Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09.11.2014, 11:40   #1801
Lazybones
 
Zarejestrowany: 09.11.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Siema, mam dosyć obszerne pytanie i nie mam pojęcia gdzie je zadać - więc wybrałem ten temat.

Mam możliwość kupna wszystkich dodatków do the sims 2 po taniości ( tych których nie mam). Naszła mnie niezła zajawka na simsy. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić The Sims 3 z kilkoma dodatkami? (Czwarta część odpada bo mam za słaby komputerek ;( )

O co mi chodzi: Zależy mi na tym, bym mógł sobie stworzyć własne miasto i zaludnić je własnoręcznie. Wiem, że w the sims 2 jest to możliwe. Można stworzyć własną okolicę i zbudować w niej domy, upiększyć drzewkami itp. Nie mam pojęcia natomiast czy w 3 części można to zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Kiedyś sporo czasu grałem w 2 i tworzyłem własne budowle i miasto. Jeśli w 3 jest to możliwe to czy jest duża różnica podczas budowania domu? (Usprawnienia, czy w ogóle dużo przyjemniej się to robi?). Jeśli jest taka możliwość w 3 części to możecie mi wytłumaczyć jak to robić, gdzie kliknąć. U kumpeli szukaliśmy tej opcji ale nie mogliśmy jej znaleźć. (miała tylko podstawkę wtedy.)
Lazybones jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.11.2014, 12:00   #1802
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Jeśli chcesz stworzyć własną okolicę w TS3, to musisz mieć kreator "stwórz świat". Możesz go pobrać z oficjalnej strony TS3. Kreator okolic to jakby oddzielny warsztat (jak warsztat simów z dwójki). Tylko, że to narzędzie jest bardziej zaawansowane, np. możesz wybierać trzy różne rozmiary miasta, samodzielnie kształtować teren, wybierać miejsca, gdzie simowie nie mogą podchodzić i gdzie kamera nie może podjeżdżać, itd. Więc niewykluczone, że będziesz musiał najpierw trochę o tym poczytać zanim się weźmiesz do robienia własnych okolic. Po zakończeniu robienia świata możesz go importować do gry i budować domy/wprowadzać rodziny.

Jeśli nie będzie ci się chciało tego wszystkiego robić zawsze możesz poszukać w internecie gotowych pustych okolic i pominąć pierwszy etap.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2014, 12:38   #1803
Lazybones
 
Zarejestrowany: 09.11.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź! Chyba więc sprawię sobie drugą część. Nie będę się bawił w jakieś wynalazki twórców
Lazybones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2014, 21:04   #1804
Weraxera
 
Avatar Weraxera
 
Zarejestrowany: 21.09.2014
Skąd: Ostróda
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Mam problem z bugującym się Simem. Gdy np. każe mu iść spać co wiąże się z przebraniem w piżamę to wtedy stoi przy tym łóżku i stoi jak jakiś down ;/ Nawet jak klikne żeby tego nie robił to jest ta przekreślona interakcja i dalej stoi. Myśle że chodzi właśnie o te przebieranie się w inne ciuchy. Jak idzie do pracy to też tak czasami ma. Rozwiązaniem chyba nie jest kod resetsim [imię Sima] ponieważ po jego wpisaniu Sim wraca na swoją parcelę domową.
__________________
Weraxera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2014, 15:13   #1805
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Wera, prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz. Trójkowe simy już tak mają. Mam podobny problem, tak samo jest ze zmianą grupy wiekowej czy braniem prysznica/kąpaniem się. Chociaż z czasem, kiedy sim przebierze się kilka razy, to to wszystko odbywa się szybciej, więc spróbuj nie resetować simów, jak zmieniają strój (co prawda stracą parę simowych godzin, no ale...). Ewentualnie możesz jeszcze odinstalować jakieś CC jeśli je masz.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2014, 20:32   #1806
Weraxera
 
Avatar Weraxera
 
Zarejestrowany: 21.09.2014
Skąd: Ostróda
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dzięki : ) Może jakoś się poprawi.
__________________
Weraxera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 14:06   #1807
zuzapets
 
Avatar zuzapets
 
Zarejestrowany: 11.11.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 207
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Witam mam pewien problem z grą otóż :
Gram z modami i dodatkami z internetu typu ubrania itd ale zainstalowałam simsy 3 na nowo ponieważ jakimś cudem odinstalowały się dodatki z neta ok zainstalowałam je i widzę że mam screeny,w menu start dodatki z neta i trochę się zdziwiłam ale dobra zainstalowałam je i nadal ich nie mam :/ wiecie może co mogę zrobić w tej sytuacji? ja na prawdę nie wiem gdzie mogę szukać pomocy w tej sprawie
*jak dodałam do złego działu to pytanie to przepraszam
zuzapets jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 12:05   #1808
Orbit
 
Avatar Orbit
 
Zarejestrowany: 13.12.2014
Skąd: Kraków.
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Nie mogę się wyprowadzić!

Mam problem. O tuż moja rodzina się powiększa, i brakuje mi pokoi, ale w żaden sposób nie mogę ich wyprowadzić! Kliknęłam w telefon, a później w przeprowadzkę, lecz niestety, ale kiedy wybierałam sobie większy dom, i wszystko było gotowe, nie chciało się przeprowadzić. Ładowało się tak długo, że zresetowałam komputer, a budować dodatkowych pokoi nie umiem! Pomocy!
Orbit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 12:13   #1809
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Nie mogę się wyprowadzić!

Cytat:
Napisał Orbit Zobacz post
Mam problem. O tuż moja rodzina się powiększa, i brakuje mi pokoi, ale w żaden sposób nie mogę ich wyprowadzić! Kliknęłam w telefon, a później w przeprowadzkę, lecz niestety, ale kiedy wybierałam sobie większy dom, i wszystko było gotowe, nie chciało się przeprowadzić. Ładowało się tak długo, że zresetowałam komputer, a budować dodatkowych pokoi nie umiem! Pomocy!
Przez chwilę zastanawiałam się w jakim to języku zostało napisane (no i ta interpunkcja).
Może po prostu gra zawiesiła się w momencie przeprowadzki i wystarczy spróbować raz jeszcze?
Jak to możliwe, że nie potrafisz budować pokoi?
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.02.2015, 10:15   #1810
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Mam straszny problem i już dłużej nie wytrzymam, bo nie wiem, co mam zrobić.

Problem dotyczy tylko jednej rodziny/otoczenia. Otóż chciałam wysłać Simów na Uniwersytet Simowy i po paru minutach długiego ładowania gra się zacinała i można było tylko uruchomić menedżera zadań. Starałam się znaleźć źródło problemu i posprzedawałam wszystkie nieruchomości, rozwiązałam problem z księgarnią (nie można było do niej pójść, usunęłam ją i postawiłam na nowo w trybie edycji miasta), pousuwałam nawet kilka obiektów z wielkiego domu, bo złożoność takiego otoczenia chyba ma znaczenie. (Dodam, że problemów z zapisywaniem się gry nie ma i nie było.)

Myślałam, że problem tkwi w Simach, których postarzałam sztucznie (testingcheatsenabled), ale to niemożliwe, bo nawet jak wyślę gdziekolwiek (Champs Les Sims, Al Simhara, Shang Simla, Uniwersytet Simowy) Sima z tej rodziny, którego nie postarzałam sztucznie, to i tak jest taka sama sytuacja, a mianowicie:

1. wysyłam w podotoczenie
2. podotoczenie ładuje się wyjątkowo szybko
3. włącza mi się ono w taki sposób, że nie ma z lewej strony panelu Simów, niedostępny jest tryb kupowania ani budowania, pasek nastroju jest niebieski, otoczenie włącza się w dowolnym miejscu, nie można nigdzie kliknąć, a najgorsze jest to, że można stąd wyjść jedynie do menu głównego, bo bezpośrednie wyjście jest niemożliwe (gra nie reaguje)
4. wchodzę do menu głównego i ładuję tę rodzinę i po znacznie krótszym czasie pojawia mi się komunikat:

"Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania "[rodzina].sims3". Zaleca się wyłączenie aplikacji i włączenie jej ponownie."

5. włączanie tej rodziny ponownie nic nie daje, więc wychodzę z gry i włączam ją ponownie i sytuacja powtarza się w kółko (o ile wysyłam Simów do jakiegoś podotoczenia)

Normalnie gra chodzi O.K., tyle że nie można tych Simów nigdzie wysłać... I jest to raczej problem tylko tej rodziny, bo wszędzie indziej jest O.K.

Czym to może być spowodowane?

(Dodam, że jeśli miałam jakieś problemy, to przeważnie tylko z tą rodziną.)

Ostatnio edytowane przez ABC3003 : 21.02.2015 - 10:41
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
problemy, pytania i odpowiedzie, sims gra grafika komputer


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023