Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.01.2015, 00:33   #1
Valium
 
Zarejestrowany: 10.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 11
Reputacja: 10
Domyślnie Powiększyłem wielkość parceli

Cześć.

Mam do Was takie pytanie.
Posiadam The Sims 3 bez żadnych dodatków i jakiś czas temu pościągałem sobie kilka domów i kilka innych modów. Przypodobał mi się jeden z domków, które znalazłem, a mianowicie Agrestic: Phase Two.

Dom ten ( w wersji Hemingway ) jest wielkości 20 x 30.
Dużo przy nim posiedziałem, aby urządzić go tak, jak mi się podoba, lecz zrobiłem jeden błąd. Przy stawianiu tego domu na parceli, przesunąłem go bardziej na środek, bo jakoś wtedy mi to pasowało. Rozbudowałem ( wydłużyłem ) podjazd, itd. Problem jest w tym, że teraz z tego co widzę, mój dom zabiera jakoś 30 x 40, długi podjazd powoduje, że nie mogę rozbudować sobie ogrodu. Miałem nadzieję, że jak skrócę podjazd i chodnik o te kilka kafelek, wyeksmituję moją rodzinę przez edytor miasta, zapiszę ten dom do schowka i postawię nowy ( ale już ze schowka ) to będzie wszystko w porządku. Niestety, pomimo, że dom powinien mieć 20 x 30 ( bo przecież podjazd wygląda tak samo , jak w oryginale ), pokazuje mi ciągle, że jego wielkość to 30 x 40. Chciałem się więc spytać czy znacie może jakąś opcję, która pozwoliłaby mi zmienić wielkość tego domu. Nie chodzi tu już o usuwanie kafelek czy jakiś fragmentów tego domu, a zmiana liczby.

Może pokażę poprzez zdjęcia o co bardziej mi chodzi:

a) tak ten dom wygląda standardowo :

b) tak wygląda po mojej edycji ( proszę zwrócić uwagę na wydłużony podjazd ) :

Niestety jednak jest za mało miejsca z tyłu na co uwagi nie zwróciłem:


Chcę, aby dom miał krótszy podjazd i przylegał do drogi tak jak oryginał:



Normalnie dom miał wielkość 20x30, po mojej edycji 30x40, jednak po skróceniu o elementy, aby przybrał wielkość 20x30 tak jak oryginał, dalej jest wpisane 30x40, co powoduje, że jak wstawiam go na parcelę to i tak jest w tym samym miejscu i nie da się go przybliżyć do jezdni.



Próbowałem wyeksmitować rodzinę, usunąć te elementy, aby wyglądał tak jak na początku, dałem go do schowka, wywaliłem z parceli, wstawiłem ze schowka, ale choć nie ma długiego podjazdu i tak stoi w tym samym miejscu.

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi i znacie jakąś metodę na to.


Pozdrawiam.
Valium jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.01.2015, 08:32   #2
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Powiększyłem wielkość parceli

Sprawa wydaje się prosta - to nie dom umieszczasz w skrzyni tylko całą parcelę.
Jeżeli chcesz coś zmienić to radzę Ci postawić znowu oryginalnie ściągnięty dom na parceli 30x20. I wtedy kombinować dalej, ale w ten sposób stracisz piękny ogród.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2015, 11:13   #3
Valium
 
Zarejestrowany: 10.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 11
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powiększyłem wielkość parceli

A czy jest jakaś możliwość, aby stworzyć własne plany?
Przy budowie domu są plany poszczególnych pokoi i się zastanawiam czy istnieje taka możliwość, aby zrobić plany swoich pokoi. Piękny ogród to nie problem, bo jest malutki, a z przodu tyle przestrzeni. Szkoda tylko środka, bo ten dom robiłem dość długo. Teraz co prawda kupiłem na allegro za 3 złote 3GB dodatków do The Sims 3. Pomimo, że mam ich dużo, to z tych tylko powtórzyło mi się 5 plików i jestem pod ich wrażeniem, a więc pewnie szykuje się remont.

Zakupiłem dodatek 'Cztery pory roku' i 'Kariera', więc mam w sumie zamiar przenieść się do Twinbrook, jak tylko przyjdą mi te dodatki. Jakoś ciekawi mnie ta miejscowość. Najprawdopodobniej zacznę również grę z nową postacią, bo potworzyłem trochę nowych, powstawiałem wiele domów, które pobrałem i mówiąc krótko, gra czasami się długo ładuje albo przycina.

W planach jeszcze mam zakupienie dodatku, który dodaje miasto Moonlight Falls. Samo miasto mi się podoba, natomiast jakaś tam magia, itd. już nie bardzo. Zwierzaki też dodają fajne miasto. Ogólnie podobają mi się takie północno-wschodnie amerykańskie klimaty, spokojne miejscowości, po części zalesione, niekoniecznie tak kolorowe i jasne jak Sunset Valley.

Ostatnio edytowane przez Valium : 22.01.2015 - 11:17
Valium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2015, 17:18   #4
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Powiększyłem wielkość parceli

@up, TU masz link, wystarczyło poszukać
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023