Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.04.2013, 15:48   #1181
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 867
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Pewnie to pytanie pojawiało się już tutaj, ale nie znalazłam jeszcze na nie odpowiedzi: czy istnieje jakiś cudowny sposób, aby zlokalizować w folderze Downloads wszelkie niepotrzebne, nieużywane przez grę meshe, takie bez recolorów? Przypuśćmy, że wyłączyłam w Clean Installerze recolory, a mesha nie udało mi się po nazwie rozpoznać i pozostał w folderze. Można go jakoś odszukać, aby też usunąć? (Nie przyjmuję odpowiedzi odmownej )

edit:
I jak to jest z dodatkami usuwanymi z poziomu gry/warsztatu? Z tego, co wiem, one nie usuwają się z Downloads, w takim razie co się z nimi dzieje? Zmieniają się na .off czy coś koło tego?
Może ktoś zna odpowiedzi? To dosyć pilna sprawa... ;/

Ostatnio edytowane przez Malin : 03.04.2013 - 18:40
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.04.2013, 20:00   #1182
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Malin - nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, wiem tylko, że dodatki usuwane w warsztacie usuwają się z Downloads. Przeprowadziłam kiedyś taki eksperyment: miałam otwarty Downloads i wrzuciłam tam kilka dodatków. Jak to jest w Windowsie - pliki ustawiły się "na końcu", dopiero po zamknięciu uszeregowałyby się alfabetycznie. Usunęłam w warsztacie, lukam do Downloadów i ich nie było
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2013, 20:42   #1183
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
I jak to jest z dodatkami usuwanymi z poziomu gry/warsztatu? Z tego, co wiem, one nie usuwają się z Downloads, w takim razie co się z nimi dzieje? Zmieniają się na .off czy coś koło tego?
Wiesz, mnie też to ciekawi, bo słyszałam dokładnie to samo, ale wczoraj na BPS natknęłam się na poradnik, w którym wytłumaczone było, że dodatki (i meshe, i recolory) można usuwać przez grę. Nikt się temu nie sprzeciwił.

Malin - dla mnie najpewniejszym sposobem są po prostu czystki na zasadzie "zostawię sobie to, co wiem, skąd i co to jest, a reszta - do wywalenia".
Osobiście w przypadku brakujących meshy po prostu dogrzebuje się do strony, z której ściągałam, ściągam jeszcze raz i po prostu nadpisuję te pliki, pory okazji odzyskując mesha.
Na meshe bez recolorów również nie znam lepszego sposobu niż ten.

Ale rozumiem, że dla osób, które nie mają posegregowanych dodatków w folderach (wewnątrz Dwl) to może być udręka. Ja się o tym przekonałam o tym tylko raz i zmusiło mnie to do porządnego przeorganizowania Downloads. Nie żałuję
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2013, 20:43   #1184
aniak99
 
Avatar aniak99
 
Zarejestrowany: 02.07.2012
Skąd: woj. zachodniopomorskie
Płeć: Kobieta
Postów: 101
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Z tego co odkryłam. Jeżeli kasujemy dodatki w warsztacie to one po prostu się kasują i nie ma ich w koszu. Po prostu znikają. Tylko niestety jak kasujemy coś w warsztacie, to tylko recolory się kasują, a meshe pozostają i trzeba samemu je usunąć.
aniak99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2013, 21:20   #1185
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 867
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Generalnie mój Downloads nie wygląda tragicznie, bo od jakiegoś roku segreguję systematycznie wszystko to, co pobieram. Mam jednak dodatki (ok. 2,5 GB ) ściągane bardzo dawno temu i po prostu wrzucone do jednego folderu. Panuje tam bałagan i wiem, że są tam meshe bez recolorów i odwrotnie. Próbowałam dojść do ładu i składu przez Cleana, ale nie da rady, bo o ile pozbyłam się zbędnych recolorów (np. na GoS'ie i livejournalach lubują się w 50 różnych odcieniach ubrań , to nie ma tam żadnych podglądów meshy i nie wiem, co mogę spokojnie usunąć ;/

Najprościej mówiąc, muszę zrobić 2 rzeczy - pousuwać zbędne rzeczy z gry/warsztatu i pousuwać osamotnione, nieprzydatne meshe/recolory.

Dotarłam dziś do takiego programu Delphy's Download Organiser. Teoretycznie potrafi on wyszukać te wszystkie "sierotki" bez drugiej połówki, tylko zastanawiam się, na ile można mu wierzyć. Po przeskanowaniu folderu, znalazło mi ponad 800 takich (ponoć) bezsensownych, nieprzydatnych plików! Póki co, przeniosłam je tylko do innego folderu i mam zamiar sprawdzić, jak będzie wyglądać bez nich gra, bo boję się usuwać je tak w ciemno.

Cytat:
Napisał aniak99
Tylko niestety jak kasujemy coś w warsztacie, to tylko recolory się kasują, a meshe pozostają i trzeba samemu je usunąć.
I w tym właśnie problem... jak rozpoznać potem w folderze te meshe, by je spokojnie usunąć? ;/

Cytat:
Napisał Liv
Wiesz, mnie też to ciekawi, bo słyszałam dokładnie to samo, ale wczoraj na BPS natknęłam się na poradnik, w którym wytłumaczone było, że dodatki (i meshe, i recolory) można usuwać przez grę. Nikt się temu nie sprzeciwił.
Interesujące. Czyli jednak można coś zdziałać poprzez grę! Na pewno wypróbuję ten poradnik. To jest między innymi to, czego szukam, bo parę rzeczy bym powywalała, ale w Cleanie nie ma podglądów ;/

Cytat:
Napisał Liv
Osobiście w przypadku brakujących meshy po prostu dogrzebuje się do strony, z której ściągałam, ściągam jeszcze raz i po prostu nadpisuję te pliki, pory okazji odzyskując mesha.
Na meshe bez recolorów również nie znam lepszego sposobu niż ten.
Na pewno masz rację, ale u mnie nie przejdzie to z prostego powodu - te dodatki, które muszę doprowadzić do porządku, były ściągane tak dawno temu, że nie ma możliwości, abym przypomniała sobie, skąd je wzięłam ;/

I teoretycznie mogłabym usunąć cały ten folder z burdelem w środku, ale są też w nim rzeczy, które są dla mnie ważne, a ja nie mam pojęcia, jak je wyciągnąć, ew. skąd ponownie ściągnąć, więc to straszny ból tak po prostu usunąć... :>

No, ale dzięki za odpowiedzi, jestem trochę pocieszona
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2013, 22:21   #1186
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Czyli obiekty, można zrobić tym poradnikiem Livci, a potem puste meshe, wywalic programem od Malinci?
__________________
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2013, 14:55   #1187
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Ja mam 2 pytania
1. Kiedyś ściągnęłam z neta dom, ale niestety nie działa u mnie - po kliknięciu na tą chatę w koszu parceli wyłączała mi się gra, nawet nie mogłam go stamtąd wywalić bo od razu się zacinało, poza tym nic nie przeszkadzał. Zauważyłam, że liczba domów w skrzyni odpowiada liczbie plików w folderze LotCatalog. Czy mogę usunąć plik tego domu (wiem, który to, bo aktualnie tylko tego syfa mam w koszu) właśnie z LotCatalog? Nic się nie stanie?
2. Pobrałam z MTS tą fryzurę -> http://modthesims.info/download.php?t=460787
Ma po dwa recolory do każdego koloru (czyli np. dwa odcienie czerni do czarnych włosów). W warsztacie, w grze, wszędzie - pojawia się ona jako te zwykłe długie włosy, co ma np. Dina Kaliente. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie ma u góry "gwiazdki" obiektów zmodyfikowanych, a co za tym idzie, nie da się usunąć! ;(
Dlaczego gra potraktowała tą fryzurę jako "swoją"? I czy jest jakiś sposób, by się tego pozbyć, skoro w Downloads nie ma plików tej fryzury? Ja nic przy tym nie majstrowałam! Wrzuciłam do Downloadów, weszłam do gry i to już było, a jak potem chciałam usunąć z Downloads to nie było tych plików!
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2013, 15:14   #1188
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

1. nie wiem.
2. fryzura nie ma załączonego mesha musisz poszukać go, a nazwe tam masz (xsims hair 40a czy coś w tym stylu
__________________
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2013, 17:18   #1189
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 867
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Ściągnij mesh STĄD (adres był podany na MTS poniżej tego pliku z teksturami , wrzuć do Downloads i zobacz, czy gra odnajdzie tę fryzurę. I następnym razem zwracaj uwagę, czy autor załącza mesh Oszczędzisz nerwy i czas
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2013, 18:50   #1190
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Hm, wrzuciłam mesha i w warsztacie to samo. Wpadłam na pomysł żeby dołożyć jeszcze recolory z mts, ale one dołożyły się jako inna fryzura (niedziałająca, ale na szczęście dało się usunąć) a tamte zostały...
Wywaliłam więc i mesha i recolory z Downloads, ale tamte co były wcześniej nadal są.
Myślą, że są takie nietykalne i mogą podszywać się pod Maxisa. T_T
Jakby ktoś mógł mi jeszcze pomóc w pierwszym pytaniu to byłabym wdzięczna ^^
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 10 (0 użytkownik(ów) i 10 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023