Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.07.2007, 17:09   #1
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Zrób sobie lokaja.

Prosty poradnik jak stworzyć lokaja bądź pokojówkę, którzy będą pracować dla nas za darmo.
  1. Przejdźcie do Trybu Tworzenia Rodziny i stwórzcie sima, najlepiej emeryta. Nazwijcie go jakoś stosownie, np. jak ja "Alfred".
  2. Jeżeli chcecie mieć pokojówkę, to stwórzcie simkę emerytkę i również dajcie jej jakieś fajne imię.
  3. Wybierzcie fryzurę jak dla lokaja. Niech wygląda poważnie i nonszalancko.
  4. Możecie mu również dać okulary, wąsy, co tylko chcecie.
  5. Następnie ubierzcie go w jakieś eleganckie ubranko, najlepiej garnitur.
  6. Teraz najważniejsze - charakter. Znak zodiaku obojętny, ale punkty charakteru musicie przydzielić Wy. I tak:
    • Niechlujny/Schludny - 10 (musi sprzątać wszystko co choć trochę brudne, prawda?),
    • Nieśmiały/Otwarty - 5 (będzie zagadywać do Simów),
    • Leniwy/Aktywny - 5 (nie będzie leniem non stop siedzącym na kanapie),
    • Poważny/Lekkoduch - 0 (Lokaje nigdy nie są wesołymi ludźmi ),
    • Zrzędliwy/Uprzejmy - 5 (To mówi samo przez siebie).
  7. Aspiracja obojętna, ale chyba najbardziej by pasowało Pragnienie Popularności.
  8. Następnie tworzycie resztę rodziny, np. żonę i męża dla których Alfred będzie "pracował".
  9. Budujecie dom, umieszczacie w nim rodzinę z lokajem (ja poszłam na łatwiznę, bo wprowadziłam ich do już gotowego domu w grze ).
  10. Otwieracie konsolę kodów (Ctrl + Shift + C) i wpisujecie:
    • Boolprop testingcheatsenabled true
  11. Przytrzymując klawisz Shift klikacie na lokaja i klikacie "Make Unselectable".
  12. Tak oto macie o lokaja o którego nie musicie się troszczyć, bo sam sobie poradzi. I będzie sprzątać wam za darmo całym dom.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 11.08.2023 - 19:41
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.07.2007, 18:18   #2
Chmelcor
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Wspomnij rowniez, ze bedzie ogladal telewizje i robil wszystkie inne rzeczy jak normalny sim.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 09:26   #3
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Ale to chyba oczywiste,czyż nie?
Jeśli nie,to mówię-będzie nie tylko sprzątał,ale robił sobie jedzenie,spał,oglądał telewizję i tak dalej.Ale moim zdaniem w tym poradniku chodziło o to,żeby sobie stworzyć coś w rodzaju "pokojówki" za darmo
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 10:27   #4
Anastazja
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Cytat:
Napisał Chmelcor
Wspomnij rowniez, ze bedzie ogladal telewizje i robil wszystkie inne rzeczy jak normalny sim.
Normalka, tak samo robi wynajęta opiekunka do dziecka, kiedy nie ma nic do roboty.
Też łaźni i ogląda telewizję, ba nawet kąpie się w nieswojej wannie.
A robot Sługus, ten sam problem, nie ma co robić to gra na kompie.
Osobiście uważam, że schludny na maxa sim i poważny, mało będzie miał takich odpałów.
I chyba w tym tkwi cała tajemnica, właśnie w tej osobowości.

Można takiemu lokajowi zrobić pokój obok garażu i tam będzie sobie spał a i czasem można używać go jako szofera XD
Jak ktoś lubi grać w stylu Państwa Bogackich, to pomysł na lokaja wydaje się całkiem, całkiem.

Mnie ciekawi inna rzecz, ale to już sobie sama sprawdzę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 10:50   #5
Delivered
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Lepiej by było gdyby ktoć wprowadził rodzinę, a potem stwożył lokaja osobno i zrobić to samo jak w poradniku, ale lokaj będzie po wprowadzeniu się do tej samej rodziny będzie mieć inne nazwisko.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 10:54   #6
Chmelcor
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

A moze byc tez tak, zeby zanim go odlaczac od rodziny dac na maxa Sprzatania, Gotowania, Kondycji i Techniki, bo to wazne jezeli chcesz, aby wykonywal obowiazki szybko.
Jesli ma sie wlasny biznes lu jakis pozniejszy dodatek na drzwiach jest mozliwosc zablokowania drzwi. Wybierasz "Tylko dla Wspollokatorow" i juz masz pokoj nie dla lokaja(ale musi to byc zrobione po tym jak go odlaczysz od rodziny). I warto by mu przydzielic jakis pokoj. Wiec zanim odlaczysz go od rodziny kliknij nim na drzwi do pokoju przeznaczonego dla niego i wybierz "Wstep Tylko dla Mnie".
A zeby zmusic go do obowiazkow domowych klikamy na niego i na "Naklon do..." i tam wybieramy co chcecie aby zrobil. Mam nadzieje ze pomoglem.

Ostatnio edytowane przez Chmelcor : 22.07.2007 - 11:02
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 11:44   #7
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Ale jego nie trzeba zmuszać do sprzątania itepe...On to sam będzie robić Chyba,że chcecie żeby wam podał obiad czy coś takiego
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2007, 15:08   #8
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Ja zrobiłam inaczej . Stworzyłam sobie osobno Pannę Służącą: ma na maxa schludność i aktywność. InSIMenatorem trzymam jej potrzeby na maxa i łazi i sprząta, tyle że ja nią kieruje
To jest nawet wygodniejsze, bo i krzewy może strzyc i robić obiady i cały czas mam nad nią kontrolę.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.10.2007, 18:30   #9
esef
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

niezłe niezłe.. ja mam u jednych służącą ale nią kieruję. Zrobię tak jak piszecie i "nakłoń do" powinno wystarczyć zeby dbała o dom, ogródek i jeszcze gotowała

pytanko- czy taka osoba normalnie się starzeje, czy wcale (jak npce?)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 13.10.2007, 19:21   #10
Sara_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zrób sobie lokaja.

Świetny poradnik, nie wpadłabym na coś takiego.^^ Dzięki ;*
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023