Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.12.2013, 13:49   #1341
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Post z 13.X.13r., żeby nie robić double-posta:

Jeśli chodzi o to forumowe-nieforumowe RPG (ktokolwiek się za to zabrał?), polecam jeszcze poczytać o mikronacjach, czyli wirtualnych państwach. To też może być całkiem niezła zabawa Odsyłam do Google, na Wikipedię lub np. tutaj.

Można spróbować połączyć takie wirtualne państwo z PBFem, to już w ogóle mielibyśmy co robić.

Post z dzisiaj:


Istnieje na vBulletin modyfikacja dodająca wirtualne pieniądze? Widziałem coś takiego na jakimś forum w PhpBB3 i pomyślałem, że można też u nas takie coś wprowadzić.
Polega to na tym, że każdy użytkownik ma swoje wirtualne pieniądze, za które może coś kupować (załóżmy większa skrzynka PW na miesiąc - 1000 Forumowych Dolarów czy jak to nazwać, zwiększenie limitu wielkości avatara na 2 miesiące - 2500 FD itd.). Pieniądze można by wygrywać w konkursach, Administracja mogłaby dawać premie świąteczne i różne takie, no i co miesiąc każdy dostawałby, dajmy na to, 100 $. Nie byłoby wcale tak prosto na coś zarobić.
Poza tym userzy mogliby sobie kasę pożyczać, dawać w prezencie itd.
Takie urozmaicenie.
Można to zainstalować u nas?
Bez dostępu do FTP...
Pink Panther jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.12.2013, 14:35   #1342
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Szczerze - nie widzę w tym sensu. Wszelakie zwiększanie wielkości skrzynek, wysokości sygnatur, rozmiarów zdjęć, awatarów itp. itd. może prowadzić do spowolnienia wyświetlania na co wolniejszych "internetach" forum.
Jedyne, gdzie w tej chwili widzę możliwość wykorzystania, to dawanie premii za wygraną w konkursie. Ale - co to da? Co sobie obdarowany za takie "forumowegąbki" kupi? Przyjaciół? Dodatek do The Sims? chyba, że będziesz sponsorował. Widziałam, że można "eurogąbki" - OMG, co za nazwa - kupić w pakietach na allegro. Więc tak - wprowadźmy to, niechaj "głupie" dzieci podkradają kaskę rodzicom i wysyłają smsy, co by gromadzić więcej eurogąbek. A potem nimi handlować na allegro

Edit: Choć Apocalypsa - dała fajny pomysł. Można by "sprzedawać" np. awatary, tapety na pulpit, teksty sygnatur. To już ma trochę więcej sensu i być może twórcy takich rzeczy byliby w jakiś sposób docenieni. Tylko pytanie - co oni dalej robiliby z tymi "eurogąbkami"? Kupowali sami od siebie awatary?

No i nie zgodzę się na zbijanie kasy na "dzieciakach" - sorka za określenie, ale niestety prawdopodobnie skończy się pokątnym handlem za jakieś wysokopłatne sms-y, doładowywanie kont na różnych portalach itp. itd.
A z doświadczenia wiem, że "dzieciaki" (naprawdę sorka za to słowo), mogą wysłać takich smsów płatnych mnóstwo powodując wiele szkód.

Ale może masz jakieś fajniejsze pomysły na wykorzystanie "eurogąbek"?
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 07.12.2013 - 14:43
Björk jest offline  
stare 09.12.2013, 18:40   #1343
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Wybacz, że tak późno odpowiadam, ale nie zauważyłem edycji posta.
Szczerze powiedziawszy spotkałem się jedynie z handlem większą skrzynką, avatarem, rangami, kolorami nicków, nawet zdjęciem ostrzeżeń (według mnie to jest bez sensu, bo niby w rzeczywistości też jest kaucja na wyjście z paki, ale kara musi być). Handlowanie avatarami miałoby też minus - wszystkie zamówienia w "Zrób coś dla mnie" byłyby płatne :/

A skoro już tutaj jestem poruszę jeszcze jedną sprawę.
Mianowicie po dzisiejszej akcji z Perplexem jeszcze bardziej się przekonałem, że w Księdze panuje straszny chaos i każdy pisze co chce. Wiem, że sam pisałem różne rzeczy nie na temat za bardzo...
I tak sobie pomyślałem, że trzeba z tym zrobić porządek. Na pewnym forum widziałem takie rozwiązanie i myślę, że było dobre.
Jest osobny dział (nie temat), załóżmy o nazwie właśnie "Księga Skarg i Zażaleń". Każdy użytkownik może założyć tam temat według dokładnie podanego wzoru (potrzebne linki, opis sytuacji itd). W każdym temacie mogą wypowiadać się wyłącznie członkowie Administracji i ten użytkownik (posty innych osób są usuwane, a autor nagradzany). Oczywiście jeśli sprawa bezpośrednio dotyczy jakiegoś usera (np. jakieś groźby i zastraszanie na PW, wymyślone na szybko) to on też może. Sprawa rozwiązana = temat zamknięty. W wyjątkowych sytuacjach Administracja mogłaby pozwolić wypowiedzieć się komuś spoza grona user - administratorzy i moderatorzy, jeśli coś serio sensownego wniesie.

edit: Mam nadzieję, że znosicie jakoś moje ciągłe propozycje :c Ale jak już na coś wpadnę, to piszę, bo potem miałbym wyrzuty, że mogłem coś zmienić na lepsze, a nie zrobiłem nic w tym kierunku.

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 09.12.2013 - 18:48
Pink Panther jest offline  
stare 09.12.2013, 18:52   #1344
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Sam pomysł wydaje mi się dobry - wszystko byłoby uporządkowane a w przypadku kilku zażaleń jednocześnie byłoby czytelniej. Ale z drugiej strony zakaz wypowiadania się osób niezaangażowanych nie podoba mi się - często ktoś bezstronny potrafi wiele wnieść do sprawy swoją opinią.
Vanitas jest offline  
stare 09.12.2013, 18:54   #1345
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Nie, no dobrze PP, ale trzeba czasami widzieć sens.
To nie jest tak, że cokolwiek napiszesz, jest bez sensu. Ale akurat w tej sprawie pytałam kilku ludziów i oni myślą podobnie jak ja.
A co do księgi - to właśnie fajnie, że wypowiadają się wszyscy. Czasami nasze własne emocje skutecznie zniekształcają nam obraz rzeczywistości i trudno wtedy podjąć racjonalną decyzję, dlatego warto by wypowiedział się jeszcze ktoś bardziej obiektywny.
Aczkolwiek podoba mi się pomysł "wzoru odwołania". To by ukróciło posty w stylu: "Nie rozumiem dlaczego mam bana, bo nazwałem kogoś idiotą". Spróbuję coś takie skonstruować i wrzucę "wzór" do pierwszego posta w Księdze. Ale może to chwilkę zająć, bom naprawdę teraz zajęta czymś innym. THX za pomysł.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023