Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.01.2009, 17:35   #1
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Zakazana Miłość

Hello! Postanowiłam wstawić prolog już dziś, bo wydaje mi się, że jest gotowy. Jeszcze jedno Liv czy ty proponowałaś mi pomoc jeśli tak to jeśli zrobię pierwszy odcinek podeślę ci a ty sprawdzisz błędy oki? Miłego czytania. Mam nadzieję, że to fs będzie lepsze od poprzedniego.

Prolog

Był ciepły czerwcowy poranek. Paulina podniosła się z łóżka z ogromną niechęcią. Wiedziała, że musi iść do szkoły bo ma ważny sprawdzian, ale chciała wykręcić się od chodzenia do „budy”. Nie znosiła nauczyciela, który uczył ją historii. To właśnie z tego przedmiotu była zagrożona. Jaj mama, Edyta nie wiedziała o jej problemach z nauczycielem. Zawsze całą winę za złe oceny zwalała na córkę. Może i miała trochę racji, ale nigdy nie znalazła choć odrobiny czasu by porozmawiać z Paulą. Była wiecznie zapracowana. Rafał, mąż Edyty i ojciec Pauliny też nie zwracał uwagi na oceny córki. Zawsze myślał, że Paula jest prymuską, ona nigdy nie mówiła mu o ocenach. Albo pokazywała je mamie(co zdarzało się rzadko), albo sama podrabiała podpis. Czuła, że kogoś jej brakuje. Być może brakuje jej miłości rodziców, ich zrozumienia i wsparcia. W szkole nie była zbyt lubianą osobą. Była inna, uwielbiała styl emo i przez to nie miała znajomych. Na szczęście miała jedną wierną przyjaciółkę, Roksanę. Większość czasu spędzała z nią, na różnego rodzaju zabawach, czy też plotkach o fajnych kolesiach.
- Czy długo mam jeszcze czekać na ciebie? – wołał, lekko zdenerwowany spóźnianiem się córki, Rafał.
- Tato, ja dziś nie idę do szkoły, źle się czuję. – odpowiedziała wymigując się od pójścia do szkoły.
- Idziesz, rozumiesz, ubieraj się, masz pięć minut.
- Dobrze zaraz zejdę. – powiedziała.
Po dziesięciu minutach była już przed szkołą. Pożegnała się z tatą i ruszyła do szkoły.



Na korytarzu zobaczyła Roksanę. Rozmawiała z nią do końca przerwy. Gdy zadzwonił dzwonek, a okazało się, że teraz mają historię Paula przeraziła się, przecież nie nauczyła się na sprawdzian.
„-Przecież hista miała być na czwartej lekcji”. – myślała wchodząc do klasy.
Usiadła w swojej ławce, po chwili pan zaczął rozdawać sprawdziany. Paula dostając swoją kartkę zabrała się za pisanie sprawdzianu. Nie znała żadnej odpowiedzi. Obok niej siedział przystojny chłopak, Robert. Szkolny prymusek i pedancik. Paulina w głębi duszy lubiła go bardzo, ale bała się zagadać. Nagle na jej ławce wylądowała kartka. Gdy zajrzała do środka, zobaczyła odpowiedzi do testu. To była jej szansa, mogła ściągnąć, ale sumienie jej nie pozwoliło. Schowała ściągę i wpatrywała się w okno. Wiedziała, że nic nie napisze. Gdy skończyła się lekcja, Paulina wstała, oddała swoją kartkę i wyszła. Na korytarzu spotkała Roberta. Postanowiła mu podziękować :
- Dzięki za tą ściągę.
- Nie ma za co. Serio. Muszę lecieć kumple mnie wołają.
- Jasne, do zobaczenia. I jeszcze raz wielkie dzięki.



Resztę przerwy jak zwykle przegadała z Roksaną. Potem zaczęła się następna lekcja, potem przerwa i tak do godziny 13. Wychodząc, ze szkoły zobaczyła tatę czekającego w samochodzie. Nie wiedziała co zrobić chciała jechać z Roksi autobusem, ale jak nie pojedzie z tatą to będzie awantura. Pożegnała się więc z przyjaciółką i wsiadła do samochodu. Całą drogę milczała. Myślała o Robercie i trochę o kolejnym zawalonym teście z historii. Gdy weszła do domu mama na przywitanie rzuciła:
- Jak kochanie było w szkole?
-Dobrze. – odpowiedziała Paula.
- Chodź na obiad.
- Nie dziękuję, zjem później. Teraz odrobię lekcje. – powiedziała idąc do swojego pokoju.
Po godzinie odrobiła lekcje i zadzwoniła do Roksany. Zaprosiła ją, a ta bardzo chętnie skorzystała z zaproszenia.
- Zaraz będę. – rzekła Roksi.
Resztę popołudnia spędziły razem. Rozmawiały, bawiły, śmiały się. Ale nieustannie zbliżał się wieczór i obie dziewczyny musiały iść do swoich domów. Nie chciały się rozstawać, lecz w końcu pożegnały się i każda pognała do swojego domu. Paula po powrocie do domu zjadła kolację i położyła się. Długo nie mogła usnąć, ale w końcu przemogła się i usnęła.



Wiem, że trochę krótkie, ale to prolog. Komentujcie i oceniajcie.
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.01.2009, 17:51   #2
scarlett
 
Avatar scarlett
 
Zarejestrowany: 05.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 288
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

1 Zdjęcia nie dość, że mi się nie podobają, to jeszcze powstawiane w złych momentach i niezbyt pasują...
2 Baaardzoo Oryginaaaalnyyy Teeemaaat <zaczyna nią trochę rzucać, to mimowolne>
3 Sztuczne dialogi, pojawiające się ni z gruchy ni z pietruchy
4 Była w domu, pojechała, była już w szkole. Po co to?
5 Za szybkie przeskoki z miejsca w miejsce, z czasu w czas...
6 Powtórzenia
7 Nie chciały się rozstawać, lecz w końcu pożegnały się i każda pognała do swojego domu <- pierwowzór wspaniałego zdania
8 Długo nie mogła usnąć, ale w końcu przemogła się i usnęła <- wspaniałe zdanie, chyba moje ulubione.
9 przykro mi, że nie mogę dac Ci oceny 10000000000000000000000000,9999999/10
10 nie to, że się czepiam, tylko czasem dobrze jest spojrzeć na siebie bardziej krytycznie, dostrzec swoje błędy i próbować je naprawić
11 i zastanowić się, czy niektóre rzeczy warto pokazywać
12 pozdrawiam i życzę kształtowania się w pisaniu i dobieraniu zdjęć.

Ostatnio edytowane przez scarlett : 15.01.2009 - 17:57
scarlett jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.01.2009, 18:05   #3
alishia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Żeby nie powtarzać osoby wyżej powiem krótko. Zdjęcia kiepskie. Chaotyczny przebieg wydarzeń. Trochę powtórzeń. Początek jak rodem z telenoweli. Poczekam na następny odcinek.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.01.2009, 18:09   #4
Kejt24
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Wiesz co, zależy jak to rozwiniesz. Zdjęcia w sumie nieciekawe są. A dialogi są bez uczucia, szczególnie ten rzucił mi się w oczy:

- Czy długo mam jeszcze czekać na ciebie? – wołał, lekko zdenerwowany spóźnianiem się córki, Rafał.
- Tato, ja dziś nie idę do szkoły, źle się czuję. – odpowiedziała wymigując się od pójścia do szkoły.
- Idziesz, rozumiesz, ubieraj się, masz pięć minut.
- Dobrze zaraz zejdę. – powiedziała.

Więcej uczucia! To rozmowa ojca z córką, która nie chce iść do szkoły, a nie jakieś flaki z olejem! I co, tak źle się czuła i tak szybko odpuściła?
Jeszcze co: INTERPUNKCJA! I nie stawiaj spacji przed znakiem.
Dziękuję. Ocenię później.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.01.2009, 18:50   #5
Sweet.Dreams
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Długo nie mogła usnąć, a na zdjęciu Paulina i przyjaciółka. Coś tu więc nie halo!
Strasznie dużo powtórzeń. I choć to prolog, to wcale nie musiał być krótki. Brak opisów. Za szybkie przeskakiwanie akcji. Zdania niespójne. A ujęcia zdjęć nie są za ciekawe.
Niech Ci Liv pomaga. Zobaczysz różnicę.
Myślałam, że skoro to Twoje 2 FS, będzie o wiele lepiej. Łudziłam się, że masz jakiś ciekawy pomysł, ale póki co, to typowy tasiemiec o nastolatce z problemem. Której rodzice się nią nie zajmują, ma wierną przyjaciółkę i poznaje chłopaka.
Sam tytuł: "Zakazana miłość" wskazuje na jakąś historię o Romeo i Julii.

EDIT: @up - zgadza się, zależy jak to rozwiniesz
Kryty trochę było, ale nie poddawaj się. Mam OGROMNĄ nadzieję, że poprawisz swój styl pisania itp. Z odcinka na odcinek będzie coraz lepiej. Czekam na ciąg dalszy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.01.2009, 22:04   #6
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Eeee... Jestem w szoku, bo nie do końca o taką pomoc mi chodziło, ale OK . Czekam na PM`a od Ciebie. Cieszy mnie to, że naprawdę będę mogła pomóc

Co do odcinka: początek podoba mi się bardziej, aniżeli w Twoim ostatnim FS. Wybrałaś dość fajny i prosty temat, więc myślę, że sobie poradzisz. Zdjęcia również są OK.
Jest dobrze, ale nie idealnie. Są błędy, w niektórych miejscach cały czas robisz swoje słynne " , "
ale to jest do wytępienia
7/10
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2009, 06:55   #7
Schrei
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

1 bohaterka mi się podoba, zdjęcia tragedia, ujecie jest zrobione w złej chwili, to a aucie jeszcze jako taka ale reszta masakra, tekst, znaczy fabuła może być kilka błędów jest ale word też nie najlepiej sprawdza więc to pomine
generalnie fs nie jest złe, ocenie po next odcinku
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2009, 09:15   #8
Scarllett
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Wow. To fotostory jest naprawdę świetne.

9/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2009, 17:38   #9
Martusiak
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Bardzo mi się NIE podoba.
Taka mała rada: rób zdjęcia PrintScreenem, duużo lepsza jakość

No dobra, a teraz wymienianie błędów:
1. Wyżej wspomniana jakość zdjęć.
2. Zdjęcia ogólnie.
3. Dialogi.
4. Akcja.
5. Fabuła.


2 = Złe ujęcia, szczególnie to w samochodzie i na ostatnie. Dodatkowo umieszczasz je w złych miejscach.

3 = np. ten:
"- Jak kochanie było w szkole?
-Dobrze. – odpowiedziała Paula.
- Chodź na obiad.
- Nie dziękuję, zjem później. Teraz odrobię lekcje. – powiedziała idąc do swojego pokoju.
Po godzinie odrobiła lekcje i zadzwoniła do Roksany. Zaprosiła ją, a ta bardzo chętnie skorzystała z zaproszenia.
- Zaraz będę. – rzekła Roksi.
"

wg. mnie brzmiałby on dużo lepiej:
"Rodzice Pauli rozmawiali w kuchni, gdy do domu z ociąganiem weszła ich córka.
- Hej. Coś ciekawego wydarzyło się w szkole? Dostałaś jakąś ocenę? - zapytała mama. Paula stojąc na korytarzu ociągała się z odpowiedzią.
- Eh.... Nie, nic interesującego się nie zdarzyło.
- No dobrze, to chodź zjeść obiad. - poprosiła kobieta.
- Nie jestem głodna. Lepiej pójdę odrobić lekcje. - odpowiedziała dziewczyna, i popędziła do pokoju.
Zasiadła przed biurkiem, i wyjęła książki z plecaka. Wzdychając zaczęła rozwiązywać zadania.
Parę godzin później, gdy skończyła, postanowiła zadzwonić do swojej przyjaciółki, i poprosić ją o spotkanie. Roksi zgodziła się, i powiedziała, że za chwilę pojawi się w domu Pauli."
Nie wydaje ci sie, ze brzmi lepiej?

4 = Za szybko. Dziwnie się toczy.

5 = Norma. Dziewczyna ma problemy w szkole, pewien chłopak jej pomaga na klasówce. Pewnie ona się w nim zakocha, ale nie będzie mu chciała tego powiedzieć. Wszystko może zdradzić tytuł.

Dlatego radziłabym naprawdę przyłożyć się do tego, co robisz, zeby zbierać same pozytywne opinie. A droga do tego jest naprawdę ciężka.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2009, 18:06   #10
pisaqeczka
 
Avatar pisaqeczka
 
Zarejestrowany: 09.08.2006
Skąd: Białystok
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 131
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zakazana Miłość

Raczej nie bedzie to moje ulubione fotostory. Jakos mnie nie wciagnelo...

7/10
pisaqeczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023