Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.02.2007, 15:05   #1
Arvén
 
Avatar Arvén
 
Zarejestrowany: 12.02.2007
Skąd: inąd
Płeć: Kobieta
Postów: 49
Reputacja: 12
Domyślnie Półokrągły dach

Przed wami poradnik do robienia półokrągłego dachu. Może on być także robiony z przeszklonym 'oczkiem' - taki właśnie chciałam zrobić lecz możliwości mi nie dały. Przejdźmy do sedna sprawy.

Musimy zacząć od zbudowania budynku. Jeżeli chcemy, aby nasz budynek miał dwa piętra użytkowe, budujemy budynek trzypiętrowy - trzecie piętro to będzie dach.



Po zbudowaniu dowolnej ilości pięter dobudowujemy z boku ścianę pomocniczą. Ściana musi stać w odległości dwóch kratek od budynku i być tak samo wysoka jak budynek. Wystarczy ściana z jednej strony, ale o grubości co najmniej jednej kratki. Polecam również zrobienie ściany dłużej od budynku o łącznie 2 kratki. Później zobaczycie, dlaczego.



Potem zaczynamy robić dach. Za dach posłuży po prostu podłoga (można ściągnąć jakiś dodatek, żeby wyglądała jak dachówka). U mnie simowie mają czarny dach i jasne "oczko" w środku. Można oczywiscie kombinować dowolnie, najlepiej jest ogrodzić budynek. Na ścianach pomocniczych kładziemy podłogę - najwygodniej każdą w innym kolorze, wtedy będziemy kojarzyć którą już obniżyliśmy a którą jeszcze nie.



I tu zaczynamy papraninę. Otwieramy okienko do kodów za pomocą Shift Ctrl i C, wpisujemy boolProp constrainfloorelevation false. Jeżeli twój domek ma wymiary np. 7x7 (tak jak mój), to obniżamy o jedno kliknięcie wszystkie kwadraty terenu ściany pomocniczej poza tym na samym środku, tak jak na obrazku (pomagamy sobie narzędziem do wyrównywania terenu):



Następnie za pomocą narzędzia do wyrównywania terenu przeciągamy zaznaczenie od obniżonej części ściany pomocniczej do samego końca właściwego budynku. Nasz dach budynku powinien teraz przejąć kształt dachu konstrukcji pomocniczej.



Powtarzamy te dwie czynności po kolei dla każdego kwadracika ściany pomocniczej, oddalając się od jej środka. Żeby powstał perfekcyjny półokrąg, należy za każdym razem obniżać konstrukcję pomocniczą o dodatkowe kliknięcie. Można jednak poeksperymentować.





Gdy już nasz dach nabierze odpowiednich kształtów, usuwamy konstrukcję pomocniczą i tyle! Nasz półokrągły dach jest już gotowy. Można teraz udekorować cały budynek. Uwaga! Tapeta na ostatnim piętrze nie będzie się ładnie układać, dlatego najlepiej wybrać tam prosty wzór.



W razie jakichkolwiek niespójności w tekście bądź moich błędów lub problemów, proszę tu pisać

Pozdrawiam, A.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 14.08.2023 - 23:32
Arvén jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.02.2007, 14:39   #2
Vanili
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie wiedziałam o tym. Dzięki napewno mi się przyda .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2007, 13:59   #3
vanity
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Noo jaki fajny poradnik! Na pewno się przyda Za chwilkę wypróbuje ^^ Dzięki :*
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.11.2007, 15:19   #4
Dzaga717
 
Avatar Dzaga717
 
Zarejestrowany: 27.08.2004
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 64
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

He niewiem czy dam rade bo niebardzo rozumiem.Tego momętu ... "Teraz obniżamy czwartą z kolei kratkę o jedno kliknięcie - pamiętajcie ze każda kratka ma cztery rogi więc należy ją obniżać ze wszystkich czterech stron. Początkowo, za pierwszym kliknięciem obniżają nam się dwie kratki do środka. Poprzez kliknięcie na złącze kratek obok wyrówna nam się jeden poziom."
__________________
Dzaga717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2007, 21:55   #5
Origáme
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

Próbowałam Ten Dach Zrobić Ale Mi On Nie Wychodził Ale To Nic :smirk:
Pozdr.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2007, 11:55   #6
Lenusiek93
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

świetne... na pewno skorzystam... jak zaistaluję simsy xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.05.2009, 21:06   #7
rm133
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

Nie No Po Prostu Super. Dzięki Właśnie Tego Szukałem
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2010, 09:49   #8
Mika.
 
Avatar Mika.
 
Zarejestrowany: 25.08.2009
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 211
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

Próbowałam... kiedy miałam już gotową całość ta ostatnia kratka nie chciała mi się usunąć ;/
__________________
Mika. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.04.2010, 14:13   #9
Sherlock
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Półokrągły dach

No, całkiem fajny ten poradnik ^^"
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023