Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.07.2007, 21:58   #1
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Arrow Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

ROBIMY SIMOWY KOMIKS PRZY UŻYCIU PROGRAMU MICROSOFT WORD

Dużo osób zwraca się do mnie z pytaniem, w jaki sposób zrobić simowy komiks. Opiszę w tym poradniku wszystko szczegółowo od początku do końca. Potrzebny jest nam zainstalowany program Microsoft Word i jakiś program graficzny- może być Paint, a najlepiej, żeby były to 2 programy- Paint i drugi, lepszy np. Photoshop, GIMP, Irfan View itd.

1. Najpierw robimy zdjęcia w grze. W The Sims 2 możemy je robić na 2 sposoby:

- tradycyjnie- klikając podczas gry przycick C podczas gry. Zdjęć zrobionych w ten sposób szukamy potem w folderze Moje dokumenty->EA Games->The Sims 2->Neighborhoods->(numer okolicy)->Storytelling i koniecznie wybieramy zdjęcia z początkiem nazwy "snapshot...", czyli nie miniaturki (miniaturki to te z początkiem "thubnail...").

- robiąc screenshoty- czyli bardziej pracochłonnie, ale uzyskujemy dzięki temu lepszą jakość. Podczas gry ustawiamy kamerę, wciskamy Tab na klawiaturze, możemy jeszcze ustawić odpowiednio kamerę, po czym klikamy przycisk Print Screen i wychodzimy z gry klikając znaczek Windows na klawiaturze. Otwieramy program graficzny (najlepiej Paint) i wybieramy opcję "Wklej". Zapisujemy zdjęcie na komputerze w dowolnym miejscu (jako .bmp). Wracamy do gry robić następne.
Możemy też uniknąć ciągłego wchodzenia i wychodzenia z gry, grając w oknie, albo robiąc screeny specjalnym programem, np. Fraps (poradnik tutaj).

Najlepiej przed zrobieniem fotek ustawić sobie w grze wielkość i jakość zdjęcia (w Opcjach Kamery) oraz detale tekstur, detale postaci i wygładzanie krawędzi (w Opcjach Grafiki) o ile szybkość naszego komputera nam na to pozwala.

W The Sims 1 robimy fotki przyciskiem C lub klikając w ikonkę z aparatem (ustawiamy sobie przedtem najlepszą jakość), a fotki możemy znaleźć w lokalizacji: miejsce, gdzie zainstalowaliśmy TS1 (domyślnie dysk C->Program Files)->The Sims->UserData(nr okolicy)->PhotoAlbum.

2. Jeśli robiliśmy fotki Print Screenem, musimy je teraz poobcinać w programie graficznym ze zbędnych elementów, takich jak kwadracik z poleceniem dla Sima, obramowania Pausy itp. (w dowolnym programie, może to być zarówno Photoshop, GIMP jak i Paint) i zapisać (jako bitmapy!).
Jeśli robiliśmy fotki tradycyjnie, możemy od razu przejść do wstawiania dymków.

3. Otwieramy program Microsoft Word.
Musimy wkleić jeden z naszych obrazków.
Postępujemy w następujący sposób: wybieramy z menu Wstaw->Obraz->Z pliku... i w nowym okienku odszukujemy obrazek na naszym komputerze, następnie klikamy "Wstaw".



Żeby było szybciej,możemy to zrobić inaczej: wchodzimy do folderu ze zdjęciami i po prostu kopiujemy wybrany obrazek, a następnie w Wordzie wybieramy opcję "Wklej".



4. Kiedy już mamy obrazek wklejony do Worda, zmieniamy jego układ, żeby pracowało się nam wygodniej. W tym celu klikamy na obrazku prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Formatuj obraz...".



W zakładce "Układ" wybieramy "przyległy" i klikamy OK.



5. Następnie zmniejszamy ręcznie obrazek do pożądanych rozmiarów za pomocą kółeczek znajdujących się na jego krawędziach.



6. Możemy dać ramkę naszemu obrazkowi. W tym celu ponownie klikamy na nim prawym przyciskiem myszki, wybieramy opcję "Formatuj obraz..." i w zakładce "Kolory i linie" możemy ustawić sobie kolor i grubość ramki.



7. Teraz pora na wstawienie numerka i dymków. Na górnym pasku menu wybieramy Wstaw->Obraz->Autokształty.



Wśród dostępnych autokształtów szukamy tych, które nasz interesują- dymków, kwadracików lub jeszcze innych, dowolnych.



8. Gdy już wybierzemy kształt, klikamy na obrazku lub obok niego (obojętnie), kształt pojawia się.



9. Teraz możemy dowolnie zmienić mu kolor, ramkę (przy pomocy opcji "Formatuj obraz..." po wciśnięciu prawego przycisku myszki). Możemy ustawić nie tylko zwykły kolor, ale również dowolną teksturę lub gradient dzięki opcji "Efekty wypełnienia".



10. Jeśli chcemy dodać tekst do autokształtu innego niż dymek, klikamy na ten kształt prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Dodaj tekst".



Możemy ustalić dowolną wielkość czcionki, kolor, rodzaj itd. Jeśli nie widzimy u siebie tych opcji na górze na pasku, to klikamy w Menu Widok->Paski narzędzi->Formatowanie, wtedy opcje formatowania się pojawią.

11. W dymkach możemy pisać od razu. Jeśli Word podkreśla nam coś na czerwono, a nie jest to błąd, klikamy na tym słowie prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Zignoruj wszystkie".



Jeśli Word zaznaczy nam fioletowym podkreśleniem jednostki miar, to klikamy na symbol "I" i wybieramy "Usuń ten tag inteligentny".



Ostatecznie możemy wymazać wszystkie podkreślenia w Paincie.

12. Nie musimy tworzyć cały czas nowych dymków- wystarczy, że będziemy kopiować cały czas ten pierwszy i wpisywać do niego nowy tekst- oszczędzimy mnóstwo czasu.

13. Czasem zdarza się nam sytuacja, że jeden dymek zasłania drugi.



Możemy to zmienić. Klikamy na zasłoniętym dymku prawym przyciskiem myszki i wybieramy Kolejność->Przesuń na wierzch (albo klikamy na dymku, który zasłania tamten i wybieramy Kolejność->Przesuń na spód).



14. Kiedy już wszystko zrobiliśmy i okienko komiksu jest gotowe, klikamy na klawiaturze przycisk Print Screen i przechodzimy do Painta i klikamy "Wklej". Mamy zrzut całego ekranu.
Ustawiamy krawędzie obrazka w lewym górnym rogu i przycinamy go od dołu i od prawej strony.



15. Jeśli mamy na komputerze tylko Paint z programów graficznych, to zapisujemy obrazek jako .png (bitmapa jest za duża do umieszczenia na forum, za to obraz w formacie .jpg wyjdzie bardzo rozmazany).
Jeśli mamy również inny program graficzny, to w Paincie zapisujemy obrazek jako bitmapę (.bmp), a następnie w innym programie jako .jpg (najlepiej wybrać najwyższą jakość).

16. W ten sam sposób postępujemy z każdym kolejnym zdjęciem, kiedy będziemy mieć już wszystkie, wrzucamy na serwer i wstawiamy na forum.

Powodzenia!

Tekst i zdjęcia by me.
Thanks to ImageShack for Free Image Hosting



Bardzo proszę bez mojej zgody nie kopiować nigdzie moich poradników (a tym bardziej podawać się za autora).
Oczywiście można się na nim wzorować i napisać swój własny poradnik, ale jeśli miałby być w dużym stopniu wzorowany na moim, to proszę o podanie pod spodem linka do mojego profilu, tak jak ja to czynię, kiedy korzystam z pracy innej osoby.

Ostatnio edytowane przez Isi : 07.12.2007 - 13:13
Isi jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.07.2007, 22:05   #2
The FerG
 
Zarejestrowany: 19.12.2005
Płeć: Mężczyzna
Postów: 562
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Gdybym nie robił video to napewno bym skorzystał z twojej porady
The FerG jest offline  
stare 17.08.2007, 15:51   #3
Nandelle
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Fajne bym skorzystała ale mam worda z roku 2007 a tam wszystko inaczej jest porozmieszczane
 
stare 17.08.2007, 16:17   #4
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Cytat:
Napisał Sssandrulec
Fajne bym skorzystała ale mam worda z roku 2007 a tam wszystko inaczej jest porozmieszczane
Tak, teraz też już mam, ale jednak nowego poradnika nie będę robić, bo jest bardzo podobnie. A nawet można powiedzieć, że bardziej funkcjonalne.
Tzn. najpierw wstawienie obrazka, potem zmiana jego układu na "przylegający" i dodanie mu ramki (to wszystko jest, jak się na obrazku kliknie prawym przyciskiem myszki), potem jak się chce dodać jakieś dymki, napisy itp. to wszystko jest w zakładce "Wstawianie", no a potem tylko przenieść do do Painta (jak od punktu 14. poradnika .
Isi jest offline  
stare 23.08.2007, 19:49   #5
Kenji
 
Avatar Kenji
 
Zarejestrowany: 29.01.2005
Skąd: Górny Śląsk
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 567
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Ała! Ty Mendo
Fajny tekst
Poradnik bardzo przydatny
Reputejszym idze w górę
__________________
Cześć jestem Magii.
Jem fasolę i szparagi.
Kenji jest offline  
stare 24.08.2007, 12:51   #6
Dovelly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Ja kiedys zrobiłam komiks ale w Power Point'cie
Dobry poradnik....
 
stare 17.12.2007, 11:46   #7
Origáme
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

A ja mam pytanie skąd masz tego worda bo ja mam go ale u mnie niema w staw obrazek :con:
Pozdr.
 
stare 17.12.2007, 14:59   #8
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Cytat:
Napisał Marnoa
A ja mam pytanie skąd masz tego worda bo ja mam go ale u mnie niema w staw obrazek :con:
Pozdr.
Informacja, skąd mam Worda, na pewno nie pomoże Ci w Twoim problemie.
To zależy od wersji programu - jeśli masz bardzo starą, to pewnych opcji może nie być (poradnik był robiony w Wordzie z 2003 roku). Natomiast w Wordzie z 2007 roku menu jest inne i trzeba wybrać kolejno Wstawianie -> Obraz.
Albo po prostu masz ten pasek z menu z opcją "Wstaw" gdzieś przesunięty / niewidoczny. Nie mogę sprawdzić teraz, w jaki sposób ta opcja mogła zostać ukryta, bo nie mam tego Worda, ale wydaje mi się, że jeśli masz odpowiednią wersję, to Ty na pewno sobie poradzisz z odszukaniem tej opcji.

Ostatnio edytowane przez Isi : 17.12.2007 - 15:01
Isi jest offline  
stare 17.12.2007, 15:18   #9
Origáme
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

To znaczy jest wstaw ale niema (wstaw-obrazek)nie ma tego a wygląda to o tak
i jest tam wstaw-obiekt i data,godzina

Pozdr.
 
stare 17.12.2007, 16:28   #10
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Robimy simowy komiks przy użyciu programu Microsoft Word

Cytat:
Napisał Marnoa
To znaczy jest wstaw ale niema (wstaw-obrazek)nie ma tego a wygląda to o tak
i jest tam wstaw-obiekt i data,godzina Pozdr.
No to wszystko jasne, to nie jest ten program - na Twoim screenie jest WordPad, a nie Microsoft Word z pakietu Office.
Isi jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023