Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.05.2008, 21:46   #1
Fiorella
 
Avatar Fiorella
 
Zarejestrowany: 18.04.2008
Skąd: W simowie
Płeć: Kobieta
Postów: 643
Reputacja: 10
Domyślnie Samanta

OTO MOJE PIERWSZE FOTOSTORY NA TYM FORUM

ODCINEK 1

Przedstawienie postaci:

To są Tom i Jane. Tom teoretycznie ma firmę zajmujacą się prawem. Jane nie pracuje, ponieważ Tom zarabia na tyle dużo, że nie musi. Mają nastoletnią córkę Samantę. Są szczęśliwi, przymajmniej tak się wydaje.


To jest Samanta. Jest nieśmiała, nigdy nie starała się modnie ubierać i malować do szkoły. Właśnie skończyła gimnazjum i teraz przeniosła się z rodzicami do innego miasta i do szkoły, gdzie żadni z jej dawnych przyjaciół nie chodzą. Lecz miała iść tam dopiero w październiku. Ma bardzo dobre kontakty z rodzicami, mimo iż mama to jej całkowite przeciwieństwo, a tata jest bardzo zapracowany.

POCZĄTEK:


Wreszcie dojechali. Samanta nie była szczęśliwa widząc nowy dom. To znaczy może i dom był ładny, ale trudno jej było przyzwyczaić sie do nowego otoczenia. Od razu powiedziała to rodzicom. Nie byli zachwyceni. Cieżko minął jej ten dzień, w nocy nie mogła zasnąć.


Rano jedząc śniadanie z rodzicami spytała:
- Mamo czy daleko mam stąd do szkoły?
- Wiesz, myślę, że aż tak daleko to nie jest... - odpowiedziała Jane
- Rano mogę cię podwozić do szkoły, mam po drodze do pracy, ale po południu to raczej będziesz musiała wracać sama chyba, że mama po ciebie przyjedzie... - i tu Tom spojrzał na Jane
- Myślę, że tak zrobię, a teraz się pospieszcie - szybko odpowiedziała Jane


W szkole Samanta usiadła w ostatniej ławce i rozglądała sie po sali. Dzwonek rozpoczął lekcje. Weszła nauczycielka.
- Widzę, że mamy w klasie nową uczennicę. Przedstawiam wam Samantę Brown. - powiedziała - dobrze, a teraz otwieramy zeszyty.
Jako tako minęło Samancie to 45 minut. Wszyscy się na nią dziwnie patrzyli przez całą lekcję.



Na przewie podeszły do niej trzy dziewczyny.
- Witaj, ja jestem Andrea, to jest Mandy - wskazała na dziewczynę z czarnymi włosami - a to Ana - skończyła mówić dziewczyna z blond lokami
- Jesteśmy jedynymi dziewczynami w tej klasie - wtrąciła Mandy.
Po dalszej rozmowie Samanta wywnioskowała, że są to takie laleczki, które potrafią gadać tylko o ciuchach i kosmetykach. Mimo to postanowiła się z nimi zaprzyjaźnić. Zrozumiała, jednak, że póki nie zmieni wyglądu i nie zacznie się malować nici z tego zamiaru.


Po szkole przyjechała po nią mama. Samanta miała cały czas zaprzątnięte myśli tym jak zmienić wygląd. W głębi serca chciała takich zmian, ale nie była na tyle odważna by je zrealizować. Teraz nadażyła sie ku temu okazja i postanowiła ją wykorzystać.


Mam nadzieję, że się podobało. Niedługo postaram się dać następny odcinek.
EDIT: Przepraszam za to ostatnie zdjęcie, że dziewczyna była w innym ubraniu ( pomyliłam zdjecia - takie fau pax na początek, masakra ). Mam nadzieję, że w nastepnych odcinkach nie zdarzy mi się coś takiego. Postaram się robić lepsze zdjęcia, zastosuję się do waszych porad. Dziekuję za oceny. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Fiorella : 27.05.2008 - 11:06
Fiorella jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.05.2008, 21:57   #2
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,129
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Samanta

zdjęcia, zdjęcia! widać niebo, kryształki i kratki trybu kupowania, a to bardzo niedobrze. tylko pierwsze wygląda poprawnie, a jakby nie patrzeć zdjęcia to ważna część fs. rób je trybie kamery (bodajże tab'em się w to wchodzi), będzie Ci łatwiej je robić i wyjdą o niebo lepiej
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.05.2008, 23:03   #3
..::lOvE::..
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

Hmm...trochę smętnie piszesz. Tzn. nudno. Nie wprowadzasz akcji.
Zdjęcia. Są do niczego. Widać kryształki , chmurki . tak być nie może...
Dlaczego na ostatnim zdjęciu Samanta ma inne ubranie niż na poprzednich zdjęciach ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.05.2008, 08:51   #4
Masakra
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

No a co ja mam powiedzieć? Popieram dwa posty nade mną. Coś za szybko się coś dzieje. I ten dopisek u ojca, że "teoretycznie" ma....itd. Coś chyba już wiem o co tu chodzi...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.05.2008, 11:55   #5
wredzioszka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

popieram wszystkie posty nad moim (xD)
i pragne dodać , że za szybko przeskakujesz. Je śniadanie , nagle jest w szkole. I po chwili znów w domu.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.05.2008, 18:24   #6
Nacia xP :)
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

Fajnie sie zapowiada ..
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.05.2008, 19:04   #7
avenly
 
Avatar avenly
 
Zarejestrowany: 07.11.2007
Skąd: Polska
Płeć: Kobieta
Postów: 1,206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Samanta

Fotostory według mnie ma nawet ciekawą fabułę, lcz trochę za mało akcji wprowadzasz, zgadzam się z tym co napisała wredzioszka, że je śniadanie, później szkoła i już dom.. za szybko.Popracuj nad zdjęciami. Zlikwiduj kryształki. Jezeli nie chcesz bawić się kodami i modami możesz do rodziny dorobić np. zwierze lub robota i wtedy nim sterować, jak robisz zdjęci, to krysztaków nad postaciami nie będzie.Kiedy robisz zdjęcia w pomieszczeniu rób sufit, lub fotografuj tak , aby nie było widać nieba. Poimocny klawisz TAB.Czekam na następny odcinek, bo zapowiada się ciekawie.
avenly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2008, 14:29   #8
Fiorella
 
Avatar Fiorella
 
Zarejestrowany: 18.04.2008
Skąd: W simowie
Płeć: Kobieta
Postów: 643
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Samanta

Dziękuję wszystkim za oceny i rady jak robić zdjęcia. Teraz daję drugi odcinek mojego pierwszego fotostory. Mam nadzieję, że te zdjęcia będą lepsze, starałam się.

ODCINEK 2

Samanta przyjechała do domu. Zjedła obiad razem z mamą, tata jeszcze nie wrócił z pracy. Samanta postanowiła w duchu, że porozmawia z mamą o zmianie swojego wyglądu. W końcu jej mama zna się na modzie i kosmetykach. W trakcie obiadu przyszedł Tom. miał bardzo zmartwioną minę, ale Samanta tego nie zauważyła. Poszła do swojego pokoju odrobić lekcje. Po godzi nie pstanowiła, że porozmawia z mamą. Poszła do salonu. Usłyszała kawałek rozmowy rodziców:


- Trzeba jej powiedzieć, może wtedy zrozumie naszą decyzję - powiedział Tom
- Jest jeszcze za młoda - zaoponowała Jane
- To niby kiedy? - spytał Tom
- Najpierw musimy mieć pewnosć, jak na to zareaguje - szybko odpowiedziała Jane, bo zobaczyła córke w drzwiach. Samanta postanowiła, że nie powie rodzicom co słyszała. Nawet nie chciała wiedzieć o czym rozmawiali.
- Przyszłam napić się soku - powiedziała i dodała - mamo możemy porozmawiać?
- Oczywiście, że tak - odpowiedziała mama i odetchneła z ulga myśląc, że córka nie słyszała ich rozmowy.
- Jak było w szkole? - spytał Samantę tata, jakby bał sie, że spyta o czym rozmawiał z Jane
- Pierwszy dzień upłynał mi bardzo miło, poznałam nowe koleżanki.
- To wspaniale, ale teraz muszę trochę popracować - powiedział i udał się w stronę gabinetu. Samanta i Jane poszły do salonu.


Mama spytała co sie stało, że chciała porozmawiać. Samanta opowiedziała jej o wszystkim co się działo w szkole i o tym, że chce zmienić wygląd. Jane ucieszyła się na tą wiadomość. Zawsze chciała aby jej córka lubiła się malować i stroić. Ale była bardzo dobrą matką więc nigdy nie zachęcała do tego córki, wiedząc, że się nie zgodzi. Oczywiście sie zgodziła pomóc Samancie.
Zblizał sie już wieczór. Jane przygotowała kolację. Zjedli ją całą rodziną i Samanta po raz pierwszy zaczęła cieszyć się z przeprowadzki. Po kolacji poszła spać. Szybko zasnęła.


Rano obudziła się w świetnym humorze. Nie mogła się doczekać zmiany wyglądu. Szybko wstała z łóżka i jeszcze w pidżamie pobiegła do sypialni rodziców. Mama już nie spała, właśnie chciała isć zrobić śniadanie.
- Mamo to pomożesz mi? - spytała Samanta
- Tak, ale na początku choć zrobimy śniadanie dla nas i dla taty, dobrze Samantusiu? - powiedziała Jane
- Zgadzam się, tylko proszę nie mów do mnie jak do małej dziewczynki - odpowiedziała Samanta.
Wszyscy razem zjedli bardzo dobre śniadanie i Samanta i jej mama udały się do sypialni.


Samanta usiadła przy toaletce mamy. Jane zrobiła jej śliczną fryzurę, lekko ją umalowała. Samanta ubrała się w zwiewną bluzkę i dżinsy. Gdy tata ją tak zobaczył, powiedział, że mogłaby startować w konkursie miss. Wszyscy zaczęli się śmiać.
Gdy nadeszła odpowiednia godzina Samanta zaczęła się zbierać do szkoły. Po pieciu minutach była gotowa i pojechała razem z tatą.


Jak tylko weszła do budynku dopadła ją Andrea i Ana.
- Wygladasz super - powiedziała Andrea
- Oto chodziło. A tak swoją drogą to gdzie kupiłaś tą bluzkę? - spytała Ana
- Dziekuje wam. Co do bluzki to kupiłam ją już bardzo dawno, w mieście gdzie kiedyś mieszkałam - odpowiedziała Samanta
- Może pójdziemy razem na zakupy, na przykład w sobotę? Oczywiście z Mandy i Aną - spytała Andrea
- Bardzo chętnie ale muszę jeszcze porozmawiać z rodzicami. Może coś już zaplanowali, ale...- nie zdążyła odpowiedzieć Samanta, bo dzwonek przerwał im rozmowę.
Reszta dnia w szkole upłyneła Samancie bardzo szybko i szczęśliwie. Po lekcjach stała już mama. O dziwo w samaochodzie, przy kierownicy, był równiez tata. Całą drogę rozmawiali. Samanta opowiadała o szkole i koleżankach. Gdy wrócili do domu mama podała obiad. Gdy Samanta skończyła jeść i chciała isć już do pokoju tata sptał czy mogą porozmawiać w salonie. Samanta zgodziła się. Z resztą nie widziała w tym nic dziwnego.


- Musimy ci coś powiedzieć - zaczęła Jane
- Właściwie nie wiemy jak zacząć - powiedział Tom
- Zacznijcie od początku - powiedziała żartując Samanta
- Bo wiesz kochanie, my się rozwodzimy - szybko powiedziała mama
- Co??? Wy??? Przecież wy się nawet nie kłócicie!!! - wykrzyczała Samanta
- Zrozum nas córeczko, my się nie kłócimy bo cały czas jesteśmy przyjaciółmi. - odpowiedział Tom. Miał bardzo smutną minę.
- My się już nie kochamy i zdecydowaliśmy, że każdy z nas pójdzie swoją drogą. - powiedziała Jane i łzy napłyneły jej do oczu. Ale Samanta tego nie zauważyła. Szybko poszła do swojego pokoju i zaczęła płakać.


Płakała cały wieczór. Nie mieściło jej się to w głowie. Myślała, że rozwód bierze się wtedy gdy rodzice się ciągle kłócą i nie moga ze soba wytrzymać. Oni się nigdy nie kłócili. Czy coś jest nie tak? Dlaczego się rozwodzą? Co teraz z nią będzie? Te pytania nie dawały jej spać. Miała nadzieję, że to wszystko zły sen.

Mam nadzieję, że podobał wam się drugi odcinek. Proszę o surowa krytykę. Mam nadzieję, że zdjęcia są lepsze od poprzednich. Jeśli nie to proszę mówcie mi nad czym mam jeszcze popracować.

Ostatnio edytowane przez Fiorella : 29.05.2008 - 14:38
Fiorella jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2008, 15:49   #9
Nati
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

niewiem czemu treśc mi sie troche nie klei no i czemu cały czas powtarzasz Samanta Samnta, no i Samantusia?? Wystrczy zwykłe "Sam" bo to nietlyko męskie imie no i rozwód?? niebyło widać żadnego powodu no i tak nagle lepiej by było już jakby jej matka zlapała jej ojca na zdradzie czy coś
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2008, 16:49   #10
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samanta

Cytat:
Napisał Nati Zobacz post
niewiem czemu treśc mi sie troche nie klei no i czemu cały czas powtarzasz Samanta Samnta, no i Samantusia?? Wystrczy zwykłe "Sam" bo to nietlyko męskie imie no i rozwód?? niebyło widać żadnego powodu no i tak nagle lepiej by było już jakby jej matka zlapała jej ojca na zdradzie czy coś
To jest jej sprawa, czy pisze pełne imię, czy zdrobnienie... i nie powinnaś się tego czepiać ;/

A co do FS: na razie mnie nie wciągnęło, lekko nudnawe. I mam taką uwagę: Samanta wygląda okropnie po "przemianie"...

Ostatnio edytowane przez Ellie : 29.05.2008 - 17:23
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023