinformował mnie, że już otrzymałam maila z odpowiedzią - wtedy dopiero dotarł na moją pocztę ten mail - dziwne - z datą sprzed przeszło tygodnia! Na dodatek zawierał info, że gra jest już zarejestrowana - przeze mnie! Więc znów telefon. Wtedy ten chłopak czy mężczyzna - ręcznie ustawiał moje parametry - w efekcie w końcu jestem zalogowana zarejestrowana i mam te bonusy oraz simpoints. Trzeba było wielu nerwów i pieniędzy, bo ten telefon do W-wy sporo mnie kosztował! Więc Tobie radzę, aby też skorzystać z działu pomocy EA - i tam zadać pytanie, albo zadzwonić do W-wy do działu pomocy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023