Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Programy do The Sims 2
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.07.2007, 14:41   #1
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Arrow Jak zmienić ikonki własnych lub ściągniętych karier?

Jak zmienić ikonki własnych lub ściągniętych karier?


Czego potrzebujemy:
- programu SimPE, najlepiej najnowszej wersji i tzw. ramek, wszystko można pobrać na oficjalnej stronie programu SimPE:
http://sims.ambertation.de/
- ściągniętej albo samodzielnie wykonanej kariery w formacie .package (samodzielnie możemy stworzyć karierę według poradnika Vanilienné).

1. Otwieramy naszą karierę w SimPE, czyli albo klikamy na pliku kariery prawym przyciskiem myszki i wybieramy Otwórz za pomocą -> SimPE, albo uruchamiamy najpierw program SimPE, po czym z menu wybieramy Plik -> Otwórz i szukamy na komputerze naszej kariery.
Chwilę czekamy, aż się załaduje.

2. Kiedy już się załaduje, w Drzewie Zasobów (Resource Tree) zaznaczamy jpg/tga/png Image (IMG).
Natomiast na dole w widoku wtyczki zaznaczamy Plugin View.


3. W polu Resource List pojawi się nam lista plików - ikonek danej kariery. Klikając na każdym z plików...


... zobaczymy różne ikonki.


Jak widać jest tu 5 plików, czyli 5 obrazków kariery. Osobiście nie mam pojęcia, czy wszystkie te obrazki się pojawiają w grze (bo moje Simy z reguły nie pracują , ale każdy z tych obrazków możemy zmienić.

4. Możemy dodać dowolne obrazki o dowolnej wielkości, tylko jeśli przesadzimy z rozmiarami to nie wiem, jak będzie to wyglądało w grze. Mamy dwie możliwości:
- możemy zrobić sobie własnoręcznie dowolne ikonki o dowolnych rozmiarach (ale koniecznie w formacie .png lub .jpg!) i zastąpić nimi maxisowe - w takim wypadku możemy pominąć ten punkt i przejść do punktu 5. poradnika ,
- możemy wyciągnąć poprzez SimPE ikonki maxisa i je przerobić - wtedy zachowamy n a100% oryginalne rozmiary - opisuję to poniżej w tym punkcie.

Aby "wyciągnąć" maxisowe ikonki, klikamy na opcji Export, która jest w prawym górnym rogu Widoku wtyczki. Każdy obrazek eksportujemy po kolei w dowolne miejsce na komputerze.


Teraz jak już mamy u siebie na komputerze te obrazki .png, otwieramy je w dowolnym programie graficznym (Paint, Photoshop, czy jaki chcemy) i dowolnie przerabiamy. Na koniec zapisujemy swój obrazek jako .png lub .jpg jeśli zapiszemy np. jako .bmp to gra nie będzie go czytać).

5. Żeby zastąpić maxisową ikonkę własną, klikamy na jej nazwie w oknie Resource List, po czym wybieramy opcję Zastąp (Replace).


Otworzy się nam nowe okno, gdzie wybierzemy swoją ikonkę z komputera. Nie zapomnijmy zaznaczyć "All files" w polu Pliki typu, żeby nasze obrazki nam się wyświetliły.


6. Pojawi się pytanie, czy wczytać ponownie obrazek, zatwierdzamy.


7. Mamy już własną ikonkę kariery. Punkty 5-6 powtarzamy dla każdej kolejnej ikonki z osobna.


8. Kiedy już pozmieniamy ikonki, które chcieliśmy zmienić, trzeba zapisać zmiany. W menu na górze wybieramy Plik -> Zapisz (jeśli chcemy zapisać zmiany w starej karierze i ikonki Maxisa stracić z nij bezpowrotnie) lub Plik -> Zapisz jako... (żeby zapisać karierę jako owy plik - wtedy będziemy mieć na komputerze tę karierę ze starymi ikonkami i tę z nowymi).


Kiedy taką karierę włożymy do naszego folderu Downloads/Careers (czy, jak niektórzy wolą, do Downloads), w grze pojawi się ona z nowymi ikonkami.

Miłej zabawy.


Uczyłam się z poradnika skinngiggy z ModTheSims2.
Tekst i zdjęcia by me.
Thanks to ImageShack for Free Image Hosting



Bardzo proszę bez mojej zgody nie kopiować nigdzie moich poradników (a tym bardziej podawać się za autora).
Oczywiście można się na nim wzorować i napisać swój własny poradnik, ale jeśli miałby być w dużym stopniu wzorowany na moim, to proszę o podanie pod spodem linka do mojego profilu, tak jak ja to czynię, kiedy korzystam z pracy innej osoby.

Ostatnio edytowane przez Isi : 07.12.2007 - 12:11
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.07.2007, 14:59   #2
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jak zmienić ikonki własnych lub ściągniętych karier?

Isi jesteś super, ja Cię kocham
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2007, 13:34   #3
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zmienić ikonki własnych lub ściągniętych karier?

Na pewno skorzystam, dzieki.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023