Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.12.2011, 15:32   #281
Almarie
 
Avatar Almarie
 
Zarejestrowany: 29.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Istnieje tyle pięknych imion Na przykład Seweryn, Sergiusz, a dla kobiety Marianna czy Izabela. Mam dziwny nawyk nadawania simom płci męskiej imion zaczynających się na literę S. Nigdy nie nadaję innych.
Almarie jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.12.2011, 13:25   #282
Estella Sanchez
 
Avatar Estella Sanchez
 
Zarejestrowany: 07.09.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 57
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Ja podobnie jak Liv biorę imiona z kalendarza, ale wybieram takie mniej popularne

Nazwiska jak mi przyjdzie do głowy, tylko dbam, żeby się nie odmieniały. teraz mam rodzinę Słomka, tam jest Liliana, Henryk, Kaja , Maja i Pola.
Estella Sanchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2012, 12:30   #283
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Ja w obecnych rodzinkach mam dzieci o imionach: Mateusz , Edward, Piotrek, Franek, Alicja, Patrycja, Sandra ,Nicole, Julka, Maciek, Janek,Martyna. Ja zazwyczaj biorę takie które mi do głowy przyjdą. Zazwyczaj są to imiona moich znajomych bądź z mojej rodziny, czasami zdarzają się imiona z książek bądź filmów.

Ostatnio edytowane przez miłośniczka zwierząt : 30.05.2012 - 12:33
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.06.2012, 07:35   #284
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Imiona? Hmm...używam tych trochę starszych, ale wiecznie modnych(według mnie). Uwielbiam Klarę, Iwonę,Liliannę, Sandrę, Wandę. Nazwiska? Tu już zdaję się bardziej na inwencję twórczą w danym momencie, ale ostatnio cały czas stosuję nazwisko Adamczyk i Zuryś. Nie znoszę zagranicznych imion Oo :3
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.06.2012, 13:46   #285
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,954
Reputacja: 36
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Imiona zazwyczaj biorę ze słownika imion albo używam tych, które aktualnie mi się podobają. Natomiast nazwiska albo wymyślam sama, albo biorę z książek/filmów/seriali.
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.06.2012, 15:41   #286
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Imiona i nazwiska moich simów zawsze są polskie. Używam imion, które lubię (Franek, Antonina, Helena <3), takich, które są nieco rzadziej spotykane (won mi z Juliami i Kubusiami!), a gdy nie mam pomysłu, to szukam ich w swoim kalendarzu (czasem to nawet przydatna rzecz!). Z nazwiskami jest dużo gorzej. :C Często nie mogę nic wymyślić. Wtedy patrzę, jak nazywają się miastowe simy, twórcy gry maja lepszą wyobraźnię niż ja. :>
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.06.2012, 17:51   #287
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Nigdy nie nadawałam Simom polskich imion, właściwie sama nie wiem, czemu. Nie mam do nich jakiejś strasznej urazy, ale jakoś mi tak nie pasowały do moich postaci (co innego u innych o.O). Raz czy dwa próbowałam, ale ciężko mi się teraz przestawić (chyba, że stworzę kiedyś jakąś okolicę pod nazwą polskiego miasta ). Uwielbiam za to imiona skandynawskie, a zakochałam się w nich od czasu lektury "Sagi o Ludziach Lodu" <3 Teraz tylko zaglądam na strony z takimi imionami i coś wybieram. Najczęściej się nie zastanawiam - tworzę Sima i przeglądam imiona. To jest impuls, po prostu jak zobaczę jakieś imię, to wiem, że jest ono stworzone dla zrobionego właśnie Sima. Rzadko myślę "może to, a może tamtoo...". Przeglądałam te imiona już tyle razy, że praktycznie znam je na pamięć i ostatnio coraz częściej robiąc Sima od razu nadaję mu imię, jakie mi się samo nasunie.
Co do nazwisk - to koszmar. Kompletnie nie mam pomysłów, więc (wstyd przyznać) biorę do ręki jakąś płytę z muzyką i przeglądam creditsy. Czasem mi się przypomni coś z jakiejś książki, czasem znów wpadnie do głowy jakieś proste słówko w obcym języku... Tak, nazwiska nadaję zupełnie bez polotu
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.07.2012, 11:30   #288
Quixley
 
Avatar Quixley
 
Zarejestrowany: 01.07.2011
Skąd: Kraków
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 124
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Imiona nadaję tylko polskie, rzadko spotykane i nietypowe. Wymiana z Danią na której byłam zainspirowała mnie do stworzenia duńskiej rodzinki, ale jednak wolę Polaków ;p (Imię Duńczyka odgapiłam od chłopaka z wymiany a nazwisko od mojej Dunki xd)
Quixley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.03.2013, 14:31   #289
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Znalazłam fajną stronę, która może się przydać osobom mających problemy z nadawaniem imion i nazwisk swoim Simom. Strona generuje przypadkową osobowość - jest możliwość określenia "narodowości" imienia i nazwiska. I tak np. grający w Monte Vista mogą wygenerować sobie włoskie imiona i nazwiska, a w Aurora Skies - islandzkie (wiem, że temat dotyczy Sims 2, ale bezsensowne chyba jest zakładanie identycznego w Sims 3 )
http://pl.fakenamegenerator.com/adva...=20&age-max=30
__________________
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.03.2013, 17:38   #290
asimka97
 
Avatar asimka97
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

To chyba lepiej wejść w zakładkę "the sims" na stronie którą podała Hallgerd. Tam można wybrać ilu simów ma mieć rodzina, podać typ (np. amerykański) I jeżeli się chce, to można dostosować ile ma być kobiet, a ile mężczyzn. Wtedy dostanie się tyle losowych imion i zawodów ile się chciało mieć simów. Co prawda wszyscy będą mieli te same nazwiska ale to można popróbować pare razy. Jak dla mnie tak by było lepiej
asimka97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023