Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą > The Sims 2: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.11.2007, 21:25   #31
Kociara
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Do .:Wila:. Tez twierdze ze to bzdura! ja miałam tak że facet flirtował z każdą laską jaką napotkał i sie często umawial na randki( chyba w 4 byl zakochany a w 2 zauroczony) i te co sie w nich zabyjał WSZYSTKIE byly w ciąży (z nim) a on z żadną nie był ani zaręczony ani po ślubie ... oczywiscie zostawil je z dziecmi a sam sie z innymi umawial i tak ciągle ...
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.01.2008, 13:01   #32
Paulina089
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Zdaję się, że WITAMINKA ma rację.
Nie wiem ile autorka tematu ma lat, ale zdaje się, że szkoła średnia dopiero przed nią, bo nie było by w niej takiego zdziwienia, gdyby miała w szkole genetykę
Jeśli bliźnięta są dwujajowe to mogą się bardzo różnić od siebie nie tylko wyglądem, ale również osobowością.
 
stare 02.01.2008, 20:37   #33
Tapczan_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

A ja miałam 2 chłopców murzyna i mulata
 
stare 01.02.2008, 20:52   #34
Sun_rise
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

A to u mnie normalka , czasem mam bliźniaków którzy do siebie praktycznie nie są w cale podobni, tzw. dwu jajowi .
 
stare 01.02.2008, 23:52   #35
Paparazzi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Moja simka ma dziecko z sąsiadem, który ma swoją żonę i dzieci a mimo to przychodzi od czasu do czasu zamowac się tym nieśłubnym dzieckiem. Oczywiście te dwie się szczerze nienawidzą, dlatego staram się żeby na siebie nie trafiały bo skaczą sobie do gardeł. A bliźniaki zawsze mam normalne. Szkoda. Bo przydałyby też się i inne rasy. Jak np. żółta albo czerwona... P.S. Babeczki - zerknijcie na nowy serial. www.waga.tivi.pl
 
stare 02.02.2008, 11:12   #36
Chocolate_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Przez Sernik xDD !
jak simy jedzą sernik to są blizniaki ;>
 
stare 21.02.2008, 19:45   #37
gosia_sk0
Guest
 
Postów: n/a
Post Odp: Dziwne bliźniaki

[COLOR=Sienna]Mam pytanie takie trochę nie do tematu: dlaczego jeśli jeden Sim ma czarne lub brązowe włosy a drugi blond lub rude to ZAWSZE wychodzą u dzieci te ciem,niejsze? Przy czym blond i rude- u dzieci wychodzą losowo a także brązowe i czarne- też losowo. Ale kiedy np czarnowłosy sim ma dziecko z blondynką- to dziecko zawsze ma czarne włosy. U was też tak jest? Sorry za trochę niezrozumiały styl pisania . Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.[/COLOR]
 
stare 21.02.2008, 23:17   #38
marusha
 
Avatar marusha
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 16
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Cytat:
Napisał gosia_sk0
[COLOR=Sienna]Mam pytanie takie trochę nie do tematu: dlaczego jeśli jeden Sim ma czarne lub brązowe włosy a drugi blond lub rude to ZAWSZE wychodzą u dzieci te ciem,niejsze? Przy czym blond i rude- u dzieci wychodzą losowo a także brązowe i czarne- też losowo. Ale kiedy np czarnowłosy sim ma dziecko z blondynką- to dziecko zawsze ma czarne włosy. U was też tak jest? Sorry za trochę niezrozumiały styl pisania . Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.[/COLOR]


No bo w genetyce.. geny odpowiedzialne za ciemny kolor wlosow sa dominujace (mocniejsze) a geny wlosow jasnych recesywne (slabsze) wiec dlatego zawsze wychodza ciemne wlosy. w dlaszych pokoleniach dzieci moga jasniejsze wlosy bo kiedy osoba ma 2 geny dominujacy i recesywny i jej partner tez ma taka mieszanke genow albo ma 2 geny recesywne to wtedy maja szanse ze przy polaczeniu dziecko odziedziczy od kazdego rodzica po genie recesywnym i bedzie miec jasne wlosy (przy zaplodnieniu dziecko dostaje po jednym genie od kazdego rodzica ktore sie lacza w pare). Tak tez jest w przypadku koloru oczu. Ciemne oczy - geny dominujace, jasne np. niebieskie - recesywne czyli np. rodzice moga miec piwne oczka a dziecko niebieskie bo odziedziczylo po nich geny recesywne Mam nadzieje ze wyjasnilam w miare jasno xD
__________________
<3
marusha jest offline  
stare 29.02.2008, 12:08   #39
Szczur
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Hej. Cechy nie dziedziczą się od tak losowo, albo jeżeli rodzice mają oczy niebieskie i żółte to dziecko nie będzie miało zielonych. Tak jak mówiła marusha, są geny dominujące(duża litera) i recesywne(mała litera). Jeżeli ktoś ma gen brązowych i niebieskich oczu, to jego genom będzie wyglądał tak "Aa", a kiedy ten organizm będzie tworzył plemniki czy komórkę jajową to zostanie on rozdzielony na "pół" i powstaną gamety z cechą "A" i cechą "a". Żeby potomek tego człowieka miał oczy niebieskie to gameta "a" musi połączyć się z gametą innego rodzica "a". Geny recesywne ujawniają się tylko jeżeli nie ma obok tego dominującego.
Jednak cechy koloru skóry nie zależą od jednego genu, tylko od kilku np. Aa BB cc Dd <- razem dadzą kolor biały(to tylko przykład, nie wiem jak to wygląda na prawdę), a AA bb Cc DD - kolor czarny. Są różne możliwości połączenia tych genów dlatego takie dzieci to mulaci i mają kolor skóry "coś pomiędzy".

Ale Simów bym nie rozpatrywał pod kątem genetyki, bo wydaje mi się, ze u Simów system dziedziczenia to po prostu losowa mieszanka cech, bez cech recesywnych czy dominujących. Może z odrobiną losowości, bo koleżanka miała dwóch simów z brązowymi oczami a dziecko miało niebieskie, więc jednak to nie była cecha żadnego rodzica.

Cytat:
Napisał Yasmin
To proste. Tak jak mówili poprzednicy; geny się zmieszały, i dziewczyna ma karnację po obecnym ojcu, a chłopiec po murzynie ;>
To jest już w ogóle niemożliwe. Jest jeden ojciec i jedna matka. Żaden facet nie może się po zapłodnieniu "dorzucić" ze swoim nasieniem i dodać troszkę swoich genów do mieszanki.

Ostatnio edytowane przez Szczur : 29.02.2008 - 12:10
 
stare 08.06.2008, 17:31   #40
Ilona-Milka-simka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne bliźniaki

Cytat:
Napisał Oshin Zobacz post
Hey. Mam trochę nietypową sprawę i postanowiłam napisać, może komuś już też się to przytrafiło ale... urodziły mi się bliźniaki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jeden nie był murzynkiem (chłopiec) a drugi mulatem (dziewczynka) Trochę mnie to zdziwiło no bo zazwyczaj bliźniaki są w "jednym kolorze"
Aaa żeby nie było nie używałam żadnych kodów typu "twinzr2cute", a więc wszystko przebiegło w sposób NATURALNY

Pewnie przyczyną jest to, że moja Simka tuż przed ślubem miała mały romansik z murzynem... Zaszła w ciąże, wyszła za mąż za mulata no i jak nadszedł czas porodu okazało się, że jest tak a nie inaczej... Teraz mam pełno roboty, bo dwójka dzieci w Simsach to ręce pełne roboty....

PoZdRaWiaM Ciekawe czy ktoś jeszcze miał taki przypadek w swojej simowej rodzince, bo wyjątkiem raczej nie będę... Ale zdziwiło mnie to BARDZO, aż piszę to wszystko tutaj
ja też tak mam tylko na odwrót
 
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023