Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17.11.2007, 17:53   #1
Strawberry
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Kwiaty z Wioski Takemizu

To jest moje pierwsze fotostory, więc proszę się nie śmiać.
Na początek przedstawię główne bohaterki:

Róża:

Jest dość poważna jak na swój wiek. Ma tylko 12 lat, a już zdobyła tytuł najładniejszej dziewczyny w wiosce. Denerwuje ją to, gdy ktoś nawet nieświadomie próbuje odebrać jej ten tytuł.
Jest typowym rozpieszczonym dzieckiem, które zawsze dostaje to, czego zapragnie. Dostaje od swoich rodziców modne stroje od najlepszych projektantów w kraju.
Jej największym marzeniem jest zostać księżniczką.

Konwalia:

Dwunastoletnia sierota o dobrym sercu, która cechuje się pracowitością i bezinteresownością. Jej największą wadą jest łatwowierność.
Kocha przyrodę, a szczególnie zwierzęta.
W Wiosce Takemizu zjawiła się przez przypadek. Gdy w sierocińcu wybuchł pożar, dziewczynka natychmiast, nie zwracając uwagi na opiekunów uciekła w poszukiwaniu schronienia.
Niestety jej przyjaciółki nie zdążyły uciec, więc Konwalia musiała sama sobie poradzić.


Mam nadzieję, że opisy głównych bohaterek wam się spodobały.
Przepraszam, ale nie wiem jak się robi sondę.

Ostatnio edytowane przez Strawberry : 17.11.2007 - 18:07 Powód: błąd ortograficzny
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.11.2007, 19:30   #2
Nereide
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Oj, biednie! Jak na samo przedstawienie postaci, mogłaś dodać więcej simów, wzbogacić charakterystyki, już nie wspominając o zwyczajnym wstępie do akcji potocznie zwanym prologiem.

Błędy się pojawiają, głównie interpunkcja i składnia.

Jeśli zabierzesz się za odcinek pierwszy, postaraj się, aby był rozbudowany i dłuższy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.11.2007, 21:32   #3
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

a mi sie podoba. i szczerze nie zauważyłam żadnych błędów (Journey może je podkreślisz?). i czemu prolog jest niezbędny też nie wiem.
trochę za krótko, ale opisy są imo zrobione ładnie i ciekawie, mówią o bohaterkach na tyle dużo żeby wiedzieć kto jest kim i czego sie po nim spodziewać.
rada: rób zdjęcia w trybie robienia zdjęć (wciskasz tab) to będzie na nich widać wszystkie przedmioty (np bambusy na drugim zdjęciu sie rozmazały) i łatwiej ci będzie je wykadrować. i dawaj zdjęcia tej samej wielkości. sondę zakładasz przy zakładaniu tematu masz wtedy opcje "załóż sondę" i wybór ilości odpowiedzi. pytania i odpowiedzi wpisujesz gdy klikniesz na załóż temat.
ocenię jak się rozwinie.
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.11.2007, 21:35   #4
Pamela
 
Avatar Pamela
 
Zarejestrowany: 15.07.2007
Skąd: Zabrze
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 1,069
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Moim zdaniem zaczyna sie ciekawie.
Niewiem o czym będzie fotostory, ale myślę że będzie orginalne.
Ja również nie dopatrzyłam się będów.
Pozdrawiam i czekam na odcinek : )
__________________

I've been burning in water and drowning in flame
Pamela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 09:46   #5
Nereide
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Cytat:
Napisał Strawberry
To jest moje pierwsze fotostory, więc proszę się nie śmiać.
Na początek przedstawię główne bohaterki:

Róża:
Jest dość poważna jak na swój wiek. Ma tylko 12 lat, a już zdobyła tytuł najładniejszej dziewczyny w wiosce. Denerwuje ją to (zbędny wyraz), gdy ktoś nawet nieświadomie (podświadomie) próbuje odebrać jej ten tytuł.
Jest typowym rozpieszczonym dzieckiem, które zawsze dostaje to, czego zapragnie. Dostaje (powtórzenie) od swoich rodziców modne stroje od najlepszych projektantów w kraju.
Jej największym marzeniem jest zostać księżniczką.

Konwalia:
Dwunastoletnia sierota o dobrym sercu, która cechuje się pracowitością i bezinteresownością. Jej największą wadą jest łatwowierność.
Kocha przyrodę, a szczególnie zwierzęta.
W Wiosce Takemizu zjawiła się przez przypadek. Gdy w sierocińcu wybuchł pożar, dziewczynka natychmiast, (niepotrzebny przecinek, błąd logiczny) nie zwracając uwagi na opiekunów uciekła w poszukiwaniu schronienia.
Niestety, jej przyjaciółki nie zdążyły uciec, więc Konwalia musiała sama sobie poradzić. (sugestia: musiała poradzić sobie sama)


Mam nadzieję, że opisy głównych bohaterek wam się spodobały.
Przepraszam, ale nie wiem jak się robi sondę.
Ogólnie nadmierne posługiwanie się dopełnieniem jej. Zbyt dużo zdań złożonych podrzędnie - przydałoby się parę wielokrotnie złożonych dla wzbogacenia charakterystyk.

Nie jestem polonistką, więc mogłam parę błędów przeoczyć. Specjalnie na życzenie RocketQueen.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 10:32   #6
Timide
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Zaczyna się fajnie =]
Przypomina mi tylko troszkę Księcia i Żebraka.
Poza tym mało jest FS o dzieciach...
No, nie licząc Wiolli Elli i Kamili
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 10:57   #7
Lavenda1
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Bardzo ładnie, podobają mi się postaci. Wszystko zapowiada się ciekawie, ale nie jest do przewidzenia i to duży plus. Mam nadzieją że niedługo I odcinek, bo chce wiedzieć o czym będzie. Życze ci sukcesu w tym fotostory i mam nadzieję że ów sukces osiągnie. Słuchaj komentarzy, pochwał i błędów lecz nie popadaj w samouwielbienie bądź depresje z powodu czyjiśch opini. Słuchaj rad i wskazuwek, zastanawiaj się nad pomysłami innych i bądź orginalna. Niewarzne co powiedzą masz skończyć to fotostory (bo jak nie to cie połkne).

Pozdrawiam!

Cytat:
Napisał Timide
Zaczyna się fajnie =]
Przypomina mi tylko troszkę Księcia i Żebraka.
Poza tym mało jest FS o dzieciach...
No, nie licząc Wiolli Elli i Kamili
"Wiolla Ella" i "Kamila" to niebyły moim zdaniem fotostory
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 14:41   #8
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Cytat:
Napisał Journey
Róża:
Jest dość poważna jak na swój wiek. Ma tylko 12 lat, a już zdobyła tytuł najładniejszej dziewczyny w wiosce. Denerwuje ją to (zbędny wyraz), gdy ktoś nawet nieświadomie (podświadomie)- a co za różnica? próbuje odebrać jej ten tytuł.
Jest typowym rozpieszczonym dzieckiem, które zawsze dostaje to, czego zapragnie. Dostaje (powtórzenie) od swoich rodziców modne stroje od najlepszych projektantów w kraju.
Jej największym marzeniem jest zostać księżniczką.

Konwalia:
Dwunastoletnia sierota o dobrym sercu, która cechuje się pracowitością i bezinteresownością. Jej największą wadą jest łatwowierność.
Kocha przyrodę, a szczególnie zwierzęta.
W Wiosce Takemizu zjawiła się przez przypadek. Gdy w sierocińcu wybuchł pożar, dziewczynka natychmiast, (niepotrzebny przecinek, błąd logiczny)- przecinek potrzebny, błędu logicznego nadal nie dostrzegam. nie zwracając uwagi na opiekunów uciekła w poszukiwaniu schronienia.
Niestety, jej przyjaciółki nie zdążyły uciec, więc Konwalia musiała sama sobie poradzić. (sugestia: musiała poradzić sobie sama) - j.w co za różnica?

Ogólnie nadmierne posługiwanie się dopełnieniem jej. Zbyt dużo zdań złożonych podrzędnie - przydałoby się parę wielokrotnie złożonych dla wzbogacenia charakterystyk.

Nie jestem polonistką, więc mogłam parę błędów przeoczyć. Specjalnie na życzenie RocketQueen.
a teraz weź pod uwagę że to fs pisze 12 latka. domyślam się że ty w 6 klasie pisałaś wypracowania na 6 stron A4, idealne pod każdym względem ale nie każdy ma taki talent jak ty.
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 14:53   #9
Sheep-y
 
Avatar Sheep-y
 
Zarejestrowany: 13.02.2007
Skąd: Gdańsk
Płeć: Kobieta
Postów: 339
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Zgadzam się z RocketQueen, moim zdaniem na siłę próbujesz doszukiwać się niektórych błędów. Fotostory zapowiada się ciekawie
Sheep-y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2007, 14:58   #10
Nikara
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwiaty z Wioski Takemizu

Ciekawie się zapowiada Wioska Takemizu jest moją ulubioną (chociaż nie mam jeszcze dodatku Podróże), a wszystkie klimaty Dalekiego Wschodu są wspaniałe. Nie mogę sie doczekać, kiedy będzie pierwszy odcinek ;]
A co do błędów to nie mam zastrzeżeń. Sama często je robię i nawet nie wiem, kiedy. Dla mnie liczy się treść.
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023