Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.02.2005, 16:53   #1
-tamatha-
Guest
 
Postów: n/a
Arrow Krzywy dach w wersji chińskiej

1. Wciskamy Shift + ctrl + C otwiera nam się wtedy okienko i tam wpisujemy kod
boolProp constrainFloorElevation false – aby móc przekształcać teren gdzie normalnie nie można
i znowu powtarzamy kombinacje na okienko z kodem tylko, że teraz wpisujemy moveobjects on – żeby kłaść rzeczy tam gdzie nie trzeba ( w tym przypadku płotek)

2. Kładziemy ściany na najniższym poziomie (mniej więcej tak aby zajmowały taki sam teren jaki ma mieć nasz dach, na nich kładziemy podłogę (oczywiście taką jaką twój dach ma mieć teksturkę) To wszystko powinno mieć mniej więcej kształt kwadratu lub prostokąta (ważne żeby wymiary były potęgą dwójki a nie trójki, żeby nie wyszedł nam płaski kwadrat na samym środku dachu).



3. Teraz usuwamy wszystkie ściany z pod spodu, tak, że nasz dach wisi w powietrzu. Poniżej możemy sobie dodać podłogę żeby wiedzieć, gdzie dokładnie jest nasz dach:



4. I teraz zaczyna się cała zabawa. Schodzimy na najniższy poziom, wchodzimy na narzędzia zmiany terenu i wybieramy podwyższenie terenu. Podnosimy najpierw same rogi dachu o 1 kliknięcie. Potem podnosimy jeden kwadracik po środku terenu pod dachem o 2 lub 3 kliknięcia. Bierzemy narzędzie do wyrównywania terenu i począwszy od tego środka wyrównujemy teren pod dachem. UWAGA! Zaznaczenie musi być o jeden kwadracik mniejsze od dachu. Potem powtarzamy to w kółko, za każdym razem podwyższając kwadracik o coraz więcej kliknięć, a teren wyrównując o jeden kwadracik mniej. Powinno nam wyjść coś takiego:






6. Gdy już będziemy zadowoleni to usuwamy podłogę pod dachem, następnie wpisujemy kod boolProp constrainFloorElevation true, schodzimy na najniższy poziom i wygładzamy całą powierzchnię. Teraz to powinno wyglądać tak:



Na dachu możemy postawić lampki, a sam dach może stać na ścianach lub kolumnach, np:



I to by było wszystko dach może być oczywiście wyginany na tysiące różnych sposobów również wgięty w dół, ale to zależy od waszej twórczości

Ostatnio edytowane przez Caesum : 19.08.2023 - 18:44
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.02.2005, 15:55   #2
-tamatha-
Guest
 
Postów: n/a
Grin Krzywy dach kiedy jest kilka pięter

Cytat:
Napisał madziaaaaaaa
Dzięki dzięki, ale mam pytanie czy ten dach zawsze musi się znajdować zaraz po parterze??? Nie da się zbudować fundamentów, na tym ścianę, potem podłogę, a potem ściany i zaraz potem dach??? Bo chciałabym zrobić właśnie taki dom, ale żeby tylko dach był powykrzywiany, podłogi nie.


pozdrawiam

Zaraz sprawdzę jak będę znała odpowiedź to edytuje tego posta


Edit:

Ok podstawowa odpowiedź to da się



1.Najpierw stawiasz ściany (z fundamentami jeszcze nie próbowałam) tyle ile pięter chcesz



2. Potem przechodzisz na najwyższe piętro i kładziesz tam podłogę na całej powierzchni (ale tylko na najwyższym!!!!) tak jak na obrazku uuups nie ma obrazka
zgubiłam zapomniałam zrobić...

3. To jest punkt opcjonalny można na tej podłodze postwaić płotek tak aby tworzył takie kratki (wiecie o co chodzi nie???) Ale to jest tylko ozdoba ale róbcie to w tym momencie bo dalej nie wyjdzie no i do tego potrzebny jest kod moveobjects on

4. No i przyszedł czas na nasze upragnine wyginanie, a więc wpisujemy kod boolProp constrainFloorElevation false
Schodzimy na najniższe piętro i w środku zaczynamy wyginać



Tylko uwaga nie wyginajcie przypadkiem ściany bo potem już jej nie odegniecie... znaczy odegniecie, ale lepiej cofnąć po co się bawić

5. Sprawdzamy efekty co wygląda mniej więcej tak: (Tylko u mnie z płotkiem)



6. Potem znowu dezaktywujemy kod i wpisujemy (Chyba pamiętacie jak się otwierało to okienko ) boolProp constrainFloorElevation true
I schodzimy na najniższe piętro wchodzimy w opcje terenu i wybieramy wygładzanie (Jeśli ktoś nie wie jak wygląda ta opcja to piszcie śmiało tylko może na PM to odrazu tu wstawie obrazek) no i oczywiście wygładzamy powierzchnie wewnątrz budynku a dach nasz zostanie taki jak był

7. Potem spokojnie możemy kłaść podłogę na innych piętrach



8. No i oczywiścir malujemy nasz dom, a końcowy efekt u mnie wygląda tak (oczywiście nie radzę robienia takich zwykłych kwadratów, bo to nie wygląda za fajnie)



Mam nadzieje,że pomogła... Przepraszam za wszelkie błędy, ale robiłam to na szybko

a ja (brat ka... thei) to poprawiałem . Jeśli śę pmylilem to śory po mam ciesieć lat ... (Czemu ja mam brata???? - ale za to poprawił błędy)

Ostatnio edytowane przez -tamatha- : 28.02.2005 - 18:43
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.03.2008, 18:47   #3
magda_17
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zrobić ,,Krzywy dach" Wersja Chińska XD

ciekawy pomysł
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2008, 20:04   #4
nitka84
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zrobić ,,Krzywy dach" Wersja Chińska XD

Przydatne i efektowne
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Tajne czary, ale jak je zrobić?? Olgunia12 The Sims 1: Rozszerzenia 9 25.12.2003 11:34


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023