Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.05.2009, 20:09   #1
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Wasze recenzje

No właśnie - część osób już Sims 3 ma i w różnych tematach pisze o grze swoje opinie. Pomyślałam, że dobrze byłoby zebrać to do kupy.
Posiadacze The Sims 3, piszcie co o niej myslicie
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.05.2009, 20:12   #2
magda1984
 
Zarejestrowany: 07.09.2006
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Teraz będą się chyba bali pisać co w Simsach, bo regulamin zabrania rozmów na temat sciganych gier.
Ja bym miała tylko pytanie, jak coś to wyślijcie mi wiadomość prv, bo ciekawią mnie kody do gry.
Zawsze lubiłam ustawiać sobie wszystkie umiejętności na maxa, teraz to się da? są kody na to?
W necie tylko czytałam że są kody na kase.
Ech..5 czerwiec daleko i na inseminatora też będzie trzeba czekać

napiszcie coś w ogóle o umiejętnościach, jak się zdobywa, czy dużo czasu to zajmuje itd.
jak coś to na pw, jeśli się boicie moderatorów
magda1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2009, 20:27   #3
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

rozmów o tym jak ściągnąc z torrentów tak, ale rozmów o samej grze nie.
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2009, 21:50   #4
Pingwin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Jakiekolwiek opisywanie gry podczas gdy nigdzie jej nie ma dostępnej jeszcze...
Nawiązuje do piractwa... a rozmowy na ten temat (m.in.) są nie dozwolone...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2009, 22:36   #5
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Cytat:
Napisał Pingwin Zobacz post
Jakiekolwiek opisywanie gry podczas gdy nigdzie jej nie ma dostępnej jeszcze...
Nawiązuje do piractwa... a rozmowy na ten temat (m.in.) są nie dozwolone...
W takim razie dlaczego wszyscy o tym gadają w innych tematach non-stop? Nawet Ty! ;> Zachowajmy rozsądek... Ja chętnie posłucham recenzji, bo sam nie mam przyjemności sprawdzić =)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2009, 23:42   #6
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Simy są paskudne.
Poruszanie się w trybie budowy to tragedia. I nie ma większości rzeczy, które by się przydały.
Fakt, że schody kręcone w 2 doszły dopiero w ostatnim dodatku, ale przynajmniej inne były w porządku. A teraz nie ma z czego wybierać
I te paskudne barierki...
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2009, 07:23   #7
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Więc tak.Grafika,owszem,nieco lepsza od dwójki,ale grywalność o wieeele gorsza.
Gra jest monotonna.Nie ma pragnień i obaw,są tylko marzenia,których wcale nie musisz spełniać.Nie ma aspiracji,tylko cel życiowy.
Tryb tworzenia rodziny faktycznie full serwis,ale strasznie się przycina i trzeba poczekać parę sekund,aż się zmieni fryzura,makijaż czy biżuteria.
Fryzury takie sobie.Mało jest ładnych,normalnych fryzur.Ubrań też jest niewiele,mało różnych fasonów i ciężko znaleźć coś "na czasie".
Awansować w pracy jest bardzo ciężko.Zdobywanie umiejętności też jest trudne,bo musisz jechać do księgarni kupić książkę odpowiednią na Twój poziom wiedzy,no i można też chodzić na kursy. (moja simka chodziła na kursy tylko wtedy,gdy nie miała żadnych punktów w danej umiejętności.być może ma to jakiś związek,że trzeba najpierw zrobić kurs żeby móc się uczyć danej umiejętności,ale nie jestem pewna do końca)
Interakcje pomiędzy simami?Nie ma ich zbyt wiele,najczęściej wszystkie to rozmowy.I nie ma już panelu "pocałuj" "porozmawiaj o" "zabawiaj" "baw się".Są opcje "przyjazne" "romantyczne" "zabawne" "wredne".Jest tylko jeden rodzaj pocałunku!Potrzeba towarzystwa spada powoli,więc można tylko co jakiś czas dzwonić do znajomego i nawet nie trzeba się z nim spotykać,bo i tak nie ma zbytnio co z nim robić ^^
Gra jest STRASZNIE pamięciożerna.Mam dobry komputer,a i tak na średnich ustawieniach gra się zacina.Najgorzej jest na niskich ustawieniach,ponieważ wtedy wszystko zamienia się w jedną wielką plamę.
Mebli jest strasznie mało.Łóżek na przykład jest tylko 7-8.Ogółem to twórcy olali różnorodność mebli,wierząc że graczom wystarczy opcja "twórz styl".
A propo tej opcji.Może się wydawać niektórym wspaniała,ale dla mnie to pic na wodę.Wszystko w jednym pokoju takie samo?Nawet nie wiecie,jak to brzydko wygląda.No ale co kto lubi ;p
No i ten brak możliwości ujrzenia wnętrz budynków!!Największy minus tej gry!Pozostaje nam tylko wierzyć,że twórcy udostępnią to w jakimś dodatku.

Podsumowując,gra nie warta swojej ceny.Niemniej jednak,jeśli wyjdą już do niej dodatki takie jak Cztery Pory Roku,Zwierzaki czy Czas Wolny,może się stać bardzo ciekawa.

Jednak jak na razie,strasznie mi brakuje w grze pór roku,zwierząt,więcej karier zawodowych (jest tylko 7),ogółem to simy nie mają zbyt wiele rozrywek (po pracy sim jest tak zmęczony,że nie ma już ochoty na żadne prace w ogródku/naukę/łowienie ryb),awansować jest strasznie ciężko,bo jakikolwiek niski wskaźnik na panelu potrzeb źle wpływa na ocenę pracy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2009, 07:47   #8
Wickoo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Gra jest po prostu trudniejsza.
Postanowiłem grać bez cheatów i naprawdę jestem zadowolony. Nie czytałem żadnych for, więc nie wiem czego wy oczekiwaliście, ale wiem jaki to jest ogromny postęp w silniku gry.
Po prostu grając w TS3 zaczynasz sobie zdawać sprawę z tego jak TS2 jest głupie. Tam życie było monotonne, z resztą trudno zaprzeczyć każdemu obiektywnie myślącemu człowiekowi. Tutaj nacisk położony jest na kontakty socjalne. Gram póki co jednym simem, mam zamiar sprawić, by był prezesem firmy i jestem na jak najlepszej drodze ku temu. Jego przyjaciółka ostatnio się postarzała, a dziecko, które zrobił szefowej całkiem niedawno przyszło na świat, o czym raczyła mnie radośnie poinformować przez telefon. Niestety jej mąż nie jest zbyt zadowolony
Nie wiem czy gra jest pamięciożerna, bo szczerze mówiąc - nie sprawdzałem. Mam 6GB RAM i TS3 działa jak marzenie. W tą i z powrotem, w tą i z powrotem. Tylko śmigam po mieście i sąsiadach. To tak bardzo urealnia rozgrywkę!
Odnośnie marzeń, to moim zdaniem są dużo lepiej rozwiązane niż w TS2. Nastrojniki są wprost GENIALNĄ rzeczą, a dbanie o nie sprawia, że Twój sim promienieje i łatwiej mu nawiązywać kontakty. Umycie zębów, dbanie o higienę, muzyka, wystrój wnętrz - to wszystko (i wiele innych!) nadaje simom dodadkowe lub ujemne punkty nastroju na okreslony czas (od kilkudziesieciu minut do kilku dni) - jest to kolejna rzecz tak bardzo umilająca grę.

Nie wiem w czym widzisz, człowieku, problem z obiektami. Żyjemy w 2009 roku z powszechnym dostępnem do internetu, a po programie startowym TS3 wyraźnie widać, że twórcy postawili na społeczność i możliwość tworzenia dodatków. Stawiam, że motywem przewodnim kolejnej serii The Sims będzie oparcie o internet, w mniejszym lub większym stopniu. W TS2 wcale nie było więcej obiektów, a tryb budowy i kupowania jest o niebo wygodniejszy niż ten stary. W każdym razie jest bardziej intuicyjny. Również tryb tworzenia postaci mi się nie tnie, więc zamiast pluć na grę - dostosuj komputer, to nie bajka.

Zdobywanie umiejętności w specjalnych punktach w mieście to bardzo przyjemna rzecz. Są tam po prostu płatne kursy, nie zmienia to faktu, że można się umiejętności uczyć w domach i gdziekolwiek indziej, gdyż w TS3 nie ma już podziału na parcele jako takie i wszystko, co robisz w domu, możesz robić na zewnątrz.

Widocznie zbyt się napalaliście, bądź jesteście negatywnie nastawionymi bąkami, a takich ludzi najbardziej nie lubię. Gra jest dużo lepsza od TS2, tylko trzeba do tego poprawnie podejść. Również iteracje są bardziej zróżnicowane i oczywiście zależne od charakteru. A skoro mowa o charakterze, to warto wspomnieć o tym jak ciekawe jest odkrywanie kolejnych cech różnych simów po wielu rozmowach.
Podsumowując, gra jest warta swojej ceny, a grywalność jest, no błagam, na 300% lepszym poziomie od TS2. W końcu w tym świecie coś się dzieje i masz ochotę rozwijać swoją postać.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2009, 07:50   #9
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Każdy postrzega grę inaczej.I po to jest tyle różnych recenzji,żeby pokazać jak wiele jest różnych poglądów na temat tej gry.
I nie jedź mi tekstem "człowieku" bo tego nie lubię ....
Tobie się podoba,mnie nie do końca,i ja szanuję Twoje zdanie,więc i Ty uszanuj moje.

Dziękować
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2009, 10:37   #10
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Wasze recenzje

Grać w The Sims 3 trzeba się nauczyć, trzeba oswoić się z nią, tak jak było to po przejściu z pierwszej odsłony gry na drugą. Rzeczywiście gra się trudniej, ale w moim odczuciu jest to plus. W The sims 2 bez problemu radzę sobie z ośmioosobową rodziną, tutaj nie bardzo potrafię zapanować nad dwoma simami
Na szczęście simy doskonale radzą sobie same.

Ogólnie gra bardzo mi się podoba.
Tryb tworzenia sima jest naprawę świetny i Ja osobiście jestem zadowolona ze stworzonych przez siebie simów, nawet pomimo mojej fatalnej grafiki.
Fryzur faktycznie nie jest zbyt wiele, ale jakoś mi to nie przeszkadza, zwłaszcza że w dodatkach zapewne pojawią się nowe. Wszystkie fryzury można samodzielnie pokolorować, rozróżniając od jednej do czterech warstw. Podobnie sprawa ma się z makijażem.
Jeśli chodzi o ubrania, to moim zdaniem jest ich sporo. Każdy strój ma kilka wersji kolorystycznych, a niektóre także różne wzory. Bardzo podoba mi się, że można oddzielnie dobierać buty, a nawet skarpetki czy rajstopy. Pozytywnie zaskoczyła mnie także ilość okularów. Dzięki opcji "twórz styl" wszystko można dopasować wedle własnego gustu, lub gustu sima
Cech osobowości jest bardzo dużo i naprawdę trudno zdecydować się, które z nich wybrać.
Podsumowując: panel tworzenia rodziny jest bardzo szczegółowy i dostarcza zabawę na długi czas. Jeśli nie mamy ochoty się bawić w ustalanie szczegółów wyglądu naszego sima, możemy wybrać sima gotowego, który będzie miał już przypisane wszystkie cechy, lub losowo wybrać tylko głowę sima.

Umiejętności sim zdobywa różnie. Jeśli ma predyspozycje do wykonywania danych czynności, na przykład jest "urodzonym kucharzem", nauka tych umiejętności przychodzi mu znacznie łatwiej. W księgarni można kupić książki, które pomagają rozwijać umiejętności. Jeśli sim nigdy danej rzeczy nie robił, nie będzie miał umiejętności z nią powiązanych.
Kariera sima też bywa różna. Aby szybciej awansować można zdobywać różne umiejętności. Pojawiają się też okazje, które możemy przyjąć lub nie. Jeśli sim skorzysta z danej okazji, czekają na niego korzyści w pracy włącznie z awansem. Różnego rodzaju okazje dostają także dzieci w szkole. Poza tym, gdy sim idzie do pracy, czy do szkoły, możemy zdecydować o tym co będzie tam robił. To co wybierzemy wpływa na wydajność jego pracy i jego nastrój. Sim wcale więc nie musi wrócić z pracy zmęczony. Moje simy po pracy robią mnóstwo różnych rzeczy
Cieszy mnie także fakt, że nie trzeba na siłę zdobywać przyjaciół, żeby móc awansować.

Interakcje między simami zależą od osobowości sima. Są interakcje zwykłe i specjalne, przyjazne i wredne, a także romantyczne i jeszcze inne, których nie pamiętam. w zależności od osobowości mamy różne tematy do rozmowy, a od osobowości naszego rozmówcy zależy, jak nas będzie postrzegał. Jest to naprawdę świetne. Jeśli chodzi o brak różnych rodzajów pocałunków (choć i tak nie jest to prawdą, że jest tylko jeden rodzaj, bo to zależy od osobowości sima), to zupełnie mi to nie przeszkadza. W TS2 można było zbudować silne relacje tylko się całując i flirtując, w TS3 kontakty są głębsze i opierają się na wzajemnych upodobaniach itp..

Marzenia sima i nastrójniki bardzo mi się podobają. Marzeń nie trzeba spełniać, ale można, czyli działają podobnie jak pragnienia w TS2, ale są dużo ciekawsze i przede wszystkim różne. Są takie związane z daną sytuacją, na przykład gdy simka jest w ciąży, a są też takie, które zależne są od osobowości sima.

Opcję "stwórz styl" po prostu pokochałam. Daje ona niesamowite możliwości zarówno w kreowaniu wyglądu sima, jak i wystroju mieszkania. (...) Opcja "twórz styl" daje nam praktycznie nieograniczone możliwości, a to jak ją wykorzystamy zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Obiektów w trybie kupowania i w trybie budowy faktycznie nie jest zbyt dużo, zwłaszcza, jeśli w The Sims 2 miało się ich mnóstwo. Gdybym jednak nie grała w TS2, sądzę, że ta ilość na początek zupełnie by mi wystarczała.
Pór roku czy zwierzaków ani innych dodatków jeszcze mi nie brakuje, ponieważ w The Sims 3 jest tyle rzeczy do odkrycia, że nie mam czasu się nad tym zastanawiać

To wszystko, przynajmniej na razie
Ogólnie grę odbieram baaardzo pozytywnie.
Muszę tylko ulepszyć swój komputer, żeby móc cieszyć się lepszą grafiką
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 21.05.2009 - 11:42
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023