Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.11.2005, 09:55   #1
rockinout
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Problem z ponowną instalacją gry.

Mam Windows XP, ale mniejsza z tym. Niedawno zaczęłam grzebać w pliku Sounds podmieniając mp3, aby mieć w grze swoje ulubione piosenki. Wyrzucając pliki dźwiękowe z katalogu gry i podmieniając na swoje, musiałam usunąć o jeden plik za dużo, bo w grze straciłam dźwięk. Więc wyinstalowałam The Sims (Plus), tyle, ze nie poprzez Panel Sterowania, tylko pousuwałam ręcznie wszystkie pliki. I tu właśnie leży problem.
Gdy chcę ponownie zainstalować The Sims Plus, włącza mi się proces deinstalacji i pojawia się pytanie, czy chcę usunąć zaznaczoną aplikację i jej składniki. I tak w kółko. Nie potrafię zainstalować Simsów, bo ciągle włącza się deinstalacja.
Szukałam plików gry w komputerze, ale nic nie zostało, bo prawdopodobnie wszystko wyrzuciłam, więc dlaczego gra nie chcę się zainstalować?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.11.2005, 11:02   #2
Niespotykany
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witaj @rockinout !

Problem omawiany był już bardzo często. Nie działa wyszukiwarka, więc nie usunę tego tematu, ale jak zadziała, to proszę o korzystanie z niej, gdyż wszystkie tematy, które były już wcześniej gdziekolwiek poruszane na forum, będą usuwane.

Problemem są pozostałości po grze w rejestrze systemowym. System Windows i instalator gry myśli, że gra jest dalej zainstalowana. Próbują ją odinstalowywać, ale im się nie udaje, bo gry już nie ma (usunęłeś ją ręcznie, co jest niedozwolone).
Rozwiązaniem problemu jest usunięćie tych niepotrzebnych danych w rejestrze i ponowne zainstalowanie gry. Służy do tego specjalny program, który zrobi to automatycznie. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze działa, a wtedy konieczne jest mozolne usuwanie danych w rejestrze.

Przejdźmy do rzeczy:

1. Wchodzisz w folder, gdzie miałeś zainstalowaną grę TheSims i kasujesz ten folder (domyślnie jest on na dysku C w folderze Program Files) - tą wskazówkę robisz, gdy nie usunęłeś całkowicie wszystkich plików przy tym niedozwolonym kasowanku. Jeżeli w tym folderze nie znajdziesz niczego związanego z grą TheSims, to możesz spokojnie przejść do kolejnego punktu...
2. ściągasz program Sims Eraser (link na dole) , uruchamiasz go, klikasz OK
3. próbujesz ponownie zainstalować grę TheSims, pamiętając, że w tym procesie usunęłeś ją całkowicie (tzn. musisz instalować wszystkie części, rozszerzenia od nowa).

Po tym procesie gra powinna chodzić bezproblemowo. Jeżeli czegoś nie zrozumiałeś, to śmiało pytaj.

Tutaj masz linka do ściągnięcia SimErasera (tego koniecznego programu opisanego w 2. punkcie).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.11.2005, 21:42   #3
the srims
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie ja też mam problem

ja mam windows 95 i musze przyznac, ze kiedys simsy dzialały mi dobrze, ale odkiedy zainstalowałam gadu-gadu to już mi tak dobrz nie chodzą a czasem wcale. I to mnie mnie dziwi bo moj wuja jest informatykiem i powiedział mi, że gadu-gadu to jest głupi program i wszystko psuje. To ja usunełam rencznie simy i gadulca i teraz nic mi juz sie nie chce wgrać bo jak prubuje wgrać gadu-gadu to mi pisze, ze to nie jest aplikacja windows, a jak wkladam plyte z the sims to mi wyskakuje error ze musze wpisać klucz. Jak ktos ma podobny problem to proszę o pomoc w tej sprawie. :con:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2006, 11:23   #4
Mroberto
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja mam też XP ale Sims na nim nie instalowałem, mimo to mi nie chcą chodzić bo wyskakuje jakiś komunkiat o błedzie po wciścięciu przycisku na planszy przed wejście do gry
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2006, 12:24   #5
arek_91
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mroberto
Ja mam też XP ale Sims na nim nie instalowałem, mimo to mi nie chcą chodzić bo wyskakuje jakiś komunkiat o błedzie po wciścięciu przycisku na planszy przed wejście do gry
The Sims (podstawa) i Światowe życie same nie będą mogły się wczytać na xp (gra i dodatek nie zostały zaprogramowany na ten system), a;e po instalacji dalszych rozszerzeń powinno być dobrze
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.01.2006, 11:52   #6
Gusia12
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Mój problem

Cześć!Jestem tu nowa.Nie zakładałam nowego tematu,gdyż mam podobny problem do niniejszego. ;( Mam wszystkie oryginalne dodatki do gry TheSims tylko że zamiast wersji podstawowej mam Double Deluxe .Dokladniej:TheSims Double Deluxe(bez balangi i dodatków , zapomniałam zainstalowac ),TheSims Zwierzaki,Gwiazda i Abrakadabra.Najpierw , gdy zainstalowałam je jeszcze w moim starym systemie Windows 98 oryginalnym wszystko działało supcio(oprócz tego że czasem gra wyłączała się z powodu braku miejsca na dysku C)!Zainstalowalam je na dysku D , bo na C nie straczało mi miejsca.Później mialam wirusa groźnego i musialam formatować dysk.Nie odinstalowalam Thesims.Facet zainstalowal mi Windowsa XP Professional, myślałam że jest oryginalną kopią , ale przy sprawdzaniu autentyczności pokazal się błąd. ;( Gdy włożylam plytkę Abrakadabry , żeby sprawdzić czy działa , wyświetlił mi się komunikat:,,System Windows nie może odnaleźć oryginalnej wersji Thesims"!A przecież mam oryginalne!To chyba dlatego , że system jest...nieoryginalny.Teraz chcialam je usunąć i ponownie zainstalowac.Weszlam w Panel Sterowania-->Dodaj/Usuń programy , ale The sims tam nie było.Aha i chciałam sie spytać , czy można odinstalować The Sims w katalogu D:/Maxis/TheSims/support/i Unistal The Sims Makin Magic!Proszę powiedzcie mi!! ;( i kto jest administratorem w moim komputerze , bo mamy dwa konta na komputerze-Mój i mamy bez hasla i sis z hasłem.Kto więc jest administratorem??aha i w menu start oczywiście nie ma takiego katalogu-maxis/the sims/usuwanie gry the sims.

Ostatnio edytowane przez Gusia12 : 28.01.2006 - 12:09
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.01.2006, 19:05   #7
arek_91
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gusia12
Cześć!Jestem tu nowa.Nie zakładałam nowego tematu,gdyż mam podobny problem do niniejszego. ;( Mam wszystkie oryginalne dodatki do gry TheSims tylko że zamiast wersji podstawowej mam Double Deluxe .Dokladniej:TheSims Double Deluxe(bez balangi i dodatków , zapomniałam zainstalowac ),TheSims Zwierzaki,Gwiazda i Abrakadabra.Najpierw , gdy zainstalowałam je jeszcze w moim starym systemie Windows 98 oryginalnym wszystko działało supcio(oprócz tego że czasem gra wyłączała się z powodu braku miejsca na dysku C)!Zainstalowalam je na dysku D , bo na C nie straczało mi miejsca.Później mialam wirusa groźnego i musialam formatować dysk.Nie odinstalowalam Thesims.Facet zainstalowal mi Windowsa XP Professional, myślałam że jest oryginalną kopią , ale przy sprawdzaniu autentyczności pokazal się błąd. ;( Gdy włożylam plytkę Abrakadabry , żeby sprawdzić czy działa , wyświetlił mi się komunikat:,,System Windows nie może odnaleźć oryginalnej wersji Thesims"!A przecież mam oryginalne!To chyba dlatego , że system jest...nieoryginalny.Teraz chcialam je usunąć i ponownie zainstalowac.Weszlam w Panel Sterowania-->Dodaj/Usuń programy , ale The sims tam nie było.Aha i chciałam sie spytać , czy można odinstalować The Sims w katalogu D:/Maxis/TheSims/support/i Unistal The Sims Makin Magic!Proszę powiedzcie mi!! ;( i kto jest administratorem w moim komputerze , bo mamy dwa konta na komputerze-Mój i mamy bez hasla i sis z hasłem.Kto więc jest administratorem??aha i w menu start oczywiście nie ma takiego katalogu-maxis/the sims/usuwanie gry the sims.
To proste! Dane gry zotały ale w systemie jest niezainstalowany. Trzeba skasować pliki i wgrać wszystko od początku.

Konto admina jest zazwyczaj ukryte, ale sa konta z uprawnieniami admina, by sprawdzic kto je ma. Trzeba wybrac opcję konta uzytkownikow i zerknac na liste uzytkownikow. Mam nadzieje ze zrozumiecie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.01.2006, 13:25   #8
Gusia12
Guest
 
Postów: n/a
Blush

Cytat:
Napisał arek_91
To proste! Dane gry zotały ale w systemie jest niezainstalowany. Trzeba skasować pliki i wgrać wszystko od początku.

Konto admina jest zazwyczaj ukryte, ale sa konta z uprawnieniami admina, by sprawdzic kto je ma. Trzeba wybrac opcję konta uzytkownikow i zerknac na liste uzytkownikow. Mam nadzieje ze zrozumiecie
Ok, dzięki serdeczne za odpowiedź!Pliki trzeba w tym przypadku kasować ,,ręcznie'' i też z folderu C:/WINDOWS/Prefetch/Unistall The sims Makin Magic?? już mi się wszystko pomieszało :wacko:
EDIT:Już mam The Sims na tym systemie i działają super!THX za wszytsko!

Ostatnio edytowane przez Gusia12 : 01.02.2006 - 12:41
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023