Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.10.2008, 21:46   #1
StalinekS
Guest
 
Postów: n/a
Excl Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Problem, który was dręczy, to błąd typu "Aplikacja Została zakłócona program został zamknięty" itd.

Niektórzy gadają bzdury typu: bo jej nie potrafisz włączyć, aby naprawić grę musisz wkleić ją na pulpit itp. Żal mi ich.


Przejdźmy do rzeczy, to wina programów działających w tle, czyli procesów.
No i może troszeczkę dodatków, które instalujemy. A dlaczego? Ponieważ im większa jest gra tym więcej RAM pożera.

Dobra, jesteście niecierpliwi i chcecie skończyć z tym raz na zawsze...

No to tak:

1.Klikamy i przytrzymujemy taką kombinację klawiszy: Alt+Ctrl+Delete
a) Jeśli macie Windows XP, to od razu pojawi wam się Menedżer zadań
b) Jeśli macie Qindows XP Service Pack (Professional), to pojawi wam się okno kontrolne i tam wybieracie opcje Menedżer zadań
c) Jeśli macie Windows Vista, to chyba będzie tak samo, jak w XP-ku Professional

2.Ok., pojawiło się okienko i co dalej? Więc klikamy w zakładkę PROCESY

3.Jest duża lista i co? To jest lista procesów działających w tle.

MOJA WIELKA RADA:

Radzę zrobić listę procesów, które można wyłączyć bez szwanku dla systemu i komputera.
A dlaczego?
Niektóre procesy są potrzebne do życia komputerowi. Wyłączysz je, to ci się pojawi okienko "Shoutdown" - czyli odliczanie, po którym zresetuje się komputer. Można też doprowadzić do sytuacji, gdzie tylko pełny format systemu pomoże. Dlatego uważajcie!

4.OK, robota skończona.

UWAGA: Tę opcję trzeba powtarzać jak się zresetuje komputer. Możesz wyłączyć przez przypadek program do odbierania modemu internetowego, przez co możesz utracić
połączenie z internetem. Internet zadziała jak zresetujesz komputer.

Gra na 100% będzie chodzić.Jeśli się zacina polecam program "Speed-X".
Po co tyle krzyku i SPAMU?
A wystarczyło by tylko sięgnąć do instrukcji obsługi.

Zabraniam kopiowanie materiału. Ten post obejmuje prawo autorskie. Nie wiesz co to jest prawo autorskie lub licencja? To zacznij szukać w www.google.pl leniu patentowany.

Administratora proszę o zamknięcie Tematu.

--------------------------------------------------------
To mój pierwszy post!

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 28.12.2015 - 22:00
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.10.2008, 21:51   #2
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał StalinekS Zobacz post
Problem który was dręczy to błąd typu "Aplikacja Została zakłócona program został zamknięty" itd.

Niektórzy gadają bzdury typu: To przez dodatki z internetu, aby naprawić gre musisz wkleić ją na pulpit itp. Żal mi ich.
(...)
To mój pierwszy post!
Żal to Ci powinno być osób, które naprawdę tracą zapisane gry przez głupie (np. niekompatybilne z dodatkami) dodatki z netu

EDIT: Też właśnie przeczytałam fajną wypowiedź Miki2207, który tłumaczy to profesjonalnie, ale wystarczy też trochę pomyśleć: gracz sobie gra i jest OK. Ściąga niekompatybilny/popsuty dodatek z neta i nagle "Aplikacja..."
No i co? Komputer mu się nagle skiepścił?
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 24.11.2008 - 21:41
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.10.2008, 13:17   #3
Ritty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=39021

To jest przyklejony temat w tym dziale. Ale myślę, że ten temat jest lepszy, bo w pierwszym poście jest jasno napisane o co chodzi, bo w tamtych trzeba duużo grzebać.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.10.2008, 18:02   #4
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,129
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

pozwalam sobie przykleić i nie zamykać.

OD TEJ PORY WSZYSTKIE PYTANIA I UWAGI DOTYCZĄCE W.W PROBLEMU PROSZĘ UMIESZCZAĆ TUTAJ. INNE TEMATY BĘDĄ ZAMYKANE.
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.10.2008, 13:57   #5
Woltuwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Dodam tylko, że lepiej zamknąć procesy, które rozpoczął nasz użytkownik, a nie "system", czy "usługa lokalna". Kiedyś chciałem zamknąć wszystko, to w którymś procesie pojawiło się okienko, takie jak opisał autor.
Zawsze ustawiam też simsom Wysoki priorytet, ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.
Woltuwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.11.2008, 02:19   #6
*miki2207*
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Mnie również irytuje, jak większość forumowiczów w odpowiedzi na czyjś problem odrazu pisze, że wszystko przez dodatki z neta. Chyba tylko tak by coś napisać i nabić sobie posta (po co?).

Ale tym razem bardzo radykalnie muszę się z tobą nie zgodzić.
Niestety BARDZO CZĘSTO ten komunikat JEST także SPOWODOWANY przez dodatki.
Pomijam sytuacje kiedy autor takiego dodatku ewidentnie sknocił robotę i wypuścił niedorobiony projekt. To na szczęście zdaża się żadko.
Nagminie zaś zdaża się że autorzy umieszczają dodatki które wymagają określanej części gry. Przy hackach jest to oczywiste że należy dokładnie zbadać czy dana wersja jego będzie działać na komputerze na który się go ściąga. I tu zwykle autorzy piszą z jakimi częściami gry działa ten hack.
Bardzo częstą jest jednak sytuacja kiedy autor nie jest świadomy (ani osoba ściągająca) że ten dodatek wymaga jakiś konkretnych części gry.
Dzieje się tak np. kiedy osoba tworząca np. sofę albo fotel zrobi ją na swoim komputerze gdzie ma zainstalowane Zwierzaki (lub wyżej). Mimo że sofa będzie zrobiona perfekcyjnie i działać będzie pięknie i u autora i u wszystkich którzy ją ściągną ale mają u siebie Zwierzaki (lub wyżej). Jednak jeśli taką sofę ściągnie ktoś kto nie ma takich części gry to niestety po kilku minutach podczas ładowania zaliczy błąd "aplikacja wykonała nieprawidłową....".

Dlatego mam prośbę byś usunął/ęła ten wstęp mówiący o tym, że dodatki nie są przyczyną tego błedu.
Poradnik jest przydatny i wieeeeelkie dzięki za niego!!!
Pozdrawiam
Miki2207


/Dla zainteresowanych/
Dzieje się tak dlatego, że podczas tworzenia własnego przedmiotu i klonowania jakiegoś przedmiotu z gry w niektórych przedmiotach (np. wszystkie siedzenia, komputery, telewizory itd.) klonuje się także zasób "Pie menu". W nowszych częściach gry ( od Zwierzaków wzwyż) ma on format 0x00000054 lub 0x00000055 itd. Jeśli autorem jest osoba posiadająca taką część gry to do jego przedmiotu zostaje wklejony zasób w tym formacie. Wszystko jest w porządku jeśli ściągnie ten przedmiot osoba mająca takie części gry u siebie. Jeśli jednak taki przedmiot zainstaluje osoba nie posiadająca tego to wtedy gra podczas wgrywania nie będzie potrafiła odczytać danych zapisanych w tym formacie i wywali błąd "Aplikacja wykonała...".
Najgorsze jest jednak to że w 99% przypadków autor nie ma zielonego pojęcia o tym że ten przedmiot może sprawiać kłopot i nie umieszcza stosownej notki (o wymaganych częściach gry)

Ostatnio edytowane przez *miki2207* : 02.11.2008 - 02:21
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.11.2008, 20:04   #7
braindamage
 
Avatar braindamage
 
Zarejestrowany: 05.11.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 1,348
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

em, no wlasnie.
po kilku latach nie grania w simsy postanowilam je zainstalowac.
wszystko szlo ok, dopiero przy zwierzakach pojawil sie problem.
najpierw nie odczytywalo mi plyty. probowalam kilka razy, kombinowalam, ale nic. wiec odinstalowalam je. po drugiej instalacji wszystko dobrze, juz ten problem sie nie powtorzyl, ale po tym filmiku jak simsy zaczynaja sie ladowac pojawia mi sie taki komunikat: "Działanie progromu zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta". i wlasnie nie rozumiem w czym jest problem.
i to NIE przez dodatki. nie mam zadnych ;d

Ostatnio edytowane przez braindamage : 03.11.2008 - 20:08
braindamage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.11.2008, 21:44   #8
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Aha, no i tak naprawdę, to też nie tylko procesy działające w tle są odpowiedzialne za nasz ulubiony komunikat
Otóż mnie zaczęło wywalać z gry po przełączeniu się do innej aplikacji i ponownym wróceniu do simsów.
Wyskakiwał błąd: "Aplikacja zostanie zamknięta. Błąd Direct3D D3DERR_DRIVERINTERNALERROR"
Nie wiem, na czym polega ten błąd, ale ogólnie rzecz ujmując, poszukałam w google i była rada, by zainstalować biblioteki DirectX stąd
Zrobiłam tak i swobodnie mogę przełączać się między simsami, IE, gadu - gadu itp.
Więc zanim ktoś walnie posta, udając że pożarł wszystkie rozumy świata, to może się zastanowi, co pisze, bo w tym wypadku, na pewno nie były winne procesy działające w tle
Mam nadzieję, że się komuś przyda
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.11.2008, 06:36   #9
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

A mi wyskakuje ten błąd tylko przy wczytywaniu jednej okolicy a inne działają bez problemu więc w tym przypadku na pewno nie są to aplikacje działające w tle.
Nie polecam też zamykac wszystkiego podczas podłączenia do internetu, bo wyłączymy program antywirusowy a po tym moze nie być nam wesoło.
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.11.2008, 17:01   #10
kris11111
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Witam, Mam oryginalną wersję Sims Deluxe 2. Nie mam żadnych dodatków. Procesor 2GB. Wyłączam Kasperskiego. Wyłączam kilka procesów które wiem, że mogę wyłączyc i wciąż wywala grę i to na etapie samouczka . Da się coś z tym zrobic czy szykowac wycieczkę do Empiku ze zwrotem? Dzięki i pozdrowienia dla wszystkich.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023