Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.10.2008, 17:47   #1
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Więzienne melodie

Hej. Chciałabym Wam zaprezentować "zbiorowe" FS - jest robione przez 3 osoby:
-pomysł, zarys odcinków: Björk
-tekst: Ellie
-zdjęcia: cassant, a od 5 odcinka - Ellie

Jeśli będą jakieś długie przerwy między odcinkami, to nie miejcie pretensji, bo chyba każdy wie, jak to jest w zespole ;]
Życzę miłej lektury.

Spis odcinków
Odcinek 1 - poniżej
Odcinek 2 - przeczytaj!
Odcinek 3 - przeczytaj!
Odcinek 4 - przeczytaj!
Odcinek 5 - przeczytaj!
Odcinek 6 - przeczytaj!
Odcinek 7 - przeczytaj!
Odcinek 8 - przeczytaj!
epilog - przeczytaj!

Odcinek 1.

Pamiętam to tak dokładnie, jakby działo się wczoraj. Chyba był grudzień... tak, na pewno był grudzień, bo koleżanki śmiały się z moich starych, znoszonych kozaków. Miałam 11 lat i byłam - mimo biedy i braku ojca - naprawdę szczęśliwa. Bywały chwile, że było mi źle, ale uciekałam wtedy w świat muzyki. Śpiewałam, nuciłam, pisałam własne piosenki. Marzyłam o tym, by nauczyć się grać na fortepianie, ale mama nie miała pieniędzy na bardzo drogie lekcje. Muzyka była dla mnie ukojeniem. Pozwalała oderwać się od szarej codzienności.
Teraz, w więzieniu, ten wewnętrzny spokój przynoszą mi wspomnienia. Muszę się wyciszyć, zrelaksować, uspokoić... Jakoś znoszę to, że Maleen i inne więźniarki się nade mną znęcają, ale dziś rano nie wytrzymałam... Dziewczyny z mojej celi mówiły takie okropne rzeczy, obrażały mnie, szydziły ze mnie, popychały, szturchały... W pewnym momencie po prostu wybuchnęłam głośnym płaczem i rzuciłam się na moją pryczę, nakrytą byle jaką, brudną narzutą. Szlochałam jak mała dziewczynka i nie mogłam się uspokoić. Więźniarki chyba speszyło moje zachowanie, bo wszystkie z dziwnymi minami wyszły do świetlicy, zostawiając mnie samą. Wtedy postanowiłam opisać swoją historię...
Opowieść ta zaczyna się pewnego grudniowego popołudnia, w moim rodzinnym mieście, na lekcji muzyki...
- Rose, brawo, wygrałaś ten konkurs! Oczywiście daję ci szóstkę na koniec półrocza. - powiedziała pani Morris, która uczyła mnie muzyki i była zarazem moją wychowawczynią.
- Słucham?!- spytałam z niedowierzaniem. Wzięłam udział w konkursie dlatego, że pani Morris mnie namówiła, wcale nie wierzyłam w swoje zwycięstwo. Nawet nie powiedziałam mamie, że biorę udział w konkursie. Byłam pewna, że nie mam szans.
- Wygrałaś! - krzyknęła nauczycielka, po czym zaśmiała się perliście i objęła mnie ramieniem. Zarumieniłam się, rzadko słyszałam komplementy, nie mówiąc już o zdobywaniu nagród.
- Mówiłam ci, że wygrasz, Rose! Od początku w to wierzyłam! Twoja mama będzie bardzo szczęśliwa...- powiedziała, po czym poklepała mnie lekko po ramieniu i usiadła za biurkiem.
- A teraz, dzieci, otwórzcie ćwiczenia na stronie 31 i spójrzcie na zadanie pierwsze. Emily, przeczytaj, proszę, polecenie.- pani Morris zaczęła prowadzić lekcję, ale ja nie słuchałam. Marzyłam o tym, że kiedyś będę sławną piosenkarką... Cóż, w pewnym sensie moje marzenia się spełniły...
Po lekcjach biegłam całą drogę do domu i już od progu krzyczałam, zdyszana:
- Mamo! Wygrałam konkurs! Mamo! I mam szóstkę z muzyki!

[IMG]http://i37.************/2m6u1j7.jpg[/IMG]

Mama nie wiedziała o żadnym konkursie, więc nie zrozumiała na początku o co mi chodzi.
- Rose, kochanie, spokojnie. Zjedz zupę i wszystko mi opowiesz, tylko po kolei.- powiedziała, chowając moją czapkę do rozklekotanej komody. Weszłyśmy do kuchni i usiadłyśmy przy stole. Spojrzałam na talerz stojący przede mną i niechętnie mruknęłam:
- Znowu szczawiowa?
- Rose, szczaw jest bardzo zdrowy.- odparła mama i zawahała się - ...ee... no i tani.- westchnęła. Natychmiast się zmobilizowałam, przełknęłam łyżkę zupy i z uśmiechem powiedziałam:
- Bardzo smaczna, naprawdę.
Mama spojrzała na mnie swoimi szarymi, zmęczonymi oczami. Miała 37 lat, ale wyglądała o wiele starzej. Zaczęłam szybko opowiadać jej o konkursie muzycznym, przeprosiłam, że trzymałam to przed nią w tajemnicy. Wysłuchała mnie ze skupieniem, a potem zaczęła płakać i wyszeptała:
- Ojciec byłby z ciebie dumny.

[IMG]http://i36.************/2v1vzgh.jpg[/IMG]

Wstałam, podeszłam do niej i mocno ją przytuliłam. Potem długo rozmawiałyśmy o ojcu. Zginął na wojnie, zanim się urodziłam. Mama została wtedy sama z małym domkiem i kredytem pod hipotekę domu. Po śmierci taty pomagała jej moja babcia, ale ona też wkrótce zmarła. Mama zaczęła się martwić, że bank zabierze nam dom, bo nie mamy pieniędzy na raty... Ale jakoś udawało się nam wiązać koniec z końcem. Zaczęłam pracować tuż po szesnastych urodzinach.

[IMG]http://i33.************/23k6cmh.jpg[/IMG]

Przez dwa lata codziennie po szkole śpiewałam na ulicy, w pubach i barach, czasem udało mi się nawet załapać na recital w jakiejś eleganckiej kafejce. Pewnego dnia po występie w obskurnym pubie "Szczerbaty Joe" podszedł do mnie wysoki, bardzo przystojny mężczyzna, starszy ode mnie. Byłam w szoku - dlaczego zwrócił uwagę na mnie? Niepozorną, nieśmiałą, biedną nastolatkę w niemodnych ciuchach, bez makijażu...?
Uśmiechnął się i wyciągnął do mnie wypielęgnowaną dłoń.
- Cześć. Jestem Nicolas McCullers, a ty?- zapytał. Nie wiem, jakim cudem udało mi się wystękać moje imię i nazwisko. Nicolas wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Byłam wtedy najszczęśliwsza na świecie.
Dziś przeklinam ten dzień...

[IMG]http://i34.************/2zf3jo5.jpg[/IMG]


***
Mam nadzieję, że Wam się podobało : )
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Ellie : 01.06.2009 - 17:52
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.10.2008, 17:59   #2
niepokorna
 
Avatar niepokorna
 
Zarejestrowany: 27.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 1,012
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Baaardzo ciekawy pomysł,za co chwalę Autorkę.
Co do fabuły- podoba mi się

Pozwól,że ocenię po 2 odcinku,ale zapowiada się ciekawie
__________________
mod edit: nieregulaminowa sygna.
niepa edit : straszne.
mod edit: dla kogo =)
niep edit : przestać mi grzebać w sygnie!!
mod edit: ok, już nie będę ;]

niepokorna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 17:59   #3
Luthiee
 
Avatar Luthiee
 
Zarejestrowany: 25.06.2008
Skąd: from someone else's dream
Wiek: 15
Płeć: Kobieta
Postów: 448
Reputacja: 10
Smile Odp: Więzienne melodie

Niepokorna mnie wyprzedziła.
Początek fotostory jest trudny, bo trzeba zachęcić użytkowników forum do dalszej lektury. Mi się bardzo podobało. Ciekawie zaczęłyście. Pomysł ciekawy, tekst mnie wciągnął, a zdjecia są bardzo ładne. Ja (jak to ja) chciałabym więcej tekstu, ale cóż... Będę niecierpliwie czekać na nowy odcinek.
Pozdrawiam.
Luthiee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:00   #4
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Cieszę się i dziękuję =)

Niestety nie wiem, kiedy będzie 2 odcinek... :]
Zanim go napiszę, i zanim Ola zrobi zdjęcia, to chyba minie trochę czasu ;]

edit: Dzięki po raz drugi :] Właśnie nie wiem, jak pisałam to byló dużo tekstu, a potem jakby się "skurczył" xD Postaram się pisać więcej tekstu, ale przecież lepiej napisać mniej niż dużo i takiego naciąganego, prawda? ;]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:06   #5
Nesta
 
Avatar Nesta
 
Zarejestrowany: 10.11.2007
Skąd: Skąd:
Płeć: Kobieta
Postów: 90
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

<opadnięta szczena>

To jest boskie. Ten sposób pisania! Rejn, dlaczego ty nic nie piszesz? Masz talent kobieto! I to na wielka miarę!
Na temat pomysłu nie mogę się wypowiedzieć, ale narazie zapowiada się cudownie =).
Cassant, zdjęcia świetne.

Jestem pod głębokim wrażeniem. Po prostu nie mam słów. Gratulejszons dziewczyny, jestem zachwycona.

10/10

@down: cii, nie zaprzeczaj jak cię chwalą >.<
a chodziło mi konkretnie o FS'y

Ostatnio edytowane przez Nesta : 20.10.2008 - 14:10
Nesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:12   #6
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Lil, no, bez przesady.
Na forum jest przecież wiele o wiele lepszych FS ...

Nie chwal mnie tak, bo się zaczerwienię.
<czerwona>

Nie wiem, może jestem zbyt samokrytyczna, ale mnie to FS tak nie powala xD
Jak to nic nie piszę? <foch> Mam swój temat w dziale "Nasza twórczość" i piszę tam badziewne wiersze, haha.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:31   #7
cassant
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

dzieki wszystkim za pochwaly ;]
ja takze uwazam, ze to fs jest super, gites itp. a pozniej bedzie jeszcze lepsze
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:43   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Mamy nadzieję
Jak już to jest pomysłu Bjork, to można się było domyślić, że będzie o muzyce
Bardzo fajnie się zapowiada. Pomysł bardzo oryginalny. Rain, świetnie piszesz
Tylko jakby odcinki były dłuższe... Czuję lekki niedosyt po pierwszym odcinku
10/10

@down: Tylko długość

Ostatnio edytowane przez Liv : 12.10.2008 - 18:55
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:50   #9
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Dzieki, dzięki! Nie spodziewałam się TYLU pozytywnych ocen...
Liv, czyli nic nie trzeba poprawić? <zaskoczona>

Postaram się robić dłuższe odcinki, już pisałam... ;]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 18:52   #10
Elastyna
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Hmm, ciekawie się zapowiada ;] Czekamm!
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023